TEMAT: Ogródek Gosi cz. 2

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:45 #462310

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Serio tak sucho u Ciebie :blink: U nas padało dziś cały dzień, w niewielkimi przerwami, z różnym natężeniem.
Nie buntuję się- niech pada.. a najlepiej niech się wypada przed majówką ;)

Flesz mądra psinka..a że też bardzo kochana, to złamane czasem hosty też na pewno będzie mieć wybaczone :lol:

Z tymi taczkami to trochę żartowałam..ale wiesz, ja jakoś wszystko na szybko łapię i dźwigam. Najczęściej taczka zastawiona samochodem P..mało taktycznie ją postawiłam :jeez:
Korę noszę bez problemu, nawozy mam w wiaderkach 5kg..tylko ziemia bywa problemem.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:52 #462314

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wracamy do narzekania na suszę :devil1: , ja się dołączę :evil: , cały dzień dziś czekałam na deszcz, na marne :hammer: . Wczoraj minęło mnie od wschodu, dziś wszystko poszło na zachód :hammer: , znowu powtórka z rozrywki :angry:

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:54 #462315

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Pada i u mnie więc się dziwię że u Ciebie sucho :ohmy:
Rutewki kiepsko wyglądają, ale u mnie Rutewka Delavay’a też w podobnym stanie ;) a Rutewka orlikolistna ma już wielkie pączki a rośnie na wygwizdowie.
Tulipanów masz sporo i bardzo ładne :flower2:

Ogródek Gosi cz. 2 28 Kwi 2016 20:33 #462676

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marysiu, tak naprawdę kupuję tylko co mi wpadnie w oko. Nie patrzę na odmiany. Kupuję różnie. Często w marketach, ale w grudniu popełniłam zamówienie w Gartenei. Na razie jestem zadowolona. Może dlatego, że nie pamiętam co zamówiłam i nie wiem, czy się odmiany zgadzają :happy: Wiele jeszcze nie zakwitło.

Bożenko, ale rutewki Delavaya, czy orlikolistne, bo te ostatnie i u mnie porządnie się rozrosły

Monia, szlag mnie zaraz trafi. Przed chwilą przeszła jedna chmura za drugą i spadło tylko kilka kropel. Sucho strasznie. Słyszałam, że w W-wie wczoraj padało cały dzień. U nas tylko przez chwile pokropiło.
Ja już się nauczyłam, że lepiej coś zawięźc taczkami niż dźwigac. A tak poza tym bardziej mi chodzi o kosiarkę. Tą obracam częściej. :)

Marta, mamy więc podobnie z deszczem. czekamy z utęsknieniem. Zastanawiam się, czy nie powinnam włączyć podlewania, a tu pompa do naprawy zabrana, a miejskiej wody nie chciałabym korzystać.

Maju, orlikolistna to i u mnie olbrzym w porównaniu z Delavaya. Ale najważniejsze, że żyją.
Tulipany będę jeszcze dosadzała. Spodobały mi się łany u dziewczyn.
Nie ma sprawiedliwości na świecie.
Czytałam, że u niektórych dziewczyn wręcz zalewa, a u nas posucha.
Jak tak dalej pójdzie będę musiała zacząć podlewanie


047-18.jpg


048-19.jpg


049-15.jpg


050-12.jpg


051-11.jpg


052-11.jpg


053-11.jpg


054-17.jpg


055-18.jpg


056-15.jpg


057-13.jpg


058-12.jpg


059-13.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, zanetatacz, Marlenka

Ogródek Gosi cz. 2 28 Kwi 2016 21:44 #462750

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Gosiu, orlikolistne. Kwitnące iryski to tegoroczne? U siebie też dziś zobaczyłam paki u niskich irysków. Wygląda na to, że są wczesne. Muszę zajrzeć co to były za odmiany.

Ogródek Gosi cz. 2 29 Kwi 2016 09:43 #462927

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak, to są tegoroczne iryski. Niestety na drugi dzień po zrobieniu zdjęć już ich nie było. Przymrozek ściął wszystkie

Ogródek Gosi cz. 2 29 Kwi 2016 10:46 #462951

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Coś nas ta wiosna nie rozpieszcza :huh: , wszędzie czytam o jakichś stratach :dry: . jak nie mróz to myszowate albo inne plagi :evil: . Ja chcę już prawdziwej wiosny :happy-old:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogródek Gosi cz. 2 29 Kwi 2016 22:02 #463207

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie najgorszy jest brak deszczu
Najgorsze, że na razie nie mogę korzystać ze studni :(

Ogródek Gosi cz. 2 29 Kwi 2016 22:04 #463212

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Och nie, takie piękne iryski :jeez: Dobrze, że moje jeszcze w pąkach.

Ogródek Gosi cz. 2 30 Kwi 2016 06:51 #463297

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gosiu, w ogródku bardzo już kolorowo...
Ścieżka z obsadzeniami po obu stronach pięknie się wpisze w cały krajobraz... już bardzo mi się podoba! To był dobry ruch.
Rutewki u mnie wszystkie przeżyły, co bardzo mnie cieszy, bo pokochałam te drobiażdżki :)
Coś działasz w weekend czy gościsz się? ;-)

Ogródek Gosi cz. 2 30 Kwi 2016 07:07 #463300

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Narzekacie na brak deszczu - chętnie bym Wam go oddała, pchnęła chmury w tamtą stronę. U nas pada bardzo często, parę dni temu nawet kilka razy śnieg. W czwartek było istne oberwanie chmury, potoki deszczu spadły. Na szczęście nas trochę to ominęło, poszło jakoś bokiem, ale jechałam wtedy autem i widziałam co się działo w okolicy.
Tak więc wody mam zapasy we wszystkich pojemnikach, a i gleba podlana, więc wystarczy na długo. Teraz czekam jedynie na podniesienie się temperatury, by rozpocząć sadzenie pomidorów w szklarni.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Ogródek Gosi cz. 2 30 Kwi 2016 07:47 #463307

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No naprawdę szkoda tych irysków .Moje jeszcze bez pączków .Sucho i u mnie .Spodziewałam się że jednak będzie trochę deszczu ,ciągle chmury i chmury .Niestety pokropiło trochę ,rośliny odkurzyło i na tym koniec.Twój ogród jednak pięknie wygląda ,dużo wiosennych .Pięknie :bravo:

Ogródek Gosi cz. 2 01 Maj 2016 20:39 #463819

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bożenko, to sa iryski, które u mnie zawsze pierwsze kwitną
Pozostałe jeszcze w pąkach. Mam ich masę. Ale nie wszystkie zakwitną w tym roku

Aga, mnie tez się zaczyna coraz bardziej podobać obsadzenie ścieżki. Powoli nabiera klimatu
Miałam 3 rutewki. Jedna w miarę się prezentuje, druga ledwo żyje, a trzecia chyba nie. Ale mimo wszystko chciałabym dokupić kilka kolejnych.
Oczywiście, że działam, ale i imprezuję :)
Zaczęłam kopanie trawnika. Do końca tygodnia powinnam skończyć, potem trzeba będzie zając się rozparcelowaniem wieloryba, bo poziom trawnika jest dużo poniżej kostki.

Aga, podeślij mi ten deszcz, ale nie chmury, bo te mam i ja, tylko nic z nich nie pada. Susza straszna. I nie widać w perspektywie poprawy. Koszmar. To jest niesprawiedliwe, u Ciebie deszczu za dużo u mnie za mało
Najśmieszniejsze, że w czwartek padało w Płocku, kilometr ode mnie, u mnie tylko pokropiło.

Ewo
, mamy podobne warunki. Narzekamy na brak deszczu. :(
U mnie większość irysów już ma pączki, ale to tylko te mniejsze. Te wysokie kwitną później. Nie wszystkie będą kwitły. Nie mam pojęcia dlaczego, bo w zeszłym roku kwitły



Jak już pisałam Adze, zaczęłam usuwanie trawnika koło ścieżki. Idzie powoli. Prawdopodobnie skończę kopanie pod koniec tygodnia. Potem będę przesiewała ziemie z wieloryba, żeby wyrównać teren i potem sianie :)
Tylko, czy ptactwo pozwoli na sianie? Cały czas buszuje w już wykopanej ziemi w poszukiwaniu robactwa dla młodych.
Trzeba będzie postawić strach na wróble :)

062-16.jpg


063-17.jpg


066-10.jpg


067-11.jpg


068-8.jpg


069-10.jpg


070-10.jpg


071-9.jpg


072-11.jpg


073-9.jpg


075-15.jpg


076-14.jpg


008-48.jpg


009-41.jpg


025-35.jpg


026-36.jpg


027-29.jpg


028-31.jpg



017-37.jpg


018-41.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2016 20:43 przez Margo2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot, Monika-Sz, moni, wxxx-a

Ogródek Gosi cz. 2 01 Maj 2016 20:54 #463828

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Okolice przyścieżkowe się pięknie zagospodarowują :) Sporo tam jest miejsca, może to w jaimś stopniu zaradzi problemowi "mało rabat, dużo chciejstw" ;) W tej kwestii należy dążyć do równowagi, równowagę możnna osiągnąć tylko poprzez powiększenie rabat, redukcja chciejstw jest mało realna :lol: No tak jakoś z autopsji wiem ;)

Ogródek Gosi cz. 2 01 Maj 2016 21:01 #463831

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Aleście kawał roboty odwalili!! :woohoo: Pięknie!! W sumie powinnaś się cieszyć, że sucho, bo wyrywanie trawy na mokro byłoby o niebo cięższe. Z mojej gliny wyszarpać trawę, to koszmar senny, dlatego nawet kawałek 2m na 2m nakryłam agro, żeby się z tym nie szarpać.

Jakoś nie dotarło do mnie, że całość tej trawy macie zamiar usunąć, nic dziwnego, że idzie powoli, sporo tego jest. Będzie cudnie jak się rośliny rozrosną :) Bardzo mi się podobają takie duże płyty na ścieżce.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Ogródek Gosi cz. 2 01 Maj 2016 21:35 #463867

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Widzę Gosiu, że pracowicie spędzasz dni i ścieżka szybko otacza się zielenią :lol: . Twoje iryski już kwitną, ale ja dzisiaj też odkryłam pierwsze pączki ;) .

Ogródek Gosi cz. 2 02 Maj 2016 19:32 #464136

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Okolice ścieżki po woli się zagęszczają i przestaje bić po oczach świeżością.

Ogródek Gosi cz. 2 02 Maj 2016 22:22 #464299

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Martuś, w tym coś jest. :)
Tylko, czy to jest realizacja chciejstw?
Tylko połowiczna. To jest rabata północna, na większe krzewy brak miejsca.
A ja jak na złość zaczęłam nagle pożądać czegoś większego :happy:
Ale gdzies to upchnę ;) :devil1:

Aga
, jakie ście? To ja, tema ręcami.
Przy ścieżce to nie było tego dużo, gorzej z tymi fragmentami


042-22.jpg


Na razie będę robiła ten trawniczek przy samej ścieżce, potem tam, gdzie pływa wieloryb
Na przyszły rok zostawiam kwestię ściany wstydu przy garażu, a raczej ścieżki wstydu.
Taka metoda u mnie się nie sprawdzi. Tej trawy, którą chcę wyrzucić nawet randap nie bierze.
Muszę ją ręcznie wytargać. Ja mam piach, i tylko w takich sytuacjach go błogosławię. Najgorsze, że ja nie tylko mam piach, ale na dokąłdkę żywy torf. To jest dziadostwo, które po jakimś czasie zaczyna twardnieć i tworzy się jakby kora, drewno. Ktoś swego czasu sprzedał nam ziemię z łąki, a tamtych czasach ja się zupełnie nie znałam na ziemi. Lepiej już by było, gdybym, nic nie nawoziła. Ciekawe, czy kiedykolwiek zamienię to na zwykłą ziemię.

Edytko, to są najwcześniejsze iryski jakie znam. Teraz czekam na pozostałe. Mam ich bardzo dużo, ale nie wszystkie zakwitną

Bożenko, jeszcze trochę czasu minie, zanim ścieżka będzie wyglądał jakby tam była od zawsze. Ale myślę, że w tym roku obsadzę ją w całości, a myślałam, ze zajmie mi to rok. Cieszę się bardzo, bo za rok będzie już wyglądało zupełnie inaczej

Dzisiaj pogoda była wspaniała, ale niestety nie na ogródkowanie, ale na goszczenie się. Byłam rano w pracy, nie odpoczęłam, chociaż myślałam, że dzień upłynie spokojnie ze względu na święta. Było pracowicie i to bardzo. Ale za to popołudnie spędziłam z moimi fantastycznymi sąsiadami. Mimo, że nic nie zapowiadało takiego popołudnia.
Za to jutro planuje dalsze darcie darni.



030-32.jpg


031-25.jpg



Zdjęcia robione pod kątem "ile tu jeszcze można tulipanów wsadzić"
032-20.jpg


033-27.jpg


035-24.jpg


036-24.jpg


037-25.jpg


038-26.jpg


039-23.jpg


040-24.jpg


042-23.jpg


044-18.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.644 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum