TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Maj 2013 11:02 #160353

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
To musi być debil, nie może być inaczej! Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło. Biedne psisko!


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 24 Maj 2013 22:43 #160667

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu-kamień z serca,nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłam z Twojego telefonu.Wiem jak to jest gdy zaginie pies.Sama tego doświadczyłam i najgorszemu wrogowi tego nie życzę.Psa moich dzieci odnaleźliśmy po pół roku i też był to przypadek.Jeśli Maxio nie jest wysterylizowany to dobrze byłoby to zrobić.Psy bardziej wtedy trzymają się domu i dziewczynki im nie w głowie.

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 02:49 #160735

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Przepraszam, że od razu nie odpowiadam na wpisy, ale trochę miałam do nadrobienia rożnych spraw. :wink4:
Dorotko nie wiem czy będzie próbował się oddalać, czy nie. Wiem natomiast, że zrobił się agresywny wobec obcych ludzi. Mam nadzieję ,że szybko zapomni o tym co go spotkało i znów będzie taki jak dawniej.

Jolu, Marysiu psy to bardzo mądre zwierzęta, nigdy nie mogłam zrozumieć ludzi, którzy dobrowolnie porzucali swoje psiaki.

Dorotko współczuję z powodu kotka, nigdy nikomu nie życzę takich przeżyć jakie nas dotknęły w związku z kradzieżą Maxa.

Ewo mam wobec Ciebie wielki dług wdzięczności. :thanks: :kiss3:

Wiesiu o tym, że na taką odległość wyczuwają zapach to nie wiedziałam, ale to by tłumaczyło prowadzenie nas przez Lenę w kierunku w którym faktycznie Max był, uznaliśmy jednak, że to chyba niemożliwe i że Lena chyba idzie tak bez celu a nie za Maxem, a ona nas naprawdę do niego prowadziła. :lol:

Małgosiu na zasłużoną karę to raczej nie liczę, bardziej na jakiś skromny wyrok w zawieszeniu. :angry:

Tabazko kochana, Max jest teraz najbardziej pilnowanym psem na świecie, tym bardziej, że istnieją okoliczności o których tu nie wspominam i na zemstę liczę. A Maxik obcięty został, a przy tym okrutnie pokaleczony, ponieważ złodziejowi zależało na tym by nie został rozpoznany, bo złodziej jak najbardziej nasze ogłoszenia o zaginięciu psa widział.

Piotrze to miło, że Konradek pamiętał Maxa, mam nadzieję, że będzie miał jeszcze nie raz okazję się z nim pobawić. :lol:

Ewo, nie mogę się doczekać tych opowieści. :kiss3:

Dorotko Mirek stał się bohaterem całej rodzinki :wink4: , uściski przekazane, a dla Ciebie pozdrowienia od wszystkich domowników. :kiss3:

Pawełku ogrodzenie mamy bardzo szczelne, nawet przysłowiowa mysz się nie prześliźnie. :evil:

Romeczko Max został zabrany spod naszej furtki, ale o szczegółach na razie nie chcę rozmawiać, bo jak o tym myślę, to nadal mną telepie.

Ponieważ jak najszybciej chcę zapomnieć o minionych wydarzeniach i powrócić do tematów ogrodowych to pozwolę sobie przedstawić mój sposób na takie sadzenie warzyw w tunelu foliowym by nie musieć potem pielić. :wink4:





Pomidory kwitną w najlepsze :lol:


Napar z wyciągu ze skrzypu polnego już zrobiony, jak przestanie padać deszcz będzie jak znalazł do oprysków przeciwko chorobom grzybowym i na wzmocnienie roślin.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, chester633, waldek727, JaDorka, Małgorzata124

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 04:16 #160737

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Gosiu-troche pozno trafilam na Twoj watek o Maxie i bardzo sie ciesze, ze sie znalazl :hug2: . Nie wiem co ja bym zrobila, gdyby ktoras z moich psic zaginela, chybabym oszalala. Mam nadzieje ze dran odpowie za to.

Jestem pod wrazeniem twoijego tunelu i rozmiaru sadzonek!! Pieknie wszystko zrobione. Nie wybralabys sie do Stanow pokopac w moim ogrodku? :wink4:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 09:11 #160772

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Gosiu, przez cały czas trzymałam kciuki za powrót Maxa i bardzo się cieszę, że odnalazł się. Niestety świat jest pełen debili i chamów...
Czy możesz zdradzić jak robisz napar z wyciągu ze skrzypu?

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 09:31 #160776

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dianuś, jeśli kiedykolwiek znajdę sponsora na sfinansowanie przelotu i pobytu w Stanach, oraz ambasada wyda mi wizę to z największą przyjemnością Cię odwiedzę, i mogę nawet pokopać w ogrodzie. :wink4: :happy4: Póki co pozostają nam wirtualne odwiedziny, a odwiedzanie Twojego ogrodu i śledzenie Twoich poczynań to prawdziwa dla mnie przyjemność. :kiss3:

Jaguś 0,5 kg świeżych pędów skrzypu zalewam 5 litrami wody deszczowej na 24 godziny. Potem całość gotuję 30 min na wolnym ogniu. Po ostudzeniu w proporcji 1:5, jedna część wywaru i pięć części wody deszczowej plus 1 łyżka mydła potasowego na litr sporządzonej cieczy służy mi do oprysków przeciwko chorobom. Taki oprysk także wzmacnia rośliny.

Edit. Czasem pewne rzeczy wydają mi się oczywiste, więc nie wspominam o nich zapominając, że przecież nie wszyscy muszą wiedzieć to co ja. Po rozmowie z Romą postanowiłam uzupełnić wpis o skrzypie. Oprysk ze skrzypu robimy w słoneczny dzień, bo wówczas krzemionka zawarta w oprysku jest lepiej wchłaniana przez roślinę.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2013 09:37 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214, futrzasta, Joane

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 17:59 #160973

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Też stosuję kartony,na razie między krzewami,na to kora,bo nie mam sił tyle darniować.W ogrodzie porządnie zaskrzypiło więc i ja nastawiam,na gnojówkę także.Deszczówki nie mam ale taką dwudniową odstałą i ogrzaną słońcem wodę.Niestety jeszcze zbieranie deszczówki jest w fazie negocjacji. :jeez:
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2013 18:03 przez sierika.

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 19:48 #161008

  • Roma
  • Roma's Avatar
Czy taki wywar można przetrzymywać na dłużej czy tylko świeżym robić opryski?

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 19:57 #161012

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Dziurwy w tekturze genialne :P , zaraz zapodam Dżizaasowi ( w domu trwa rywalizacja pomidorowa, Tatuś nie do końca gra fair - kupił sadzonki zamiast wychodować samemu, w związku z czym popieram dżizaasową hodowlę ).
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Maj 2013 23:32 #161162

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Jako,że miałam kłopoty z dostępem na forum dopiero dzisiaj wszystko poczytałam .Taka historia nie często się zdarza ,ale cieszę sie ,że opatrzność czuwała i wszystko dobrze się skończyło.Niestety trochę to potrwa zanim Maxiu zapomni o wszystkim i teraz obcym nie będzie dowierzał .Oby jak najszybciej przeszła mu ta trauma .Gosiu zamiast 1/2 kg skrzypu ile gram suszonego jako zamiennik. Niestety skrzyp u mnie nie rośnie .Mądre posunięcie i chwasty są w uśpieniu i roboty mniej
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 09:31 #161249

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Ewo mam nadzieję, że w celach negocjacyjnych użyjesz wszelkich dostępnych Ci środków. :wink4: Bo żeby tyle się marnowało to aż grzech. :lol:

Romo nie byłabym w stanie przy silnym zagrożeniu chorobami przygotowywać wywaru co trzy dni np. Zawsze robię większą ilość a potem zlewam do ciemnych butelek szklanych, nigdy plastikowych! I przetrzymuję w ciemnym chłodnym miejscu.

Kasiu no muszę sobie jakoś radzić i tak planować rozsady by mieć jak najmniej pracy, bo ogród spory a do pracy tylko moje dwie ręce, no i czas, za nic doba nie chce się wydłużyć. :wink4: :happy4: A patent z tekturą świetnie się sprawdza, ponadto tektura do jesieni się pięknie rozłoży i zostanie przekopana przed siewem zimowego poplonu, No i wapnować jesienią nie muszę, bo tektura ma zasadowy odczyn i po zmieszaniu z glebą podnosi jej odczyn. :lol:

Jagódko Zamiast pół kilograma świeżego skrzypu możesz użyć 75 gram suchego ziela. A tak jeszcze w celach informacyjnych podam, że skrzyp najlepiej zbierać jesienią we wrześniu- październiku i zasuszyć na następny sezon. Dlatego, że wtedy ma najwięcej krzemionki kiedy przestaje już rosnąć. :flower2:

Mam tyle zaległości zdjęciowych, że nawet nie mam szans na ich nadrobienie, może zimą. :think: A dziś kilka bieżących obrazków.















Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2013 01:23 przez Gosia. Powód: Zmiana błędnego podpisu na zdjęciu
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, futrzasta, chester633, waldek727, JaDorka

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 09:36 #161256

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Zupełnie inaczej wygląda u ciebie wielosił. To jakaś odmiana?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 18:28 #161492

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Aż zaklaskałam na podpowiedź ze skrzypowym opryskiem Gosiu :thanks: . Ale jeszcze zapytam, czy masz może sposób na jego zbyt wielką ilość w ogrodzie? Strasznie mi się skrzyp rozpanoszył, no jak nigdy i główkuję teraz dlaczego tak i co dalej?
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 18:31 #161495

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Pomysł z kartonem ciekawy a czy podlewanie będzie kropelkowe czy z konewki? Ja u siebie w foliowcu w tym roku testuję włókninę. Co do skrzypu to mój ulubiony od zeszłego roku preparat do oprysku, spisuje się bardzo dobrze jako środek profilaktyczny i przy już występującej chorobie grzybowej powstrzymuje jej dalszą ekspansję. Testowałem go w zeszłym roku na ogórkach i pomidorach w gruncie.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 19:08 #161513

  • tengel27
  • tengel27's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 95
  • Otrzymane dziękuję: 37
Allium christophii jest już u Ciebie w pełni rozwinięty, a mój dopiero z pąków wyłazi. Tęsknie za ciepłem, bo ostatbnio zimno i pada, nic nie rośnie. Na szczęście u Ciebie mogę trochę cudów pooglądać. :)
Pozdrawiam,

Dawid

Mój wiejski ogródek

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 19:30 #161519

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Oj Gosiu ale z Ciebie pracuś, super sposoby do wykorzystania, u mnie zimno okropnie, pomidory mam na dworze po przykryciem , ale do kwitnięcia im bardzooooo daleko. :kiss3: :)
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2013 19:31 przez Małgorzata124.

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 21:10 #161565

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu-melduję posłusznie,że już zbieramy deszczówkę :dance: Udało nam się zdobyć cztery plastikowe beczki,każda po 200l a obiecane mam jeszcze cztery :)
Kilka dni temu nastawiłam mlecz na gnojówkę,wiem,że jest dobra na rośliny kwitnące ale zapomniałam w jakim rozcieńczeniu mam używać.
edit:
Jeszcze coś co nie daje mi spokoju ;)
Była mowa o gnojówce z rabarbaru pod kwasoluby a ja zastanawiam się czy szczaw może pełnić tę samą rolę co rabarbar. :think: :think:
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2013 21:21 przez Roma.

Ogrodowe pasje Gosi. 26 Maj 2013 21:23 #161571

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Gosiu, piękne kwiatowe portrety. Ale prawdziwie zaimponowała mi Twoja uprawa warzyw . Noooo, z takiego poletka będą niezłe plony !


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.481 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum