TEMAT: W ogrodzie Doroty

Odp: W ogrodzie Doroty 10 Maj 2012 21:34 #34807

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Dorotko ta zółta azalia znasz może odmianę? cudna :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: W ogrodzie Doroty 10 Maj 2012 21:53 #34822

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
I nic dziwnego, że sąsiedzi zaglądają! Bo pięknie! Szukali piękna i inspiracji, teraz biedni zieloną siatkę zobaczą! :cool3:
Azalie się nie wysilają w tym roku, to może na pocieszenie powiem, że moje znów nie zakwitną! :lol:
Za to japońskie się postarały, ach ten kolor! :)
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 10 Maj 2012 21:58 #34827

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Okrutne jesteśmy wobec sąsiadów, co? ;)
Ale wyobrażam sobie, jak się czuliście, tak na widoku...
A cieniówka sąsiadom cienia nie robi? :rotfl1: Nie wytną? :rotfl1:

Azalie japońskie... powiem to tak: jeszcze parę minut temu byłam zadowolona z moich... teraz to uczucie jakby... zmalało :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 10 Maj 2012 22:45 #34860

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, nowy Rh śliczny! Lubie takie w jasnej, patelowej tonacji, a moje prawie wszystkie - różowiaste jak majtasy :happy4:
Japonki kwitną Ci przepięknie :bravo: Po raz któryś utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma piękniejszego widoku niż azalia obsypana kwiatami. A jak dodać jeszcze do tego zapach wielkokwiatowych...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Maj 2012 13:38 #36353

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dorcia i co? poczytałaś? Polecam azalie wszystkie, nie tylko japońskie. Wielkokwiatowe chyba nawet bardziej bezproblemowe w uprawie.

Marta, dokupuj, dokupuj. Wiosna z azaliami jest wspaniała. Zapachy, kolory aż chce się żyć. Tym bardziej, że jak piszesz dobrze ci przetrwały tą okropną zimę. Widac u ciebie lepszy klimat.

Isiu, dziękuję :hug: Wygląda na to, że w moim ogrodzie róże zniosły zimę dobrze. Z resztą w porómaniu z innymi ogrodami u siebie mam bardzo mało strat. Epimedia, jedna róża, i niestety przesadzane jesienia iglaki. Cyprysik i świerk gniazdowy juz społnęły, następna w kolejce thuja Danica i magnolia. Tej ostatniej najbardziej mi szkoda.
Odbiła natomiast budleja, którą juz spisałam na straty. Mocno przycięłam kiścienia, który po zimie wyglądał rewelacyjnie - zaszkodziło mu chyba wiosenne słońce, bo całe końcówki pędów po prostu wyschły.

Trzynastko i ile dobrze pamiętam to Klondyke.

Marta, nie wiem czy inspiracji, bo ostatnio sąsiadka zachwycała się, że ładnie, ale u siebie mają łysy trawnik, nawet żywopłot wycięli. Cóż, niektóry lubią siedzieć na widoku. Cieniówka została na połowie płotu, z drugiej części na razie zdjęłam, chyba wolę widok zielonej łąki z mniszkiem. A M. juz się zastanawia nad dalszą budową drewnianego płotu.
Musze ci powiedzieć, że cygańska spódnica jednak zakwitła. Skromniejsza niż rok temu, brak w niej żółci i że tak powiem kolorowa w jedynie w dolnych partiach,a le jest. A za chwilę będzie bardziej okazała.


Gosia, okrutne, okrutne, ale nie będę aż taka, połowę zdjęłam ;)
Cieniówka sąsiadów nie cieni, no chyba, ze cień zaszkodzi mniszkowi i pokrzywom, bo te rosną bezpośrednio za płotem. Ale profilaktycznie cieniówka umocowana na mojej stronie :happy3:
Przesadzasz, widziałam twoje japonki. Całkiem ładnie kwitną.

Dalu, ujął mnie ten rododendron, taki subtelny. Posadziłam go przy dwóch mocno fioletowych, trochę wyciszy kolory. Powiem, że nie spodziewałam sie tak obfitego kwitnienia japonek. Ale bardzo mnie to cieszy, nie powiem ;) Szkoda wilekokwiatowych, ale mam nadzieje, że za rok zakwitną obficie. Przecież taka zima nie będzie co roku.
Na razie pocieszam się, że nowe , jesienne nabytki okazały sie tym czym miały być. 'Cannons Double' zakwitła trzema pąkami. Bardzo, bardzo mi się podoba

'Silver slipper'

Rosną w towarzystwie czerwonej 'Nabucco', źółtej 'Klondyke' i pomarańczowej 'Gibraltar'i jednej niestety nie wiem jakiego koloru, bo nie ma ani jednego pąka. Jak wszystkie raczą zakwitnąć będzie pięknie.

Zaczyna kwitnąć tawułą brzozolistna nad jeziorkiem

i czosnki


na tarasie przybył mi mebel. Wyszperany na strychu (jakie tam się skarby jeszcze kryją :whistle: :whistle: )Już pomalowany musze jeszcze nabyć kwiaty do obsadzenia i będzie pięknie
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 14 Maj 2012 14:06 #36362

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Twoje japońskie azalie kwitną imponująco :bravo: :eek3:
A iloletnie są to to okazy?

Nowy mebelek na tarasiku super :P . Uwielbiam takie starocia :silly: . Szkoda, że ja nie mam strychu, na którym można pobuszować :yummi:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 16 Maj 2012 14:44 #37171

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Też lubię japońskie ale 'Cannons Double' ma prześliczne barwy pewnie więc sobie poszukam ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 18 Maj 2012 08:55 #37916

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Dorotko, piękne zdjęcia robisz; w moim ulubionym formacie ;)
Ten bordowy bodziszek na poprzedniej stronie to odmiana 'Sambor'. Szkoda,że ma takie malutkie kwiatki w porownaniu z innymi odmianami.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2012 08:57 przez Orszulkaa.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 18 Maj 2012 23:20 #38094

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Co do bodziszka... Stawiam na Springtime... z ogródka na piasku :idea2:

Azalki olaboga... Cudniaste. Poczekam, moje też takie będą... kiedyś... chyba...
Japoneczka mi obmarzła. Muszę lepiej okryć ( śnieg u mnie poszedł na pierisa... na resztę zabrakło... ) Ale na japoneczkę, to taczkami zza płotu zwozić gotowam :)
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 21 Maj 2012 21:25 #38708

  • FRAGOLA
  • FRAGOLA's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 256
  • Otrzymane dziękuję: 39
Dorcia wpadłam za lekarstwo podziękowac,super skuteczne było :supr3:
Cieszę się że Cię poznałam...jesteś świetna i wesoła kobietka :hug:
Już nie mogę się następnego takiego spotkania doczekac...
Pozdróweczka :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 21 Maj 2012 22:35 #38747

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ja, co prawda, nie korzystałam z Twego leczenia (że też mnie głowa nigdy nie boli! :rotfl1: ), ale bardzo miło było znów Cię zobaczyć! Nie-blondynko! ;)
Azalii kwitnących też chciałabym więcej zobaczyć...Może właśnie kwitną? ;) :rotfl1: Mogłabyś ewentualnie jutro sprawdzić? :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2012 22:37 przez artam.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 22 Maj 2012 12:50 #38932

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jestem. Musiałam dojść do siebie po wyprawie do Sulejowa :)
Tyle wrażeń.... Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tyle osób, pogadać, pośpiewać. Było świetnie!
Marto-Markito azalie to pierwsze rosliny jakie sadziłam u siebie w ogrodzie, więc najstarsze okazy mają ok. 15 lat.
Po powrocie zastałam kwitnące czerwone morze. Och jak ja lubię maj!



Co do strychu i skarbów - znalazłam jeszcze wiklinową walizkę. Po odmalowaniu i wyłożeniu materiałem będzie świetny schowek na szklanki, kieliszki i inne szkło w ogrodowym domku.

Wiesiu, rzeczywiście 'Cannons Double' jest niezwykła. Piękny kolor, kwitnie w kulach, same zalety. Niestety moja poprzednią wykończył mączniak, ale teraz będę jej pilnować.

Orszulko, witaj. Bodziszek to jak pisze Iza - Springtime z ogródka na piasku. Następne sie szykują do kwitnienia.

Izulko - kochana bardzo cie brakowało.
Japoneczki sie w tym roku postarały, bardzo. Cieszy mnie to okrutnie. Chodzę, oglądam, zachwycam się. Warto je okryć na zimę. Moim dołożę w tym roku najpierw kołderkę z włókniny, potem na to gałązki z iglastymi. Wtedy na pewno żadna gałązka nie powinna obmarznąć. U jednej właśnie dlatego cała góra nie kwitnie. Gałązka wydostała sie spod przykrycia i zmarzła na kość.

Grażynko, i mnie było bardzo miło cię poznać. Jesteś super wesołą babeczką z jajem :happy:

Martuś co się odwlecze... następnym razem uraczę cie takimi tabletkami, że nie pożałujesz :happy3: Epizodu blondynki w swoim życiu sobie nie przypominam ;) Widać nie każda Doda to blondynka :rotfl1:
Azalie chcesz? A prosze bardzo. Kwitną jak najęte.






W czasie mojej nieobecności rozkwitły też powojniki
Omoshiro

Dzieci Warszawy

Ivan Olsson

i Josephine


Zakupiłam tylko trzy roślinki w czasie wyyjazdu a i tak latam z nimi po ogrodzie jak poparzona i wychodzi na to, że za żadne skarby świata nie mam ich gdzie posadzić. :oops:
Jeszcze raz dziekuje wszystkim za miło spędzone chwile !
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 22 Maj 2012 12:56 #38937

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, fajnie było Cię poznać!
Ja też biegam z moimi roślinkami po ogrodzie, a wolnego miejsca jak nie było, tak nie ma...
Upał u mnie okrutny, więc azalki się gotują i powoli przekwitają :placze: Na szczęście Rh są już w blokach startowych :)
Twoja cygańska spódnica chyba w końcu pokazała się od najpiękniejszej strony :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 22 Maj 2012 14:23 #38950

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, kwitnące azalie japońskie łapią za serducho swoim wyglądem. Jak ty to robisz, że nie przemarzają? Wielkokwiatowe są wytrzymałe ale te niskie, japońskie są wszak bardzo wrażliwe na silne mrozy.
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 23 Maj 2012 00:37 #39185

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Bossshhh.. jakie azalie! Ja cieszę się swoją jedną, a tu takie widoki! :happy4:

Bardzo się cieszę, że Cię poznałam :hug: Dziękuję za towarzystwo w drodze powrotnej, droga minęła jak jedna chwilka.

Nie masz gdzie ich posadzić? A co ja mam powiedzieć! :rotfl1: Muszę wytężyć swoją kreatywność i teraz to będzie naprawdę wyzwanie.
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 23 Maj 2012 07:54 #39200

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej czemu ja jeszcze u Ciebie w ogrodzie nie byłam. Tyle piękności focisz i nam pokazujesz. A te kamienne ścieżki, marzenie
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 23 Maj 2012 08:22 #39215

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Witaj przesympatyczna Dorotko :bye:
Cieszę się niezmiernie, że mogłem Cię poznać i zamienić parę słów :woohoo: Dzięki temu odkryłem dlaczego Twój ogród wygląda tak niesamowicie. Jest po prostu odzwierciedleniem właścicielki :)
Kwitnące azalie - obłędne. Nie będę silił się na opisanie wrażenia jakie robią, bo elokwencji w tym wypadku brakuje :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: W ogrodzie Doroty 23 Maj 2012 11:46 #39277

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A widzisz Dorotka ten Ivan Olsson faktycznie jaśniejszy sporo, ale za to jaki cudny :woohoo:
Oj kusisz, kusisz :hug: nie wytrzymam :rotfl1:
Josephinka u mnie także kwitnie, ale kwiaty jeszcze nie w takiej pięknej fazie, jak u Ciebie :oops:
Może dzisiaj.
Kwasoluby także pochwalę, zachwycę się :woohoo: u mnie nie ma :silly:

Już pytałam zdaje się ... jaki wstawiasz format zdjęć, bo nie jest to chyba 640x480 :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.550 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum