TEMAT: Od zera

Od zera 10 Lis 2015 20:54 #412871

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
JAAAAA! :blink: to są dzieła sztuki, ale Twoje poduchy to coś zupełnie innego ;)
Wyszywanie a szycie i krojenie.... -tego się nie porównuje :wink2:


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 10 Lis 2015 20:57 #412873

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ewo, poduchy i mi bardzo się podobają, zazdroszczę Ci przyjaźni z maszyną do szycia ;) co prawda też umiem się nią posługiwać, ale jakoś za dobrze się nam nie układa :devil1: dlatego wolę szycie ręczne :P.

Bombek też jestem ciekawa, bo mam ambitny plan własnoręcznie przygotować sobie nowy zestaw ozdób, w kolorze białym. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu, w tym roku salon w rozsypce, a do jadalni choinka się nie zmieści.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Od zera 10 Lis 2015 20:58 #412874

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorotko dzięki za uznanie dla poduch, ale widziałam, że też widziałaś arcydzieła Krzysi :)

Psiaka też mam, który chętnie korzysta z wszelkich pozostawionych na dworze dogodności ;) Do tej pory poduchy zabierałam na noc do domu ale miałam tego dość i mam już plan jak w przyszłym roku sobie z tym poradzić, żeby nie nosić i żeby Miśka na nich nie spała. Zobaczymy czy się sprawdzi.

Jutro wolny dzień, to spróbuję bombki obfocić i wrzucę zdjęcie.

Broja - nie ma takiej możliwości, żeby umieć wszystko :teach: ale zawsze jak widzę coś ładnego, to bardzo bym chciała też umieć coś takiego stworzyć własnymi rękoma. Jakoś kupowanie w sklepie tyle radości nie daje ;)

Krzysiu na szczęście z maszyną się lubię i odkąd odkryłam maszynę, jakoś trudniej mi się zmusić do tych najbardziej pracochłonnych robótek :oops:
Bombki będą niedługo :)
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2015 21:26 przez jolifleur.

Od zera 10 Lis 2015 23:54 #412917

  • Roma
  • Roma's Avatar
U mnie tak jak u Doroty,bez poduch i pledów,gołe dechy bo inaczej to koty i psy mają frajdę a ja brudy do prania :P Też jestem ciekawa tych bombek.

Od zera 11 Lis 2015 09:28 #412952

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Romciu - ja lubię sobie dogadzać :) i po ciężkiej harówce w ogrodzie wyleżeć się na bujawce na czymś miękkim i popijać jakąś dobrą herbatkę. Kanapowiec jestem ;) Jeśli by wierzyć w teorię reinkarnacji, to w poprzednim wcieleniu na pewn byłam kotem :rotfl1:

A teraz obiecane bombki :)
Wstawiam jedno zdjęcie a reszta jest w miejscu bardziej odpowiednim na takie prace :) Poniżej link do wątku z rękodziełem gdzie jest reszta bombek.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...osc?start=450#412951

bombka4-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Od zera 11 Lis 2015 11:04 #412967

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Cudne, cudne, cudneeeeeeeeeeeee :bravo:
Mi ostatnio podobają się ozdoby choinkowe w kolorze białym i muszę sobie takie bombki zrobić.
W wątku z rękodziełem już jest moja prośba o przybliżenie jak taką bombkę wykonać tzn. czym przykleić koronkę?

Od zera 11 Lis 2015 13:05 #412990

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorotko, wyjaśniłam tam jak je robić na ile mogłam to opisać. Ale jeśli jeszcze czegoś zapomniałam to pytaj :)

Od zera 11 Lis 2015 13:12 #412993

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Było świątecznie a teraz szybki rekonesans po ogrodzie :)

Jak powiększałam truskawnik, rozgrodziłam jedną stronę z obrzeża i krecik już znalazł furtkę :angry:
DSCN2459.jpg


Tak pięknie wygląda tamaryszek w mżawce
DSCN2460.jpg


A to najładniej kwitnący rozchodnik ze słonecznikiem wierzbolistnym
DSCN2461.jpg


A to jest to co mnie czeka w najbliższej przyszłości.
Topola
DSCN2462.jpg


i dąb
DSCN2463.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, hanya, Krzysia

Od zera 11 Lis 2015 13:17 #412994

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Muszę pochwalić .Ozdoby piękne :bravo: Zdjęcia zrobiłaś nieco tajemnicze .Wydaje się jakby we mgle miałaby pojawić się jakaś tajemnicza postać .Jakoś tak mi się wyobraziło :ohmy:
I nie mam tu na myśli kreta :rotfl1: W moim ogrodzie ,też dziady ryją :hammer:

Od zera 11 Lis 2015 13:49 #413003

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko, jaka pogoda, takie zdjęcia ;) A z mgły to chyba tylko jeleń może się wyłonić :rotfl1:

Nie wiem tylko czy z tej pogody się cieszyć, bo nie muszę grabić liści, czy narzekać, że nie mogę skończyć porządków w ogrodzie :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Od zera 12 Lis 2015 14:16 #413187

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja Ci tak piszę o postaciach z mgły ,bo ja jestem wielka miłośniczką horrorów i wszędzie się doszukuje dziwnych zjawisk :happy: W moim ogrodzie też dziś ponuro i ciemnawo .Oglądam sobie fotki z lata i marzę jak to będzie pięknie w przyszłym sezonie .Co nowego zakwitnie ,a może co przybędzie :)

Od zera 12 Lis 2015 17:54 #413202

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
To mamy odmienne gusta. Ja horrorów i trillerów unikam. Bo ja przy oglądaniu takich filmów tak się wczuwam, że co trochę podskakuję do góry a cała reszta towarzystwa ma komedię i zamiast się wczuwać w film, naśmiewają się z mojego skakania :rotfl1:

Dzisiaj wygrabiłam połowę a może trochę więcej liści spod topoli :) Tyle ile się udało w przerwie między deszczem ;) A jutro jadę po moje nowe roślinki :) Już się doczekać nie mogę :tongue2:
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Od zera 13 Lis 2015 08:18 #413287

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No ciekawa jestem Twoich nabytków .Zobaczę ,mam nadzieję :) Co do Nostalgii (pytałaś u Aszki )
dla mnie to róża wielkiej wartości i urody .Jest duża ,masywna i długo trzyma kwiaty ,cudne zresztą .
Jeśli wpadnie Ci w łapki ,to kup koniecznie .Ja nadal nic nie robię w ogrodzie ,czasem tylko wytnę jakieś badyle :)

Od zera 13 Lis 2015 08:31 #413291

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dzięki za informacje o Nostalgii. Chodzi za mną już długo :) Teraz , z tymi zakupami, przywiozę podobną do niej różyczkę. W opisie było tylko "róża dwubarwna o korzennym zapachu" Bardzo jestem jej ciekawa. A może to Nostalgia?
Powiedz mi jeszcze czy koniecznie trzeba ją przykrywać? Przemarzają jej gałązki po zimie ?

A z ogrodem to ja już bym chętnie skończyła i zamknęła ten rozdiał na ten rok ;) Ale jak mam chęci i czas, to pada, a jak wyjeżdżam (tak jak dziś,) to pogoda dobra i można by iść na ogród. Badyli do wycięcia też mi jeszcze zostało. Dobrze, że chociaż jabłka już pozbierane i liście po woli się kończą :) Trudno- wycinanie badyli i przycinanie krzaków zostaną na zimę.

Od zera 13 Lis 2015 09:27 #413299

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moja Nostalgia dostaje na zimę kopiec .A na wiosnę tnę na 40 cm .Pięknie kwitnie co rok .
Ja badyle zostawiam ,zwłaszcza te ,które mają nasiona .Ptaki mają co pojeść .Wycinam tylko te
bez wartości dla nich .Nie zależy mi tak bardzo na wyglądzie ogrodu ,on żyje swoim życiem .Jesienią i zimą żyją w nim zwierzęta ,a ja nie ingeruję wcale .Chodzę tylko na spacery .Na szczęście
jeszcze się mieszczę :rotfl1:

Od zera 16 Lis 2015 14:41 #413935

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - a te gałązki co są ponad kopczykiem to przemarzają? Bo ja bym chciała, żeby moje róże były wysokie. Co najmniej 1,5m. Moja różanka ma wyglądać tak: wielki płaski trawnik, do którego się wchodzi przez "zieloną" bramę z tujek. A za bramką w sporych odległościach pojedyncze wysokie krzewy pachnących róż. A pomiędzy tymi krzewami leżaczek i stolik z krzesełkami, żeby było pięknie, pachnąco i zacisznie :) Aha, a na płocie powojniki :)
Taki jest plan, zobaczymy co wyjdzie ;)
:flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2:

Przywiozłam wreszcie moje zakupione rośliny. Narobiło się tego cały bagażnik, torby musiały jechać między siedzeniami :happy:
Oto moje nabytki:
Róże
DSCN2484.jpg


Berberys, powojnik, 2 trzmieliny i jeszcze coś
DSCN2485.jpg


ognik pomarańczowy, 2 oliwniki, 2 zimokwiaty, trzęślin i niby jak bez ale nie nie bez :)
DSCN2486.jpg


i jeszcze leszczyna odmianowa, karagana i pęcherznica. Wszystko to mało fotogeniczne niestety ale jak ruszy wiosną i zakwitnie, to będzie cudnie :)

Pod warunkiem, że nie zmarznie, kret nie podkopie albo nornice nie podgryzą ewentualnie jelenie nie zjedzą na śniadanie :rotfl1: Jestem dobrej myśli :)

U mnie niestety pada i pada. Cały czas bez przerw prawie mży i siąpi - trzeba będzie się taplać w błocie, żeby to posadzić. Sterta prania też rośnie, z łazienki zaczyna już wypełzać a suszyć nie ma jak. Niedługo całe szafy przeniosą się do łazienki :unsure:
Jaka ta pogoda głupia. Latem, kiedy deszcz by sie przydał - lał się żar. Teraz kiedy ciemno zimno i ponuro i przydałby się promyk słońca to leje i leje. Szkoda, że pogody nie można sobie zamówić przez internet, tak jak roślinki ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, Krzysia

Od zera 16 Lis 2015 17:27 #413948

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Ewa :) , ale z Ciebie porządny ogrodnik, że będziesz sadzić nie bacząc na błoto i paskudna pogodę. Raz spróbowałam takiej przyjemności i nigdy więcej. Dla roślin lepiej, że nie spędzą zimy w doniczkach, tak jak moje. Jeżeli przyjdzie ciężka zima, będę miała zabawę z zabezpieczaniem, bo najlepsze warunki zapewniam oczywiście hostom i paprociom, reszta troszkę mniej zadbana :oops:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 17 Lis 2015 12:19 #414065

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Haniu, taki dobry ogrodnik to ze mnie wcale nie jest. To sadzenie było nie planowane. Rośliny miały przyjść dopiero w marcu :dry: I całe to taplanie w błocie jest mi zupełnie nie po nosie. Na jutro planuję wypad na działkę i gmeranie się w nieprzyjaznej ziemi. Trudno jak mus to mus ;)

Miejsce dla 7 czy 8 roślin jest już wybrane a ponieważ z resztą nie mam pomysłu co zrobić a przesadzać kilka razy nie lubię, reszta zostanie zadołowana w dużych doniczkach i okryta.

Teraz tylko trzymam kciuki, żeby pogoda była na tyle łaskawa, żebym dała radę to zrobić :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.507 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum