TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 25 Maj 2016 23:33 #473880

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Właśnie dzisiaj robiąc obrzeże wpadła na pomysł, że do posadzonych rodkó dosadzę azalie japońskie. Chyba po raz ostatni
Jeśli teraz też nie przezyją zimy, odpuszczam.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 15:55 #477226

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Witam po krótkiej przerwie spowodowanej zawirowaniami w Oazie :bye:
To przykre, że jedna osoba, prawdopodobnie mająca problemy ze swoją osobowością, mogła zrobić tyle zamieszania w tak fajnym i przyjaznym miejscu...To smutne, że nie potrafiliśmy się dogadać, porozumieć, zawrzeć kompromisu :( Łatwiej było zabrać swoje zabawki i odejść...Te postawy godnościowe, te wielkie słowa, te wzajemne oskarżenia...Skąd ja to znam? Ryba psuje się od głowy, a my Polacy tak mamy - gdzie nas dwóch, tam kłótnia i trzy opinie ;)
A przecież pamiętam jak powstawała Oaza, ile było w nas nadziei, dobrych emocji, entuzjazmu :) I nie porównywałabym tamtej sytuacji z obecną, bo nas tam wtedy, powiem brutalnie, w większości wywalono, a mnie zbanowano bez możliwości wchodzenia na forum. Tam się nikt nie zastanawiał, nikogo nie pytał, nie debatował - jeden post i ban dożywotni. Nikt nie dał mi żadnej, ale to absolutnie żadnej możliwości odzyskania, czy skasowania moich postów, wątków i zdjęć, czyli jak to się teraz ładnie mówi 'mojej własności intelektualnej'. Nie było pyskówek, awantur, dyskusji, wzajemnego obrażania. Była władza absolutna z jedynymi poprawnymi poglądami i wielu to się podoba - i na forum, i w życiu. No, cóż, do demokracji trzeba dorosnąć :teach:
A przecież każde forum to są LUDZIE. Czy to, czy tamto tworzą ludzie, ze swoimi wadami i zaletami. Pokłócili się TU, za chwilę pokłócą się TAM. Chyba Monika napisała gdzieś o tej sprawie - jak to w rodzinie. Ludzie mają różne zdania, ale miarą ich dojrzałości jest umiejętność spotkania się w połowie drogi :idea1:
Tym bardziej, że powtórzę raz jeszcze - to jest TYLKO forum ogrodnicze, nasza odskocznia od codzienności,odpoczynek po pracy :flower2:
Mamy przecież naprawdę poważne problemy, związane z pracą, rodziną, dziećmi, zwierzakami, chorobami...Niektórzy próbowali spuścić trochę powietrza z tego balonu, były próby przeprosin, wyciągania ręki do zgody...Ale zacietrzewienie wzięło górę i skończyło się tak jak się skończyło. A my - cóż, trzeba się podnieść, otrząsnąć, zapomnieć i ROBIĆ SWOJE :comp:
Nie ma ludzi niezastąpionych!

Wracamy więc do swoich ogrodów i naszych ukochanych roślinek :flower1: Jest dobrze, a będzie lepiej :hearts:
Tym bardziej, że trwa najpiękniejszy czas w ogrodzie, wszystko kwitnie, a zieleń aż kipi! U mnie dzisiaj spadł miły deszczyk, troszkę się ochłodziło, ale ogród oszalał z radości B)
Powolutku kończy się czas rododendronów i azalii, ale już kwitną piwonie, a róże i lilie ustawiają się w kolejce :flower2:

Małgosiu, spróbuj raz jeszcze - azalie japońskie u stóp rodków to jest to! One naprawdę nie są bardzo wymagające.

rhiazalie.jpg


Elu, tak, glicynia powtarza kwitnienie latem, ale bardzo, bardzo oszczędnie - kilkoma kwiatkami. Teraz już skończyła swój pokaz; jedna z ostatnich fotek:

aweczkaiglicynia.jpg


Ewuś, jakoś mieszanina kolorów wśród azalii nie razi; one wszystkie do siebie pasują, a im więcej barw, tym piękniej :flower1:

azaliewielkokwiatowe-2.jpg


Ewuś (Nowinka), a u mnie zdarza się dość często, że jak kupię kwitnącą azalię, czy rodka, to w następnym roku strajkuje i nie kwitnie :( Ja to sobie tłumaczę tym, że one w szkółce były podpędzane do kwitnienia i teraz, w gruncie przede wszystkim muszą się ukorzenić i już nie mają siły na kwitnienie...
Dla Ciebie azalia Schneegold - tyż pikna!

azscneezbl.jpg


Gorzatko, przecież nie będę focić i pokazywać tych mizerot :happy4: Jakieś tam jeszcze w miarę przyzwoite znalazłam...też mam w tym roku kłopot z hostami :think: Raz - ubiegłoroczna susza i mało opadów w tym roku, dwa - pobuszowała u mnie nornica i zrobiła mi okropne spustoszenie na rabacie hostowej, trzy - ziarnopłon pokrył rabaty grubym kożuchem i wstrzymał wykluwanie się delikatnych hostowych kiełków :evil:
Czy podlewałam azalie? Tak, ale nie jakoś bardzo obficie. Kwitnienie też nie przyprawia o tytułowy 'zawrót głowy'.

aztunisiledic.jpg


A oprócz azalii i rh?

Maki

mak-2.jpg


Krzewuszki


krzewuszki.jpg


Irysy

irysfiol-2.jpg


Kaliny

kalinaono-2.jpg


...i róże!

raALpczek.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Aszka, Bozi, Ave, Anowi, asia2, elzbieta1, zanetatacz, nelu-pelu

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 16:16 #477229

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Dalu,dziękuję Ci za te słowa,lepiej bym tego nie ujęła :hug: Bawią się dzieci w piaskownicy nagle jednemu z nich coś się nie podoba bo np. zupa z piasku była za słona.Zabiera zabawki którymi bawiły się wszystkie dzieci z podwórka.Część idzie za nią na drugie podwórko bo zabawki ma ładniejsze a część zostaje bo bardzo lubi zabawy w tej piaskownicy.
Tak wtedy sytuacja była zupełnie inna ale tutaj...nawet jeżeli nie znamy do końca powodów to ...aż tak trzeba było :jeez:

Dalu sorki,że tak u Ciebie ale jest mi smutno i przykro.Nawet zła nie jestem.Można uczestniczyć w różnych forach ale żeby zamykać i likwidować. :teach:

W azaliach , rododendronach taki mix kolorów bardzo mi się podoba.I nie wiem dlaczego w różach czułabym chaos.
U mnie dwa dni nieobecności i wszystko hula łącznie z chwastami.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 16:26 #477233

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Olu, tak się cieszę, że myślisz podobnie jak ja :kiss3: Aż mi lżej na sercu, bo śledząc dyskusję miałam wrażenie, ze jestem w zdecydowanej mniejszości :(
A chwaściory nic sobie nie robią z naszych problemów i rosną jak głupie :mad2: Żebyś zobaczyła moje paznokcie :eek3: A przecież pracuję w rękawiczkach!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 16:54 #477243

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:kiss3:
Ja wkładam cienkie gumowe na dłonie nasmarowane kremem na to robocze i jest ładnie.ściągam idę zobaczyć co i jak i schylam się. I po delikatnych dłoniach :ohmy:

Mam na razie niechęć pewnie jutro dostanę "kopa" i zacznę .Róże już muszę wycinać szybko przekwitają poprzypalane płatki :( a to dopiero początek :flower1:

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 16:58 #477245

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79717
Dalu, nie tylko Ola myśli jak Ty.
W sumie nie wiem, o co ta cała awantura - ba, nie chcę wiedzieć, jestem tu relatywnie krótko, ale siłą rzeczy nadziewam się tu i tam na różne opinie. Właśnie, opinie - a do tej każdy ma prawo, i to nawet do skrajnej, o ile nie chce narzucić jej fizyczna siłą innym osobom.
Szkoda, że zniknęło kilka ciekawych wątków - ale szczęściem jeszcze nie ma przymusu obracania się w jakimś towarzystwie.
Twój ogród - czarowny.
Jesteś następną, której będę zazdrościć irysów.

A tak w ogóle - bardzo żałuję, że nie mogłaś pojechać ze mną, w Wojsławicach 'ostatni dzwonek" z rh, wczesne azalie oczywiście przekwitły, choć w głębokim cieniu znalazłam i wcześnie kwitnące karłowate różaneczniki. Liliowce dopiero startują.
Wiem już, jak się dostać do czereśniowego sadu :happy: Liczę, ze zrobimy jakiś wspólny nalot na czeresienki - 26.06 ma być święto czereśni.
Może urządzimy konkurs czarnych paznokci? :rotfl1:

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 17:23 #477262

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dalu.. z całą stanowczością podpisuję się pod Twoimi słowami... i pchajmy ten wózek dalej, ja nie wysiadam :)
Choć zapału i entuzjazmu w nas już mniej, niż kilka lat temu, ale nienajgorzej nam w tej piaskownicy ;)
Pozdrawiam - Gosia

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 17:45 #477272

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jeśli o mnie chodzi ,to ja tak szybko miejsca nie zmieniam .Z resztą ,tak naprawdę to i tak wszystkiego nie wiemy i pewnie się nie dowiemy.To nie małe dzieci tak się zachowały ,tylko dorosłe kobiety .Mają prawo być tam gdzie im dobrze ,ale i my mamy takie samo prawo .Jest mi przykro ,tak jak każdemu ,bo czuję się troszkę wystawiona do wiatru :( Ale ,czas wyciszy emocje i nie ma co już tego roztrząsać :happy-old: Dobrze Daluś ,że się odezwałaś ,bo już myślałam że nie pokażesz ani jednej azalki :happy: :hug:
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 17:46 przez wxxx-a.

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 20:17 #477322

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
O to to, Dalu!
kiedy opadną emocje wszystko jakby inaczej wygląda, prawda?
Pochwalę się, że od jakiegoś czasu stosuję taki trening dr Franka Kinslow, który uczy hm.. nabierania dystansu? Nie-sa-mo-wi-te efekty. Zachęcam wszystkich.

Kwitnienie w tym roku rzeczywiście jakieś dziwnie krótkie i to nie tylko azalek, ale i rodków.
Zgadzam się z Tobą - u kwasolubów nie rażą żadne kolory i ich zestawienia!

Dobrze, że jesteś. :flower2: :flower2:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 22:38 #477413

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Nelu, o, tak! Niestety, emocje zbyt często nami rządzą i sprawiają, że zaczynami mówić, pisać i działać irracjonalnie :(
Treningi Franka Kinslow? Muszę zapytać wujka Google :idea2: Każda metoda pracy nad sobą jest dobra! Ja żeby postawić siebie do pionu i nadać rzeczy właściwą wagę rzucam się w wir pracy w mojej fundacji - Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Polecam każdemu, kto czuje się nieszczęśliwy, albo ma ochotę pokłócić się, bo kogoś za późno lub za wcześnie zbanowano ;)
Rodki przekwitają, a ja je muszę skubać :angry: Osz, jak ja tego nie lubię! Dobrze, że dookoła zieleń kipi, ptaszki śpiewają, pszczółki bzyczą, akacje i czarny bez pachną obłędnie, a róże zaczynają kwitnąć :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, życzę miłego weekendu i dołączam rodkowy widoczek:

rhsapphokwiat-3.jpg


Ewuś, stało się, mleko się rozlało, ale my jesteśmy silniejsi i idziemy do przodu!
A azalki będę pokazywać do znudzenia, tym bardziej, że powolutku się kończy ich czas...Szkoda :placze:
Dla Ciebie azalia japońska Cherie - zachwyciła mnie w tym roku. Piękne, pełne kwiaty, obfite kwitnienie, ciekawy odcień czerwieni (różu?)

azjapcherie-2.jpg


Gorzatko, ja też już sobie miejsce umościłam i nie zamierzam zmieniać pojazdu, tym bardziej, że tamten, choć nowszy, to z tej samej gliny zrobiony i ani większego komfortu, ani lepszego maszynisty nie gwarantuje :P A zepsuć się może jeszcze szybciej ;)
Może zielony widoczek z hortensją pnącą dla spokojności?

hortensjapnca.jpg


Aniu, masz rację - każdy robi tak, jak uważa, że robi najlepiej ;) Forum ma być dla nas przyjemnością, a nie źródłem kłótni i konfliktów :teach:
Ale co tam! Jeszcze kwitną rododendrony i azalie, już kwitną róże, zaraz będą kwitły lilie :dance:
Irysów nie mam zbyt dużo, ale chyba będę miała więcej, bo to zachwycające kwiaty :)
Do Wojsławic musimy się jeszcze wybrać koniecznie! Ale już w lipcu, bo od 24 czerwca do 9 lipca jestem na urlopie B)
Mogą być żółte róże?

regoldensch.jpg


Olu, dzisiaj zrobiłam według Twojego patentu - najpierw cienkie gumowe, na to robocze. I lepiej, było lepiej :) paznokcie bardziej czyste, tylko dłonie mi się troszkę spociły. No, ale coś za coś :flower:

Popisałyśmy, popracowałyśmy, należy się odpoczynek :drink1: Zapraszam do kącika wypoczynkowego i życzę miłego weekendu!

stzbratkami.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1, Krzysia, zanetatacz

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 22:45 #477418

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Widoki zapierające dech... jak to zwykle u Dali :flower2:
Dobrze, ze przypomniałas o tym "obieraniu" azalek. Dużo ich nie mam, więc zapomniałam o tej robótce...
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 22:47 #477420

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
W jakiej mniejszości...zdziwiłabyś się :)
Piękny irys :woohoo: On jest bordowy? O azaliach nie wspomnę... :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 22:51 przez Anowi.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 23:05 #477427

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Dalu, z przyjemnością przeczytałam twoje słowa i myślę podobnie. Jak to klasyk powiedział, ważne jak się kończy.
Sporo kwitnień wiosennych, tylko patrzeć jak rozpocznie się lato. Jeszcze przez chwile możemy się delektować rodkami i azaliami. U mnie w ogrodzie kwitnienia są mniej obfite w tym roku. Jednak dało sie we znaki roślinom ubiegłoroczne suche lato. Nie wspomnę o tych roślinach, które wypadły. Np. o miskantach.
Żółte róże są rzadkością na forum. Mnie się podobają :)
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 23:08 przez Bozi.

Ogród w cieniu cedra 03 Cze 2016 23:43 #477438

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu nawet nie wiesz jak się cieszę, że ciągle będziemy mogli oglądać Twój piękny ogród :hearts: / Twoje milczenie spowodowało, że się bałam - przepraszam :kiss3:/
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2016 23:44 przez elzbieta1.

Ogród w cieniu cedra 04 Cze 2016 10:34 #477514

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Już chciałam poprosić o szerszą perspektywę widoczku glicynii z ławeczką a tu proszę jest zdjęcie. :)
Bardzo romantyczny kącik. Cały ogród tyż pikny :kiss3:

Ogród w cieniu cedra 04 Cze 2016 22:39 #477683

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iguś, dziękuję :kiss3: W tym miejscu spędzamy sporo czasu - przyjmujemy gości, jemy posiłki, pijemy kawkę. Jest tu przyjemnie zwłaszcza, kiedy słoneczko grzeje, dlatego nazywamy ten kącik 'cienistym' :)
Niestety, glicynia już przekwitła :(


kcikcienistyzglicyniiwicio.jpg





Elu, jestem i nie planuję żadnych zmian! Lubię to forum i lubię ludzi, którzy je tworzą i bywają na nim :comp:
Kalina Roseum powoli przekwita


kalinaroseum-3.jpg



Bożenko, u mnie też susza dała się we znaki niektórym roślinom. Miskanty wprawdzie przeżyły, ale rozplenica wypadła, a azalie kwitną mniej obficie.
Azalia wielkokwiatowa Czardasz


azczardaszzbl.jpg



Iwonko, nawet nie wiesz, jak mnie ucieszyły Twoje słowa :hearts:
Irysy specjalnie mnie nie lubią, najwięcej mam tych zwykłych żółtych :flower2: Ten jeden się uchował, a kolorek ma ciężki do określenia - fioletowy?
Kolor tych petunii też mi się bardzo podoba. Za chwilę zakwitną lilie - białe:

petunieilili.jpg








Ewuś, ja ich mam sporo - kilkadziesiąt - więc i roboty sporo. Wolę je jak kwitną!

rhcatawb.jpg


Zakwitł też ognik - wyjątkowo obficie w tym roku. Oj, będzie jesienią koralików :dance:

ognikkwiaty.jpg


Chmury krążą, krążą, przetaczają się nad Sobótką, a deszczu ani słychu, ani widu. Dopóki Ślęża nie zatrzyma chmur, nie pada :( tak to u nas jest :silly:

chmurynadsobtk.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2016 22:45 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Anowi, elzbieta1, Krzysia, Łatka

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2016 07:38 #477738

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Ognik rzeczywiście wyjątkowo hojnie obsypany kwiatami :flower2: zapowiada się piękny widoczek jesienny. :yummi: a i Roseum ma wyjątkowo wielkie pompony czy to takie ujęcie? Dalu jeśli chciałabyś znowu mieć rozplenicę, chętnie Ci podaruję :) Miłej niedzieli :hug:
Pozdrawiam Elżbieta

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2016 07:58 #477746

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Busz u Ciebie się zrobił :) Przepyszny dojrzały ogród ! Jak tam morelka? Dochodzi do siebie? Moja pięknie rośnie - tfu, tfu!! Ale tylko jedna pestka ruszyła, ciekawe... Oczywiście jedna mi zupełnie wystarczy, oby tylko chciała zdrowo rosnąć!
No i jak się spisuje srebrna strzała? Teraz pewnie możesz już napisać coś więcej.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum