TEMAT: W ogrodzie Doroty

Odp: W ogrodzie Doroty 28 Mar 2012 16:57 #17192

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Fajnie prezentują sie te nowe rabatki Dorotko . Czy tego pierisa przesadzałaś to dość duży krzaczor . Mój ma 3 lata i za bardzo sie nie stara . Tez kupiłam w Tesco gwiażdzistą ,ale na kwiaty w tym roku to raczej nie mam co liczyć :silly: . Dopiero wczoraj posadziłam ją do gruntu, bo w domu się tylko męczyła. No i znowu nie nadążam ,bo wątków coraz więcej a wszędzie chciałoby sie być
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 09:46 #17560

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Pracuś z Ciebie :garden: , rach ciach i nowa rabata :garden1:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 12:41 #17637

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Miało padać i ... nie pada :(
Martuś, nie mogłam wprost uwierzyć jak zobaczyłam tabliczkę z ceną
No bo sama zobacz, chyba było warto



ten worek obok, to na szybko zaznaczone miejsce sadzenia roślinki.
Nadwyżki chciałam zagospodarować, ale M. zaczął podejrzewać, ze coś dużo kasy wypłynęło do ogrodu i na razie mam szlaban na zakupy :(
Z miejscem na uziemianie były pewne problemy, ale poradzimy sobie ;) Cos sie przesunie, coś sie upchnie i będzie dobrze :rotfl1:
Kiścienie chyba nie były przykryte? A było im zrobić takie gustowne ubranka.

Dalu, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Już dawno planowałam gwiaździsta w ogrodzie, ale jakoś nie mogłam znaleźć miejsca. Teraz wreszcie się udało, mam nadzieje, że będzie chciała tam rosnąć.
Ech, żeby jeszcze udało mi się gdzieś różowa ulokować :ohmy:

Jadziu, latam z tymi roślinami po ogrodzie jak kot z pęcherzem. Pierisa przesadzałam po raz pierwszy jesienią sprzed domu, bo wymieniali rury z gazem i wszystko musiałam wykopać i przenieść w inne miejsca. Teraz wiosną znów go przesadzałam. mam tylko nadzieję, że go nie utłukłam. Rośnie pewnie już z 10 lat.
Z tymi wątkami na bieżąco jest kłopot. Czasu, czasu brak. Zwłaszcza teraz. Przed świętami roboty huk, nie tylko w ogrodzie.

Kasiu, mam tylko nadzieję, że to ostatnia nowa rabata w tym roku. Chciałabym trochę odpocząć w ogrodzie a nie tylko harować. Przy samym utrzymaniu jest dużo roboty, wystarczy.
Pamiętam o tobie, pamiętam. Tylko dojść do tej części ogrodu nie mogę :oops:

Powojniki pączkują. Będzie kiepsko ja przyjdzie znaczne ochłodzenie :(

I pierwsze tulipanki

Kokorycz już kwitnie
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 12:47 #17639

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka to bardzo dobra cena za taką ładną magnolię, kupowałam w ubiegłym roku i dałam o ile pamiętam :oops: 48 zł.
Twoja całkiem spora i dodatkowo zapewnione kwitnienie w tym roku :silly: czy moja zakwitnie :whistle:
A u mnie popadało, ostatnio cos jak grad, czy śnieżna krupa inaczej :search: Znaczy ochłodzenie do mnie już nadeszło, ale obserwacje przez okno mogę tylko przekazywać :oops:
M się zorientował B) no popatrz, jaki spostrzegawczy facet ;)
Mój o doniczki w domu się potyka, ale nie złorzeczy, jeszcze :rotfl1:
Tulipany, kokorycze .... pięknie się robi :bravo:
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2012 12:48 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 13:17 #17646

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dorotko, nie ma sprawy. Odłóżmy to na druga połowę kwietnia /zaraz po świetach wyjeżdżam na tydzień/ :flower1:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 13:52 #17661

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kasia, wyśle w poniedziałek. Po świętach mogą już ruszyć i szkoda będzie jak się pogniotą.

Jola, straszna dziura na koncie, więc M. wprowadził plan oszczędnościowy :rotfl1:
Zaznaczam, że dziura nie powstała w wyniku zakupów ogrodowych, ale przy okazji się oberwało.
U nas rano postraszyło deszczem, ale późniejszy wicher znów wszystko wysuszył. Oropnie jest.
W tej chwili nawet na rękę jest mi to ochłodzenie, bo za dom się trzeba ostro zabrać a jak słońce świeci to tak strasznie człowieka ciągnie na zewnątrz :whistle:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 14:04 #17668

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ooo, to by mi bardzo odpowiadało :) :kiss3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 14:26 #17677

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Magnolia prawdziwa gwiazda, zwłaszcza na tle zieleni iglaczka :)
Ja poluję na Susan i też ceny mnie nie zachwycają :evil:

U mnie na szczęście trochę popadało :woohoo: . Tak trochę jak w bollywoodzkim filmie, czasem słońce, czasem deszcz...
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 20:21 #17840

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
śliczna magnolia
muszę poczytać o kokoryczy ta roślinka mi się spodobała
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 20:38 #17854

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, ja mam odmianę Rosea, ale muszę Ci powiedzieć, że ona jest leciutko muśnięta różem tylko w fazie pączka: potem robi się zupełnie biała :flower2:
Mój krzaczek też kupiłam kwitnący i jakie było moje rozczarowanie, gdy w następnym roku nie pokazał ani jednego kwiatka :( Na szczęście chyba się aklimatyzował w nowym miejscu, bo po roku już obsypał się kwieciem!
U mnie też dzisiaj paskudnie zimno było, więc mogłam zająć się porządkami domowymi, bo nie ciągnęło mnie do ogrodu...
Dziura na koncie powiadasz, a sezon azaliowy dopiero się zaczyna i niedługo wszystkie te piękności zaczną kusić. Ja znalazłam miejsce na jeszcze jedną, jedyną azalię wielkokwiatową i teraz muszę wybrać odmianę B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 29 Mar 2012 20:57 #17872

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Pięknie Pani sobie wiosną poczyna w ogrodzie. Byłam, widziałam i brawo biję!
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 30 Mar 2012 13:02 #18149

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko - piękna ta magnolia :woohoo: - uwielbiam magnolie - przypominają mi dzień mojego ślubu - robiliśmy zdjęcia w parku gdzie wszędzie kwitły magnolie :flower2: . Moja zmarzła ubiegłej zimy, ale latem odbiła od korzenia, a teraz czekam co będzie z nią w tym roku :flower:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 30 Mar 2012 14:48 #18186

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Dorotko, Ty jesteś tytanem pracy! Szykuje się rewelacyjny sezon, jak wszystkie róże zakwitną na bujnych rabatach.
Fajną magnolię upolowałaś - a ja też gwiaździstą mam od środy - dostałam i jestem bardzo zadowolona, bo to moja pierwsza.
Zazdroszczę Ci teraz wrzośców - bo moje całkowicie wymarzły.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 30 Mar 2012 16:10 #18211

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorotko magnolia piękna, i cena rewelacyjna, prawdziwa okazja :P
Coraz bardziej zaczynają podobać mi się kokorycze, koniecznie muszę na nie zapolować , bo nie tylko są piękne, ale i tak wcześnie kwitną :P
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 01 Kwi 2012 13:11 #19149

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Nie wiem jak u was, ale u mnie ostatnio wody spadło pod dostatkiem. I w postaci deszczu i mniej przyjemnej. Nie wiem czy to żart primaaprilisowy, ale dziś obudziłam się w innym wymiarze - zimowym.
Teraz ciepło poprosimy i będzie prawdziwa wiosna.
Obserwuje sobie przyrodę za oknem i odkryłam, ze drzewa otacza już zielona mgiełka. Uwielbiam ten widok.
Aga, kokorycze nie dość, że wcześnie kwitną to obficie, niezawodnie i ponoć szybko sie rozrastają. I fajnie, lubię takie roslinki.

Aniu, bez przesady :oops: Mam nadzieję, ze sezon będzie rewelacyjny. Mam sporo nowych róż a starsze może w końcu zaczną dobrze wyglądać. Co prawda Vilchenblau, na której kwitnienie bardzo liczyłam będzie startować praktycznie od zera a i RU sie mocno oberwało, ale nie rozpaczam, na takie rzeczy jak zima, mróz nie mam wpływu.
Magnolia gwiaździsta była moim marzeniem od dawna, tym bardziej się cieszę. Zobaczymy jak będzie znosić klimat i wiosenne wahania temperatur. Wolałabym jednak kwitnącą roślinę.
Fajnie, że też masz, będziemy porównywać.

Dorciu, piękne muszą być twoje ślubne fotki. Ja brałam ślub we wrześniu i niestety był to bardzo paskudny wrzesień (oczywiście mówie tu o pogodzie)

Izu, a gdzie twój ogród? Tęskni mi się !

Dalu, rzeczywiście Rosea taka leciutko różowa. Ale w ostatnim Działkowcu jest zdjęcie odmiany 'Schi-Banchi Rosea' CUDO! Ech taka dostać.... poświęciłabym nawet jakieś rośliny żeby znaleźć dla niej miejsce w ogrodzie.
Azalie...och ostatnio w sklepie juz trzymałam w ręku Chanel i Homebush ale opamiętanie przyszło w ostatniej chwili. Kupię, ale później. Na razie muszę zobaczyć co i w jakich kolorach mi zakwitnie ;)

Aga, dziękuje w imieniu magnolii, kokorycze są śliczne, jest wiele odmian, kolorów.

Marto,zobaczymy jak będzie tam rosła. Choć przyznam, że miedzy innymi tło tego iglaka zecydowało o umieszczeniu tam magnolii.
Susan jest śliczna. Niestety nie mam w ogrodzie miejsca na magnolie. Mam jeszcze jedną, prawdopodobnie 'Lennei'. To znaczy nie wiem czy mam, bo jesienią była przesadzana i teraz czekam na znak czy żyje.

Kasiu, mam nadzieję, ze uda mi się jutro puścić przesyłkę.

Na niedzielę zostawiam to co dziś jest pod śniegiem.
Miłego dnia, mimo wszystko





Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 01 Kwi 2012 14:27 #19180

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chanel i Homebush też mi się strasznie podobają, ale na razie kupiłam Satomi :P
Zobaczę ile miejsca mi jeszcze zostanie i co jeszcze przybędzie :whistle:

Po tej zimie stwierdzam, że ani japońskie, ani rh, nie będą miały u mnie lekko, więc stawiam na azalie wielkokwiatowe, które chyba nieźle przezimowały ( tfu, tfu, odpukać, mam nadzieję, że zakwitną :woohoo: )
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2012 14:27 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 01 Kwi 2012 14:34 #19184

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
U mnie świeci słonko ,ale w przerwach pada śnieg ,wiec zaraz go rozpuszcza . Byłam zobaczy na ogródku ,ale za zimno . Czy Twój ciemiernik ma kwiaty skierowane ku górze ,bo takie piękne zdjęcie
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 01 Kwi 2012 14:45 #19186

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dodad wrote:
Chciałabym trochę odpocząć w ogrodzie a nie tylko harować.
A cóż to za pomysły! :rotfl1: :rotfl1:
Magnolia tej wielkości :blink: super cena!
Moje kiścienie były oczywiście, okryte, słomą i odwróconą doniczką produkcyjną...Za mało... Ale będę dalej próbować, jakąś mam do nich słabość...Choć wygląda na to, że nie doczekam się wielkich krzaków! :angry: Chyba że doczekam się kiedyś osłoniętych miejsc ;)
Przesadzałaś Lennei jesienią? Dużą? Zadbaj teraz o nią, przede wszystkim ustabilizuj za pomocą jakiegoś palika, żeby wiatry ostatnio szalejące nie odrywały jej korzonków, bo ona teraz właśnie się ukorzenia...Mam wrażenie, że niedawno o tym pisałam ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.364 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum