TEMAT: Od zera

Od zera 25 Lis 2015 19:44 #415459

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Ja łubianki tylko na brązowo pomalowałam ,to takich arcydzieł nie mam cierpliwości ;) a gdzie szukać więcej Twoich prac?


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 25 Lis 2015 20:05 #415464

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorcia - trochę moich prac jest w tym wątku:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...osc?start=468#415453

Nie założyłam swojego wątku w tym temacie, bo za mało wyrabiam takich rzeczy, dlatego podłączyłam się do wątku dla wszystkich :)

Od zera 26 Lis 2015 08:21 #415545

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
To jednak decoupage :) Ręcznie domalowałam tylko brą
z pod doniczkami i górne ranty łubianki. Rączka i kwiatki w doniczkach to serwetki.
DSCN2528-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Od zera 26 Lis 2015 08:35 #415550

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ło matko :eek3:
Ewuniu ,zdolna kobieto :ohmy: ale śliczności tworzysz .Bardzo mi się to wszystko podoba .
Mnie by się chyba nie chciało ,chociaż niewielki bakcyl artystyczny i we mnie siedzi .Ale leń nie daje mu dojść do głosu .Moje córy bardzo zdolne ,jedna nawet jest studentką na ASP i pięknie maluje .
a druga ,podobnie jak Ty wyżywa się artystycznie nie zawodowo .No wielkie brawa dla Ciebie :thanks:

Od zera 26 Lis 2015 08:41 #415551

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziękuję Ci bardzo Nowinko, ale to nic takiego wielkiego. Chciałabym mieć prawdziwy talent, żeby móc sobie sama obraz namalować. Kiedyś widziałam piękny widok. Jeziorko otoczone szuwarami w porannej mgle. Na brzegu drewniana kładka a na niej dziewczyna w kapeluszu i rozwianej sukience. Piękny. Wtedy go nie kupiłam ale siedzi mi w głowie do dziś. Szukam czegoś takiego i nie mogę znaleźć a taka zdolna, żeby sobie sama namalować niestety nie jestem :placze:

Ale miło, że Ci się spodobały moje prace :kiss3:

Moja starsza córka też zdolna, jak Twoje ale jej obrazy nie są w moim guście. To całkiem inny styl niż mi się podoba. Może z Majki wyrośnie artysta i namaluje m obraz :think: ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Od zera 26 Lis 2015 10:08 #415563

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mamy zdolne, to i córy zdolne :bravo: Piękne rzeczy robisz Ewa, podziwiam talent i cierpliwość. W wątku 'twórczym' oglądam wszystko! Niesamowite jesteście :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 26 Lis 2015 14:53 #415594

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dzięki Haniu, na całe szczęście decoupage nie wymaga aż tak dużo talentu :) Wszystkich zachęcam do popróbowania swych sił w tym temacie, a na you toubie pięknie wszystko pokazane na filmikach.
Lubię robić takie rzeczy ale staram się domu nie zasypać i jakiś umiar, bo nadmiar wygląda kiczowato :happy:

Od zera 26 Lis 2015 17:48 #415618

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ewo, m.in. takie bombki widziałam, jakiś czas temu, w jakimś piśmie wnętrzarskim i postanowiłam je sobie zrobić, kiedy już będę miała nowy salon. Z przyjemnością i zazdrością oglądam Twoje, piękne są :bravo: (dzięki za instruktaż :thanks: ).

Jeśli marzysz o namalowaniu obrazu to jest to możliwe ;) , moja przyjaciółka kupiła sobie zestaw - malowanie obrazu techniką "malowanie po numerach" i poradziła sobie. Widziałam jej prace i choć to nie moja bajka to byłam zaskoczona efektem.

Podam Ci na PW namiary na sklep.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Od zera 26 Lis 2015 19:15 #415631

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Krzysiu, Krzysiu, utknęłam tam na długi czas. Gdyby mój Mikołaj wiedział gdzie szukać, to już by dostał zlecenie na prezent :rotfl1:
Z taką pomocą zostać artystą nie jest tak trudno ;)

Od zera 27 Lis 2015 21:23 #415841

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
DSCN2531.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, hanya

Od zera 28 Lis 2015 12:07 #415914

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A co to ? :woohoo: Ewciu ,czy to też sama ozdabiałaś ? Nie marnujesz czasu .
Nie to co ja ,leniwy leniwiec :flower: .Tylko bym kawkę piła i sklepiki w internecie zwiedzała .
Za oknem ciemno i strasznie smutno .Mógłby już być przynajmniej marzec .Chyba zacznę przeglądać swoje nasiona ,bo niektóre tak poupychałam ,że mogę się odnaleźć za rok .A już tak bywało niestety i to nie raz :hammer:

Od zera 28 Lis 2015 12:31 #415916

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewa, to, co robisz na pewno wymaga talentu i zdolnych, delikatnych rąk. Nie bądż taka skromna, oglądam Wasze prace i szczerze podziwiam; gdybym tak potrafiła, żadne problemy finansowania roślinek, by mnie nie dotyczyły.
To butelka na pyszności? Niezwykle efektowna :bravo:
Możliwe, że spróbuję coś zrobić, ale tylko dlatego, że mam serwetki w wiewiórki :rotfl1:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 28 Lis 2015 13:00 #415918

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dziewczyny, dzięki temu, że coś robię nie plączę się po sklepach internetowych :rotfl1: Znalazłam remedium na chorobę pt. "zakupy kwiatowe" :happy:

To jest butelka na nalewkę :) Jako, że w tym roku wzięło mnie na biało, postanowiłam spróbować czy mi wyjdzie. Nie jest to jeszcze mój ideał ale na pierwszy raz jest nieźle. 3 godziny nad tym siedziałam :jeez: i od sklepów z roślinami na razie trzymam się z daleka, chociaż prymulki obejrzałam w 2 czy 3 miejscach ;)

A jak tak sobie zerknę czasem na zdjęcia z wiosny, to myślę, że nie koniecznie trzeba coś dokładać :whistle:
Jak może pamiętacie mam takie miejsce, które nazywam przedszkolem ogrodowym i mam tam poupychane rózne fajne roślinki, dla których nie wymyśliłam jeszcze miejsca, więc plan na przyszły rok, to właśnie zmniejszyć zagęszczenie w moim przedszkolu. Znaleźć bidulom stałe miejscówki :)... i dokupić kilka prymulek :garden1:


DSC01376-2.jpg


DSC01395.jpg


DSC01524-2.jpg


T.Claudia1-2.jpg


T.orangeemperiorniskiwczesny1.jpg


T.HuistenBosh1-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2015 13:02 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya, wxxx-a, Krzysia

Od zera 28 Lis 2015 13:43 #415923

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Plątanie się po sklepach internetowych to wspaniałe zajęcie :happy: Zakupy to co innego :oops: Ale śliczne tiarelki! Bo to tiarelki, prawda? Jednak są dużo ładniejsze od żurawek /nie bijcie :devil1: / Dużo delikatniejsze, dla mnie oczywiście. Nie wiem, czy kiedyś uda mi się mieć takie kępy, bo opuchlaki sobie upodobały moje śliczności i mam maleńkie sadzonki, kilka większych zostało, ale ciągle pędraki.
Znalazłam kule styropianowe 20cm, akurat na wiewiórki :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 28 Lis 2015 14:40 #415925

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Haniu. Tiarelki są śliczne. U mnie szczęśliwie ładnie się rozrastają i jak na razie nic ich nie rusza ale myślę, że opuchlaki zawlokłam do mojego ogrodu :( Wiosną kupiłam 3 rododendrony i jesienią wszystkie 3 były obgryzione, tak jaby to opuchlaki. Podlałam 2x jesienią roztworem z wrotycza. Wiosną zrobię im poprawkę, bo jak mi się rozlezą, to będzie kaplica :unsure:

A po sklepach internetowych w moim przypadku nie kończy się na plątaniu, więc lepiej jak je omijam szerokim łukiem :rotfl1:

Bombka 20 cm :supr3: Moje największe mają 12-13cm. Jak zrobisz wiewióry to się pochwal koniecznie :)

Od zera 28 Lis 2015 16:05 #415935

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak coś z tego wyjdzie, to na pewno pokażę :happy: Na razie zaczęłam kompletować 'niezbędnik'. Nie miałam pojęcia, że na rynku jest tyle różności do dekoracji :jeez:
Miłego wieczoru :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Od zera 29 Lis 2015 18:57 #416118

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dobry wieczór ,zajrzałam na chwilkę .U mnie tłumy się dziś przewinęły i pojechały.Gościnność moja narażona dziś była na dużą próbę .Jeśli chodzi o tiarelkę ,to mam jedna ,ale za to kilkanaście lat tę samą Ona chyba mnie przeżyje :wink4: Podobno ma być cieplej ,ale dla mnie to już bez znaczenia .
Sezon zamknięty :teach:

Od zera 29 Lis 2015 19:12 #416130

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko :hug: Za to teraz lepiej docenisz ciszę i spokój :rotfl1:

Właśnie dzisiaj sobie przypomniałam, że jeszcze moja szkarłatka nie okryta. A gdzięś na forum się chwaliłam, że szpadel mój zapadł w sen zimowy :rotfl1:
A tiarelkę masz taką samą jak ja?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.497 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum