TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 20:20 #483073

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, Nostalgia to zdecydowanie Number One! jest przepiękna :flower2: Augustę też lubię, ale ona trochę 'przepamprowana'. Za dużo w niej wszystkiego - kolorów, płatków, falbanek ;)
Balerinka znacznie skromniejsza, ale też urocza :flower2:

rabalerina.jpg


Z zębem niestety sprawa się skomplikowała; oprócz środków przeciwbólowych muszę brać antybiotyk, a w środę czeka mnie wyrywanie felernej ósemki :(

Krysiu, Nostalgię mam chyba trzeci rok, a karmię ją tak jak wszystkie moje róże - na początku dostała granulowany obornik, potem gnojóweczkę z pokrzyw, a ostatnio wiórki kostne z Lidla :garden1:
Róża Global Water (od Dorotki Dodad :kiss3: ) w duecie z dzwonkami

rGlobalWaterzdzwonkami.jpg


Olgo, uwielbiam angielskie rabaty bylinowe :hearts: To dla mnie niedościgniony wzór. Coś tam staram się tworzyć, ale daleko mi jeszcze do angielskich mistrzów B)
Po latach zatęskniłam za łubinami. I mam!

ubin.jpg


Bożenko, Augusta u mnie jest nie do zdarcia!

raluiza.jpg


Był Ptyś, więc pokażę Gucia :)

gucionatrawie.jpg


Ewuś, u mnie o upałach nie ma mowy, jest zimno i mokro. I dobrze, przynajmniej mi ogród przed wyjazdem podleje!
Róże są trochę zmaltretowane po tych deszczach, ale trudno...

rNDihort.jpg



renapergoli.jpg


Miłego wieczoru dla wszystkich :bye:

liliaczerwona-3.jpg


Aniu, pisałyśmy razem, więc edytuję, żeby Ci odpowiedzieć :) Hortensja pnąca potrzebuje paru lat, żeby porządnie się ukorzenić i ruszyć z kopyta! jeszcze Cię zadziwi ;)
Gucio i Ptyś dziękują za mizianki :kiss3:
Mój ząb daje mi popalić! Spuchnięta buzia, podwyższona temperatura, paskudny ból...Cały czas funkcjonuję na środkach przeciwbólowych, a dzisiaj doszedł jeszcze antybiotyk. Oby do środy!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 20 Cze 2016 20:27 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, DANA, Bozi, elzbieta1, Adasiowa, Hana


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 20:48 #483080

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu jak mi Cię szkoda ..zęby jak bolą to najgorszy ponoć ból ze wszystkich..tego nie wiem bo mnie zęby nigdy nie bolały ..zepsuły się a nie bolały..piękna jest twoja New Dawn a Augusta Luiza wymiata wszystkie ..pieski urocze i jak ładnie pozują Wyjeżdżasz na urlop???miłego wypoczynku..

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 21:41 #483115

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dalu łączę się z Tobą w bólu. ;) Oby nam jak najszybciej przeszło. Zapowiadają piękną pogodę ,to nie możemy chorować. :)
Przypomniałaś mi o łubinach. Od paru lat planuję posadzić biały w swoim ogrodzie ale jak przychodzi pora sadzenia,to ... zapominam o swoich planach. :happy:
Balerina cudna, coś zaczynają kręcić mnie pustaczkowe róże.

Ogród w cieniu cedra 20 Cze 2016 22:50 #483157

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79681
Och, Dalu - dla mnie ból zęba najgorszy ze wszystkich możliwych, dlatego maniakalnie pilnuję swojego dziurawego uzębienia.
Dzięki za portrecik Gucia i za lilie płomienną.
Starego sposobu z rozgryzieniem goździka próbowałaś?

Ogród w cieniu cedra 21 Cze 2016 13:11 #483282

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, sprawa jest na tyle poważna, że goździk już niewiele pomoże :( Tylko ketonal i antybiotyk, a jutro - chirurg i wyrywanie ósemeczki. Powiem Ci, że co jak co, ale zęby mam wyjątkowo 'dobrego sortu', dość powiedzieć, że od ponad ośmiu lat nie musiał u mnie interweniować stomatolog. W ósemce wdało mi się ropne zakażenie, a na to nie ma mądrych :( Mam nadzieję, że do jutra na prochach wytrzymam, ale łatwo nie jest...

Inuś, musi mi jak najszybciej przejść, bo w piątek wyjeżdżam. Już i tak część urlopu spędzę pod parasolem, bo biorąc antybiotyk nie mogę się opalać. A do tego mam mnóstwo spraw do załatwienia przed wyjazdem, a forma taka sobie...
Co do łubinów, to sama się sobie dziwię, dlaczego przez tyle lat ich unikałam :eek3: Chyba irytowało mnie, że krótko kwitną i mają wielkie liście :think:
Pustaczki są urocze :flower2:

Alinko, mam taki problem z zębem chyba pierwszy raz w życiu, ale, cóż, zawsze musi być ten pierwszy raz.Nikomu nie życzę takiego bólu i złego samopoczucia :(
W piątek wyjeżdżam do Chorwacji i na Węgry. Nie będzie mnie ponad dwa tygodnie i aż się boję, co zastanę w ogrodzie po powrocie :ohmy:
Na szczęście mocno popadało i chociaż susza nam na razie nie grozi :garden1:

Dzwonki Poszarskiego
kamiezdzwonkami.jpg


Hortensja Aspera - pączki kwiatowe


hortasperapczki.jpg


Coś błękitnego dla Ani - lobelia

lobelia.jpg


Kącik słoneczny w czerwcu

kcikswVI.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Margo2, markussch01, Isia, piku, DANA, sierika, Dorota15, Adasiowa, olga1234, Łatka, nelu-pelu

Ogród w cieniu cedra 21 Cze 2016 22:33 #483446

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę, że biała Annabelle już wybarwia kwiaty. Róża Global Water jest w moim guście :hearts:

Ogród w cieniu cedra 21 Cze 2016 22:49 #483454

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Dalu,
róże to jednak prawdziwe królowe wczesnego lata. Sama ich nie mam, ale bardzo chętnie u innych je podziwiam. Kuruj się szybciutko, szykuj na wyjazd, ja też żegnam się na prawie trzy tygodnie. Wybywam w dokładnie odwrotnym kierunku - na północ Europy. Udanego wypoczynku Ci życzę! :bye: :bye:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 09:15 #483507

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Trzymam mocno kciuki. :hug: może już jesteś po zabiegu. Oby wszystko przebiegło bezproblemowo. Wakacji to Ci zazdroszczę. :) Liczę na to , że wrzucisz chociaż parę zdjęć.
Kącik wypoczynkowy bardzo gustowny. Nawet kolor lantany pasuje.

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 10:26 #483524

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79681
Daluniu - jak się czujesz? Poszło gładko?
Też mam nadzieję na wakacyjne zdjęcia, w tym roślin, mój chyś śródziemnomorski nisko się kłania i pięknie prosi...
Bardzo lubimy również Chorwację, w tym Wybrzeże Dalmatyńskie. Ma jeszcze dodatkowy walor, ze od nas nie tak daleko - praktycznie jeden dzień jazdy.

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 19:18 #483619

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, ufff, doszłam trochę do siebie, ale łatwo nie było :( Na szczęście mam to już za sobą, znieczulenie i sztywność puściły, antybiotyk i środek przeciwbólowy wzięte, zimny okład przyłożony - mogę delikatnie egzystować :comp: Ale ogród, pakowanie i wszelkie prace muszę sobie odpuścić...
Postaram się zrobić trochę zdjęć, chociaż zacięcia reporterskiego nie mam wcale :oops: W Chorwacji nie byłam już ze 20 lat, więc z przyjemnością przypomnę sobie tamtejsze klimaty B)

Inuś, już po i wszystko dobrze! Dzięki za kciuki :kiss3: Zdjęcia będą :)
Lantanę kupiłam, bo właśnie podpasował mi jej kolorek :flower2:

Neluś, ja ciepłolubna jestem, więc dlatego na wakacje wybieram południe...No i morze...Nic tak mnie nie uspakaja jak widok morza i szum fal B) Cały rok za tym tęsknię! A północ to ...???

Bożenko, tak, Anabelka już zaczyna się zabielać :flower1: Z hortensji to pierwsza jest pnąca, druga dębolistna, a trzecia - właśnie Anabelle :flower2:


widoczeknadrk.jpg



hortdbihosta.jpg



tojeipaprocie.jpg



skalniakzgodzikami.jpg



zielonowVI.jpg



liliaczerzkrop.jpg



ostrkapena.jpg



miskantzsumakiem.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, DANA, Bozi, Łatka

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 20:12 #483641

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Dala :) cieszę się bardzo, że już "po" bólu... dzielna kobieta z Ciebie - tym bardziej zasłużyłaś na wspaniałe wakacje i błogi, spokojny odpoczynek. Z niecierpliwością będę czekać na fotorelację z wojaży;
Ależ masz dorodną tojeść :supr3: - bardzo lubię jej żółte kwiatki, choć w ubiegłym roku musiałam poskromić jej wojowniczą wędrówkę, bo w tym pochodzie zaczęła zagrażać hostom. Część rozłogów jednak została i teraz złocą się spomiędzy hostowych liści - prywatne słoneczka.
Zdjęcie z ławeczką bardzo urokliwe - i ten dach na drugim planie .... poezja!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 20:19 #483642

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Oj Dalu, współczuję ...ja dopiero od paru lat nie boję się dentysty i powiedziałam sobie,że zęby nie będą mną rządziły.Teraz jak coś to idę a dawniej czekałam aż będzie do wyrwania :hammer:
U Ciebie siła wyższa
Z Twoich zdjęć bije spokój

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 22:00 #483717

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79681
Dalu, najważniejsze, ze już po całej opresji. Ósemki to nawet nie żal. Pilnuj teraz ranki, zresztą na pewno sama wiesz...
Ciekawa jestem, do jakiego konkretnie miejsca nad Adriatykiem się wybierasz. Dla mnie nr 1 to odcinek wybrzeża między Omisem a Makarską. Można tam cudownie i bezpiecznie pływać, fal nie ma prawie nigdy ze względu na liczne wyspy i wysepki wzdłuż brzegu. Chorwacja zrobiła ogromny postęp, sama się przekonasz. A teraz, gdy są w Unii, jest pewnie jeszcze lepiej. My ostatni raz byliśmy ... zaraz, 4 lata temu, na półwyspie Peljesac.

Ogród w cieniu cedra 22 Cze 2016 22:22 #483735

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu dobrze, że już po wszystkim :hug:
Pocieszający jest fakt, ze pocierpisz przed urlopem a w nagrodę zrelaksujesz się i odpoczniesz pod chorwackim niebem.
Życzę udanego urlopu i liczę na zdjęcia.

Widziałam tojeść :woohoo:

Ogród w cieniu cedra 23 Cze 2016 14:30 #483861

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Składam Ci serdeczne kondolencje z powodu Twojej straty .Pewnie po nim nie płaczesz ,ale to zawsze jeden mniej :think: Hortensję dębolistną mamy na tym samym etapie ,ale włochata u mnie przemarzła i chyba w tym roku nie zakwitnie :( W ogrodzie masz przecudne kwitnienia. :dance:

Ogród w cieniu cedra 24 Cze 2016 22:44 #484261

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Widzę, że mini Sumak dobrze się trzyma.

Ogród w cieniu cedra 26 Cze 2016 11:41 #484589

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne zakątki i detale, zawsze coś ciekawego sobie wypatrzę ;) A co :P :kiss3:

Ogród w cieniu cedra 01 Lip 2016 23:52 #486605

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, będę się starała, ale nie wiem, czy mi się uda. Już tyle rh straciłam.
Zawsze stosowałam się do zasad. Może za mało podlewałam, ale mimo to powinny przetrwać, a one marnieją
Radzą sobie tylko te przed domem.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.561 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum