TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 08:35 #285181

  • Kozak
  • Kozak's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 185
Witaj Kasiu w końcu obejrzałem Twoje "włość" i jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich dokonań.Ogród jest cudny i świetnie skomponowany.Podziwiam talent i zapał. :bravo: Bardzo chętnie będę zaglądał.Pozdrawiam Mariusz.
Pozdrawiam Mariusz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 09:57 #285211

  • kania
  • kania's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 20
Ja chyba wolę korzystać z pomocy jakiegoś profesjonalisty. Ale tym bardziej podziwiam twój zapał i zmysł komponowania;) jeśli chodzi o błędy w doborze, to nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale również o warunki siedliska. Mam na oku kilka aplikacji, które się do tego nadają, czas na wypróbowanie:)dam znać jakie są efekty pracy:) jak się nie sprawdzą, to trzeba będzie skorzystać z pomocy architekta ;)

jęczmień z jeżówką powaliły mnie na kolana, muszę przyznać że nie jestem zwolennikiem takich rabat naturalistycznych, ale od tego nie można oderwać oczu :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 10:27 #285219

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Robalu Ty mnie nie wódź na pokuszenie ! I w kwestii wizyty w Rosarium - nawet nie wiesz jak żałuję :( i tymi jeżówkami z jęczmieniem - no kolana się uginają ... żabor super - i nawet się zmieścił obok tych lilii. Miłego dnia :bye:

PS. Lawendokosy się kawą splułam :rotfl1: ja w trakcie - dżisas jaka to jest upierdliwa robota...
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2014 10:31 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 14:10 #285274

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Jak sobie dwa lata temu posadzilam rzadek jeczmenia pod Psem z dredami, to jedna z forumek ktora przyjmowalam w czasie zlotu u mnie, dziwila sie jak taka trawe lakowa mozna sobie kupowac i sadzic w ogrodku :happy3: No jakos mozna i calkiem przyjemnie to w zestawieniach z innymi chabaziami wyglada :drool: U mnie rosla z bodziszkami i tez calkiem dobrze to wygladalo. Szkoda ze fot nie porobilam ale w zeszlym sezonie bylam anty ogrodkowa i nawet na foty nie mialam ochoty :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 14:14 #285276

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Kasik!

Jak tam dziś nastrój? W Posen wciąż upalnie?
U nas pięknie, a w biurze dla kontrastu za chłodno.

Liczę na kolejne miłe popołudnie w ogrodzie - nacieszyć się ostatnio nie mogę tymi ulotnymi chwilami... siedzę do wieczora na zewnątrz i chłonę walory przyrody.

Lawendę też wczoraj ścinałam, ale moich parę krzaczków to pesteczka - z Monią macie prawdziwe lawendokosy!

Jak się mają Twoje hortensje?

Pozdrowienia!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 17:01 #285317

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Robalu...uwielbiam tą Twoja nową szajbę z jeczmieniem....tez miewam takie stany... :lev: Zdjęcia robisz takie jakieś magiczne jakby były na wyciągnięcie ręki...te jeżówki dobrałaś wspaniale... :hearts: Inny kolor by tak nie zagrał chyba...chociaż...
A wiesz,....spotkałam wysiany jęczmień....nie wiem czy to grzywiasty..ale sobie ukopię i będę porównywać...jest u nas w Sosnowcu i widziałam w Mysłowicach....to jest możliwe prawda :wink4: ...bym sobie ukopała taczkę :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2014 17:02 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 17:21 #285322

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Januszu, ja ścinam kwiaty lawendy, które nie są już pierwszej świeżości, czyli właśnie teraz. Cięcie pobudza ponowne zakwitnięcie, a ze ściętych gałązek można zrobić mnóstwo rzeczy - dekoracji, bukiety, wianki, czy ususzyć i włożyć do woreczków lnianych, jako zapachowy element do domu, łazienki, szafy. Z lawendy Moni zrobiła też syrop... Słowem, warto ciąć właśnie teraz! Najlepiej tuż nad zdrewniałą częścią gałązki.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 18:01 #285333

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Róże to już wiem,że masz cudne, :hearts: ,ale dalej się zachwycam nimi,i aż serce się wyrywa do kupienia następnych ale muszę się ograniczać...
Llilie przepięknie Ci też kwitną i już sobie wyobrażam jak tam Ci pachną.Moje też już kwitną drzewiaste :P
Jeżówki śliczne :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 18:22 #285338

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Janusz - lawendę ścina się teraz, jak napisała Aguniada i ja też jestem właśnie w trakcie lawendowych żniw.
Masz jednak rację, że trzeba ją też przyciąć na wiosnę i to jest cięcie nadające krzaczkowi pokrój. Powinno się je wykonac nie za wcześnie, tak żeby już było widać, które pędy są żywe i wypuszczają coś zielonego po zimie. Nie można też jednak opóźniać momentu wiosennego ciecia, aby nie pozbyć się pędów, na których lawenda zakwitnie.
Kasiu - wybacz, że Ci się tu zaszarogęsiłam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 23:41 #285443

  • Soczewka
  • Soczewka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 1
Ja mam jeszcze pytanie czy ten jęczmień to jakoś ozdobna odmiana czy taka jak sieją rolnicy?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2014 23:57 #285450

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Kasiu Twój ogród nikogo nie pozostawi obojętnym..... jak zawsze widoki bajeczne.... od wczesnej wiosny do późnej jesieni...a nawet zimą, jest bajecznie i ciągle jest coś do podziwiania. Jeżówki zatopione w falach jęczmienia.... coś wspaniałego. No i ogrom moich ukochanych kwiatów - lilii.... jestem zaczarowana.... jak zawsze zresztą :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 00:01 #285451

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Po upalnym dniu po południu się zachmurało, ale z wielkiej chmury spadł drobny deszcz. Wystarczyło jednak, żeby moje plany wzięły w łeb, bo mokrej lawendy ciąć nie będę
:crazy: Lawendokosy zatem znowu przesunięte w czasie, ale tylko do jutra ;)
Przy okazji obchodu po deszczu zauważyłam, że sporo róż zaatakował przędziorek…trzeba będzie zadziałać :jeez:

Kasiu, a czemu dopiero teraz "odpalasz" oczko? Działa tylko sezonowo?
Każda okazja do spotkania z Forumkami jest dobra, a to u mnie było spontaniczne, po wizycie w Rosarium :wink4:
Iwonko Majowa, dziękuję, choć to jeszcze nie "TO", ale takie "prawie"..na miarę moich możliwości ;-) Mam nadzieję na prawdziwy efekt w przyszłym sezonie, pod warunkiem, że jęczmień przetrwa... :whistle: A jeżówki uwielbiam :dance:



Soczewko, to odmiana 'Glowing Dream'. Gdy rozkwita ma karminowy odcień, z czasem koralowy, a potem purpurowy! :woohoo:
Constancjo, jak poyślę, jakie Ty mogłabyś zrobić foty jęczmienia…to mam ciarrryyyy B) Romantyczna zwiewność to nie moja zasługa, te kłosy tak mają... :hearts:
Mówisz, że żabki lgną do piaskownicy? hahaha, a mówią, że ja jestem czarownicą :rotfl1:
Monika, wiesz, że sama nie mogę w to uwierzyć jak szybko donicowe bajoro stworzyło naturalny ekosystem? Ta czysta woda, kwiaty, ważki, robaczki, a teraz żabcia! :woohoo:
To niesamowite, jakie siły drzemią w naturze! wystarczy trochę pomóc :oops:
Ewa, patrzę na nią z tarasu i oczu oderwać nie mogę ;)
Witaj Mariuszu, bardzo miło mi Cię gościć, zapraszam! Dziękuję za serdeczne słowa pod adresem ogrodu i pozdrawiam :bye:
Kaniu, ciekawa jestem tych wizualizacji, to fajny trening "na sucho". Ja korzystam sporadycznie z Gardenpuzzle, ale to amatorski program.
Ja powoli odkrywam urok naturalistycznych nasadzeń i chętnie widziałabym u siebie więcej taki rabat, ale niestety z braku miejsca mogę tylko nieudolnie przerabiać istniejące.
Ty zaczynasz od początku, więc możliwości masz znacznie ciekawsze! Trzymam kciuki za udany projekt :)
Monia, aromaterapia przy takich żniwach bezcenna! Nie wierzę, że narzekasz… ;-)
Julek, a miałaś właśnie grzywiasty? Przezimował?
Aguś, upalnie ufff…pod wieczór się ochłodziło po lekkim deszczu i teraz jest przyjemniej, ale na jutro znowu zapowiadają tropiki :ohmy:
Hortensje powoli zakwitają, ale mam wrażenie, że zdecydowanie wolniej w tym roku niż Twoje..nie są też tak dorodne, przynajmniej na razie. Może się rozkręcą ;-)
Doris, na inspiracji była inna odmiana, w zgaszonym różu, ale akurat jak kupowałam to nie trafiłam tamtej i wybrałam inną. Jestem zadowolona z efektu, ale możliwości na zestawienia jest znacznie więcej…warto testować, spróbujesz? B)
Januszu, Aga napisała wszystko co istotne w temacie cięcia lawendy i jak czytałam, już się z tym uporałeś :silly: Pewnie zapachniało w domku? :hearts:
Aniu, dziękuję, lilie pachną upojnie, ich intensywna woń unosi się w całym ogrodzie :flower2:
Małgosiu, jak miło, że napisałaś. Któż inny miałby doradzać, jak nie właścielka prywatnej Prowansji w Małopolsce? :hug:
Januszu :drink1:
Monia, to odmiana ozdobna, jęczmień grzywiasty. Podejrzewany o bycie jednoroczną trawką, mimo zapewnień producenta, że zimuje ;-)
Agnieszko, bardzo mi miło, że zaglądasz. Jak zwykle Twój wpis sprawia mi wiele radości, tyle serca wkładasz w to, co piszesz… dziękuję :kiss3:

Jutro będą świeże fotki, a dzisiaj mówię już dobranoc :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 00:03 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 07:38 #285484

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dzień dobry !

Odzywam się dopiero dziś, ale to dlatego, że odebrało mi mowę. :whistle: Z zachwytu nad Twoim ogrodem, rzecz jasna cha, cha, cha. Kasiek, wybacz, że bez pozwolenia, wybacz, że tak na forum, ale muszę -
Drodzy forumowicze, żałujcie, że nie widzieliście Robaczkowego ogrodu na żywo ! Zdjęcia nijak (sorki, Kasiek), no w małej częsci oddają jego piękno. Jeżówkowo-grzywiasta rabata, lilijowe oczeczko, perowskie z miskantami, ślimaczkowa rabata, wijąca się ścieżka (teraz z genialnymi umbrami!) czy zachodnia rabata w realu wyglądają jeszcze piękniej niż na zdjęciach :woohoo: Są miejsca, zakątki, których nie wiedzieć czemu Kasiek nie fotografuje, a przynajmniej nie pokazuje. Wierzcie mi, naprawdę warte zobaczenia. Może nie tak efektowne, jak bujne rabaty różane, ale po prostu cudne. Dla mnie.
A o poranku można oglądać "jubilerską robotę" - jak drogocenna biżuteria, krople wody na delikatnych źdźbłach traw mienią się w słońcu kolorami tęczy :lev:

W wyjątkowym ogrodzie spędziłam wyjątkowy czas z wyśmienitą gospodynią (dziękuję :kiss3: )w równie wyśmienitym towarzystwie - Ewą, Asią i Martą, pozdrawiam kobietki :hug: :bye:

Aaa, no i wreszcie się przeszłam pod różanymi łukami :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 08:30 #285494

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Julieta :hug: :kiss3:

Kasiu, to u Ciebie wczoraj padało? :blink: hmm......u mnie się tylko zachmurzyło to fakt ale żadna kropla nie spadła :blink:
jeżówki i jęczmień.....
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 10:48 #285543

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kasiek u mnie trawa przezimowala ale jaka zima byla kazdy widzial ;) Jaka odmiana jeczmienia to byla, to nie wiem, bo na doniczce bylo jak zwykle - "Trawy mix w odmianach - Jeczmien" ale kiedys czytalam, ze ten jeczmien powstal jako dziczka uprawowej odmiany i zadomowil sie na naszych lakach czyli musi jakos w miare normalnie zimowac. No chyba ze przezywa tylo tym, ze sie wysiewa tzn roslina matka nie daje rady a nowe na stanowisku sa potomstwem.
Ja swojego juz nie mam, bo musial ustapic miejsca nowej sciezce i nie sprawdze czy dalej by zyl ale u Ciebie zobaczymy.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 11:10 #285551

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Robaczek wrote:
Małgosiu, jak miło, że napisałaś. Któż inny miałby doradzać, jak nie właścielka prywatnej Prowansji w Małopolsce? :hug:
Kasiu - na Pomorzu :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 15:14 #285608

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiu puk puk ! Co u Ciebie tak cicho ? Jak pazurki ? Aromatem lawendowym to po wczorajszym szaleństwie chwilowo się przejadłam. Do późnej nocy wiązałam bukieciki a jeszcze wiadro przede mną tego co nacięte bo nie dałam rady.
Wiesz, to ostatnie zdjęcie, które wrzuciłaś...mogłabym mieć taką fototapetę na ścianie .....
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lip 2014 20:48 #285727

  • Soczewka
  • Soczewka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 1
Wyczytałam, że to jednoroczna roślina. Możliwe, że jak zgubi nasiona to wiosną wyrastają nowe.
Bardzo mi się podoba ten owies i muszę go w następnym roku zaprosić do siebie do ogrodu.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.699 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum