TEMAT: Ogród Wioli

Ogród Wioli 11 Maj 2015 10:05 #367363

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Olu bukietowe są niezawodne i piękne. Bardzo się cieszę, że mam ich całkiem sporo i żałuję że miejsca na nowe brak.

Miniony tydzień był bardzo pracowity w ogrodzie. Po deszczach roślinki pięknie ruszyły, ale i chwasty też. A że mam duży ogród, to i dużo plewienia. I tak prawie codziennie po trochu, żeby nie dopuścić do zbytniego zagęszczenia tych chwastów, bo robi się duży problem. Walczę nieustannie na rabatach z powojem i podagrycznikiem - tu niestety pielenie nic nie daje, a wręcz skutkuje odwrotnie, bo podcięte wyrastają gęściej :evil: Tak więc było i w tym tygodniu żmudne pędzelkowanie chwastoksem.
Większość roślin została nakarmiona gnojóweczką z pokrzyw (dolistnie i przez podlewanie), była też walka z mszycami, dosadzanie kilku nabytych ostatnio bylin i oczywiście koszenie.
Jutro może mi uda wyskoczyć na targ aby zakupić trochę jednorocznych do donic. W tym tygodniu (jeżeli nie będzie prognozowanych przymrozków) muszę zacząć wysadzać moje zasiewy - werbenę, zatrwian i szałwię. Porosły już ogromne i męczą się w doniczkach.

Majowy ogród po koszeniu .... uwielbiam :hearts:













Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2015 10:09 przez Wiola.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Margo2, chester633, edulkot, jol_ka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Wioli 11 Maj 2015 10:16 #367373

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Wiolu nawet nie wspominaj o chwastach, bo moje też w ekspresowym tempie wyrastają. Dopiero co wyplewiłam rabaty i znowu chwasty górą :jeez: Nawet śmiałam się do M, że musimy na rabatach tyle roślin zasadzić, żeby chwastów nie było widać, bo mnie wykańczają :crazy:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Ogród Wioli 13 Maj 2015 08:59 #368122

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u Ciebie jak w raju .Obejrzałam Twoje fotki z zapartym tchem.Wiolciu nie moge się doczekac na Twoj hortensje ,su cudne :hearts:

Ogród Wioli 13 Maj 2015 09:45 #368148

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Moniko, w sezonie nie raz bywało tak, że byłam już wyczerpana tą ciągłą walką z chwastami i odpuszczałam. Ogród przecież ma cieszyć, a nie doprowadzać do frustracji.
W tym roku wysypałam sporo kory i jeszcze mam ją w planach. Widzę, ze pomaga. Chwasty na rabatach likwiduję w zarodku, aby nie dopuścić do zawiązywania nasion i walczę z chwastami na trawniku, bo stamtąd też wędrują na rabaty.
Łudzę się ze nie spędzę całego sezonu na kolanach pieląc ....

Nowinko, ja też czekam z niecierpliwością na hortensje. Jak już zakwitną, to moze dla mnie nic innego nie istnieć. Wcześniej jednak będą róże i to na nie teraz czekam ;)

Kilka portrecików

















Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, anabuko1, edulkot

Ogród Wioli 13 Maj 2015 10:48 #368167

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Wiola jak dobrze, że napisałaś o gnojówce z pokrzyw, matko jak ja jestem w tym roku w "niedoczasie", muszę lecieć zebrać pokrzywy, zanim zakwitną i nastawić je...

Tez uwielbiam ogródek po świeżym koszeniu....
Ewa

Ogród Wioli 13 Maj 2015 14:30 #368205

  • jol_ka
  • jol_ka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 6
Wiolka cudne widoczki, masz naprawdę piękny ogród :hug:
Ja też odchwaszczam rabaty, końca nie widać. U mnie walka głównie ze skrzypem, którego nic nie rusza, podagrycznikiem i chmielem...

Ogród Wioli 13 Maj 2015 20:15 #368276

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Wiolu

Ogród piękny. Zatrzymałam się u Ciebie na dłużej, bo uwielbiam hortensje. Pięknie kwitną a do tego jeszcze zmieniają kolory. Prawdziwa uczta dla oczu.

pozdrawiam
Gosia

Ogród Wioli 13 Maj 2015 20:46 #368301

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Wiolu!!
Przepiękne portreciki serduszek, piwonii, ( to koperkowa pani ??)
No i bożykwiat,śliczny,a ileż kolorków jego masz :supr: :)
Ja mam gdzieś jednego ;)

Ogród Wioli 13 Maj 2015 21:45 #368345

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wiolu ale masz cudne widoki :woohoo: i te portreciki serduszek i innych :supr3:
Widok zaraz po koszeniu jest wspaniały, ale już za 2-3 dni wcale mnie nie cieszy oglądanie odrastających chwastów w niby trawie :jeez:
Ja powój malowałam randapem i po 2 latach zaczął odbijać zdeformowanymi pędami, znowu malowanie i znowu powtórka, nie wiem czy kiedykolwiek się go pozbędę :mad2:

Ogród Wioli 14 Maj 2015 00:03 #368428

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Masz wspaniały ogród, Violu! Tyle serca i pracy musiałaś w niego włożyć by się stał rajem, na który wszyscy patrzą z pozytywną zazdrością, podpatrując po cichu co by tu można było jeszcze zgapić! A twoja fantazja? Twoja fantazja mówi o tobie wszystko, wystarczy spojrzeć na twój ogród. Echhhh, tylko powzdychać mogę! W zachwycie - ma się rozumieć! :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród Wioli 14 Maj 2015 10:10 #368519

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Podziwiam wszystkie roślinki ,absolutnie pięknie .Moja serduszka odeszła w tym roku w niebyt ,nie wylazła wcale .Muszę sprawić sobie nową na jej miejsce . :wink2:

Ogród Wioli 14 Maj 2015 10:16 #368526

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Bardzo lubię zdjęcia z większej perspektywy.Łatwiej sobie wszystko wyobrazić.Jest ślicznie :flower2:
Moje serduszka też poginęły
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2015 10:16 przez Aszka.

Ogród Wioli 14 Maj 2015 10:33 #368537

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Pięknie jest! Maj to bezsprzecznie najpiękniejsza pora ogrodowa. Ta soczysta zieleń w tylu odcieniach w żadnym innym miesiącu nie występuje.
Ten białokwitnący krzaczek na ostatnich zdjęciach to obiela?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogród Wioli 14 Maj 2015 15:35 #368636

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Witam czwartkowo.
Od rana ma ciężki dzień i po prostu wszystko leci z rąk. Dowiedziałam się, że moja koleżanka trafiła do szpitala w stanie przedzawałowym ( 30 lat ! )Nie mogę uwierzyć...

Pogodowo dziś też ciężko. Od rana krążyły wokół burzowe chmury, aż w końcu dotarły. Teraz pada i wyraźnie się ochłodziło. Oby tylko Zośka nie przygoniła żadnych przymrozków.

Ewa, ja muszę też nastawić gnojóweczkę, ale już kolejną, bo ubywa jej bardzo szybko. Wczoraj kolejna porcja roślin została nią poczęstowana. Bez przerwy używam jej też do podlewania warzyw.

Jolka łączę się z Tobą w bólu z tym pieleniem. Przy tych naszych areałach idzie się wykończyć. Też walczę ze skrzypem, podagrycznikiem. Ponadto jeszcze z powojem i szczawikiem. Chmiel mam w jednym miejscu i staram się go trzymać w ryzach, ale łatwe to nie jest.
Pielisz, czy używasz chemii ?
Trudne chwasty typu powój, podagrycznik czy skrzyp traktuję Chwastoksem. Jest bardziej skuteczny niż te wszystkie Rundopy. W bezwietrzne dni dokładnie wszystko pędzelkuję. Żmudna robota, ale lepszego pomysłu nie mam.

Gosiu, witaj. Miło mi czytać że lubisz hortensje. :) Czekam z niecierpliwością na tegoroczne kwitnienia. Ciekawe jaki popis dadzą w tym roku ...

Aniu witaj. Piwonia na zdjęciu, to rzeczywiście koperkowa. Zakwita jako pierwsza w moim ogrodzie. Potem jest żółta drzewiasta i dalej szał pozostałych.
W tym roku muszę upolować zwykłą majową. Marzy mi się od dawna, ale jakoś nie było okazji.
Bożykwiatów mam dwa - biały i ciemno różowy. Nie wiem, czy są jeszcze jakieś inne ...

Majeczko, ten powój to ja już przeklęłam. Starałam się go wytępić ręcznie, ale mam wrażenie że przez to moje pielenie tylko się zagęścił. Wyczytałam gdzieś, że lepszy do pozbycia się go jest chwastoks albo starane. Ja tępię tym pierwszym i z pierwszych obserwacji widzę, że 'lepiej bierze'. Czy będzie skuteczny ... w przyszłym roku będzie wiadomo.

Krysiu, dziękuję pięknie za komplementy :oops: Aż się zarumieniłam od nich :)

Nowinko, a jaką serduszkę straciłaś ? Ja miałam dwie odmiany 'Valentines' i jedna nie pokazala się po zimie. I to ta, która miała wg mnie lepszą miejscówkę. Tak sobie myślę, może nornice, albo inne dziadostwo ?

Olu, ja też bardzo lubię u innych oglądać zdjęcia z większej perspektywy, dlatego też staram się od czasu do czasu pokazywać tak mój ogród. Pojedyncze roślinki są u każdego 'takie same', ale rabaty, kompozycje u każdego inne i to jest najpiękniejsze.

Dorotko, maj to bezapelacyjnie najpiękniejszy miesiąc w roku, mimo tego, ze nie kwitną róże czy hortensje. Takiej zieleni nie ma już nigdy później. Dla mnie maj mógły trwać ze 3 miesiące ;)
Biały krzaczek, to obiela.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, jol_ka

Ogród Wioli 14 Maj 2015 18:48 #368682

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Wiolu 30 lat to trochę za mało na takie choroby.Wiem co czujesz.W lutym moja przyjaciółka od 45 lat miała przeszczepione serce.Też nie mogłam sobie miejsca znależć.
Dobrze,ze tak pokazujesz ogród.Pamiętam moje początki na innym forum gdzie też pokazywano tylko portreciki a dla mnie nowicjuszki ważniejsza była większa perspektywa

Ogród Wioli 14 Maj 2015 21:21 #368782

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Portreciki bardzo udane. Zachwyciła mnie piwonia ,którą nazywam koperkową. Zdjęcia z perspektywy też lubię a u Ciebie jest co oglądać. :)

Ogród Wioli 15 Maj 2015 21:38 #369157

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dopiero kiedy napisałaś o tym spadku zwróciłam na to uwagę.
Faktycznie ogród masz pochylony.
Ale bardzo dobrze to wszystko rozwiązałaś
Oglądając Twoje zdjęcia mam kolejne chciejstwo
Anemonelle
Uwielbiam malutkie wiosenne roslinki. Muszę na nie zapolować, chociaż do tej pory ich nigdy nie spotkałam, a nawet o nich nie słyszałam

Ogród Wioli 16 Maj 2015 19:50 #369410

  • slotys
  • slotys's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 353
  • Otrzymane dziękuję: 442
Wiolu widzę ,że pięknie kwitnie u Ciebie serduszka Valentine . Zachorowałam na nią tej wiosny ...i... oczywiście zaprosiłam ją do mojego ogródka. Poluję również na serduszka o seledynowych listkach . Masz może tą odmianę ?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.296 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum