TEMAT: Ogródek Gosi cz. 2

Ogródek Gosi cz. 2 24 Kwi 2016 23:20 #460778

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Gosiu ścieżka do moich ulubionych schodków piękna :hearts: i podziwiam za to darniowanie.
A ja też myślałam, że wieloryba robisz:) Może jednak ? My usypaliśmy niewielką góreczkę rok temu (dzięki Martuni swoją drogą :whistle: ) i jestem bardzo zadowolona - wprowadza fajne urozmaicenie :)

A to miejsce co nie wiesz co z nim zrobić (między tujami a budynkiem) ..jeśli tam jest cień to daruj sobie trawę. Pewnie dobrze odżywiana mieszanka do cienia/półcienia jakoś sobie poradzi ale mech pewnie jeszcze bardziej....Lepiej czymś zadarnić do cienia/półcienia, może jakieś luźne płyty kamienne lub kamiorki rozrzucić.
Właśnie tak gęsto jak Ty chciałabym mieć ! A u mnie na razie rzadziutko bo do obsadzenia ciągle dużo przestrzeni i co mi coś się rozrośnie to dzielę i znowu malutkie. W sezonie jest wrażenie, że jest gęsto ale teraz wieje pustką :/
buziaki


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 07:38 #460799

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosiu, ścieżka juz nabiera wyrazu, a jak roslinki podrosną w sezonie to będzie super!
Hakonechloe wylewające się na ścieżkę juz widzę...:hearts:
Nie zazdroszczę pracy przy trawniku...a tą zdjętą darń warto byłoby przekompostować, miałabyś idealny naturalny nawóz za rok.
Nie było przymrozków? U mnie wszystko leży.... :unsure:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 08:10 #460807

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
markita wrote:
A już myślałam, że wieloryba sobie zapuściłaś :happy3:
Marta, miałam dokładnie to samo skojarzenie :wink4: !
Okolica ścieżki nabiera wyrazu, jeszcze chwila i będzie busz ;) . Planujesz tam posadzić hakone? Super! Uwielbiam tę trawkę.
P.S. Widzę, że Flesz kulturalnie ze ścieżki korzysta... Mądra psina.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2016 08:10 przez asia2.

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 09:10 #460841

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Sporo pracy włożyłaś w okolice ścieżki. Ciekawa jestem efektu jak wszystko zarośnie.

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 10:19 #460871

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Roślinki przy ścieżce wcale nie takie malutkie :woohoo: i sporo ich.
A z tej drugiej strony - gdzie nie wiesz co zrobić - to zależy jak tam masz ze słonkiem ... jeśli cieniście, to daj sobie z trawą spokój. Mech będzie szybszy...
Fotka z żółtymi tulipanami i perspektywą w tle :hearts:
Ewa

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 14:22 #460940

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A piesio jaki dobrze wychowany, po ścieżkach się porusza :lol: .

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 17:18 #460999

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Czy już masz nowe kwiecie na obsadzenie dróżki ? czy będziesz korzystać z tych ,co już masz na ogrodzie ? Ja twardo nic nie kupuję ,bo i nigdzie nie bywam ostatnio .Pokus brak ,kasy brak i miejsca brak .I jak tu przy takich niedomogach coś zdziałać ?Ale boję się ,że jak ruszę w zielone ,to nadrobię z nawiązką :devil1:

Ogródek Gosi cz. 2 25 Kwi 2016 23:11 #461246

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Martuś, no nie chciałam z Ciebie ściągać ;)
Mój m. chyba by nie przeżył takich górek, zresztą ja już się borykam z podlewaniem pagórkowatej rabaty. Ja mam usypaną ziemię przy tarasie czyli mam stok. Na tym stoku okrągła rabata jest nachylona. Strasznie ciężko się tam podlewa. Wszystko spływa.
Także współczuję Ci tego wieloryba. Namęczysz się.

Moni
, jak już pisałam Marcie, ja już mam pagórek. Co prawda mało obsadzony, ale i tak trudny do obrobienia, bo woda spływa, w dodatku koszenie tez pod górkę, ale jestem z niego zadowolona. Jest zupełnie inaczej niż u wszystkich. Natomiast tamto miejsce raczej byłoby niefortunne. Jakoś tak ciasno by się tam zrobiło. Ale nie mówię, że nie, może kiedyś, , gdzieindziej. :whistle:
Ja mam w sumie mało rabat, a dużo chciejstw. Dlatego tak gęsto sadzę. Nie mogę się zdecydowac na sadzenie kilku roślin tej samej odmiany, bo po prostu szkoda mi miejsca. Powoli zaczynam się jednak przekonywać do tego, żeby przynajmniej sadzić te same rośliny co jakiś czas. Tak zrobiłam na nowej rabacie.
Mam zagwozdkę z tym miejscem przy tujach. To jest cienisty zakątek. Nie chcę tam kłaść kostki, czy kamienia na całej powierzchni, żeby zrobić efektu betonowej pustyni, ale chyba nie będzie innego wyjścia. Może wysypać kamykami. Tylko, czy potem dam sobie radę z pieleniem?

Kasiu
, z tą darnią jest pewien kłopot. Jest tam ta wstrętna trawa. Boję się wrzucać ją do kompostu, bo nie wiem, czy ona porządnie się przekompostuje. Wystarczy kawałeczek i odrasta. Dlatego wyrzucałam całą darń. Wytrząsam ziemię. Ostatnio w Mai było, że taka ziemia ma wiele składników odżywczych. To co mi zostało do przekopania to pestka w porównaniu do trawnika z tyłu domu. Widziałaś ile ja tego mam. Teraz gdybym tylko miała czas w 3 dni bym to zrobiła, oczywiście, tylko tę część przy ścieżce. Najpierw zrobię ją, a tę z górką potem, żeby pies miał gdzie chodzić. Muszę na obydwa kawałki nawieźć dużo ziemi, bo jest naprawde duży spadek terenu.
Liczę na to, ze jak roślinki się rozrosną rabata nabierze charakteru. Własnie takiego wylewania się oczekuję. Nie tylko od hakonechloe. Planuje tak jeszcze paprocie, więcej host, więcej zawilców.
Mam nadzieję, że mi się uda. Najwyżej przyjedziesz poprawiać

Asiu,
hakonechloe już tam rośnie i to w kilku miejscach. Teraz tylko trzeba czekać aż się rozrośnie.
Flesz faktycznie jest bardzo kulturalnym psem. Jak była robiona ściezka majster bał się, że będzie po niej chodził zaraz po zrobieniu. A on grzecznie ja omijał. Nie lubi świeżo zrobionych ścieżek
Moje polbruki tez omijał, dopóki się porządnie nie ustabilizowały

Bożenko, a jak ja jestem ciekawa. Niby mam to w głowie, ale jednak czasem wyobrażenie mija się z rzeczywistością

Evo, no i mam dylemat co do tej części ogrodu. Po raz pierwszy nie wiem co mam zrobić

Ewo, to co miałam, to już wykorzystałam. Teraz tylko zakupy. I tak jestem zdziwiona, że w tak krótkim czasie udało mi się obsadzić aż tyle. Myślałam, że zajmie mi to przynajmniej rok, a tu może uda się do końca wiosny wszystko wsadzić.
Nawet nie przypuszczałam, że będę miała jeszcze tyle okazji do kupowania. Dodatkowym miejscem do obsadzenia jest miejsce, gdzie do tej pory rosła większość roślinek posadzonych na nowej rabacie. Przeniosłam, bo zmieniłam koncepcję. Rośliny były posadzone w cienistym kącie i miały robić, za tajemniczy ogród, ale stwierdziłam, że to kitu z takim pomysłem. Żeby je zobaczyc, trzeba było pokonać przeszkody. Po co mi to? Więc postanowiłam wykonać rabatę Rh. Jest na tyle dużo miejsca, że zmieści się tam ich kilka. Oczywiście nie będę wybierała tych wielkich odmian. Raczej te średniaki, ale to już będzie bardziej widoczne, niż te moje bylinki.
Tylko, czy uda mi się to zrealizowac w tym sezonie to nie wiem. To już jest większy koszt, a ta cienista rabatka w oczy kole, bo na widoku, więc jest priorytetowa
A Ty nie chcesz zaglądać do sklepów, czy do szkółek internetowych?
Znając Ciebie zawsze znajdziesz miejsce na nową roślinkę


Strasznie mi dokucza ten brak powiadomień na maila. Ułatwiało mi to komunikację ogromnie.
Jak Wy sobie z tym radzicie? Przy braku czasu, to była fajna rzecz, kiedy wchodziło się następnym razem do wątku od razu po swoim wpisie.
Dzisiaj byłam na wolnym,. Nareszcie odebrałam swoje nadgodziny. Załatwiłam kilka spraw, a poza tym dalej działałam w ogrodzie. Poprzesadzałam kilka roślin, obmyśliłam plan sadzenia kolejnych.
Po zrobieniu rabatki czeka mnie teraz dalsze darcie darni.
Posiałam niedawno na rabatach ostróżki jednoroczne, naparstnice i kosmosy. Na razie nie mam pojęcia co pielić, bo nie wiem jak te rosliny wyglądają. Całe szczęście werbena wysiała się ładnie. Na razie siewki mikroskopijne, ale widać, że są. Natomiast mam tragedię z ostnicami. Przeżyły tylko 3 siewki. Cała reszta do wywalenia. Na razie nie wyrzucam, ale jeśli siewki już się pokazują, to powinny też już stare ostnice startować. Najgorsze, że tych siewek jest tylko 3. A tyle maiłam nasionek.
Poza tym wiosna szaleje


005-35.jpg


007-38.jpg


008-47.jpg


009-40.jpg


010-37.jpg


011-33.jpg


012-38.jpg


013-36.jpg


014-35.jpg


015-33.jpg


016-38.jpg


017-36.jpg


018-40.jpg


019-38.jpg


020-37.jpg


021-32.jpg


022-34.jpg


025-34.jpg


026-35.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, VERA, edulkot, moni, wxxx-a

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 18:16 #461567

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, czy ten fragment miedzy tujami a kostką jest ciągiem komunikacyjnym, czy potrzebujesz tam np. taczką przejechać, albo chodzicie tamtędy? Bo jeśli nie to może tak jak napisała Moni, trochę płaskich kamieni i między nimi posadzisz coś zadarniającego, cieniolubnego. Z trawą znów będziesz mieć kłopot a same drobne kamyczki będą wymagały ciągłego oczyszczania np. z tujowych resztek. Mam kamyczki częściowo przy tujach i to jest najbardziej zaśmiecone miejsce. Dobrze, że mam odkurzacz, bo wydłubywania sobie nie wyobrażam.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 19:45 #461620

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak, to jest ciąg komunikacyjny. To będzie prawdopodobnie jedyna droga na tył ogrodu. Tędy będę jeździła taczkami, kosiarką. Własnie dlatego też bałam się kamyczków. Podoba mi się pomysł z kamieniami. Nie wiem, czy posadziłabym coś zadarniającego, czy trawę. Mam naprawdę trudny orzech do zgryzienia

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 20:44 #461678

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Gosiu działasz na całego :flower: ścieżka wygląda coraz lepiej a Flesz taki kulturalny chodzi po ścieżeczce :lol:
Ciąg komunikacyjny będzie zawsze wydeptany, czy to w trawie czy czymś zadarniającym, mam już wyjeżdżone koleiny w najczęściej użytkowanych miejscach ;)

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 21:05 #461701

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No niestety. Ale nie chciałabym tego wykładać kostką.

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 21:36 #461757

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosiu, wydaje mi się wyłożenie kamieniem bardziej się sprawdzi niż kamyczki, tak jak radzą dziewczyny.
Ja mam wąski pas trawy przy szlaku komunikacyjnym i trawa wyglada fatalnie...ciągle rozjeżdżona taczką :tongue2:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 21:48 #461774

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gdzie Wy tymi taczkami ciągle tak jeździcie :silly: :rotfl1:

Gosiu- Flesz, jako pomysłodawca ścieżki i jej główny architekt pięknie pozuje.. Jak widać- doskonale się odnalazł w terenie- jest szansa, że dokładnie tamtędy będzie biegać, a rośliny po bokach mają szanse ocaleć :hug:

Ogródek Gosi cz. 2 26 Kwi 2016 22:03 #461792

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ścieżka obłędnie piękna, zazdrość już mnie żre (i dobrze, będę szczuplejsza taka zeżarta :rotfl1:).
Chyba nie masz wyjścia, trzeba będzie wyłożyć to przejście kostką. Zawsze możesz tam ustawić doniczki, ale mogą przeszkadzać w manewrowaniu taczkami ;)

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:11 #462287

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, już mi dziewczyny wybiły z głowy kamyczki
Teraz zastanawiam się, czy zrobić tam cały teren wyłożony kostką, polbrukiem, czy kamieniem, czy też trawnik z luźno rzuconymi kamieniami.

Monia, taczki używam cały czas do przewożenia ściętych gałęzi, worków z ziemią, nawozami i takie tam.
W dodatku tylko tamtędy będę miała dostęp do tylnej części, także kosiarką przynajmniej raz w tygodniu trzeba będzie przejechać
Flesz, jako bardzo mądry pies już zaznajomił się ze ścieżką i chodzi grzecznie po niej. Trochę nie jest to jego ścieżka, bo ta biegłaby bardziej przy tujach, ale jak m. zechciał mieć rośliny po obydwu stronach ścieżki to będzie miał. Nie wiem jak długo, ale będzie ;)
Także Flesz bardzo szybko dostosował się do wymagań. Oczywiście od czasu do czasu daje nura w tuje, ale jak na razie nic nie zniszczył. Jestem ciekawa jak będzie się zachowywał kiedy rozrosną się rośliny, a szczególnie hosty.

Ewuś, niech Cię nie zżera, bo nic z Ciebie nie zostanie. :happy:
Donice będą ale na polbruku. A w nich warzywka, szczególnie pomidorki :)
Niestety tam musi być drożne przejście, bo to jedyna droga dla większego sprzętu. M. chce zamknąć rabatę północną, żeby wejście na tył ogrodu po tej stronie był tylko po schodkach.

Gdzie nie wejdę wszyscy narzekają na pogodę, narzekam i ja. Przede wszystkim na brak deszczu. Strasznie sucho. Niby coś w nocy popadało. Widziałam mokre schody i ścieżkę, ale tak naprawdę ziemia całkowicie sucha.
I tak naprawdę deszczu nie widać. Kolejny rok suszy.



028-30.jpg


029-27.jpg


030-31.jpg


031-24.jpg


032-19.jpg


033-26.jpg


035-23.jpg


036-23.jpg


037-24.jpg


038-25.jpg


040-23.jpg


041-20.jpg


042-21.jpg


043-20.jpg


044-17.jpg


045-21.jpg


046-16.jpg



A tak Kasiu wyglądają moje rutewki


039-22.jpg


064-15.jpg


W porównaniu z Twoimi to mikrusy
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, edulkot, moni

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:25 #462294

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:unsure: Nigdy nie włączałam powiadomień, więc nawet nie wiem o co pytasz :silly: :lol:
Sporo ciekawych odmian tulipanów posadziłaś, gdzie kupujesz? Nornice u Ciebie nie wyjadają?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogródek Gosi cz. 2 27 Kwi 2016 22:40 #462308

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
U mnie rutewki rwa się do kwitnienia ale epimedia maleńkie.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.603 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum