TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 16 Maj 2013 21:58 #157562

  • TeBe
  • TeBe's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1487
  • Otrzymane dziękuję: 897
sierika wrote:
Bardzo dobra jest herbatka z majeranku,kopru włoskiego i anyżu.Polecam wszystkim zmarzluchom w czasie zimy,do tego aromat....mmmmmm :eek3: Tym co lubią żurawinę polecam zmieszaną z miodem i czosnkiem,tu z aromatem jest gorzej ale czego sie nie robi dla zdrowia :happy-old: Miłośnikom ziół polecam też naturalny antybiotyk w postaci nagietka,na przykład herbatki,wypijamy jeśli poczujemy,że coś nas bierze...,mało ogrodowo?Chyba każda/y z nas ma jakieś zioła to teraz na czasie :think:W zasadzie nie wykroczyłam poza tematy ogrodowe : :drink1:
Gosiu a masz powojnik Stolvijk?

Etam herbatki. Mięta plus koper włoski, do butli 20 litrów , zalane spirytusem/wódka 50/50. Można dodać melisę ;-) Po pół roku klękajcie narody ;-)
Pozdrawiamy,
Małgosia i Tomek
Ogród Małgosi i Tomka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 17 Maj 2013 20:50 #157881

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Chciałam grzecznie a tu masz :rotfl1: Naleweczki swoją drogą :drink1:

Ogrodowe pasje Gosi. 17 Maj 2013 21:50 #157912

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Cieszę się, że wróciłaś do zdrowia. :) Ja już 3 tydzień pokasłuję jak gruźlik jaki a majeranek rośnie sobie w ogrodzie... :hammer: Zaraz sobie zaparzę.
Gosiu, czy mogłabyś i mnie wpisać na listę chętnych na clematisy?
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2013 21:53 przez futrzasta.

Błagam o pomoc w odnalezieniu przyjaciela. 21 Maj 2013 00:49 #159044

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Kochani wiem, że nie takiego wpisu oczekiwaliście, i mało związany z ogrodem ale...

W piątek zaginął nasz ukochany przyjaciel, Bichon frise Max. Ponieważ chwytamy się każdej deski ratunku, postanowiłam zwrócić się do wszystkich którzy odwiedzą ten wątek, nawet tych tylko przeglądających o pomoc. Gdzie tylko się daje zamieszczamy ogłoszenia, mieszkamy przy drodze krajowej, zdajemy więc sobie sprawę z tego, ze nasz ukochany piesek może być teraz w dowolnym miejscu w kraju. Nasz pies należy do rasy która wymaga wizyt u psiego fryzjera i stąd moja prośba. Gdybyście byli tak dobrzy i zechcieli odwiedzić psich fryzjerów w swoich miastach, okolicach ale też placówki weterynaryjne, zostawiając tam nasze ogłoszenie ze szczególnym zwróceniem uwagi, że nasz piesek był pozbawiony dwóch przednich zębów w górnej szczęce. Wiem, że proszę o bardzo wiele, że to wymaga wysiłku, poświęcenia cennego czasu, którego szczególnie teraz nikt za wiele nie ma, ale błagam o pomoc, odchodzimy od zmysłów, a nie jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakątka w kraju. Wiem, ze ktoś pomyśli, to tylko pies, a krzyku tyle jakby zginęło dziecko, ale Max to nie był tylko pies, to najmądrzejszy, najwierniejszy, najczulszy i najukochańszy członek naszej rodziny. Jeśli ktoś czytając ten tekst, pomyśli, mieszkam za daleko by tu mógł się znaleźć to jest w błędzie, nasza droga jest drogą tranzytową, Max może teraz być całkiem blisko Ciebie, mój odwiedzający ten wątek gościu. Poniżej zamieszczam treść ogłoszenia do skopiowania i zdjęcia naszego Maxa przed i po wizycie u fryzjera, bo w tej chwili może i tak i tak wyglądać. Wiem, że narażam Was na dodatkowe koszty związane z wydrukowaniem ogłoszenia, jeśli tylko będę mogła to się odwdzięczę. Proszę nie przejdźcie koło tego apelu obojętnie. Treść ogłoszenia:

Zaginął Max
W Aleksandrowie koło Żyrardowa przy drodze krajowej nr 50 zaginął 7 letni pies w typie Bichon frise, podobny do Pudla.
Piesek wabi się Max, jest białej maści, jednak na grzbiecie ma widoczne, szczególnie po obcięciu brązowe nieliczne niewielkie kępki włosów, przy długim włosie prawie niewidoczne.
Oczy bardzo ciemno brązowe, wręcz czarne. Ma niecałe 7 lat. Charakterystyczne jest to, że nie posiada dwóch przednich zębów w górnej szczęce, które stracił w niejasnych okolicznościach. W momencie zaginięcia nie miał na sobie obroży i wyglądał na zaniedbanego, był przed wizytą u fryzjera.
Posesję opuścił 17.05 między godziną 18.30 a 19.30. Przez pewien czas mógł być widziany z dużym biało brązowym psem. Jeśli ktoś go zabierał to mógł on być w jego towarzystwie.
Pies jest bardzo przywiązany do rodziny jak i rodzina do niego i bardzo tęskni za ukochanym Maxem.

Bardzo proszę osoby posiadające jakiekolwiek informacje o w/w psie o kontakt tel.XXX. Za odnalezienie pieska przewidziana nagroda.




Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2013 01:45 przez Gosia.

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 08:29 #159069

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gosiu, trzymaj się i bądź dobrej myśli.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 08:40 #159071

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Bardzo mi przykro Gosiu :)
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 09:51 #159103

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Gosiu, bądź dobrej myśli... :hug: może jeszcze się znajdzie, może tylko pobiegł za daleko od domu i wróci... :think: u mnie kiedyś było podobnie, ktoś zostawił otwartą furtkę :think: i piesek poszedł sobie...wrócił po kilku dniach, ale potem , nawet jak była brama otwarta to nie wychodził...
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2013 09:53 przez Terri.

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 21:22 #159230

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Też odchodziłabym od zmysłów,dla mnie każdy pies to członek rodziny,oby się jak najszybciej znalazł. :(

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 22:14 #159261

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Gosiu współczuję i trzymam kciuki za szczęśliwe odnalezienie się Maxa.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Maj 2013 22:18 #159264

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Trzymam kciuki, mojego psiunia kiedyś tydzień nie było , wrócił więc nadzieja zawsze jest :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Maj 2013 06:34 #159338

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gosiu i jak? jakieś wieści o psiaku? :unsure:
Głowa do góry - znam wiele przypadków, Romcia potwierdzi ;) , że psiaki odnajdywane były nawet na drugim końcu Polski, albo po prostu wracały :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Maj 2013 07:13 #159343

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Gosiu, bardzo współczuję i trzymam kciuki! Znam przypadek, jak bandziory zatrzymały samochód, wyrzucając właścicieli auta, samochód porwali i odjechali. W pośpiechu nie zauważyli, że w aucie jest jeszcze pies. Właściciele stracili auto, ale i członka rodziny. Bali się, że psa zabiją albo wyrzucą gdzieś w lesie, gdzie mały pies nie ma szans przeżycia. A jednak cuda się zdarzają. Ktoś znalazł psa i się nim zaopiekował, a potem oddał psa właścicielom, którzy dali ogłoszenie o zaginięciu pupila. Wszystko skończyło się dobrze. Może wam też się poszczęści.
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2013 07:14 przez [Iza].

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Maj 2013 11:46 #159441

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dziękuję wszystkim za wsparcie i za realną pomoc w szukaniu Maxa. :thanks: Niestety nadal cisza, jakby zapadł się pod ziemię. Niestety miejscowość w której mieszkam leży przy trasie tranzytowej, nasz pupil może być wszędzie. Nic nas nie cieszy, ogród przestał być ważny. Liczy się tylko Max i jak najszybsze jego odnalezienie. Wczoraj z rozsądku ugotowałam obiad, nikt go nawet nie tknął cały garnek ulubionej pomidorówki stoi do dziś. I tak jest od piątku. Córka w ogóle nie je, nie sypia, zawsze była szczupła, ale teraz to cień człowieka. Patrząc na nią wyobrażam sobie teraz tęsknotę i cierpienie Maxa, bo jego i moją córkę łączyła bardzo silna więź, choć był pupilem całego domu, a nawet całej rodziny. Dlatego kolejna moja prośba, kochani, jeśli posiadacie konta na Facebooku to bardzo proszę zamieście moje ogłoszenie ze zdjęciami Maxa na swoim profilu z prośbą o udostępnianie tego ogłoszenia dalej, Choć przychodzą chwile zwątpienia, czy odnajdę Maxa, to staram się nie tracić nadziei, szczególnie po rozmowach z Romą, czy takim wpisie jak Twój Dorotko, Haniu, Celinko, Izo, bardzo wam dziękuję za budujące słowa i wlanie nadziei w zbolałe serce. :hearts: :hearts: :hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2013 08:24 przez Gosia.

Ogrodowe pasje Gosi. 22 Maj 2013 21:29 #159642

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Gosiu strasznie mi przykro, że tak się stało, zamieściłam zdjęcie i opis na "fejsie", trzymam kciuki za odnalezienie Maxa. :flower1:

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Maj 2013 00:26 #159773

  • Roma
  • Roma's Avatar
No to mamy szczęśliwe zakończenie :dance: :dance: Max już grzeje dupcię we własnym domu wśród swoich :drink1:

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Maj 2013 06:38 #159787

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Cieszymy się razem z Tobą Gosiu !! :dance:

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Maj 2013 08:49 #159817

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Kamień z serca spadł :) to teraz poproszę o ogrodowe relacje B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogrodowe pasje Gosi. 23 Maj 2013 08:50 #159819

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Najpierw psie. :thanks: :)
Chyba niezły scenariusz na film byłby z tego.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2013 08:51 przez Daniela.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum