TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 28 Kwi 2016 07:43 #462347

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękna jest skimia .U mnie przemarza niestety .Ale postanowiłam z nią spróbować jeszcze raz .Teraz jestem trochę bardziej ogrodowo doświadczona ,więc może się uda .A ja swój ziarnopłon wydłubałam co do okruszka .Przedtem nawet nie wiedziałam ,co mi córka z wycieczki przywiozła :wink4:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 28 Kwi 2016 10:55 #462422

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Pięknie Ci kwitną różaneczniki :flower2: :dance:
U mnie przymrozki załatwiły wiekszość pąków na azaliach.
Ziarnopłon masz u siebie... a ja będę ostro walczyła w tym roku z jastrzębcem kosmaczkiem zwanym sympatycznie niedośpiałkiem :mad2: zajmuje coraz większe obszary i wybija trawę do cna.
Z gwiazdnicą ... jakoś współegzystujemy :funnyface:
Ewa

Ogród w cieniu cedra 28 Kwi 2016 11:53 #462445

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ha, to jestem w domu ;) .Mój pieris kolorowo listny nigdy nie kwitł i myślałam że taka jego uroda :think: . Wobec tego zacznę go częściej podlewać, zobaczymy co pokaże za rok :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród w cieniu cedra 30 Kwi 2016 08:17 #463317

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Majówka rozpoczęta, może jakaś rowerowa relacja się ukaże :wink4:
Ja ruszam dziś na połów roweru, zdecydowałam się jednak jeszcze tym razem na normalny, ale z większą ilością biegów. U Was zdecydowanie teren dużo trudniejszy. Pamiętam, bo więcej tam pchałam rower niż na nim jechałam :devil1: U nas jednak pagórki dużo mniejsze i może jeszcze dam radę. Jestem już w Poznaniu, czekamy tylko na otwarcie sklepów. Priorytety już nakreślone, jeszcze tylko się w jakimś zakochać i po kłopocie :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Ogród w cieniu cedra 30 Kwi 2016 10:03 #463336

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Masz magiczny ogród - ten nastrój :-)
a nie chcesz odsłonić cedra np usuwając część gałęzi sosny i brzozę?

Ogród w cieniu cedra 30 Kwi 2016 20:43 #463412

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Chyba nie powinnam oglądać zdjęć w Twoim ogrodzie (i kilku innych), bo moja wiosna wygląda potem jakby nieudolnie próbowała naśladować Twoją, z dużym poślizgiem :rotfl1: .

Dalu, czy na zdjęciu nr 2, z tulipanami, widzę niebieskie serduszka ?
Zobaczyłam je gdzieś w necie i nie mogę o nich zapomnieć :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 21:20 #464708

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Majówka powoli się kończy...Minęła mi szybciutko, bo wiele się działo :) Byliśmy w Książu na Święcie Kwiatów (pałac i ogród jak zwykle piękne, ale niepotrzebnie organizatorzy poszli w pewną jarmarczność, poustawiali mnóstwo straganów; no i te tłumy :eek3: ), zwiedzaliśmy zamek w Mosznej (szkoda, że jeszcze nie kwitły azalie i rh :( ), przyjmowaliśmy syna z rodzinką (wnuczka Alusia :hearts: ), biesiadowaliśmy w kilku fajnych restauracjach (hurrra, odpoczęłam od garów!). Ogród poszedł kompletnie w odstawkę, nawet nie miałam czasu na rytualne obchody :silly: Teraz zaczęło padać i dobrze, bo już jest dosyć sucho :garden1: Zdjęć nie robiłam; jakoś wolałam patrzeć na wszystko swoimi oczami, a nie przez obiektyw aparatu, a poza tym byłam w większej grupie znajomych i nawet nie było jak i kiedy B)

Krzysiu, jeżeli patrzę na to samo zdjęcie, to rosną tam szafirki :flower2: Niestety, nie mam w ogóle serduszek :(
Moja wiosna w tym roku jest bardzo opieszała...Cały czas jest chłodno, słoneczka mało, deszczu też nie za dużo, wiatr wieje :angry:
Roślinki jakoś sobie radzą, ale - jak na razie -majowej eksplozji wiosny nie widać.

skimiakwiaty-3.jpg


Bart, dziękuję za miłe słowa :kiss3:
Chętnie odsłoniłabym cedra, ale usunięcie kilkunastometrowej brzozy, rosnącej blisko domu, mogłoby być trudne i drogie (specjalistyczny sprzęt) :flower: Nie mówiąc o ty, że chyba musiałabym mieć odpowiednie zezwolenie :unsure: A sosny też mi szkoda - to stara, piękna sosna czarna. No i patowa sytuacja :think:

kalinahordowina.jpg


Lucynko, no i jak, udało się kupić jakiś fajny rower? Moja Srebrna Strzała całą majówkę parkowała pod wiatą, bo na wycieczki rowerowe było za chłodno i za wietrznie :angry: Tym razem przemieszczaliśmy się wygodnymi i ciepłymi autkami ;)

tulipanyz-pom.jpg


Wiesiu, ależ oczywiście, on potrafi przepięknie kwitnąć. Tak to wyglądało w zeszłym roku:

pierisvarkwiatnie-2.jpg


Ewuś, to nie ja mam ziarnopłon, tylko ON ma mój ogród, zawładnął nim całkowicie :mad2: Na szczęście, jego czas się kończy i pożegnamy się do przyszłej wiosny, a ja w końcu zobaczę, co rośnie u mnie w ogrodzie.

tulipanlilaipiwonia.jpg


Ewuś (Nowinko), ja, żeby wydłubać CAŁY ziarnopłon musiałabym spędzić w ogrodzie cały marzec i kwiecień, bez przerw na spanie i jedzenie :happy: Pociesza mnie tylko myśl, że jego dni są policzone :P
Skimmia jest u mnie rośliną - ideałem: zimozielona, nie choruje, nie imają się jej szkodniki, nie przemarza, co roku niezawodnie, obficie kwitnie, pięknie pachnie :hearts:
Złotlin ma więcej wad, ale gdy kwitnie - lubię go

zotlinkwiatyzb.jpg


Elu, to prawda, że wiosną ogród odurza zapachami - skimmia, hiacynty, kwitnące drzewa owocowe, za chwilę lilaki...
Ja też lubię te czerwonawe czuprynki tego pierisa :hearts:

pierisprzyrosty.jpg


Martuś, o, nie! jest znacznie więcej skutków ubiegłorocznej suszy :angry: Azalie i Rh będą kwitły słabiej niż zazwyczaj, kilka paproci wyschło na śmierć, zmarniał jeden klonik czerwonolistny (atropurpureum?), wyschło kilka wrzosów :( Ale i tak myślałam, że będzie gorzej...
Znalazłam coś malutkiego i ślicznego dla Ciebie! Kwiatuszki brunery B)

brunerakwitnie.jpg


Ostatnio sporo narzekałam na żurawki (nie tylko ja) - a że kiepsko wyglądają po zimie, a że się szybko starzeją, a że podatne na szkodniki. Ale mam jedną taką, która wymiata! Może ktoś wie, jak ma na imię?

urawkaruda.jpg


Jeśli już jesteśmy przy ślicznych listkach, to jeszcze takie:

listkiokrywowe.jpg


Miłego wieczoru!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Alina-277, piku, elzbieta1, Amarant, Bart78, inag1, Krzysia, Łatka

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 21:52 #464749

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu, miałaś wspaniały, majówkowy odpoczynek od garów i ogrodu wśród rodziny i przyjaciół :hearts: po czymś takim trudno się wraca do codzienności :devil1: .

No tak, szafirki :jeez: , a wcześniej widziałam to co chciałam zobaczyć :rotfl1:.

Czy ta żurawka to nie 'Marmalade' ?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 22:26 #464793

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Daluś ziarnopłon udało mi się wydłubać ,bo miałam mało .W porę ostrzeżona przez forumowe koleżanki ,
nie czekałam aż mi się rozlezie .A skimię na pewno sobie kupię :drink1: Maj u Ciebie cudowny :hearts:

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 22:38 #464808

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Bardzo zdziwiło mnie to co napisałaś o pogodzie podczas majówki. U nas calutka, caluteńka była ciepła, słoneczna i niemal bezwietrzna.
Kupiłam wreszcie ten rower, ale taki zwykły, miejski z 7 biegami. Jest bardzo wygodny i póki co jestem zadowolona. Trochę już pojeździłam, zrobiłam nim ok 40km.
Mam nadzieję, że wreszcie i do Was dotrze ocieplenie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 22:39 #464811

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79666
Dalu, widzę że miałaś świetną majówkę, choć niedaleko domu.
Co Ty piszesz o suszy :supr3: , u mnie pada prawie codziennie. na Węgrzech mieliśmy miłą pogodę, a gdy tylko zbliżyliśmy się do Wrocławia, powitała nas potężna ulewa, pada od kilku godzin, choć słabiej.
Podobno od pojutrza ma być istotnie cieplej - zobaczymy bo jak na razie pobieżny przegląd ogrodu w deszczu wykazał niewielki postęp wegetacji. Troszkę napuchły paki azalii wielkokwiatowych. Odkryłam za to dziesiątki ślimaków pożywiających się moimi roślinami - i podmarznięte listki lilii, skutek spadków temperatury sprzed tygodnia.

Ogród w cieniu cedra 03 Maj 2016 23:20 #464826

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu majówka pełna wrażeń, dobrze, że pogoda dopisała. :dance: Dzisiaj może już padać, bo deszczyk baaaardzo potrzebny. Złotlinu nie lubię ale na Twoim zdjęciu wygląda cudnie. :flower2: Co do żurawek mam podobne do nich pretensje, choć kilka z nich jest niezawodnych /jak dotychczas/.Twoja jeśli się nie mylę to Marmelade :flower1:
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2016 23:22 przez elzbieta1.

Ogród w cieniu cedra 04 Maj 2016 10:30 #464895

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Bardzo się cieszę, że majówka udana :hug: odpoczęłaś z pewnością, a jak czasu na ogród ne było, to znaczy, że wiele innych atrakcji :woohoo: zajęło czas.
Wiosna opieszała? zupełnie jak nie w okolicach Wrocka :( coś się dzieje z tą pogodą.
U mnie zaś i podlane, i temperatury w okolicach 20 :wink4:

Ogród w cieniu cedra 04 Maj 2016 20:34 #465084

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, to macie szczęście :) U nas jakieś anomalia w tym roku :( Dzisiaj cały dzień padało, a temperatura w okolicach 10 stopni :angry:
Przed wieczorem udało mi się na dwie godzinki wyskoczyć do ogrodu, posadzić trochę zaległej 'balkonówki' (jednoroczne do skrzynek i pojemników), podwiązać leżące piwonie i zrobić parę fotek roślinkom 'zapłakanych deszczem' :flower2:
Pelargonia angielska - bardzo lubię :hearts:

pelargoniaang.jpg


Elu, dzięki za nazwanie mojej żurawki :kiss3: U mnie dzisiaj obficie i soczyście popadało. I dobrze, deszcz się przydał. Ale w ogrodzie wszystkie roślinki mokre, klapnięte, niektóre leżą na ziemi...Próbowałam coś popracować, ale tak się usmarowałam i zmoczyłam, że musiałam wracać do domku.
Patriotyczny tulipanek, cały mokry, zwiesił główkę:


tulipanwdeszczu.jpg


Aniu, majówkę miałam sympatyczną, chociaż pewnie nie tak ciekawą jak Twoja :) Jestem na bieżąco z węgierską wyprawą - śledziłam wątek. Niedługo i ja będę u bratanków, ale tak barwnego opisu jak Twój na pewno nie będzie, bom leniwa bestia :oops:
Deszczu w Sobótce nie było przez ostatnie 10 dni i już się zrobiło sucho. Ale ciągle jest chłodno, więc wegetacja, mam wrażenie, stoi w miejscu :think: Chociaż...azalie japońskie powolutku pokazują kolorki:


azaliejappki.jpg


Lucynko, oj, czekam na słoneczko i ciepełko B) Tym razem to północ i wschód Polski są uprzywilejowane. I dobrze! B) U nas zimno i mokro, ale rośliny z kropelkami deszczu są niezwykle fotogeniczne:
Piwonia NN

pelargoniamaakrzew.jpg


Ewuś, ja mądrych koleżanek z forum nie słuchałam i mam, co mam :cry2: Silniejsze roślinki dają sobie radę, ale maluszki nie zawsze :(
kwintesencja maja - kwitnąca jabłoń:

jabokwiaty.jpg


Krzysiu, tak, to prawdopodobnie Marmolade, dzięki :kiss3: Majówka minęła jak sen złoty :) Dzisiaj próbowałam nadgonić prace ogrodowe, ale było tak mokro, że niewiele udało mi się zrobić :( Cyknęłam za to kilka fotek.
Kwitnie obiela :dance: Kocham białe kwiatki:


obielakwiaty-2.jpg


Co jeszcze się dzieje w majowym ogrodzie? Kwitną ozdobne drzewka - jabłonie i wiśnie.
Na początek śliczna, kolumnowa Amanogawa:

amanogawakwiaty-4.jpg


I na koniec jedyna fotka zrobiona w czasie majówki - Alusia, już półroczna. Sama siedzi!

alusianatapczanie6m.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2016 20:48 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, rm27, elzbieta1, Amarant, Krzysia, Łatka, zanetatacz

Ogród w cieniu cedra 04 Maj 2016 20:38 #465088

Piękna panienka . Niech się zdrowo chowa :flower2:

Ogród w cieniu cedra 04 Maj 2016 20:45 #465096

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Śliczności dzieciątko :hearts: Nie powiem ,też bym takie wnusiątko chciała :dance:

Ogród w cieniu cedra 05 Maj 2016 07:53 #465245

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Wstał słoneczny dzień u nas, :dance: Twoje japonki na pewno rozwiną dziś sporo pąków :flower2: Rośliny z kroplami deszczu są bardzo fotogeniczne, ale dzisiejszego wieczoru wolałabym oglądać Twoje fotki robione ,, na sucho,, :happy:
Alusia, kiedy sama usiadła od razu zrobiła się taka duża, :wink2: zapowiada się śliczna panna :hearts: :kiss3: Miłego dnia :flower1:
Pozdrawiam Elżbieta

Ogród w cieniu cedra 05 Maj 2016 11:43 #465304

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Cudna Maluszka :hearts: jak ten czas leci... mój wnusio ma już 1,5 roku :woohoo:
A wiosnę masz tak szybszą niz moja - u mnie różaneczniki i azalie jeszcze kolorków nie pokazują, moze sie to zmieni po tych deszczach...
Ewa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.690 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum