TEMAT: Ogród nie tylko różany cz.2

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:03 #455553

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kupione kwitnące :lol: ...zamiast sukienki na obronę :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:12 #455564

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, witaj w klubie :)
Cieszysz się ze juz po?
Ja czułam wielką ulgę, choć przyjemność była z tej nauki momentami bezdyskusyjna :)
Niezapominajki zamiast sukienki? Ba ;-)

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:31 #455583

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga - mam podobnie :) Ogromna ulga, że już po ale z drugiej strony jakaś nostalgia...może nawet smutek bo uczyłam się tego co tak bardzo lubię i chodzenie na wiele wykładów i zajęć to była czysta przyjemność (nie na wszystkie ale było kilka naprawdę ciekawych) ...plus jakiś kolejny okres w życiu się skończył :/ ech...

Też tak masz, że wolisz wydać na rośliny albo ...foto hobby :lol: niż na ciuchy ?

BTW. Dostałam dzisiaj od M. nowy aparat :dance: pełna klatka plus obiektyw 85 mm f=1,8 (ok wiem, że to nie szczyt jasności ale i tak duuużo jaśniejszy niż mój dotychczasowy najjaśniejszy) :dance: :hearts: i znowu mam zajęcie bo muszę go opanować... ech...ale może wena foto mi trochę wróci ...

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:36 #455589

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No to M. odpowiednio uczcił Twój dyplom :lol: , super :bravo:
Projekt miałaś faktycznie pracochłonny :ohmy: , nie dość, że ogromny teren do zagospodarowania, to jeszcze tyle funkcji :tongue2:

Jak jadę przez miasto obok uczelni, to też z tęsknotą zerkam :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:38 #455592

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wspaniały prezent!
Moje dwa najjasniesze obiektywy to Sigma z serii ART, 50mm i szeroki kąt 20mm, oba f/1.4.
Uwielbiam je!
85tki mi brakuje :( ale i tak mój budżet foto był dość mocno eksploatowany, wiec czekam.
Następnym w kolejności będzie cudowny Contax Planar.
Na nową sukienkę zawsze jest czas :)
A nasza edukacja to fajna przygoda!

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:48 #455604

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Oj tak tak ! O tej Sigmie to sobie marzę - to ona tak cudownie maluje prawda ?
Szeroki kąt też będzie mi potrzebny ale to z czasem. Ze starego aparatu pasuje do nowego tylko teleobiektyw 70-300 mm i uff, że chociaż ten. O tym Contax muszę poczytać bo wypadłam z obiegu ...ale nie chcę się za bardzo rozpędzać z foto ... to co teraz robię wymaga sporych inwestycji i baardzo się cieszę, że są zamówienia bo chociaż koszty się zwracają :) ale ten mój staruszek to już skrzypiał i zrobienie jako takiego zdjęcia wymagało akrobacji. Teraz grzecznie pójdzie do serwisu to może go jeszcze podreperują :)

A sukienka niech poczeka ...np. aż schudnę ...czego nie planuję w najbliższym czasie ...bo jak to mówią: "szkoda mi cycków" :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Aguniada

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 21:59 #455621

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ten tele to 4.5?
Ja go chyba sprzedam... muszę niestety mieć minimum 2.8, żeby mieć zamierzony efekt.
Tak, Sigma pięknie maluje.
Planar to manual :)

Ogród nie tylko różany cz.2 12 Kwi 2016 22:28 #455656

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
tak. Nie wiem jaki jest Twój zamierzony efekt ale jak dla mnie taki jest ciut za ciemny :(
O widzisz - to słusznie sobie o tej Sigmie marzę :) Manual mi nie przeszkadza...chyba wręcz przeciwnie :)
Zaczęłam czytać o Contax i się napaliłam ...ech "z babami" wszystko byśmy chciały :)
buziaki
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród nie tylko różany cz.2 15 Kwi 2016 00:00 #456684

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale super wieści
Zdany egzamin, nowy aparat
Teraz będziesz miała więcej czasu na swoje hobby.
Gratuluję
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 15 Kwi 2016 00:15 #456685

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniczko, gratuluję serdecznie sukcesu :hug: Brawa dla Męża, że tak pięknie uczcił obronę :woohoo:

Dużo pracy na pewno włożyłaś w naukę jak i samą pracę dyplomową- jak czytam, bardzo pracochłonną i twórczą..satysfakcja tym większa!

Raz jeszcze buziaki z gratulacjami! :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 15 Kwi 2016 09:28 #456751

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko wielkie brawa dla Ciebie :bravo: Twoja pracowitość zaowocowała zdanym egzaminem .Aparat też Ci się przyda ,chociaż jak dla mnie zdjęcia robisz piękne .Pozdrawiam panią cieplutko :hug:
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2016 09:29 przez wxxx-a.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 15 Kwi 2016 11:16 #456789

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gratuluję, gratulują nowych kwalifikacji i nowego sprzętu oczywiście :flower1:
Nowy rozdział zatem się zaczyna, więcej wolnego czasu i zdjęć więcej, jak się domyślam :lol:
Doczekać się nie mogę :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 16 Kwi 2016 18:37 #457285

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzień Dobry,
u nas właśnie przeszła wiosenna burza :) teraz pada delikatnie deszczyk i jest fajnie :)

Gosiu - dziękuję :hug: . Aparatu się dopiero uczę ale myślę, że będę zadowolona. Stary był już mocno wysłużony - teraz pójdzie do remontu :) A co do czasu na hobby to hmmm...może być tym ciężko :whistle: Factoria MiA zajmuje mi ogromnie dużo czasu... ale robię to co lubię i ludzie są zadowoleni więc jest ok.

Monika - dziękuję serdecznie :) fakt, faktem, że pracy przed obroną było bardzo dużo, szukania wytycznych, inspiracji, przepisów, rysowania, pisania ... ale już po i to najważniejsze. Dla mnie największa satysfakcja jest z tego, że się sprężyłam i to dopięłam bo przyznam, że miałam poważne chwile zwątpienia ....
M. jest kochany :hearts:

Ewuniu - i Tobie bardzo dziękuję. Cieszę się, że moje zdjęcia Ci się podobają :) również pozdrawiam Cię ciepło :hug:

Jolu - dziękuję bardzo. Wolnego czasu niestety mam coraz mniej ale postanowiłam sobie lepiej się organizować żeby znaleźć choćby po odrobinie czasu na wszystko. Myślę, że chęć do zdjęć wróci i to nie tylko przez nowy sprzęt ale przede wszystkim ze względu na to, że sezon się zaczyna i będzie dużo materiału do fotografowania, a ja najbardziej lubię fotografować kwiaty :)

Ogrodowo jesteśmy w trakcie chwastowania - masakra ! W zeszłym roku próbowaliśmy ze ściółkowaniem części rabat koszoną trawą i efekt jest taki, że się jej mnóstwo wysiało i teraz mamy trawnik na rabatach :( Jedną z większych (trawiastą) dzisiaj ogarnęliśmy ale zajęło nam to praktycznie cały dzień. Sporo jeszcze przed nami a przy takiej pogodzie chwasty będą rosły na potęgę !

Kilka migawek
20160416-untitled-008.jpg


20160416-untitled-010.jpg


20160416-untitled-014.jpg


20160416-untitled-021.jpg


20160416-untitled-022.jpg


20160416-untitled-024.jpg


20160416-untitled-028.jpg


20160416-untitled-035.jpg


I wariacja szafirkowa ;)
20160416-untitled-030.jpg


:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, Monika-Sz

Ogród nie tylko różany cz.2 16 Kwi 2016 18:38 #457286

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Gratulacje Moni :kiss3:
M pewnie nie koniecznie potrzebna sukienka ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 16 Kwi 2016 22:27 #457479

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Gratulacje, piękny prezent, sukienkę też niech dorzuci :rotfl1: , pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 17 Kwi 2016 07:42 #457544

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gratulacje! I z powodu obrony dyplomu i jeszcze bardziej prezentu! Chociaż to zazwyczaj obce mi uczucie, to tym razem jednak zazdroszczę ;) . Marzy mi się pełna klatka, ale po co mi ona, skoro ostatnio cofam się w fotograficznym rozwoju... a aparat sam przecież zdjęć robił nie będzie :wink4: .
Śliczne niezapominajki :hearts: . Uwielbiam te małe kwiatuszki, ale co je sprowadzę do ogrodu, to gdzieś giną.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 17 Kwi 2016 08:37 #457559

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Do Ciebie zawsze warto wpaść na cudne foto i nigdy człowiek nie wychodzi zawiedziony :P

Gratulacje!! :flower2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany cz.2 17 Kwi 2016 22:15 #457717

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
asia2 wrote:
..co je sprowadzę do ogrodu, to gdzieś giną.
Może pielisz nieopatrznie.. One się wysiewają i w pierwszym roku chyba nie kwitną, o ile dobrze pamiętam :think:

Ja kiedyś u Mamy zrobiłam śliczną kępkę niezapominajek, wysiały sie i kilka lat z rzędu co roku coś tam kwitło.. Do czasu, jak Mama poprosiła sąsiada o pomoc w koszeniu i porządkach. Dumny mi obwieścił, że wypielił pod świerkiem :angry:
Za tę wiadomość podziękował(a): moni


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum