TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 15 Lis 2015 20:47 #413842

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu te dyńki wyglądają rewelacyjnie i bardzo smakowicie :)

Czas biegnie nieubłaganie i moje córy też coraz starsze ... ja przy tym też, ale nie o tym,
nie wiem jak ja się pogodzę z faktem, że one wyprowadzą się z domu :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 15 Lis 2015 21:50 #413852

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu dyńki wyglądają wyjątkowo apetycznie,można prosić o instrukcję,co i jak?
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...-zjadajmy-ze-smakiem
Mamy troje dzieci a każde daleko od domu :( smutne to jeśli rodzice na starość zostają sami :cry2: :cry2:
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2015 21:53 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 15 Lis 2015 22:05 #413856

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś :)
Wesprę Cię dyniowo , a Ty biegnij do wątku podanego przez Romkę i wklejaj przepis; ja już to zrobiłam, a poniżej zdjęcie naszego dzisiejszego obiadu ;-)



pozdrawiam smacznie :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa, anabuko1, Amarant, VERA, Krzysia

Mój zakątek .... 16 Lis 2015 08:23 #413896

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witajcie w poniedziałkowy, szary, listopadowy dzionek :flower1:
izy10-Izuś niektóre żurawki to już ładne, duże kępy.Na wiosnę jeszcze pójdą do podziału.
Niestety moje gazanie są dopóki niezmazaną.Nic z nimi nie robię,nie zimuję.Sadze na wiosnę drugie. :flower1:

dagmarazap-Daguś; Bozi-Bożenko; Adasiowa-Anusiu ;Monika-Sz-Moni,Dorotko15,Romciu; :hug:
Dyń u mnie i w tym roku było sporo.Połowa zjedzona.Może nawet więcej.
Wszystko co dotyczy dzieci, czy to mniejsze, czy też dorosłe.I wówczas może więcej przeżywamy to wszystko co jest z nimi związane,do końca życia. Przecież dalej to nasze dzieci i nie ważne ile mają lat.A my zawsze zostajemy rodzicami.Z chwilą ukończenia 18 lat, nic nas nie zwalnia z tego .Jesteśmy przy nich zawsze.I wszystko co z nimi związane myślimy, przeżywamy, wspieramy.
Owszem,zal mi trochę,że tych studiów nie podjęła.Ale coż jej wybór.Bardziej mi żal,że jest daleko.I żadko możemy się widywać.nagadać.Córka to córka.Inaczej niż synkowie. Zostały nam tylko rozmowy tel. i skaype.I pisanie . :wink2:
To prawda, nic w tym świecie nie jest pewne,Wszystko trudne.A pracami to ary-trudno.Sama wiem o tym,rożne historie przeżyłam .Oj szkoda nawet pisać... :(
W nowym ogrodzie posadziłam już sporo host.( nigdy nie dzieliłam we wrześniu).Troszeczkę marcinków, liliowców, i rożnych bylinek. Trochę swoich, trochę dostałam z wymiany od kochanej Ewy-jolifleur :)
Trzy nowe rabaty wytyczone,szpaler hostowo- liliowcowy też .Posadziłam ( kupiłam, magnolię, hortensję, tujkę, czereśnię, kilka róż.I tyle na ten rok :tongue2:
U mnie też deszczowo zimno.Smutno zwłaszcza po tym co usłyszałam od córci,że na święta nie przyjedzie,,, wiem, wiem,, pomału się muszę przyzwyczaić.
Ale nie będą to w pełni radosne święta. I jakoś tak wszystko mnie dołuje, smuci, popadam w apatię.
nie mogę skupić się na czytaniu, książki, na oglądaniu filmu,,, za dużo róznych myśli.Z chęcią odizolowałam bym się od różnych problemów i wyjechała gdzieś.Ale kasy na to nie mam.I trzeba radzić sobie z tym wszystkim :dazed:
Tak obiadek wczorajszy- dyniowy nawet wyszedł.a juz się bałam.Nawet mam ochotę jeszcze na jeden podobny ale z innym farszem,np.szpinak, kaszą, czosnek, feta.hmm ???
No właśnie Moniś Sama wiesz,że bez siostry było smutno w domu.A u mnie taż tak będzie bez córci.Zwłaszcza,że i tak zawsze byliśmy i jesteśmy sami.Ja rodziców nie ma.Siostra straszą jedna.Kontakty słabe.Mąż też sam.Teściowie sa.Ale rzadko.I jesteśmy sami. :(
kręgosłup ciągle lecze jeszcze i w pełni nie mogę dojść do siebie.Dzisiaj odbieram jedne wnyki z badań. naprawiony.W tym miesiącu jeszcze 2- wizyty u różnych lekarzy( neurolog- i ortopeda) :jeez:
Romciu Dziękuję za link.Potem zajrzę tam wstafie fotki i podam jak ja je zrobiłam ;)
Adasiowa-Anusiu No to dyniowe obiadki u nas były.
Ja w tym tygodniu chcę wypróbować jeszcze ten przepis na ciasto z dynią anikagotuje.blogspot.com/2013_09_01_archive.html :flower1:
Pozdrawiam cieplutko :kiss3:

Moja chryzantemka Margo dobrze się trzyma



A ta wyższa, zawsze kwitnie ostania.chyba,że ją przymrozki zetną i nie zdąży.W tym roku kwitnie
Ostatnio zmieniany: 16 Lis 2015 08:24 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant, dagmarazap, VERA, Krzysia, Adasiowa, izy10

Mój zakątek .... 16 Lis 2015 09:24 #413900

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, mam ten sam problem. Moja córka jest już 3-ci rok za granicą i nie zanosi się na powrót. Czy ja nad tym ubolewam? Raczej nie. Sama jej mówię, że jeśli jest jej tam lepiej , to niech zostanie. Ubolewam raczej nad tym, że u nas jest tak, że młodzi jadą tam, gdzie lepiej. :(

Ładnie Ci kwitną chryzantemy. Moje jakieś zbuntowane. Pączki niby mają a rozwnąc ich nie chcą :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 16 Lis 2015 09:43 #413903

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No ,chryzantemki ładne :hearts: .Nie przejmuj się Aniu tak bardzo wszystkim .Córka ma tam dobrze ,to niech siedzi .Życia za nią nie przeżyjesz .Moja mieszka we Włoszech już 20 lat ,a też wyjechała sobie zarobić .Co ma być ,to będzie .Myśl troszkę o sobie .Trochę zdrowego egoizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziło .Wprost przeciwnie :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 16 Lis 2015 12:57 #413928

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Ale pyszności, aż ślinka cieknie! :yummi:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 20 Lis 2015 23:04 #414534

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
IMG_4246.jpg


IMG_4248.jpg


IMG_4254.jpg


IMG_4259.jpg


IMG_4260.jpg


IMG_4261.jpg


IMG_4263.jpg

jolifleur-Ewuś Ja nie wiem,Czy moja Daguś wróci za rok, czy nie.Ona sama jeszcze nie wie.Cóz, juz pogodziłam się z tym jej wyborem terażniejszym.
Najważniejsze,że jest zadowolona, szczęśliwa i ma dobra parce .Ale nie ma jej jeszcez nastałe.A mówi,że redukcje maja być... :( Jesteśmy w kontakcie, rozmawiamy, dzwonimy, piszemy,,nic innego nam nie zostało jak na razie :)
Nowinka-Ewuś Może i tak, może przeżywam, bo tęsknię za nią .O sobie myśleć,, raczej jeszcze nie,, bo nie tak to wszystko widzę..
Nic nie poradzę..Aby z tą zima sie uprać i z tymi moimi sprawami życiowymi..Ale czy się da ??Sama juz nie wiem...
nie umniem być egoistyczna ;)
broja-Edytko Trzeba kożystać z sezonu na dynie , także wpotrawach.Są pyszne :)

Dla was różane wspomnienia :)
IMG_5815.jpg

IMG_5821.jpg


IMG_7270.jpg
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2015 23:10 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant, VERA, Krzysia, Adasiowa

Mój zakątek .... 21 Lis 2015 22:31 #414636

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Wspomnienia różane piękne :)
A dzieciom trzeba dać żyć po swojemu. Może mam takie podejście dlatego, że sama chciałam wyjechać do Australii. Złożyłam papiery i nawet nikomu nie powiedziałam, że się o to staram, więc może dlatego lepiej córkę rozumiem :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 28 Lis 2015 20:45 #415964

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Różnokolorowe chryzantemy to moje jesienne marzenie i chyba możliwe do zrealizowania. Aniu, Twoje kwitną cudnie :flower2: a róże to rośliny, do których mogę tylko powzdychać, dzięki że je pokazujesz :hearts: .


Aniu, jako matka rozumiem Twoją tęsknotę, moi synowie co prawda dopiero się zastanawiają nad możliwością wyjazdu, a ja już mam łzy w oczach, ale nie mogę im tego pokazać, nie mogę zabronić. Ich dorosłe życie dopiero się zaczyna i nie mogę wpływać na podejmowane decyzje. Modlę się, żeby trafiła im się na miejscu atrakcyjna praca, inaczej zostanę sama, całkiem sama .... albo pojadę za nimi ;). Ot, taki los matek :hearts: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 09 Gru 2015 07:36 #417453

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witajcie w grudniowy dzień, chociaż jeszcze szaro :wit
Jak tam żyjecie?? Po mino całego zabiegania,pracy i tego czasu przedświątecznego,może już sprzątania, zakupów,dekorowania domów ???
Ja pracuję i czasu znowu na wszystko mało.W między czasie wczoraj zaczęłam bombki robić.
Byłam tez na działce .Zimy nie ma.Miałam 1 grudnia deko przyprószone przez kilka godzin.
Potem deszczyk wszystko zmył .I mamy niby jesień, niby zimę, bo grudzień.a ja mam wrażenie jaby to był przełom lutego i marca.
Dębolistna hortensja jeszcze nie wszystkie straciła listki :)


Szafirki wychodzą z ziemi
[
Jagoda kamczacka wypuszcza listki, oj nie wygląda to dobrze :roll:


jolifleur-Ewuś;Krzysiu Wspomnienia letnie, a co mówić różane zawsze sa piękne :hearts:
chryzantemy to mi sie podobają.co roku jakąś dokupię.I mam chęć jeszcze je powiększać w zbiorach ogrodowych .Bo później kwitną i trochę kolorów wnoszą w jesienne ogrody :)

Ja wszystko rozumiem, daję oczywiście moim dzieciom wolność i przeżywanie swojego życia, swoich wyborów.Takie to już życie rodzica z doroślejszymi dziećmi.Ale tęsknię bardzo.
Dzwonimy , piszemy.Na święta córcia nie przyleci.Bo pracuje nawet w wigilię.Wolnego wziąć nie może, bo inni już pozamawiali sobie te dni świąteczne.Także będzie trochę puściej i smutniej.
Pierwsze święta bez córci.I ona bez rodziny. :jeez:
Ale cóż wszystko do przeżycia.Teraz ma 14 grudnia to przez 4 dni egzamin w pracy.Jak wszystko dobrez zda.Będzie miała kontrakt, uprawnienia,i podwyżkę..Proszę o dobre myśli za nią ;)
Krzysiu To ty mnie rozumiesz i ja rozumiem ciebie...Chciałoby się,żeby te dzieci nie były daleko,zęby praca dla nich była w Polsce..Ale mamy taki trudny czas.
Decyduja się na wyjazdy za granicę, bo chcą lepiej zyć..nie dziwię się im,,.Ale jako rodzice zawsze to przezywamy ,,i tęsknimy, bo to nasze dzieci, nasze skarby największe :hearts:

A jeszcze nie dawno - Było tak :D



A jest tak - wczorajsze .Kurcze wcale nie wyglada jak grudzień , prawda ??

[



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Amarant, VERA, Krzysia, Adasiowa

Mój zakątek .... 09 Gru 2015 08:44 #417458

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nie martw się, byle nasze dzieci były zadowolone. W końcu, my jako mamuśki chcemy dla nich jak nelepiej a my to zawsze na drugim miejscu :hug:

Niedawno było jeszcze zielono ale już niedługo znowu będą tulipany i krokusy :) I piękna wiosna humory nam poprawi :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 09 Gru 2015 09:30 #417463

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Anuś :kiss3: Dobrze ,że choć czasem się odzywasz .Zawsze myślę o Tobie i się martwię ,czy sobie radzisz ze wszystkimi kłopotami.Bardzo mi się podoba Twoja tujka na patyku .Nie mogę na nią trafić .Takie nie szczepione ,to i owszem widuję ,ale szczepioną spotkałam tylko jedną i była piekielnie droga ,nie na moją dziurawą kieszeń .Pozdrawiam Cię Anuś i myślami zawsze z Tobą :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 10 Gru 2015 17:19 #417628

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, faktycznie pogoda bardziej marcowa niż grudniowa :eek3: U mnie dzisiaj cały dzień pięknie świeciło słoneczko :)
Rozumiem Twój smutek z powodu nieobecności Córci podczas Świąt. W przyszłym roku na pewno przyjedzie! Życzę jej powodzenia i zdania wszystkich egzaminów :)
U mnie w tym roku odwrotnie - będzie nas więcej przy świątecznym stole :dance: Parę tygodni temu urodziła się nam wnuczka i spełniło się moje marzenie - w rodzinie pojawiło się dzieciątko :hearts:
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 10 Gru 2015 20:52 #417677

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, również mnie niepokoi, że niektóre rośliny poczuły wiosnę :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 10 Gru 2015 22:07 #417689

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
U mnie również pomieszanie z poplątaniem....................Kokorycze, miłki, tulipany na wierzchu :jeez: Jabłonie nowe listki puściły, a brzoskwinie lada moment zakwitną..................
Aniu, zdrówka i pomyślności życzę :kiss3: :hug:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 11 Gru 2015 10:34 #417722

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Vero, to niepokojące, co piszesz :dazed: Aż pobiegłam na ogród zobaczyć jak u mnie ale na szczęście na razie nic nie wyłazi z ziemi oprócz liliowców rdzawych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 23 Gru 2015 20:16 #419175

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Anuś kochana :)

Na Twoje ręce przesyłam moc świątecznych serdeczności dla całej Twojej rodziny - aby wiara i nadzieja towarzyszyły Wam nie tylko w czasie Świąt, ale także przez cały nadchodzący rok - wszystkiego najlepszego :kiss3:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.453 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum