TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 12 Cze 2016 13:33 #480104

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
,
Dzień dobry :hearts: Spacerując po forum przywędrowałam tutaj , ależ ty masz kwiecia , zaczynając od azali , rododendronów , róż , lilli kończąc na bylinkach które bardzo , a bardzo lubię. Pełna paleta kolorów, moje dzbanki zjadły nornice ,Na forum jest tyle ogrodów , każdy ma swoje sekrety i każdy jest inny w swoim rodzaju . Pozdrawiam życzę miłej niedzieli :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 12 Cze 2016 13:49 #480115

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78163
dala wrote:

raND-3.jpg
Ja też ją ogromnie lubię, to była pierwsza moja własna róża - niestety, we Wrocławiu uschła po kilku latach pięknego kwitnienia. Ta "górska" ma dopiero zieloniutkie pączki, ale to nic, kwitnie mi całe wakacje. Już czekam.
Dalu, z zainteresowaniem obejrzałam Twoje schody, czy stopnie są kamienne? Jak może wiesz (albo i nie) od 1 maja :mad2: remontują mi, a właściwie robią całkiem nową konstrukcję schodów wejściowych. Też w końcu stanęło na stopniach z strzelińskiego rudego granitu, ażurowo zawieszonych.
Jeśli to podobny kamień, daj mi znać, czym i jak go pielęgnujesz i czy się sprawdza.

Ogród w cieniu cedra 15 Cze 2016 11:50 #481107

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś jakaś fala opadów chyba zmierza w Twoją stronę :hug: Mam nadzeję i gorąco życzę obfitego /oby nie za bardzo, bo ostrzegają :oops: / podlewania.

Kwasoluby i cienioluby w zasadzie poza moim zasięgiem, więc pozachwycam się u Ciebie :hearts: obfitością.

Ogród w cieniu cedra 15 Cze 2016 13:16 #481137

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, u mnie z opadami robi się coraz większy problem :( Jak Ślęża nie 'złapie' chmur, to z deszczu nici...
W czerwcu padało może ze dwa razy; ostatnio przedwczoraj, z godzinkę wszystkiego...
Ty tęsknisz za cieniolubami, ja wzdycham do róż :flower2:
Hortensja dębolistna

hortdbpczki.jpg


Aniu, New Dawn jest śliczna! Też lubię ten układ płatków i pudrowy, delikatny róż :hearts:

reNDiRU-2.jpg


Co do schodów, to nasze od strony ogrodu są właśnie ze strzelińskiego granitu, jednak w kolorze popielatym. Staraliśmy się nawiązać do wykończenia domu - w Sobótce Niemcy budowali domy na podbudówce z granitu; wszystkie schody też były granitowe. Tak wyglądają te z przodu domu (domek był zbudowany w 1930 r)

wejciedodomu.jpg


Na codzień tylko je zamiatam; raz do roku M. czyści Karcherem. I to wszystko!

Olgo, i właśnie to jest fajne, że nie wychodząc z domu możemy sobie pooglądać różne piękne ogrody B) Każdy jest ciekawy, w in B) ym stylu, bo każdy odzwierciedla upodobania, charakter, warunki i możliwości swojego właściciela :flower1:

powojnikNN.jpg



maczki.jpg



budlejaVI.jpg



dzwonkilila.jpg


I na koniec z życzeniami miłego dnia - moja ukochana róża Nostalgia

ranostalgiazbl.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Łatka

Ogród w cieniu cedra 15 Cze 2016 13:43 #481149

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Ja własnie też mam obecnie "schodkową fazę" :happy: i miałam pytc o te schody, ale Ania mnie ubiegła..
Dopytam tylko : jedne masz zrobione z płyt zawieszanych na metalowej konstrukcji, a te przed domem z bloków ?
Jakiej grubości masz te stopnie na konstrukcji ?
Może to będzie i wyjście dla mnie... tylko ciekawe ile by mnie wyniósł transport :bad-idea:
Ewa
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2016 13:44 przez Ave.

Ogród w cieniu cedra 15 Cze 2016 15:59 #481177

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19025
  • Otrzymane dziękuję: 78163
Dalu, wielkie dzięki za objaśnienia "schodkowe" oraz za różę wybitej urody!
U nas masywne kamienne nie wchodzą w grę, przynajmniej "od frontu" - za wysoko. Chyba coś z 11 stopni.
Na mojej ulicy są chyba tylko 4 powojenne domy, w tym dwa odjechane milionerskie, a dwa - paskudne, w tym mój najpaskudniejszy. :blink: . Te przedwojenne też z lat dwudziestych/trzydziestych, część - urocza.
Ewo - Ave, zamówiliśmy płyty 5 cm grubości ("spocznik") i takiej samej grubości podłużne kawałki na stopnie.
Kocham kamień, co przy moim włoskim fisiu dość naturalne. O kosztach całości i tak decyduje robocizna (przynajmniej w wypadku wielkiego miasta jest to 70-80% całego nakładu), wiec jak już coś remontujemy (kolejny raz :jeez: ), to tak, by nas przeżyło...
Nie wiem, gdzie mieszkasz - ale warto pytać w normalnych zakładach kamieniarskich. W porównaniu z salonem, gdzie hostessa w pełnym makijażu pokazuje próbki, cena producenta może wynosić 50%. To samo z firmami. Pierwsza wycena robocizny nas powaliła. Zbiegiem okoliczności znaleźliśmy bardzo dobrego fachowca, który zrobi to za dwie trzecie pierwotnej kosmicznej wyceny.
Dalu - przepraszam za wrzucanie kamieni do ogródka ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród w cieniu cedra 15 Cze 2016 22:34 #481317

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu :hug: jeszcze tylko raz wspomnę że bardzo żałuję, że nie mogłyśmy się zobaczyć w Firleju... cieszę się jednak że mogę chociaż wirtualnie pospacerować po Twoim ogrodzie :) Nostalgia to wyjątkowa różyczka tym bardziej się cieszę że masz ją w swoim zielonym ogrodzie. Chopiny to klasyka pięknie będą się komponować przy wejściu (dobrze widziałam ?) Lubię taki klimat w Twoim ogrodzie, bardzo dobrze się w nim odpoczywa. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie

Ogród w cieniu cedra 17 Cze 2016 15:02 #482036

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, New Dawn to jedna z moich ulubionych róź.,uwielbiam te muślinowe płatki, eteryczną urodę, subtelny zapach... :hearts:
Moje na łukach teraz zaczynają kwitnienie na całego, niestety po burzach i silnych wiatrach obawiam się sporych strat.. :dry: Ulotna ich uroda, ale i tak warto czekać na te krótkie chwile szczęścia :hearts:
Czy mogę prosić o szerszy plan białej rabaty z jaśminowcem? :flower1:
Ściskam Cię mocno :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2016 15:07 przez Robaczek.

Ogród w cieniu cedra 18 Cze 2016 20:42 #482389

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moja ukochana róża ,to też Nostalgia .Zakochałam się kiedyś w jej fotce i marzyłam o niej przed snem .
Mam ją wiele ,wiele lat i podoba mi się wciąż tak samo .Hortensja dębolistna też u mnie świetnie przezimowała .Czy Ty swoją opatulasz na zimę ? :flower2:

Ogród w cieniu cedra 19 Cze 2016 00:23 #482530

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przepiękne kwitły RH
U mnie nadal walczę o nie/
Robię nową rabatę. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie
Kupiłam sobie na zlocie 2 japonki i 2 wielkokwiatowe azalie
Później kupię jeszcze rodki.
Ale te które są poza ta wschodnią rabatą wyglądają bardzo marnie
Azalie wszystkie straciłam
Ale będę próbowała

Ogród w cieniu cedra 19 Cze 2016 18:44 #482684

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
A u mnie Nostalgia zawsze jest poparzona przez słonce. Nie daje rady.

Ogród w cieniu cedra 19 Cze 2016 20:02 #482722

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, Nostalgia najładniej wygląda w pąku :flower2: Potem czerwienieje i troszkę traci na urodzie. U mnie słońce nie zrobiło jej krzywdy, za to deszcze i wiatry mocno ją potargały. Podobnie zresztą Chopina, który nie lubi wilgoci i teraz wygląda tak sobie :(
Najmniej chyba ucierpiała Augusta Luiza

raALuiza.jpg


Gosiu, próbuj, warto! Zapewnij im półcieniste, wilgotne, zaciszne stanowisko, kwaśną ziemię i ...będzie dobrze, będzie pięknie!
W tym roku azalie i rh już przekwitły; teraz zostało mi jeszcze trochę skubania i sezon mogę uznać za zamknięty. Na szczęście w kolejce do kwitnienia już ustawiają się moje inne faworytki - lilie :flower1:
Martagony Sunny Morning

liliamarSM-2.jpg


Ewuś, to tak jak ja - Nostalgia śniła mi się po nocach i w końcu ją mam! Jest przepiękna :flower2:
Moja hortensja dębolistna ma 10 lat i to już jest olbrzymi krzaczor. Nie mniej nigdy jej nie okrywałam, ale też nigdy mi nie przemarzła i zawsze niezawodnie kwitnie. Pierwsze kwiaty już się pokazują:

hortdbkwiat.jpg


Kasiu, New Dawn po deszczach i wichurach nie wygląda najlepiej, ale liczę, że jeszcze pokaże pełnię swojej urody

rNDiRU.jpg


Białą rabata z jaśminowcem nosi tę nazwę mocno na wyrost ;) Jest malutka, ale ja i tak ciągle ją zmieniam i ciągle nie jestem zadowolona. Trudno zgrać kwitnienie kwiatów i ciągle mam dylemat - dodatki srebrne (czyściec wełnisty), czy złote (przywrotnik ostroklapowy) :think:
Obecnie kwitnie na niej tylko jaśminowiec, bodziszki, szkarłatka i przywrotnik. W kolejce czekają floksy, rozwary, lilie, hortensje...

biaarabatazjaminowcem.jpg


Isiu, i ja bardzo żałuję, ale, cóż, w tym roku nie wyszło...Może w przyszłym?
Dobrze zauważyłaś, Chopin rośnie przy wyjściu na ogród :flower2: Teraz trochę sponiewierały go deszcze :(
Dla Ciebie zielony widoczek z czerwcowego ogrodu

kcikcienistyVI.jpg


Aniu, kamienie i ja kocham, więc możesz mi ich nawrzucać, ile chcesz ;) Masywne schody od frontu zbudowali Niemcy; te od strony ogrodu, to nasze dzieło, a ściślej rzecz biorąc - pana kamieniarza. Kamienne stopnie mają 5 cm grubości i są zawieszone na metalowej konstrukcji.
Lilie już zaczęły swój spektakl! Loreto rosną w przedogódku

lilialoreto-2.jpg


...tam gdzie cedr rzuca swój cień

gazkacedra.jpg


...a Ptyś pilnuje domu

pty-4.jpg


Ewuś (Ave), tak jak pisałam wcześniej, schody z przodu domu budowali Niemcy - są bardzo masywne. Te od strony ogrodu to nasze dzieło.r Kamienne płyty mają 5 cm grubości i są zawieszone na metalowej konstrukcji. Granit strzeliński; spróbuj kliknąć i poszukać producenta. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale może okaże się, że transport nie jest taki drogi?

lawendaisanvitalia.jpg


Życzę wszystkim miłego wieczoru :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Ogród w cieniu cedra 19 Cze 2016 20:07 #482725

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Twoja Augusta wymiata :eek3: Moja po zimie słaba ,nawet się zastanawiałam wiosną ,czy ją zostawić.
Ale ona jest taka piękna ,że żal mi się zrobiło .Zapowiadają kolejne upały .Ugotujemy się chyba razem z roślinami :jeez:

Ogród w cieniu cedra 19 Cze 2016 20:25 #482732

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ptyś jest uśmiechnięty :) Augustę kiedyś miałam ale mi wymarzła.

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 12:47 #482944

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
WITAJ :flower2: piękne zieleniutkie wrzosy, moje rosną pod świerkiem , mają bardzo sucho , ledwie dyszą .MÓJ ogródek też chyba będzie w angielskim stylu , masa bylinek posadzonych ,i już robi się busz , jak by rzucił parę kamyków ,postawił niski murek
, angielski jak nic :wink2: .Augusta luiza ładniutka. Ja uważam że nie ma brzydkich kwiatów , kocham je wszystkie . pozdrawiam :bye:

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 17:01 #483005

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nostalgia jest naprawdę urocza! Aż dziw byłby gdyby mi się nie podobała! :whistle: :) Niesamowita piękność. Ile twoja Nostalgia ma już lat? Dokarmiasz ją jakoś szczególnie?
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 18:24 #483029

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
No nie, wszędzie widzę Nostalgię a ja nie mam. Już dopisałam do listy pt. co muszę mieć :crazy: Augusta Luisa już wcześniej na niej była.
Dalu mam nadzieję, że wizyta u dentysty pomogła i ból zelżał :unsure:

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 20:16 #483071

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Daluś, do środy już coraz bliżej, wytrzymaj jeszcze troszeczkę, chwila strachu i w nagrodę wielka ulga :kiss3:
Kiedyś doradzałaś mi podporę dla hortensji pnącej, którą podrzuciła mi sąsiadka - co prawda maleńką odnóżkę, która w ciągu trzech lat podrosła, ale nadal uważam ją za leniwą ;-) Chociaż ... może nie mam racji, u mnie rzadko która roślinka bujnie rośnie.
Ściskam mocno, a dla Ptysia i Gutka przesyłam drapanko za uszami.
Przytulam się do cedra ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.646 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum