TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2016 08:13 #477748

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dalu, dzisiaj po raz pierwszy weszłam sobie tutaj i muszę przyznać, że jestem oczarowana twoim ogrodem, :woohoo: :hearts: a spacerowałam po nim od samego początku. Świetnie zagospodarowany, jest przyjemnie, różnorodnie i kolorowo. Ale ta fontanna mnie urzekła:
dala wrote:
rhblurettiaifont.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2016 12:12 #477807

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dalu, życzę Ci, by ten sezon był łaskawszy dla Twojego ogrodu i nie przyniósł kataklizmu w postaci suszy.
Gdy jest nawodniony, w pełni zieloności i kwitnienia, napatrzeć się nie można na soczystość i kolory Twoich rabat.
Pięknie to wszystko wygląda, nie potrafię wyróżnić jednego zakątka, choć ten wypoczynkowy rzeczywiście ujmuje nad wyraz.

Spacerowałaś wczoraj? To tylko nasz prezydent ma ważniejsze obowiązki, niż państwowe... wielkie rozczarowanie.

Pozdrawiam gorąco!

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2016 17:50 #477871

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jak słyszę o prezydencie ,to mam ochotę zrobić tak :hammer: i tak :club2:
Wybacz Daluś ,że u Ciebie :hug: Pięknie w Twoim ogrodzie .Susza się nie dobrała jeszcze do roślin Może tak zostanie ,daj Boże .Glicynia piękna jest ,ale szybko przekwita .Miałam kiedyś ,ale zmarzła.
Teraz już nie planuję jej kupić ,ale ciągle podziwiam :hearts:
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2016 19:08 przez Forumowa Żabula.

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 13:10 #478142

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś, prezydent też nie jest osobą z mojej bajki, ale -cóż- naród wybrał :(
Deszcze niestety nadal nie padają, słoneczko świeci, czyli powtórka z rozrywki ;) Znowu trzeba zacząć podlewanie :angry:
Glicynia już przekwitła, azalie i rodki kończą...Smutno :cry3: :cry3: Dobrze, że róże i lilie w blokach startowych :cry3: :)

rhnovaz.jpg



rhcatw.jpg


Ostatnia azalia wielkokwiatowa Nabucco

azalianabucco.jpg


Agnieszko, niestety, jak na razie sezon nie zapowiada się dobrze :( bardzo mało pada; póki co, rosliny jeszcze dają radę, ale przydałby się w końcu porządny, solidny deszcz :garden1: Takiego tu nie mieliśmy, b :garden1: odajże od ...roku :evil:
Dziękuję Ci za miłe słowa, ale sama wiesz - my ogrodnicy kochamy swoje ogrody,ale rzadko jesteśmy z nich tak do końca zadowoleni...
Ale nie narzekam już! czerwiec jest piękny :flower2:
Hortensja pnąca opanowała już prawie całą wielką jabłonkę

hortpnca.jpg


Zakwitły też piwonie - ten zapach!

piwonie.jpg


W sobotę nie spacerowałam, ale wczoraj (niedziela)byłam we Wrocławiu na Pikniku Obywatelskim organizowanym Przez KOD. Fajna impreza integrująca nad Odrą - kiełbaski, gry, zabawy, te klimaty...
Podpisuję się pod Twoją opinią - prezydent = wielkie rozczarowanie.( Ale jakoś czas dla Ruchadełka Leśnego (przepraszam, ale nie ja wymyśliłam ten nick :happy4: ) znajduje...)

Krysiu, dziękuję :kiss3: Ja też lubię tę fontanienkę :hearts: A jak lubią ją ptaszki i psy - całe towarzystwo korzysta z tego małego wodopoju :)

raAL.jpg


Lucynko, morelka kiepsko, nadal chora. Większość owoców opadła. Chyba w tym roku nie będzie z niej pożytku :devil1:
Za to srebrna strzała spisuję się znakomicie! Świetnie mi się nią jeździ, tylko M. czasami się denerwuje, że za szybka jestem, zwłaszcza na podjazdach ;) Jak dla mnie rewelka! Jak chcę, to sobie pedałuję, zmęczę się, leciutko przykręcam manetkę i fruuuuuu, pędzę jak rakieta :happy4: Jedyna wada mojej strzały, to to, że jest dosyć ciężka (40 kg) i trudno nią n.p. ruszyć pod górę.
Wracając do owoców - czereśnie obrodziły!

czerenie-2.jpg


Elu, dzięki wielkie :kiss3: , ale na szczęście w zeszłym roku podzieliłam moją rozplenicę i ten nowy kawałeczek przeżył.
Kalina w tym roku miała pompony średniej wielkości...
Dla Ciebie naparstnica

naparstnicafiol.jpg



...i mój nowy nabytek...sumak. Wiem, wiem, sumaki to dziady, potrafią zawładnąć całym ogrodem. Sama z jednym takim walczyłam. Ale ten rośnie tylko do 2 metrów wysokości, nie ma odrostów, pięknie przebarwia się jesienią i ma śliczne złote listki:

sumak.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 13:11 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, elzbieta1

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 13:20 #478147

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:lol: Za sumakami nie przepadam i nie kupię nawet takiego co nie ma odrostów :laugh1: Ale czereśni po raz pierwszy zazdroszczę :wink4: Nie pamiętam takiego roku, żeby u mnie nie było, ale ten przejdzie do historii z powodu ich braku :eek3: Może kilka sztuk uda się uszczknąć, jeśli ptaki nie rozprawią się z nimi wcześniej.
A wiesz, że w stosunku do naszego rejonu u Ciebie wszystko kwitnie później :think: U mnie już po piwoniach praktycznie a róże od dawna kwitną ;) Dziwne to jakieś, bo zawsze nas wyprzedzałaś z umieszczaniem zdjęć kwiatów :lol:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 13:21 przez olibabka.

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 13:33 #478151

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79717
Dalu, nadal żałuję, że Cię za mną nie było - to był raczej ostatni gwizdek na rh w Wojsławicach w tym roku. Wracając kupiłam sobie, a jakże, Juanitę, ale nie w szkółkach koło arboretum - nie było tam nic, czego bym pożądała po nocach :rotfl1:
U mnie w nocy trochę padało, w misce na tarasie było ze 3 cm wody. Was ominęło?
Wiesz co, jestem w 100 % pewna, ze kupowałam kiedyś Nabucco - może łaskawie popatrzysz na moje zdjęcia, czy któraś ze starszych to nie władca Babilonu ;)
Nabieram coraz większej ochoty, by zobaczyć "w realu" Twój legendarny ogród. Niech no tylko semestr się skończy!

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 16:00 #478183

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Daluś i Ty wierzysz ,że ten sumak nie daje odrostów?.Kobitko ,to jest niemożliwe .
Ja sobie go już nigdy ni kupię nawet gdyby miał złote korzenie i brylantów liście .Tyle ,co on mi zdrowia zmarnował,to pies go drapał .Na wszelki wypadek posadź go daleko i nie dziab pod nim
U mnie kwitną już tylko dwa małe rodki :(

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 20:49 #478255

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Dalu, Twój ogród ma wyjątkowy klimat, jaki się rzadko zdarza, do tego piękne azalie i rh, oraz inne rośliny.
Wszystko jest tak ładnie skomponowane :bravo: .

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2016 21:47 #478289

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Mam na trawniku gęsto sumaków. Nie nadążam wyrywać.

Ogród w cieniu cedra 07 Cze 2016 13:10 #478471

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, ten sumak W OGÓLE nie daje odrostów, jest maleńki i delikatny. Dorasta max do 2 metrów. Nawet mi się podoba, chociaż nie jest to roślina z mojej bajki ;) Jednak to M. suszył mi od paru lat głowę o sumaka, bo on je uwielbia :think: A ponieważ ogród jest nasz wspólny, czasami muszę pójść na jakieś ustępstwa; tak więc wymyśliłam tego sumaka Tiger Eyes

sumakTY.jpg


Gabrielu, miło czytać pochwały od właściciela takiego pięknego ogrodu :) dziękuję :kiss3:
Dla Ciebie jedna z moich ulubionych azalii - Chanel. Zapach nieziemski!

azchanel-3.jpg



azchanelzb.jpg


Ewuś, wierzę, a nawet jakby co to rośnie na trawniku, więc niechciane odrosty będą koszone. A zadowolenie M. - bezcenne ;) (to mój prezent urodzinowy dla M.)
Rodki i azalie również u mnie kończą kwitnienie. Ostatni był, jak zawsze, Goldflimmer, ale chyba nawet go nie sfociłam :( Kwitnie jeszcze świeżo kupiona japonka Schneeperle; muszę jej zrobić w końcu fotkę.
Teraz cieszą piwonie, dość marne jednak w tym roku :ohmy:

piwoniazb.jpg


...no i zaczynają swój festiwal róże :flower2:

rebiaepustaczki.jpg


Aniu, ja też żałuję, pociesza mnie tylko fakt, że byłam w tym roku w Wojsławicach i nacieszyłam oczy i duszę tamtejszymi wspaniałymi widokami. Może uda nam się jeszcze wyskoczyć tam w lipcu po moim urlopie? A przy okazji wpadłabyś do mojego ogrodu?
A tymczasem ja podejdę do Ciebie i poszukam rzeczonego Władcy - Nabucco ;)
Deszczu u nas jak nie było, tak nie ma :evil:
Dla Ciebie fotka Gucia - jak Ci pisałam dzisiaj jest nieswój, bo potarmosił go duży pies.

gucio-2.jpg


Marysiu, czereśnia majowa pięknie obrodziła, ale owoc -jak zwykle - jest winny i mało słodki. Właściwie tylko szpaki mają używanie, a ja - sprzątanie, bo zrzucają kilogramy ledwo nadpoczętych czereśni :mad2: Druga czereśnia, o pysznych owocach, ma ich mało...
A w tym roku wszystko u mnie startuje i kwitnie później - kwiecień i maj do połowy były bardzo zimne i suche i to z pewnością zahamowało wegetację :(

Jedne z moich nielicznych irysów

irysyniebbiae.jpg


...i bodziszki

bodziszkifiol.jpg



bodziszkiduo.jpg


A na koniec figowiec - ma już drugą zimę w gruncie za sobą i jak na razie ładnie przyrasta, chociaż jeszcze nie owocuje

figowiec-3.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Robaczek, elzbieta1, Krzysia

Ogród w cieniu cedra 07 Cze 2016 14:15 #478483

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79717
Och, Dalu - pociesz Gucia, jak umiesz - bieda z tym, bo one całkiem nie zdają sobie sprawy z dysproporcji wagowej, Gucio to lew w małym ciałku, wszak ma krew terierów. Dzięki za portret :kiss3:
Na pewno się spotkamy w lipcu, mam dyźury co tydzien i będę jeździć do Wrocławia, to wybiorę dłuźszą drogę. Zdzwonimy się.
Uwielbiam czereśnie, ale z wymienionych przez Ciebie powodów mam tylko malutkie drzewka, na skierniewickich podkładkach. Głównie dekoracyjne. To samo nektarynka.
We Wloszech trafisz jeszcze na czereśnie i już na prawdziwe morele. Zazdroszczę troszeczkę.
Może przywieziesz kwiatki, choć na zdjęciach?

Ogród w cieniu cedra 07 Cze 2016 15:04 #478501

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, Gutek to mały psi łobuziak ;) Zaczepia większe pieski i w sumie w końcu jakiś się wkurzył i pokazał mu gdzie raki zimują :unsure:
Na szczęście krzywdy mu nie zrobił...Gutek czasami też, jak poczuje 'zew krwi' ucieka nam i wędruje sobie po całej 'wsi'. Już, już wydaje nam się, że uszczelniliśmy siatkę i płoty na całej długości, ale on zawsze znajdzie sobie jakąś dziurę, albo zrobi podkop...
Na urlop tym razem jadę do Chorwacji i na Węgry :) Ale chorwackie klimaty na Istrii to prawie jak we Włoszech, chociaż PRAWIE robi różnicę. Oczywiście, że w lipcu się zdzwonimy w sprawie spotkania B)
Lekcje za mną, więc biegnę do ogrodu :garden1:

Powojnik Ville de Lyon (W Lyonie spędziłam niegdyś kilka miesięcy; mam wiele miłych wspomnień związanych z tym miastem :) )

powojnikVdeL-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Ogród w cieniu cedra 07 Cze 2016 20:47 #478618

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ten mały sumak przypomina mi tawlinę Sem.

Ogród w cieniu cedra 08 Cze 2016 21:28 #479027

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, faktycznie, troszkę podobny ci on do tawliny :)

Dzisiaj był piękny dzień - słoneczko, nie za gorąco, leciutki wietrzyk...Byłabym przeszczęśliwa, gdyby nie ta piekielna susza :mad2:
Kurcze, tak marzę o porządnym deszczu. Żebym w końcu nie musiała podlewać, biegać z tym wężami i konewkami, a rezultat i tak marny :(
Kończę też powolutku zasilanie roślin - wczoraj podlałam lilie gnojóweczką z pokrzyw, a dzisiaj róże i powojniki dostały wiórki rogowe rodem z Lidla :garden1: Jeszcze w lipcu popryskam Magiczną Siłą rodki i azalie i ...koniec, finito ;)
Kilka obrazków z ogrodu
Na pierwszym planie pączki The Fairy - tysiące! Za chwilę się otworzą

widoczekczerwcowy.jpg


Augusta Luiza już zaczęła swój spektakl

raaugusta.jpg


Parzydło leśne

parzydo-2.jpg


Peruczki perukowca

perukowiecperuczki.jpg


Fragment biało-srebrnej rabaty

bodziszkibiae.jpg


Ten jaśminowiec również rośnie na białej rabacie

jaminowiec.jpg


...i szkarłatka amerykańska

szkaratkaamer-2.jpg


Miłego wieczoru :bye:

piwoniabiaa.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, zanetatacz

Ogród w cieniu cedra 08 Cze 2016 22:29 #479086

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Oj będzie spektakl w wykonaniu The Fairy :) Moja mizerota przyschła ubiegłego lata.

Ogród w cieniu cedra 10 Cze 2016 09:01 #479501

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Obejrzałam ten spektakl cudowności zielonej i jestem zachwycona :hearts:
Tylko jak teraz przyjaznym okiem spojrzeć na mój ogród. Ja na mojej leśnej glebie nigdy nie wyhoduję takich bujnych roślin.
W tamtym roku trochę podlewałam gnojówką i bioemami i widzę że w tym rośliny są w dużo lepszej kondycji.
No i trochę popadało, jednak woda z nieba dużo lepsza niż z konewki.
Życzę Ci też dużo deszczu :)

Ogród w cieniu cedra 10 Cze 2016 10:27 #479522

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękna szkarłatka ,ostrzyłam sobie na nią zęby od lat .Zobaczyłam ją dawno temu w jakimś ogrodzie i zachodziłam w głowę co to takiego .Kiedyś to niewiele fajnych roślin można było kupić ,a teraz z kolei ,to ja nie mam gdzie sadzić .A jest co kupować :think:

Ogród w cieniu cedra 12 Cze 2016 12:03 #480081

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś, szkarłatka rzeczywiście potrzebuje sporo miejsca :) Kwiaty ma takie sobie, chyba ciekawsze są owoce - trochę przypominają jeżyny

szkaratkaamerowoce-2.jpg


O tak! Znam ten ból - jest tyle ciekawych, pięknych roślin, a możliwości ogrodowe i finansowe są ograniczone :( Teraz, kiedy przekwitły azalie i rodki, mam 'fazę' na byliny :flower1: Jeszcze jak napatrzyłam się na te piękne, angielskie rabaty bylinowe! Niedoścignione wzory!

rabatabylinowa-2.jpg






dzwonekniebduy.jpg


Dorotko, Ty w swoim lesie masz naturalne, piękne widoki i leśne rośliny...Wiele z nas wiele by dało za taki leśny ogród :) Jest wiele roślin, które lubią takie warunki, kwaśną ziemię, cień i półcień, więc z pewnością stworzysz wspaniały leśny ogród. Zresztą już jest ślicznie!
U mnie gleba jest dobra, ale kamieni w niej sporo, duże drzewa w ogrodzie to też pewne ograniczenie, więc nie mogę sadzić wszystkich roślin, które bym chciała...Jeśli chodzi o nawozy, to właściwie też stosuję tylko naturalne - obornik, kompost, gnojówki, mączkę
kostną

pergolazmiskantemirami.jpg


Rododendrony przekwitły, teraz na kwaśnych rabatach czas na lilie, a później - wrzosy

wrzosowiskowVI.jpg



Bożenko, wróżka ma tysiące pąków, więc z pewnością da czadu!
Inne róże też powolutku zaczynają
New Dawn

raND-3.jpg


Rosarium Uetersen

raRU.jpg


...i Chopin jeszcze w pączkach

wejciedodomuchopin.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 12 Cze 2016 12:05 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Alina-277, Isia, Bozi, Dorota15, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.815 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum