TEMAT: Jeszcze będzie przepięknie....

Jeszcze będzie przepięknie.... 09 Sie 2021 21:03 #773261

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2155
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Rozchodnik też mi się bardzo podoba, cudny jest
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

Jeszcze będzie przepięknie.... 09 Sie 2021 21:53 #773271

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Lubię rozchodniki :hearts: Za ich urodę, za bezproblemowość, za łatwość w rozmnażaniu, za to, że rosną w trudnych warunkach. Na piachu, w palącym słońcu nie każda roślina podoła.

Ten najpopularniejszy rośnie u mnie praktycznie wszędzie
IMG_20210808_152132.jpg


IMG_20210808_152023.jpg

Wtykałam pojedyńcze gałązki w każdą dziurę na rabatach. Teraz to duże kępy. Cudnie wyglądają kiedy kwitną, a ile owadów się do nich zlatuje :happy4:
Część z nich będę musiała poprzesadzać w bardziej nasłonecznione miejsce Brzozy i sosny otaczające działkę trochę urosły i coraz więcej miejsc zacienionych na rabatkach niż słonecznych.
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2021 21:55 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 10:05 #773305

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
Kasiu, od pojedynczych pędów rozchodnika i ja zaczynałam małą kolekcję gdy trzeba było się dzielić sadzonką :rotfl1:
Dziś zostały w skromnej grupce- okazałe i jedna mieszańcowa Matrona oraz mieszaniec żelazny 'Herbstfreude',
reszta nie przeżyła różnych historii ogrodowych. Twoje piękne a szczególnie Red Cauli. :flower2:
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2021 10:05 przez Kornik.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 17:07 #773340

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Red Cauli jeszcze wygląda mało efektownie, Więcej pokaże, kiedy w pełni rozkwitnie.

Znowu leje :mad2: Właśnie przechodzi burza. Czemu ta pogoda jest taka zwariowana? Ze skrajności w skrajność :jeez:
U mnie pomidory dopiero powoli zaczynają dojrzewać. Tak naprawdę poza pojedynczymi koktajlówkami w tym sezonie jeszcze swojego nie jadłam. Mam nadzieję, że będzie mi to dane, że szlak ich nie trafi zanim dojrzeją.
I tylko hortensje zadowolone ;)
IMG_20210808_155723.jpg


IMG_20210809_152345.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Szafirek, ewakatarzyna, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 17:35 #773346

  • Kornik
  • Kornik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1005
  • Otrzymane dziękuję: 2854
U Ciebie burza, u nas cisza i ciepło , jest temp. 27*C . Sadzę zamówione liliowce , a twoje pomidory, nie martw się, na pewno dojrzeją.Będę zbierać niedługo fasolkę Jasia.
Pozdrawiam serdecznie,wcześniej Paulina, a od niedawna Małgosia


Koń jaki jest każdy widzi, ale kim jest ogrodnik i co w nim drzemie, tego nie wie prawie nikt . I niech tak zostanie

Między miastem i wsią - wszystkiego

Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 17:46 #773350

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
U nas już po burzy. Zaczęło padać akurat jak się wybierałam na działkę, teraz wyszło słońce, ale już trochę za późno, niestety.
Piękna różyczka, mam podobną i strasznie w niej lubię te zmiany kolorów :flower2:
Spokojnie, nic pomidorów nie trafi, zaraz zaczną "znienacka" dojrzewać i na pewno sobie pojesz! :dance:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 17:52 #773352

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
:drink1: Na to liczę. W końcu nie po to od kwietnia traciłam czas na pomidory, żeby całe to towarzystwo wylądowało w kompostowniku :rotfl1:

Też czekam na kilka liliowców. Jutro mam nadzieję dojdą i będą zgodne odmianowo. Jeszcze tylko zostaje zdobyć "Karolka" i rodzinna rabata może powstawać.
Niestety, na razie pójdą do doniczek :sad2:, jakoś nie mogę się zdecydować, w którym miejscu ma być.

Dopiero dzisiaj zauważyłam, jakie ciekawe kwiaty ma najzwyklejsza sansewieria
IMG_20210810_182635.jpg



IMG_20210810_182643.jpg


No, i gdyby nie ten padający deszcz , dalej żyłabym w nieświadomości :rotfl1: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2021 18:41 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, zielonajagoda, ewakatarzyna, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 10 Sie 2021 21:12 #773388

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2155
  • Otrzymane dziękuję: 10235
U mnie podobna sytuacja z pomidorami, zjadłam zaledwie kilka, a na krzakach wyjątkowo piękne okazy , ale jeszcze trochę potrzebują, żeby dojrzeć. Oby nam się udało doczekać zbiorów :drink1:
Piękne kwiaty sansewierii :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 12 Sie 2021 19:22 #773567

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Po pracy wstąpiłam na działkę. Zajrzałam do warzywnika, bardzo brzydko zaklęłam i wzięłam się do roboty. Chwasty po pas :jeez: kiedy one tak urosły?
Kiepsko rosną mi dynie, przynajmniej nie będę miała problemu co z tym zrobić :rotfl1: Dobrze za to rosną arbuzy :yummi:, ale z tym nadmiarem to sobie poradzimy ;) .
Pomidory dopiero zaczynają łapać kolor. Papryki ciągle zielone. Oby tylko pogoda zbyt szybko się nie zepsuła.

A w przyszłym sezonie zawitają do mnie dalie :) Co prawda, kilka pomponowych z nasion zawitało do mnie już w tym roku.
Pierwsza z nich właśnie zakwitła :dance:
IMG_20210812_152535.jpg

Być może powtórzę wysiew.Myślę też o wyższych roślinach. Dalie są przecież takie cudne :hearts: Sama nie wiem, czemu wcześniej ich nie sadziłam. Z wykopywaniem i przechowywaniem karp powinnam sobie poradzić ;) Skoro klamka zapadła, muszę się tylko zastanowić jakie i gdzie posadzę.

IMG_20210812_152314.jpg


IMG_20210812_185759.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2021 21:23 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szafirek, ewakatarzyna

Jeszcze będzie przepięknie.... 12 Sie 2021 20:50 #773581

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2155
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Mnie cukinie w tym roku kiepsko rosną, a dynia wyrosła jedna na kompostowniku. Olbrzymia. Tzn olbrzymie liście i rozlogi, a owoce malutkie i jeden większy. Czekamy co będzie dalej
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 12 Sie 2021 21:11 #773586

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
W ubiegłym roku miałam też jedną dynię w kompostowniku. Potwór nie dynia
IMG_20200812_174634-2.jpg

Tu jeszcze niezbyt rozrośnięta.
Owoców też miała sporo.
Tegoroczne to mizeria :sad2: Być może rosną w złym miejscu. Zabrakło mi dla nich miejsca w warzywniku, więc wysadziłam je w niby trawniku,podsypując solidnie kompostem. Widocznie to za mało :oops: A szkoda, bo posadziłam kilka nowych odmian. Trudno, może za rok będzie lepiej.Może id razu wsadzić je na kompostowniku? :think:
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2021 21:16 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 12 Sie 2021 21:44 #773594

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19331
  • Otrzymane dziękuję: 80040
JaKasiula wrote:
IMG_20210812_152535.jpg

Dalie są przecież takie cudne :hearts: Sama nie wiem, czemu wcześniej ich nie sadziłam.

Kasiu, zadaję sobie dokładnie to samo pytanie, bo dalie mam stosunkowo króciutko - może 5-6 lat. Czas sprzed tej epoki uważam za zmarnowany, dalie są super!
Warto tylko zdecydować się na jakiś określony typ, bo jest tak nieprzebrane mnóstwo odmian... Albo na kolorystykę - pewnie Ty wybrałabyś odcienie różowe?

Dla dalii, żeby uzyskać dla nich względnie słoneczne miejsce, ja, słaba kobieta, wyhakałam z korzeniami trzydziestoletni żywopłot ligustrowy po teściu. Siłą woli - bo innej już wtedy mi brakowało trochę.
Jeśli któraś moja Ci się podoba, może uda się podzielić jesienią, będę się cieszyć, mogąc zapoczątkować Twą kolekcję.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 06:28 #773612

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Aniu, czuję się zaszczycona, że właśnie Ty chcesz się ze mną podzielić swoimi pięknościami :hug:

Aneczko,w ogrodzie raczej fiolet, potem róż,trochę bieli. Ale powoli wprowadzam też inne kolory :)
Kolorystyka zmienia się też wraz z porami roku. Wiosną, wiadomo królują żółte narcyzy.Latem,czy jesienią kwiaty w tym kolorze są u mnie rzadkością. W przyszłym sezonie będzie ich więcej, posadzę kilka liliowców kwitnących na żółto.
Zaczyna też mi się podobać połączenie fioletu z żółtym :devil1:
Coś mi się preferencje kolorystyczne zmieniają ;)
W końcu ten mój ogród wsiowy jest, a w takim ogrodzie ma być kolorowo ;) I to mówię ja, dla której przez pewien czas najładniejszym kolorem był czarny :rotfl1: :rotfl1:

Wracając do dalii, bardzo podobają mi się pomponowe, innym też nie można odmówić urody :hearts:
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2021 07:38 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 08:04 #773620

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19331
  • Otrzymane dziękuję: 80040
Kasiu, pomponowych akurat prawie nie mam, a raczej - mam jedną, żółtą :rotfl1: , Golden Emblem, też nie typowy pompon.
Ale dość ładnie rośnie w tym roku Bishop of Canterbury, z ciemnymi listkami i półpełnymi kwiatami w kolorze nazywanym przez moją babcie lilia róż :P .
Oczywiście nie wiem, co pod ziemią, to się okaże po wykopkach.

Jak już się wprowadzisz tam, gdzie Twój ogród, odczujesz ogromną różnicę - i to, jak rośliny zagospodarowują nasz czas ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 10:34 #773628

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
Kasiu, chyba większość osób przechodzi "fazę czerni" :happy: . Ja nadal uważam, że to najlepsiejszy kolor, co jednakowoż nie przeszkadza mi cieszyć się innymi. W ogrodzie nie wybrzydzam, mimo deklaratywnej preferencji dla niebieskości na rabatach mam tęczę - od żółci po bordowy-prawie-czarny. Tylko bieli prawie nie ma. Jeden lilak, jedna róża, jeden liliowiec, dwie lilie...
Gdybyś chciała dodać do swoich żółcieni słonecznik szorstki, to służę. Długo i pięknie kwitnie.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): JaKasiula

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 15:38 #773682

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Kochane :hug:

Ika, za słonecznika dziękuję bardzo. Mam do niego dostęp, ale póki co słoneczniki lubię, ale w warzywniku ;)

Aniu, odnośnie dalii muszę trochę poczytać, później pomyśleć gdzie i jakie posadzić :think: Na razie nie mam na nie żadnego planu :oops: To był impuls, po prostu stwierdziłam , że muszę je mieć i już.
Ja chyba nie powinnam przeglądać forum, bo co jakiś czas włącza mi się kolejne chciejstwo :rotfl1:

Dla wielbicieli czarnego zapozował dzisiejszy pasażer na gapę
IMG_20210813_174225.jpg


Powoli zaczyna się coś dziać :dance:
IMG_20210813_154808.jpg

Niestety, bardzo dużo popękanych.


Na rabatach
IMG_20210813_153954.jpg

IMG_20210813_150315.jpg

IMG_20210813_154027-2.jpg

IMG_20210813_154231.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2021 18:43 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Łatka, ewakatarzyna, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 19:07 #773712

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15873
  • Otrzymane dziękuję: 12276
Wow! :eek3: Rusałka żałobnik ! Chyba raz u mnie widziałam, ale nigdy obiektywem nie upolowałam :hammer:

A do Ciebie sam się wprosił... gratulacje! :bravo:
Pozdrawiam - Ania
Za tę wiadomość podziękował(a): JaKasiula, Kornik

Jeszcze będzie przepięknie.... 13 Sie 2021 19:08 #773713

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
Aniu, takie to cuda u mnie na wsi :funnyface:
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum