TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 09 Cze 2015 10:55 #377552

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Jak ja nacieszyłam oczka tymi radosnymi kolorkami, które pokazałaś...... Będę Cię za to chwaliła po wszystkich wsiach :) Do kajeciku wpisuję Alladina, Caramel i Novalis..... się normalnie zakochałam. Pozdrawiam :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 09 Cze 2015 16:48 #377617

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Hej Marta,...ale szaleństwo różane u Ciebie...o mamuńciu...pięknie :dance:
I na dodatek lubisz Novalisa....jak ja :wink2: ,bo masa na nim wiesza piesy...za kolor, za przypalanie ...mumie...
No ja nie wiem, ja kocham ta różę :hearts:
Widzę ,że masz też Żarcik (Plaisantarie) ślicznotka prawda....nie mogę oczu oderwać od niej :hearts:

Moja działka :) 09 Cze 2015 21:47 #377756

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Basiu, oj tam, oj tam.... :oops: :kiss3:
a wpisuj, wpisuj......kusić będę jeszcze na pewno :devil1:

Keetee :kiss3:
no wieszają na nim, bo fakt....zwiesza się, przypala, ale co tam.....Summer Song też taki jest, Baron też ale im można wszystko wybaczyć...za kolor, za zapach...są po prostu cuuudowne :lev:
ja uwielbiam Novalisa i ciągle się zastanawiam, gdzie tu jeszcze posadzić jednego....tak samo mam z Avalonem :whistle:
hehe Żarcik.....no jest piękna i też delikatnie pachnie....nazwę ma trafioną bo nie dość, że kolor zmienia to z nisko obciętego maluszka potrafi zamienić się w .....potwora, który pożerać zaczyna płot....oddalony od niej o jakieś......60 cm :blink:

Moja działka :) 19 Cze 2015 18:39 #381302

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jakby się ktoś zastanawiał to ja jeszcze żyję ale jeszcze jeden taki tydzień - a do licha taki mnie właśnie czeka to jak nic padnę....rany świadectwa, papiery, arkusze, ankiety, analizy takie i owakie, jak ja kocham koniec roku szkolnego :silly:
jedyny zgryz to, że mi klasę zabierają, no wracam do świetlicy.....wraca jeszcze jedna babka i ona dostaje pierwszą klasę zaś ja oddaje swoje dzieciaki dwóm nauczycielkom....i tu się zaczyna, rodzice wściekli, dzieci nic nie wiedzą a ja......jest mi przykro bo zależało mi i nadal zależy by jednak ich mieć do końca czyli do 3 klasy.....rodzice stwierdzili, że tak łatwo się nie poddadzą i mnie nie oddadzą mimo, że jedna z nauczycielek to wice :silly:
no cóż, tak bywa.....ważne by praca była bo czas się wyprowadzać........ :cool3:
a na działce......no cóż, pogoda była piękna, choć teraz się zwiesiła - niech mi się tylko ta osóbka przyzna, co jej upały i słonko przeszkadzały to nie ręczę za siebie, Szkodnik kazał przekazać czy ostrzec że tez będzie mordował, wszystko kwitnie a mnie i mamę już pytają czy wróciłyśmy z Majorki bo taka opalenizna....w szkole tak na mnie wołają :rotfl1:
nowe różyczki przyszły i czekają na posadzenie, no prezencik urodzinowy trzeba było sobie sprawić.....3 aż no bo.....30 mi stuknie za tydzień :silly: a nowe to Sirius, Avalon i Sonnenroschen :cool3:
dobra koniec tego gadania.....czas na róże....
Artemis


Pegasus

Bremer Stadtmusikanten


Aphrodite

The Fairy

Schneewitchen

Robin Hood

Ballerina

Ispahan

Chopin - kwitnie już od tygodnia :funnyface:


Rosenstadt Freising

Roter Drache
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi

Moja działka :) 19 Cze 2015 19:03 #381309

  • haszka
  • haszka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 119
  • Otrzymane dziękuję: 161
Prześliczne róże
Pozdrawiam Halina

Moje królestwo

Moja działka :) 21 Cze 2015 21:11 #381976

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Szkoda by było tej klasy. Może jednak uda się pociągnąć dalej
A co z domkiem?
Już coś się ruszyło?
Róże :hearts:
Mój Blue for You jest karzełkiem. Posadziłam z tyłu rabaty i ledwo go widać.
Ale i tak jestem zachwycona kwitnienie w pierwszym roku.
Niecierpliwie czekam na to co będzie w przyszłym sezonie

Moja działka :) 21 Cze 2015 21:54 #382013

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu, no szkoda tej klasy, szczególnie, że udało mi się niektóre dzieci wyciągnąć z dołka i boję się, ze się znowu pozamykają w sobie ale mam nadzieję, że jeszcze coś się uda zmienić :kiss3:
domek na razie czeka jak tylko będę wiedziała, że na 100% mam pracę od września to ruszamy B)

Moja działka :) 28 Cze 2015 15:49 #383801

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!!! :dance: :dance: :funnyface:
teraz 2 miesiące totalnej laby, tylko działka i działka i działka......
wczoraj na działce się było ze Szkodnikiem i czas mijał na pracy i pracy bo ten tydzień deszczu narozrabiał wśród roślin, róż zwłaszcza bo wczoraj to wyrzuciłam 4 wiadra paków mumii....zaś niektóre pędy to leżą pod wpływem wilgoci na ziemi i za Chiny nie dają się podnieść bo jak się człek siłuje to zaraz się łamią :mad2:
jedyny plus to, że trawnik się zazielenił i wczoraj mama go radośnie kosiła i to 2 razy, by potem jakże szczęśliwie wziąć dziabkę i pójść dziabać w warzywniku......no ścieżki zrobiła ślicznie tylko tak się rozpędziła, że wydziobała cały jeden rząd marchewki.....posiałam ją w zeszłym tygodniu i już sobie radośnie powschodziła a tu.....przyszedł taki Szkodnik z dziabką i już po niej..... :rotfl1: trzeba było widzieć moją minę jak zaczęłam pielić wokół niej i się pytam, gdzie jest ta marchewka a ta mi radośnie a jaka marchewka? no ta co tu była posiana....aaaaa tu coś było posiane? no tak, nawet plakietka z napisem jest zaś po tym jej mina niewiniątka, oczy jak Kot ze Shreka i....oj tam.....popikujesz ją sobie :rotfl1:
no niezłego Szkodnika mam no nie...... :rotfl1: :rotfl1:

kilka takich tam z ogródka....
Ispahan



Pahmina




Moonlight i Błękitny Anioł



Robin Hood


Elfe


Artemis i Aphrodite




Fil des Saisons


Sirius
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 28 Cze 2015 15:58 #383805

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marta, podeślij do mnie trochę deszczu , bo jest tak sucho , że Artemis nie chce się rowinąć.

Moja działka :) 30 Cze 2015 20:47 #384595

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marta, może wkleisz jakieś nowe kwitnienia? W końcu już masz wolne ;)

Moja działka :) 30 Cze 2015 21:22 #384608

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe no mam, mam.....i dziś kolejny dzionek na działce i nareszcie nie padało!!!
słonko świeciło, cieplutko i biada kto będzie marudził na nadchodzące upały.....zginie marnie zamordowany przeze mnie i mamę.....w końcu mamy lato :evil: :evil:
jutro mama idzie do pracy, tata zaczyna urlop, zaś ja....na cały dzionek na działkę i planuje sobie coś ugotować w kociołku B)

no to teraz takie tam....
fiołek rogaty Rebecca

drżączka średnia


Brownie Velvet

Pilgrim


Robin Hood


Lupo

Sonnenroschen
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, chester633, Bozi

Moja działka :) 30 Cze 2015 21:47 #384629

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja będę narzekać i się Was nie boję :funnyface:
Łatwo Wam mówić, że mamy lato, jak macie porządnie podlane, u mnie nie było deszczu od ponad miesiąca :hammer: , upały to ostatnie na co czekam :mad2:

Rebeccę masz jak długo? moja nie wylazła po zimie :dry:

Moja działka :) 30 Cze 2015 22:04 #384643

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hihih uważaj, bo jak Cię nawiedzę to kopa dostaniesz :evil: :evil: :funnyface:
wiem biedulko, dmucham jak mogę by coś do Ciebie poleciało bo u mnie róże już gniły w pąkach od tego deszczu, przez tydzień non stop lało i dlatego miałam już dość :sick:
Rebecca to nowinka u mnie, dopiero ją posadziłam wczoraj i już się ślimaki chciały do niej dorwać ale mam w zapasie trutkę to zaraz ją zabezpieczyłam....rany po tych deszczach tyle wyszło tego cholerstwa, że strach....te skorupkowe tak mi nie przeszkadzają ale te bez....bleee ohyda :mad2:

Moja działka :) 30 Cze 2015 22:55 #384670

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Marta!
Zazdroszczę wakacji..i to bardzo!
Drżączkę sama siałaś? Zamawiam nasionka jesli mozna, bo moja nie wzeszła :dry:
Porządki wsród róż juz zaczęłaś? Ja po tych deszczach nie moge doprowadzić ogrodu do porządku.. :jeez: Kilka worów juz wycięłam, a dopiero dwie rabaty pobieżnie obskoczyłam z sekatorem :tongue2:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Moja działka :) 30 Cze 2015 23:35 #384684

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu :kiss3:
drżączkę kupiłam w centrum ogrodniczym na Zawadach, mają niesamowity wybór roślin i to jakich wypasów :woohoo:
oki jak tylko będą nasionka to Ci zapakuję i przywiozę przy okazji jakiejś kawki :wink4:
porządki zaczęłam i skończyłam.....rany 3 dni walczyłam z tymi szkodami, niektóre róże to musiałam mocno przyciąć :dry:
jej to ie zazdroszczę...jakby co to zawsze służę pomocą :wink4:

Moja działka :) 01 Lip 2015 19:32 #384829

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Rogaty fajnie umaszczony ;)
Brownie również ładnie się zapowiada.

Moja działka :) 05 Lip 2015 21:11 #385832

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ach.....jak ja kocham upały :dance:
wszystkie rośnie jak szalone, codziennie coś nowego, warzywka rosną, róże kwitną, owoce dojrzewają a ja i Szkodnik czyli mama spędzamy całe dnie na działce, bycząc się niemiłosiernie, znęcając się nad trawnikiem i chwastami i latając jak opętani z sekatorem w ręku, ech czego chcieć więcej :funnyface: aha zapomniałam że zajadamy się różnymi smakołykami z grilla....zapiekanki, hot dogi czy przepyszna ryba z ziołami a do tego sałatka z pomidorów i różne liście i zioła ogrodowe :lev:

i żadnego marudzenia na upały bo deszcz powoduje u mamy ból kręgosłupa więc kazała to przekazać, że jak usłyszy lub przeczyta, że ktoś marudzi na ciepełko to..... :club2:

Cinderella


Ballerina

Rosenstadt Freising


Elfe



Black Forest Rose


Brownie Velvet


Robin Hood


Sea Foam

Alba Meidiland

Sonneroschen

Hot Chocolate
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Moja działka :) 05 Lip 2015 21:14 #385835

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...że też się Wam chce grillować, Martuś ;-)
Ja uwielbiam rybę z grilla, pieczoną w ziołach, w całości...
Ale nie teraz, może za jakiś czas przyrządzę :)

Róże cudne, a najładniejsze pustaczki!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.990 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum