TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 00:33 #457090

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Właśnie ja też miałam pewne ogrodowe plany i deszcz wszystko zmienił :( Zaletą domu z ogrodem jest między innymi to, że kiedy pada i nie można grzebać w ziemi to chociaż przez okno można popatrzeć jak wszystko się rozwija. :flower2: Ciekawy ten narcyz z 4 fotki, czy pamiętasz gdzie go kupiłaś? :)
Pozdrawiam Elżbieta


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 08:53 #457157

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Moja mama nie wykopuje koron, a mieszka bardziej na wschód niż ja :flower2: . Mam jedną od niej, wykopana w trakcie kwitnienia :club2: i jakby nie zauważyła przesadzania, kwitnie regularnie, choć w tym roku słabo, a rośnie tuż pod tują. Ma też kilka nowych koronek ;) jeszcze nie kwitnących. Razem ze mną kopała siostra, jej były okazalsze, ale jak dotąd nie zakwitły. Podejrzewam, że posadziła je w nieodpowiednim miejscu.


Dalu, przytachałam ziarnopłon z pobliskiego parku po obejrzeniu zdjęć u Ciebie, na razie to kilka kępek i pewnie tak zostanie, bo u mnie rośliny wolno przyrastają, co ma jak wiadomo plusy dodatnie i plusy ujemne :rotfl1: . U Ciebie to co innego, wszystko szaleje, skoro roślinki delikatne mają się dobrze, to te pospolite zachowują się wręcz nieprzyzwoicie :flower: :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 10:39 #457195

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Piszesz ,że Twój "Orange Dream" dobrze rośnie. Może się na niego skuszę ,bo jak go widzę to pieję z zachwytu :happy: . Może nawet mieć wielkość siedzącego psa ,jak to napisała Marta ,byleby żył. ;) Tak myślę,że jak wielkość mojego psa,to nie byłoby najgorzej. :)
Na widok srebrnej strzały ... :woohoo: Od prawie roku nie jeżdżę na rowerze, bo coś lekarze się uparli,że mi nie wolno. Tęsknię za jazdą i tym wiatrem we włosach ;) . Od tego czasu przyglądam się tym elektrycznym rowerom ale cena jest zaporowa. :P No nic, na razie popatrzę na Twojego i cieszę się razem z Tobą, że pod górkę będziesz miała łatwiej. :)

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 13:00 #457210

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Nie wiem czy Ci wspominałam, że posadziłam wczesną wiosną te pestki. Nic i nic... dziś pomyślałam, że wysypię zawartość i sprawdzę pestki, czy coś się z nimi dzieje.
Jedna ma już malutki korzonek, mam nadzieję, że go nie ułamałam sadząc ponownie, bo zrobiłam to bardzo delikatnie. Druga pęknięta, też chyba wkrótce puści kiełek. Pozostałe na razie śpią, ale może też wkrótce się ruszą.

Ale bym była szczęśliwa, gdyby udało mi się jednak uzyskać sadzonkę. To wspaniała odmiana moreli!!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 16:57 #457238

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ależ maszyna :dance: Będziesz teraz pomykać ,jak Batman :) Klonik cudowny .Jeśli chodzi o żurawki ,to nigdy nie byłam ich wielką fanką .Ale teraz też mnie już denerwują .Zostawię sobie kilka ,a reszta fru ....na kompost .Całe szczęście ,że nie mam dużo :lev:

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2016 22:41 #457489

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak ja bym chciała takie kloniki u siebie
Ale obawiam się, że niestety u mnie by padł.
Z tych samych powodów co u Joli, a ja chyba mam jeszcze bardziej sucho niż ona.

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 09:04 #458579

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu puk puk :think:
Pozdrawiam Elżbieta

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 09:44 #458590

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
O rety dlaczego dopiero teraz odkryłam Twój nowy wątek :oops: . Ale zaległości odrobione i czekam na więcej :) Kwasoluby nęciły mnie od zawsze i z wielka przyjemnością podziwiam je u Ciebie :flower2:
Gratuluję srebrnej strzały :drink1:. Pozdrawiam i ja cyklistów i wegetarian :flower1: . nie tak dawno odkryłam Jadłonomię i namiętnie korzystam z jej przepisów, choć do wegetarian zaliczyć mnie nie można :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 21:09 #458870

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wiesiu, witaj! Ja chciałabym być wegetarianką, ale jakoś mój organizm od czasu do czasu domaga się odrobiny mięsa :oops:
Różaneczniki powolutku się rozkręcają; oprócz pięknej Azuriki, kwitnie już PJM Elite, jednak w tym roku dość oszczędnie. To chyba skutek ubiegłorocznej suszy :(

azurikaiPJM.jpg


Elu, jestem, jestem, ale czasu ciągle mało :comp: Każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie, ale nie robię zdjęć, bo albo robi się zmrok, albo zapominam, albo jestem zmęczona, albo mi się nie chce :silly: I tak mija dzień za dniem...Jeśli chodzi o narcyzy, to prawie wszystkie kupowałam w Biedronce :P


Dzisiaj coś tam cyknęłam:

azurikaitrzmiel.jpg


Gosiu, kloniki to moja ostatnia wielka miłość. Oprócz największego - Orange Dream - mam jeszcze maluszki, m.in. Emerald Lace :hearts:

klonEmeraldlace.jpg


Ewuś, w końcu z przyjemnością jeżdżę na wycieczki rowerowe po naszych górkach - jakiś męczący podjazd, to włączam wspomaganie i ...zostawiam wszystkich w tyle :funnyface:
Jeszcze jeden klonik - Little Princess:

klonlitleprincess.jpg


Lucynko, życzę Ci z całego serca, żeby udało Ci się uzyskać to drzewko morelowe :)
A tymczasem morelka przekwitła, ale zaczęły kwitnienie czereśnie, grusze i śliwy. Uwielbiam ten widok - drzewa owocowe ubrane w koronkowe białe sukienki na tle błękitnego nieba:

czereniakwitnie.jpg


Ino, ja kupiłam tego klonika dwa lata temu, gdy miał jakieś 40 cm wysokości. dzisiaj już mnie przerósł ;) Naprawdę jest godny polecenia! Spróbuj!

widoczekzklonikiemipergol.jpg


Jeśli chodzi o ten rower elektryczny, to sprawdź na Allegroo - cena jest naprawdę przyzwoita :)

Krzysiu, z ziarnopłonem uważaj - jak mu się u Ciebie spodoba, to za chwilę będziesz miała cały ogród w tej uroczej roślince :mad2: Zwłaszcza tam, gdzie jest wilgotno. U mnie opanował prawie wszystkie rabaty i niektóre, delikatniejsze roślinki muszą się wykazać sporym heroizmem, żeby się przez niego przebić. Przyjrzyj się, proszę, tej fotce, to zrozumiesz, o czym piszę:

fontankawIV.jpg


Aniu, narcyz, o którego pytasz, to Bridal Crown :flower2:
Pogoda nadal niezbyt ciekawa, chłodno i mało słońca, ale może to i dobrze? Wczesnowiosenne kwiaty nie lubią upałów :idea1:
Magnolia gwiaździsta kwitnie już ponad dwa tygodnie:

maggwia.jpg


...a malutka Nigra ma w tym roku sporo kwiatów:

magnolianigra.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, Bozi, elzbieta1, Amarant, inag1, Krzysia, Łatka, zanetatacz

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 21:13 #458879

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jest co podziwiać, magnolie, kloniki, różaneczniki.... :hearts: , moje tez z niewielka ilością pąków w tym roku, susza im nie pomogła a ja nie podlewałam... :oops:

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 22:14 #458954

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Dalu fajnie,że mimo braku czasu zrobiłaś te zdjęcia :hearts: Cudna wiosna u Ciebie,taka kolorowa. :flower2: U mnie drzewa owocowe nie są jeszcze tak rozwinięte.Po drugiej stronie Ślęży widać zdecydowanie chłodniej. Dzisiaj pomimo słońca było okrutnie zimno, ale tak jak pisałaś chłód przedłuża kwitnienie.Pozdrawiam ciepło :hug:
Jeżeli kiedyś zlikwiduję warzywnik to posadzę same klony :wink4:
Pozdrawiam Elżbieta
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2016 22:17 przez elzbieta1. Powód: błąd

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 22:20 #458960

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jednak co zachód to zachód ;) i dodatkowy mikroklimat :lol: , piękne magnolie, klony palmowe :ohmy: i kwitnące różaneczniki - pełna egzotyka :hearts:

Ogród w cieniu cedra 20 Kwi 2016 22:41 #458977

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79619
Dalu, nie wiem, czy to skąpe kwitnienie rh jest skutkiem suszy. W najgorszym okresie nie było mnie w mieście, nikt nie podlewał (inne rośliny znajdowałam spalone lub kompletne suszki) - a mój Elite kwitnie jak głupi. :silly: Mam taka teoryjkę, ze co dwa lata jest lepsze kwitnienie, a w miśdzyczasie roślina zbiera się w sobie, moje azalie wielkokwiatowe tak robią - co do jednej.
Jak Ci mówiłam przez telefon, trafiłam na wyprzedaż i wyszłam z OBI z wielką reklamówą. I dobrze, bo większa z bestii wykopuje i wyżera karpy dalii (nie Dali, dalii :P). Już nie mówię, ile roślin obrywa rykoszetem przez te prace wykopkowe. :hammer: . A tak - z tych podsuszonych wyprzedawanych może choć część je zastąpi.

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2016 12:40 #459163

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, klon palmowy "Orange Dream" śliczny. Też go kupiłem kilka lat temu wczesną wiosną na allegro.
Po pokazaniu się liści okazało się, że to jednak nie ta odmiana, a szkoda.
Czekam na kolejne zdjęcia z wiosennego, azaliowego i rodkowego spektaklu.

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2016 20:24 #459270

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dla mnie jest to wręcz niewiarygodne,że Rh już w takim rozkwicie :woohoo: Jeśli u mnie będzie taki widok w połowie maja to będzie sukces.

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2016 22:23 #459363

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, tak kwitną tylko wczesne różaneczniki - pierwszy dahurski pokazał kwiatki już w końcu marca :flower2:
Ale fakt - o tej porze taka burza kwiecia cieszy oczy

azurika.jpg


Romku, na razie nowych kwitnień nie ma, ale ta wiosna u nas jest dosyć chłodna :( Dzisiaj był dosyć ładny i ciepły dzień, ale prognozy są kiepskie...Hosty też ledwo, ledwo pokazują kiełki. Ta jest wyjątkiem:


hostawIVpierwszeky.jpg


Aniu, u mnie zasadniczo wszystkie Rh i azalie co roku kwitną nieźle. Nie zauważyłam cyklu 'co drugi rok'. Znawcy tych roślin twierdzą, że w czasie, kiedy tworzą się pączki kwiatowe, potrzebują sporo wilgoci. No i u mnie ta teoria znajduje potwierdzenie - zwłaszcza azalie wielkokwiatowe mają - jak na moje oko - stosunkowo mało pąków, chociaż nie wszystkie. Zresztą jesteśmy u progu sezonu rodkowego i wszystko się okaże :flower2:
Cieszę się, że udało Ci się kupić fajne i niedrogie cebule B) Ja wczoraj też zrobiłam dobre zakupy u siebie na targu - pan sprzedawał cebule lilii, całkiem dorodne, za 2 zł sztuka :eek3: Inna sprawa, jaka będzie zgodność odmianowa :think:
Jeśli o cebulach mowa - zakwitł tulipan Exotic Emperor. Bardzo lubię to połączenie białego z delikatną zielenią :flower2: Problem w tym, że jesienią posadziłam w tym miejscu 14 cebul, a mam całe 2, słownie DWA kwiaty. Jakaś nornica miała niezłą wyżerkę :angry:

tulipanexoticemperor.jpg


Martusiu, coś w tym roku ten klimat kiepski...Jak patrzę na prognozy pogody, to często w Lublinie tej wiosny jest cieplej niż we Wrocławiu :eek3: Na najbliższe dni zapowiadają nawet przymrozki, co u nas o tej porze roku jest niezwykle rzadkie. I ja sobie żadnych anomalii pogodowych nie życzę, bo posadziłam już do gruntu kanny, a do doniczek pelargonie i inne jednoroczne :flower1:
Zakwitła pierwsza jabłonka ozdobna

jaboozdobnakwiaty-2.jpg


Elu, dzisiaj było ładnie - słonecznie i cieplutko. Od razu otworzyły się prawie wszystkie tulipany :flower2: U Ciebie też?

tulipanygrupa.jpg


Ewuś, dobrze, że w ogóle będą kwitły :) Ja w zeszłym roku byłam załamana i już chciałam orać ogród ;) Ogrodnik ciągle jest narażony na różne emocje związane z pogodą - a to za mało deszczu, a to za mokro, a to za ciepło, a to przymrozek....itd, itd
A potem zobaczy malutkie, błękitne kwiateczki i już jest cały happy :hearts:

brunerakwiatki.jpg


Dzisiaj po raz pierwszy piliśmy popołudniową kawkę w ogrodzie :drink1:

stolikkcikswIV.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): elzbieta1, Amarant, Łatka, zanetatacz, nelu-pelu

Ogród w cieniu cedra 22 Kwi 2016 07:44 #459431

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Stolik ,krzesełka :) a ja akurat z kawką .Pozwoli pani ,że się przysiądę :drink1:
Piękne słońce od rana ,ale zimno jak licho .Trzeba czekać z wyjściem do ogrodu ,aż się trochę ociepli.
Co za zimna wiosna ,pies ją drapał .Ciekawe czym zaskoczą nas Ogrodnicy ,mogliby sobie już te mrozki odpuścić.Ładnie u Ciebie ,wszystko do podobania :dance:

Ogród w cieniu cedra 22 Kwi 2016 08:29 #459447

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Też chętnie się przysiądę w miłym towarzystwie przy tym ślicznym stoliku :drink1: tym bardziej, że poranek baaardzo chłodny. Wczorajszy dzień był faktycznie ciepły,więc do wieczora na działce, po powrocie do domu dosłownie padłam.Nie miałam siły na :comp: Dalu moje tulipany te wczesne w większości rozkwitły, ale jeszcze sporo w pąkach.Patrzę na Twoje zdjęcia i zgadzam się z Tobą, że ziarnopłonem można przestać się zachwycać :wink2: Miłego , ciepłego dnia :coffe: :hug:
Pozdrawiam Elżbieta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.557 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum