TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 07 Sie 2014 19:51 #289964

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka..ale robisz smaki.. :woohoo: Interesująco brzmi oscypek własnej roboty- ech, pięknie działacie.. A jeszcze te kompociki w tle.. :hearts:

Jak Mama sie czuje..? Zdaje się, że nie długo rozpoczyna turnus w sanatorium :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 07 Sie 2014 20:19 #289971

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Moniś.....o kompociki też się załapały nawet nie zwróciłam uwagi....a są tam suszone śliwki, malina i jeżyna aha no i powidła :drool: a mamusia się nawet dobrze czuje, choć pobolewa jeszcze ale jak na razie dół troszkę odpuścił :P
no niedługo, bo za 17 dni....już się doczekać nie może :silly:

Moja działka :) 08 Sie 2014 22:07 #290260

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale pyszności pokazujesz :P
Chciałam też kupić wędzarnię, ale to chyba dopiero w przyszłym roku.
Tak szczujesz tym Novalisem, że chyba i ja się skuszę.
Mam miejsce :whistle:

Moja działka :) 08 Sie 2014 22:19 #290265

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu :devil1:
no pokazuje, pokazuje ale jak na razie mamy przerwę w wędzeniu więc teraz będę zamęczać różami i innymi takimi :wink4:
hehe u mnie zakup wędzarni to była chwila.......zakup i po 2 dniach już była u nas - mama nie wytrzymała nerwowo :rotfl1:
Novalis jest przepiękny - kocham tę różyczkę

ale ostatnio zawiodłam się na Avalonie.....kupiłam w tym roku, wiosną drugą i coś mi je trafiło....pięknie rosły ale w połowie sezonu jedna uschła a u drugiej z 3 pędów został jeden - coś feralne sadzonki mieli i na jesień planuję zakup gdzieś indziej :sick: tam będę musiała wybrać ziemię i to głęboko i nasypać innej :dry:

a dziś poszczuję tą różyczką.....mama nie może obojętnie obok niej przejść, wącha ją, dotyka jej płatków i się zachwyca :whistle:
oto Cinderella :cool3:



Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2014 22:19 przez Shirall.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Moja działka :) 09 Sie 2014 22:04 #290441

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
pogoda dziś boska, słoneczko grzało, niebo było bezchmurne i to ponad 30 stopni na termometrze :dance:
fakt, że jakieś 3 godziny temu tak się zachmurzyło i zaczęło grzmieć i wydawałoby się, że idzie na burzę ale nic....ani jedna kropla nie spadła :silly:
jako, że u mnie jest zatrzęsienie jabłek i jak ktoś mieszka w pobliżu to proszę bardzo, może podjechać i dostanie tyle jabłek ile zachce to wrzucam przepis na domowy cydr - mama robiła go już 2 razy i jest przepyszny :drool:

Domowy cydr

5 kg jabłek w całości, ale bez ogonków zmiksować w blenderze lub malakserze, przełożyć do wielkiego słoja lub naczynia z kamionki, dolać tyle przegotowanej, zimnej wody by przykryć jabłka, dokładnie wymieszać, przykryć gazą i dobrze zawinąć by gaza nie odleciała. Mieszać 2 razy dziennie, przez 7 dni, po tym czasie przecedzić płyn, wycisnąć miazgę. W osobnym rondlu zagotować 2 litry wody, pół kilo cukru (można dodać więcej, jeśli ktoś woli słodszy), sok z 5 cytryn, skórka z 1 cytryny, płaska łyżeczka cynamonu. Ostudzić i wymieszać z sokiem jabłkowym, wlać do wielkiego słoja i delikatnie wymieszać, zakręcić delikatnie i odstawić na 24 godziny. Potem ponownie przecedzić, wlać ponownie do słoja, zakręcić i przez 5 dni 2 razy dziennie odkręcać by wypuścić gaz. Po tym czasie nadaje się do picia, należy go pić mocno schłodzony!
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2014 22:05 przez Shirall.

Moja działka :) 09 Sie 2014 22:36 #290468

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Marta,
u Ciebie jak zwykle smakowicie (i alkoholowo) - fajny przepis!! (choć ćwiczy cierpliwość ;))
3 pytanka na gorąco:
- jabłka obojętnie jakie? (u mnie mam tylko końcówkę papierówek)
- skórka od cytryny - tylko ta żółta, zewnętrzna część? (bo ta biała podobno gorzkości dodaje)
- a butla plastikowa czy garnek nada się? (bo nie wiem, czy taki duży słoik znajdę)

miłego wieczorku i słonecznej niedzieli :D
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2014 22:41 przez Adrian.

Moja działka :) 09 Sie 2014 22:40 #290472

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Adrian :hug: no fajny, fajny a jaki ten cydr jest pyszny :whistle:
jak masz gdzieś dostęp do dobrych jabłek to możesz zrobić...a jak nie masz to przyjedź....dostaniesz ile chcesz
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Moja działka :) 09 Sie 2014 23:13 #290494

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i jestem ślepok...nie zauważyłam pytań więc odpowiem:
- jabłka obojętnie jakie, nie ma żadnych przeciwwskazań co do gatunku B)
- skórka ta żółta część :hug:
- zawsze można to rozłożyć na dwa słoiki lub więcej - nawet taki słoik do ogórków się nadaje B)

Moja działka :) 10 Sie 2014 00:38 #290514

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-po pierwsze primo, sumienia nie masz pokazywać takie smakołyki w wątku ogrodowym :club2:
po drugie primo, proszę mi natychmiast powstawiać te przepisy w odpowiednie wątki kulinarne i to chyżo :P
Osobiście skorzystam z przepisu na cydr,pyszny napój :drink1:
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2014 00:38 przez Roma.

Moja działka :) 10 Sie 2014 01:14 #290521

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, piękny ten Kopciuszek :hearts:
Przepis brzmi smakowicie.... :whistle: ale chyba nie na moją cierpliwość ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Moja działka :) 10 Sie 2014 09:37 #290550

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś :rotfl1:
zaraz powstawiam bo i tak na działkę idziemy przed 11 bo właśnie przed chwilą mnie 2 futrzaste głodomory obudziły, trzeci o dziwo cicho i musimy obiad naszykowć jakiś :wink4:

Kasiu :hug:
oj tak.....Cinderella jest urocza, mama jest nią tak zachwycona, że mówi o niej Mała, Niepozorna Dama :hearts:
no nie może obok niej przejść obojętnie, wącha, dotyka płatków....tylko achy i ochy :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Moja działka :) 10 Sie 2014 21:45 #290677

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
tiaaaaa.......coś mi się wydaje, że po tym dzisiejszym już tak pięknie u mnie już nie będzie......przed 19 była u nas burza - nawałnica z huraganem, gradem i.....nawet nie wiem jak to nazwać......bo to na pewno nie był deszcz........ :sick:
skoro rośliny na balkonie mają połamane liście, dziury i niektóre samochody wgniecenia w maskach od gradu to ja już nie chce wiedzieć co ja mam na działce :sad2: :placze: :cry3:

Moja działka :) 10 Sie 2014 21:57 #290683

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marta, rośliny mają to do siebie że odrastają. Zazwyczaj są wtedy lepiej rozkrzewione. Ale kwiaty pewnie w strzępach.
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2014 21:59 przez Bozi.

Moja działka :) 10 Sie 2014 22:08 #290686

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi wiem, wiem ale jakiś żal jest bo tak pięknie było jak wychodziłyśmy z mamą po 17 i nic nie wskazywało na taką nawałnicę, dopiero jak wyszłyśmy z Biedry i zobaczyłyśmy niebo.....w ciągu 10 minut niebo zrobiło się aż czarne :dazed:
żal mi tylko tych kwiatów różanych bo była ich masa no i te pąki......oby tylko Elfikowi nic nie było :cry3:

a tak było ślicznie....

Moja działka :) 10 Sie 2014 23:08 #290707

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale przecież nie masz pewności, że grad był też na Twojej działce. Grad jest jeszcze bardziej "lokalny" niż cała burza ;) , może na Twoją działkę nie dotarł - czego Ci życzę, bo sama kiedyś przeżyłam gradobicie w ogrodzie :jeez:

Moja działka :) 10 Sie 2014 23:11 #290710

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś :hug: :kiss3:
też mam taką nadzieję, ze jakoś grad nie dotarł na działkę bo już nie raz tak było, ze tata dzwonił do nas, że leje a my z mamą gdzie bo nie u nas.....a przecież to tylko niecałe 1,5 km różnicy :rotfl1:
no jutro rano się przekonam, bo miałyśmy dziś z mamą strach w oczach......róże, warzywa... :dry:

Moja działka :) 10 Sie 2014 23:29 #290718

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, u nas nie spadło ani kropli deszczu, ale widziałam czarne chmury nad Posen..
Mam nadzieję, ze nie działeczce nie będzie szkód. Grad mógł być tylko lokalnie.. :hug:
Daj znać koniecznie czy wszystko ok jutro i nie martw się na zapas..będzie dobrze :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Moja działka :) 10 Sie 2014 23:32 #290723

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu...u Ciebie nie padało? :blink:
dam jutro znać, dam choć już powoli zaczynam też wierzyć, ze to było tylko lokalne i moja działka nie ucierpiała :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.571 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum