TEMAT: Martowy prawie ogród

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 21:59 #10528

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, jak na razie mamy tyle samo to znaczy po dwa przebiśniegi. Krokusów u mnie jeszcze nie widać na wierzchu. Oczar wirginijski kwitł jesienią. Pokazały się za to bazie na wierzbie. I wydaje mi się, że forsycje mają coraz bardziej nabrzmiałe pąki. Jak to wszystko ruszy trzeba będzie zacząć wątek ogrodowy. Nie robiłem nawet jeszcze zdjęć z oznakami wiosny. Pora zbudzić się z zimowego snu.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 22:01 #10530

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Oooo Romku - fajnie, że jesteś :woohoo:
Sorry, Marta, ale chciałam powitać kolegę ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 22:13 #10540

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marto :)
Śliczne te sasanki na zdjęciu ! Już niedługo ...
Ja też czekam z niecierpliwością na kły w Twoim ogrodzie B)

Hoye.....hm, mam jedną ,która ,gdy zakwitnie jest obwiniana przez mojego męża
o duszności astmatyczne :)
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 22:38 #10554

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Kocina wrote:
Czy my mamy wątek o emach i może wiesz gdzie?

Mamy :-) w Nawożeniu i pielęgnacji EMy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kocina

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 22:48 #10561

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A ja przez chwilę pomyślałam ,że macie jakiś wątek o swoich EMach (mężach..) :silly: :woohoo: :lol: :jeez:
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2012 22:48 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 22:52 #10563

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe no ja też myślałam, że mówicie o eM czyli swoich mężach :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 23:15 #10568

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
gorzata wrote:
Po(d)pędzanie drzew? Jestem w stanie wyobrazić sobie taką scenkę :lol:
... ale ja nie wiem, czy Marta w końcu tę siekierkę oddała ;)
I tu leżę ze śmiechu :silly:
Hoje - sorki, wymskło mi się :hammer:
Sposób na popędzenie perukowca bez rękoczynów: synuś, bo Cię mocno podleję ;)
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 13 Mar 2012 23:20 #10572

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Marta dlaczego w moim Obi nie wiedzą że istnieją takie prymulki czy może nie wiedzą skąd jej wziąść :dry:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 08:41 #10629

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Marto zazdroszczę oczara , bardzo mi się podobają ale już nie mam gdzie sadzić.
No i on dekoracyjny jest tylko teraz.
Genia
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 10:02 #10664

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Geniu, pozwolę sobie zaprotestować. Oczar jest dekoracyjny jesienią i to JAK!
Marta, na parapetach zielono i tłoczno, wkrótce tak samo będzie w ogrodzie :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2012 10:02 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 13:13 #10765

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
artam wrote:
Teraz nastąpią podziękowania! Bardzo, bardzo pragnę podziękować Bożence Babopielce, która szczęśliwym trafem ;) nieco odhojowała i przekazała w moje ręce swoje hojki, kawałki i w całości :kiss: :kiss: :kiss: I jeszcze listki fiołków! I ja to wszystko ukorzeniam! Bożenko,dwoję się i troję, chucham i dmucham na Twoje skarby, aczkolwiek...nie wiem, czy Ty w dobre ręce je przekazałaś...Marnieją mi niektóre, ale to wina poczty! :angry:
To tak, żeby choć ułamek tych skarbów...

H.australis Lisa, cudo dosssskonałe!


Witaj Marta.

Wiem, że je przekazałam je w dobre ręce i mam nadzieję, że chociaż kilka z nich uda Ci się uratować. Australis ssp Australis mam, mogę dosłać :)
Nie piszę ostatnio, bo mam odrzut od Forum, może jak ochłonę trochę, to zacznę się udzielać :dry: Phi, Phi Island przeżyła? Parasitica Lao widziałam , fajnie że udało Ci się ją ukorzenić.
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 14:30 #10797

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
oczara to i ja zazdroszczę .......ale masz cudeniek :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 15:05 #10821

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Marto zazdroszczę Ci tej hoji od roku szukam takich ładnych .
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 17:36 #10888

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto, ja chyba też zachorowałam na oczara, oglądałam go już w innym wątku i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba.Wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 19:45 #10976

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Siberko, no zakwitnąć, nie zakwitły, ale tu i ówdzie mają bliżej do kwitnienia, bo już kilkucentymetrowe...A drzewa...Wiesz, że właśnie wolałabym wysokie i prześwietlone? :) Bo hostki taki cień/półcień wolą od takiej ciemnicy całkowitej...
Marto, przyznać trzeba, że oni tam w OBI nie mają łatwo jednak...Bo ta powierzchnia zewnętrzna taka obudowana jednak ścianami i jak się jakaś zaraza zalęgnie, to ma się dobrze w takim zamknięciu...Kiedyś pisałyśmy, że OBI bardzo pożyteczne jednak jest, bo pozwala wszystkie zakupy robione gdzie indziej uznawać za okazyjne! :woohoo:
Tajeczko, witaj prawie wiosennie! Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła, że na razie nie możesz pojechać na działkę, tylko byś się rozczarowała...Ale już za tydzień na pewno warto, bo już wiele może się dziać! :) A ten oczar to Feuerzauber.
Marta, nawet nie wiesz, jak dobrze Ci z tym! No z drugiej strony...nie powiem, żeby mi było znów tak źle, latam na pocztę z wypiekami na twarzy i odwijam te paczki drżącymi dłońmi..Dziś też! Wątek o EMach, Siberka świetnie zorientowana!
Jola, a nie napisałam, że Moseri? No nie napisałam... :dry: To przez te hojki! Liczę na to, że wkrótce się zaroi, choć na te najważniejsze kły to jeszcze trzeba będzie poczekać
Gosia, ponoć do roślin trzeba mówić, ale o krzykach i groźbach nigdzie nie piszą... ;) Chociaż u Pawła metoda łagodnej perswazji z piłą chyba w dłoni przyniosła efekt...Ja jestem gotowa na wszystko... W końcu najstarsze drzewa wkroczą właśnie w czwarty rok beztroskiego rośnięcia sobie na Martowym, więc mogłyby trochę wdzięczności pokazać...Bo jak nie...to inaczej pogadamy! :hammer: Siekierki jeszcze nie oddałam, ale hojki mogą się nie podobać...Kto nie chce, niech nie ogląda! :silly: :silly: :silly:
Romek, święte słowa, wiosny, co prawda, nie widać, ale czas się z zimowego snu budzić! Ja bym jeszcze zimowe lenistwo dorzuciła...A ja nie mam żadnej wierzby, forsycjom się nie przyglądałam, ale o tej porze roku kilka dni słońca i ciepła potrafią zdziałać cuda, na co liczymy! :) I na Twój wątek! :)
Magda, też jestem ciekawa, co tam zechce z ziemi wyleźć...Co nornicom nie posmakowało...Jesienią apelowałam, by żarły wszystko, tylko nie hosty... :unsure: Zobaczymy...Ja to jednak dobra kobieta jestem...Zanim zahojowałam, M.się z domu pozbyłam, żeby go nie dusiło... :silly: Turlanie dalej brak!
Marto Shiralciu, poniekąd mówimy ;)
Marto Kocino, u mnie lanie się nie sprawdza ;) , leję wiosną, latem i jesienią...Właśnie! Mam zgłosić stan wodomierza...Może się okazać, że to kosztowna metoda :unsure:
Kasiu, może się boją już cokolwiek zamawiać ;) Przez takich cwaniaków, co tylko na wyprzedaże czekają! :silly:
Geniu, podobnie jak Dorotka zaprotestować muszę! :)
Dorotka, zielono na parapetach, zielono w ogrodzie, to stan idealny i niedaleki! :) Z tym tłoczno ewentualnie można byłoby się zastanowić ;)
Bożenko, miło, że we mnie wierzysz :) Australis sp.australis też się już ukorzeniła, najgorzej z lacunosą i curtisii, bo one podmarzły...Gdybym ja jeszcze poczekała, aż temperatura się wyrówna, jak ponoć trzeba...Ale nie poczekałam... :hammer: Phi Phi Island? To pewnie ta niepodpisana właśnie, to się zagadka wyjaśniła! Jeszcze raz :kiss3:
Aguś, o hojkach mówisz? ;)
Geniu, a teraz właśnie ta hoja australis Lisa jest na all w bardzo przyzwoitej cenie, po 10 zł!
Roma, ja początkowo nie chciałam mieć oczarów, bo się naczytałam głupot, że kwitną w styczniu, lutym, kiedy to ja na działkę nie jeżdżę...Jednak warto, marzec to bardzo dobra pora na kwiaty, mało kwiecia wokół, wiedzą, kiedy kwitnąć, by przyciągać uwagę :)

Dziś na fioletowo i żółto, czemu, nie wiem...

















To jeszcze pozwolę sobie na krótką opowieść, refleksję i oświadczenie...Krótko będzie! Muszę!
Dziś mijał termin mojego dwutygodniowego bana. Postanowiłam się zalogować...Nie udało się...Samiwieciekto ;) zbanował mnie okrutnie do końca 2012 roku. I nie dał nawet ostatniego posta napisać...Za permanentne łamanie regulaminu forum. Jak można permanentnie łamać regulamin forum, nie mając do niego dostępu? W tej sprawie, zresztą, mam zdanie odrębne ;) , obstaję przy swoim, regulaminu nie złamałam! Ale podobnie, jak użytkownicy nie muszą kochać admina, tak i admin użytkowników. :silly:
Ja z forum pożegnałam się już jakiś czas temu, chciałam tam tylko hojki kupować :) Ale i bez tego jakoś sobie radzę... :P Oto śliczności, które dziś dotarły...Dziękuję Iwonce z tamtego świata! :kiss3:

H. vitellinoides:



H.nicholsoniae:



To był przerywnik. A teraz oświadczenie...
Dziękuję wszystkim, z którymi bardzo fajnie spędziłam chyba cztery lata :thanks: tam, za wspólne wieczory, wzruszenia i niepohamowane ataki śmiechu, za wszystko...I zapraszam tu :) C'est la vie!
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2012 18:48 przez artam.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 19:53 #10985

  • Poll
  • Poll's Avatar
Zaraz dostaniesz bana za wklejanie hojek do wątku ogrodowego. :hammer: :woohoo:

A tak poważnie... smutne to, ale "C'est la vie!".
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2012 19:54 przez Poll.
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 20:00 #10992

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wzruszyłam się B)
I pomyślałam sobie: no... tak łatwo się mnie nie pozbędziesz :lol:
I tu Ci będę życie zatruwać... a co?!

Planowałam dziś sadzenie... bo przecież za czas jakiś przyjdzie przesyłka... a w niej... liliowce i irysy!
C'est la vie? :woohoo:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Martowy prawie ogród 14 Mar 2012 20:22 #11010

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
artam wrote:
Dziś na fioletowo i żółto, czemu, nie wiem...
A ja wiem! Żeby mnie było miło :)
Martuś, Ty buntowniczko :P Tak sobie czytam o tych Twoich drzewach, a one biedulki dopiero cztery latka mają! To przecież istne przedszkole. A było sadzić topole, brzozy, wierzby... Pisząc to widzę, że pojawił się młotek w emotach, to może nie będę już drążyć tematu.
U Ciebie oczar, u mnie dereń jadalny - wiośni się powolutku. Trochę słońca i będzie już całkiem przyjemnie.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.359 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum