TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 31 Lip 2015 16:29 #392730

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Andrzejku :kiss3:
no racja, bo owszem wilgoć jest bo widać po tych obrzydliwych ślimakach, które teraz wyłażą a zresztą jak kopałam doły to ziemia jest wilgotna ale słonka brak.....i jak tu mają pomidorki dojrzewać :pinch:
oj tak pojawia się fruczak, ostatnio był u mamy na balkonie przy lawendzie ale nim się zorientowałam, że to on to odleciał a kurat telefonu nie miałam przy sobie.....najgorzej upolować też pazia królowej....no jakby miał ADHD :rotfl1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 31 Lip 2015 16:38 #392731

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Pazie rzadko widuję, rusałek, cytrynków i bielinków są całe masy za to.

Moja działka :) 31 Lip 2015 17:38 #392748

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie lata jeden paź.....innych to jest zatrzęsienie :kiss3:

Moja działka :) 10 Sie 2015 21:42 #394900

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ach jak ja kocham taką pogodę B)
lato mamy to w końcu ma być gorąco, choć dla mnie to tylko ciepło, gorąco to powyżej 35 :happy3:
i spoko, słońce mi nie zaszkodziło ale już się znajomi pytają skąd wróciłam, bo pewnie gdzieś na wakacjach byłam :happy3:
całe dnie spędzamy na działce, wczoraj wędziłam mięsko zaś od czasu do czasu na grilla wrzucamy coś dobrego i tak wczoraj....pożarłyśmy z mamą pstrąga łososiowego z mozarelką, ananasem no i sałatką z warzyw ogrodowych... :yummi:


zaś roślinki, no cóż, nigdy więcej nie będę wyzywać tego mojego bagna i tego drenażu z cegieł i kamieni bo teraz dopiero widzę, jakie jest to fantastyczne.....i cieszę się, że płacę za wodę jak za metraż mojej działki a nie za tyle, ile zużywam :whistle:
ale na wszelki wypadek baniak napełniony....
a takie ostatnie cudeńka mi zakwitły...
Maid Marion i Robin Hood - Ewuś, wielkie dzięki :kiss3:



Kosmos


Caramella


Chopin


Novalis

Jacqueline du Pre

Grand Mogul

Zwergkonig



Ślicznotka z Koblencji


Summer Song


Bright as Button

Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, andrzejek, Margo2, chester633, Bozi, zanetatacz

Moja działka :) 14 Sie 2015 00:15 #395586

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jesteś jedyną znaną mi osobą, której nie przeszkadzają te upały
Ja umierałam
Ale w sumie powinnam przewidzieć, że będzie taka pogoda, bo przecież miałam urlop
Zawsze tak mam, ale nie w tak ekstremalnych temperaturach

Moja działka :) 14 Sie 2015 22:28 #395743

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu hehe znasz dwie, bo moja mama tak samo kocha upały :happy4:

Moja działka :) 15 Sie 2015 23:47 #395908

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany ale mieliśmy nawałnicę tutaj....no masakra jakaś, po raz pierwszy widziałam jak mamie na balkonie doniczki latają i spadają, a jakby było mało to tak lało i wiało, że zalało nam balkon i woda leciała do kuchni a mieszkamy na pierwszym piętrze :blink:
i jeszcze te zaniki prądu aż się boję myśleć co będzie na działce....jutro lecę od rana :dry:

dziś z mamą się wybrałyśmy na Stary Rynek bo tam odbywa się Festiwal Dobrego Smaku i można popróbować różnych smakołyków z całego świata, kupić zioła, nalewki, sery, wody etc.....no impreza fajna B)
a potem działka a tam....na smażing, plażing na całego B)
zaś roślinki no cóż dają radę.....
Brownie Velvet

Honey Milk

Caramella

Nostalgie

Bright as Button

Cinderella

Maid Marion

Novalis


Moriah


i takie tam....


Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi

Moja działka :) 16 Sie 2015 00:48 #395915

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czytałam na necie o ulewie, jaka przeszła nad Poznaniem.. mam nadzieję, że u Poznanianek wszystko dobrze w ogrodach :hug: Daj znać, jak wypadnie jutrzejsza kontrola.. Nieźle musiało u Was szaleć, skoro aż doniczki fruwały :blink:

Pozdrowionka dla Ciebie i życzenia zdrówka dla Mamy :kiss3:

CO dobrego na targu kupiłaś :whistle: ?

Moja działka :) 16 Sie 2015 01:04 #395919

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Moniś, spoko napiszę co i jak :kiss3:
a na targu kupiłyśmy kilka paczek tzw chipsów naturalnych czyli suszone kawałki ananasa, brzoskwini, marchewki na ostro, mama kupiłam dla siebie kawałek ciasta drożdżowego, jakaś stara receptura hehe, potem 2 napojenie gruzińskie - lemoniada z estragonu oraz feihoha....coś przepysznego :drool: no i przyprawy czyli sól peklowa, lukrecja oraz mielona wanilia :woohoo:
no i próbowałam tam ziołomiody z pokrzywy, rumianku i wiśni :drool:

Moja działka :) 16 Sie 2015 01:07 #395920

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Brzmi smakowicie :woohoo:

Lubię wszelkie bazarki, targi itp.. wszystko mi się w takich miejscach podoba..wszystko! Nawet pęczek rzodkiewki wygląda bardziej kusząco, niż w zwykłym spożywczym sklepie :crazy: :rotfl1:

Moja działka :) 16 Sie 2015 09:52 #395941

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj tak, tam wszystko wygląda lepiej i smaczniej :drool:

Moja działka :) 16 Sie 2015 22:32 #396099

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no na strachu u mnie się tylko skończyło, choć żal było tych wszystkich roślin u mamy na balkonie, tych ziół..... :unsure:
stewia nisko ścięta, ziele Azteków tak samo - syrop zrobiony, zaś inne to zostały zalane no i poszarpane, dziś na noc mama już wszystko pościągała na dól, tak na wszelki wypadek :pinch:
zaś na działce, no cóż, szłam dziś od rana ze strachem i na szczęście tylko na tym się skończyło.....poza obalonymi obeliskami z fasolą i ogórkami, lekko zalanym pawilonem i to tylko w jednym miejscu - tu 2 wiadra wody :blink: no i uszkodzonymi łukami różanymi z przodu, rany muszę szybko postawić tą drewnianą bramkę dla tych róż, nic innego się nie stało :blink:
sąsiadka obok, która mieszka tam przez lato, mówiła, że owszem lało mocno ale wiatr tylko szarpał czubki drzew.....no lało to nieźle bo zapełniło mi nie tylko 2 konewki, wiadro i miski :blink:
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Moja działka :) 17 Sie 2015 00:08 #396116

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, dobrze, że wszystko ok :hug:
U was zdecydowanie mocniej padało, a u nas wiało... :jeez:
Bramkę dla Lykke postaw jak najszybciej, teraz ten potwór będzie miał nowe przyrosty :woohoo:
Uściski dla Mamy :kiss3:
ps. zbierz koniecznie nasionka z drżączki średniej, muszę ją wysiać :idea1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2015 00:09 przez Robaczek.

Moja działka :) 17 Sie 2015 00:24 #396121

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu, nasionka już się suszą, jutro je przesypię do małej torebeczki :kiss3:

Moja działka :) 21 Sie 2015 14:35 #397046

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dobrze, że wszystko w porządku
A co słychac na froncie domkowym?

Moja działka :) 21 Sie 2015 15:17 #397059

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu, na froncie domowym to na razie cisza bo czekamy na moja umowę o pracę....jeśli dostanę na czad nieokreślony to ruszamy, szczególnie że wciąż coś się psuje.... :mad2:

Moja działka :) 28 Sie 2015 13:54 #398587

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no nie było mnie przez trochę bo musiałam sama najpierw ochłonąć i mówić o tym teraz bez płaczu.....no niestety dyrektorka szkoły, gdzie teraz pracuję a raczej pracowałam, postanowiła się na mnie zemścić za to jak rodzice moich uczniów walczyli o mnie, żebym została a jak to nie wypaliło to prosili abym się nimi zajmowała na świetlicy no bęc.... i po prostu nie przedłużyła ze mną dalej umowy, nawet mnie o tym nie powiedziała osobiście, bo jej akurat tego dnia nie było, zaś jej wice na moje pytanie co ze mną najpierw mnie zbywała a potem jak pojechałam na radę i tam spotkałam o dziwo 2 nowe dziewczyny zatrudnione do świetlicy, potem spotkałam swoją szefową ze świetlicy i jak zapytałam czy coś wiadomo to co usłyszałam, że dla mnie pracy w tej szkole nie ma....a potem jak podleciałam do wice znowu co jest grane, to mi powiedziała, że dla mnie etatu nie ma i nie będzie....i tak po 2 latach mnie potraktowano :mad2: :mad2:
taaaa......dla mnie etatu nie ma ale to im nie przeszkodziło zatrudnić 2 nowe...... :mad2: :mad2:
więc szukam od nowa pracy w szkole, całe szczęście, że jednak w wakacje też szukałam i teraz czekam na odpowiedź z 2 szkół, zależy by mi jak najszybciej coś znaleźć no bo chciałabym wreszcie stać na mianowanego zacząć no i Zieleń to Życie, chciałabym tam pojechać a biletu do Warszawy mi nikt nie kupi... :whistle:

Moja działka :) 28 Sie 2015 14:18 #398590

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo Ci współczuję :hug: , sytuacja, którą opisałaś jest wręcz klasyczna :evil: , zwalnia się dobrą i lubianą nauczycielkę, a zatrudnia swoich znajomych :hammer: . Czy ktoś Ci podał powód Twojego zwolnienia? Bo może możesz się odwołać, zostaje też sąd pracy, ale nie wiem, czy chcesz walczyć w ten sposób. Niestety tacy "dyrektorzy" liczą na to, że pokrzywdzeni nie pójdą do sądu i są bezkarni :hammer: . W dodatku informując, a właściwie nie informując Cię do teraz uniemożliwiają Ci poszukiwanie innej pracy :jeez: . Na dyrektora też można poskarżyć, nie wiem czy wiesz o tym, bo może oprócz Ciebie i jacyś rodzice byliby tematem zainteresowani. Zdaje się, że Rada Miasta rozpatruje takie skargi :think:
Trzymaj się kochana :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.888 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum