TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 11 Sie 2014 11:17 #290788

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
U nas też nie padało. Czarne chmurzyska tylko trochę były nad nami i popłynęły w kierunku P-nia. Trochę byłam zła,że znowu P-ń podleje a ja jak zwykle będę biegać z wężem. Ale jak zobaczyłam czym Was poczęstowało,to dziękuję za takie atrakcje. Napisz ,jak wygląda na działce. Może tam faktycznie grad nie dotarł i wszystko nadal pięknie wygląda. Najgorzej ,że zapowiadają następne burze z gradobiciem na popołudnie. :(


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 11 Sie 2014 11:38 #290793

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ina to się ciesz kochana, że nie było u Ciebie tej nawałnicy bo dziś jak szłam w stronę działki to wszędzie leżały gałęzie, jakieś plakaty pozdzierane z witryn sklepowych zaś ulica przy działkach, przy Biedronce to rzeka i jezioro....woda sięga tam do kolan :blink: zaś na działce poza masą liści i kilkoma o dziwo jabłkami na trawniku, lekko zalanym pawilonem ale na szczęście akurat wleciało do worków więc nic nie zamokło, no i połamaną dynią i cukinią, zmasakrowaną sałatą i jednym pomidorem, nic innego nie ucierpiało! :dance: róże stoją i nic im nie jest, ba nawet rozkwitają :dance:

Moja działka :) 11 Sie 2014 13:53 #290812

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no to płaczące róże.....bo jak tylko wróciłam do domu to chwilę potem zaczęło padać i tak sobie siąpi i siąpi a mnie dziś głowa odpada.....no jak to zawsze kiedy następuje zmiana pogody no i ciśnienie leci na łeb i szyję :sick:
więc dziś siedzę w domu, piję mocne herbaty ale zaraz sobie pójdę zrobić kawę na zimno i oglądam sobie różne ciekawe roślinki.....bo na jesień rabatka kurchanikowa przejdzie odnowę.....na pewno będzie tam róża a tak to.....trawy i byliny, no mama mi zachorowała :rotfl1:
ja tam nic nie chciałam zmieniać ale mama po obejrzeniu gazetki z trawami, potem wlazła tutaj i koniec....ona chce i już :rotfl1: tak długo wczoraj snuła powieść jak tam będzie ślicznie wyglądało, że uległam :lev:
kilka bylin tam pozostanie, niektóre poprzesadzam i kilka dosadzę :whistle:

Nostalgie

Summer Song

Fresco

Comte de Chambord

Blue Moon

Elfe


Moja działka :) 11 Sie 2014 18:00 #290869

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Czyli nie jest tak tragicznie.

Moja działka :) 11 Sie 2014 18:10 #290875

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi, no nie jest i od razu kamień spadł mi z serca jak weszłam i zobaczyłam, że nie jest tak tragicznie jak przewidywałam :whistle: cukinia i dynia się podniesie, pomidora się zje zaś liście pograbi i już....nie ma śladu po nawałnicy :lev:

Moja działka :) 11 Sie 2014 20:24 #290923

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Dobrze,że skończyło się na strachu. :) Na szczęście ten front burzowy idzie na wschód , bo jutro moja córcia przylatuje i trochę się bałam tych zawirowań pogodowych. Jutro już ma być u nas słonecznie.
Jestem ciekawa zmian w Twoim ogrodzie. Trawy dodają rabatom zwiewności.

Moja działka :) 14 Sie 2014 20:58 #291595

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ina :hug:
no jednak się okazało, że straty są bo dopiero po 2 dniach się okazało, z 10 krzaczków pomidorów zostały tylko 2 bo resztę grad połamał, z sałaty tylko kilka sztuk się uratowało, buraki liściowe w dziurach, tak same ćwikłowe, ogórki, maliny i fasola połamane - bo dziś było uschnięte no i po dokładnym obejrzeniu okazało się, że po prostu są połamane :dry:
szkoda tego ale no cóż zrobić........pomidory pójdą na kompost zaś reszta da radę więc nie jest aż tak źle B)
najważniejsze, że róże są całe i zdrowe i tu nie ma żadnych strat B)
ale niech już one same się tutaj pokażą...... :dance:

Comte de Chambord


Fresco


Summer Song

Moonlight


Nostalgie



Bard

Elfe



Gebruder Grimm


Bright as Button



Brownie Velvet

Chopin



Sekel

Gloria Dei

Alinka

Moja działka :) 14 Sie 2014 21:38 #291618

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Shiralciu, myślałam o Tobie i innych poznaniankach, jak zobaczyłam w tv relacje, dobrze, że tylko na takich stratach się skończyło...
A tam pomidory, sałata... Róże ocalały! A wszak na nich Ci najbardziej zależy :)
Martusia i Ty dalej będziesz kupować róże? Bo ja to zupełnie serce do róż straciłam...

Moja działka :) 14 Sie 2014 21:46 #291623

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuśka :hug: :kiss3:
ja dziś myślami jestem z dziewczynami na Podkarpaciu i okolicach bo to co pokazywali - rany :unsure: :hug:
no na różach i innych mi zależy to się cieszę, ze nic im nie jest a warzywnik tak jest dla przyjemności więc co mi tam :whistle:
no będę kupować i rabatki poszerzać bo jeszcze mi brakuje 6 krasnoludków i Lady Marion dla Robina :whistle:
potem jak już kupować to tylko tematycznie B)
teraz się szykuję na jesienne zamówienia cebulowe bo znalazłam tez kilka rzeczy pasujących mi na rabatki - jak mama zobaczyła irysa Edwarda to od razu poprosiła o niego bo jak znalazł na rabatkę Twillightową :rotfl1:

Moja działka :) 14 Sie 2014 21:55 #291628

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
piękne róże taką pomarańczke jedna mam ,ale bez nazwy :(
Do tych " pustych" jeszcze się nie przekonałam ...
ale akurat wczoraj upatrzyłam sobie nowe do zakupu na jesień,w Rosomane Janon juz się zakochałam.Jest nr 1 na liście na jesienne zakupy moje :P
Ostatnio zmieniany: 14 Sie 2014 21:56 przez anabuko1.

Moja działka :) 15 Sie 2014 12:29 #291740

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aniu :kiss3:
mi się wszystkie podobają a poza tym takie pustaki mają przepiękny zapach :hearts:
no na moją listę trafiła jeszcze Yolande d' Aragorn......no bo skoro mam już Arwenę.... :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka :) 15 Sie 2014 18:59 #291799

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Heloł! Wracam do żywych ;) ( aczkolwiek zobaczymy na jak długo....)
Ładne różyczki u Ciebie widzę, pełny rozkwit jak nic :) , niestety nie załapałam sie na drugie kwitnienie większości moich :angry:
Nareszcie chłodniej :P ... .... patelnię odłóż proszę!
Czy u Ciebie też teraz grzmi?

Moja działka :) 15 Sie 2014 19:18 #291805

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no jesteś Asiu, więc patelnię odkładam :hug: :kiss3:
ale już nie znikaj na tak długo bo znowu pogrożę i użyję :devil1: :evil:
hehe no dobra,.....chłodniej jest to prawda i nie marudzę dziś bo od wczoraj mam nową zabaweczkę w domku więc się bawię i bawię - a tablet wymarzony znalazłam :dance:
no u mnie też grzmi i zrobiło się ciemno.....ale zaraz będzie burzysko :blink:
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2014 19:19 przez Shirall.

Moja działka :) 15 Sie 2014 19:55 #291811

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany ale grzmi....jak na razie spadło tylko trochę deszczu ale to niebo.....czarne :blink:
jutro planuje, jeśli pogoda pozwoli, wysprzątać warzywnik bo trzeba troszkę go ogarnąć po gradzie.....a dziś kończyłam z mamą zaprawiać - a zachciało mi się ogórków w zalewie musztardowej, zaś mamie przecieru jabłkowego :whistle:

a dziś.....na początek......były sobie świnki trzy, świnki trzy......



i coś innego niż róże.....





Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Moja działka :) 15 Sie 2014 20:05 #291813

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
U nas dziś popadało, ale dosłownie przez moment... deszczyk ustał i dzień do końca był bardzo ciepły i przyjemny.
Martusia, to Twój zwierzyniec? :)

Moja działka :) 15 Sie 2014 20:11 #291818

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś :hug: :kiss3:
ano mój to zwierzyniec......to kudłate to panienka Julka, zaś tamci to faceci, mniejszy Fredek zaś ten macho to Romeo czyli Romek B)
Julcia to taka moja kudłata córeczka, kochane zwierzątko , Romek to indywidualista ale miewa dni takie, że tylko by się tulił i tulił i to tak, że szyja potem boli bo on uwielbia się wtulać pod brodę a że jest duuuży to..... :happy3:
co do Freda no ma malutki charakterek......przykład bierze od Julci czyli mam też kudłatego synka i strasznego zazdrośnika bo jak tylko wezmę Julkę albo Romka to skacze i piszczy by go też wziąć :rotfl1:
zresztą wszystkie to zazdrośniki a przecież na raz nie wezmę 3 świnek na ręce :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2014 20:12 przez Shirall.

Moja działka :) 15 Sie 2014 20:13 #291820

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Shirall wrote:
... a przecież na raz nie wezmę 3 świnek na ręce :rotfl1:

E tam, przyznaj się, że nie raz jest taka sytuacja:D
Wszystkie świnki urocze, ale panienka Julka wymiata!

Moja działka :) 15 Sie 2014 20:19 #291825

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś...hehe no nie raz tak bywa, ze jak siedzimy z rodzicami na kanapie i każde trzyma jednego zwierzaka to i tak na koniec wszystkie ląduje u mnie no i wtedy to się zaczyna zabawa :rotfl1:
nic tylko gruchanie, piszczenie, ocieranie się o mnie zaś Julka to potrafi mi na głowę wejść byle od facetów uciec :rotfl1:
i potem muszę się cała przebrać :rotfl1:
Julcia - rany jak ja kocham tego futrzaka, wszystkie kocham :hearts:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.553 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum