TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. V

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Lut 2019 17:08 #643543

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30068
Małgosiu :kiss3: :kiss3:

W południe termometr wskazywał 6 stopni na plusie.pochmurno,ale bezwietrznie.Słońca nadal nie widać.Zabrałam się za prace porządkowe ,trochę tego jest.Z jednego kawałka udało mi się wygrabić zeszłoroczne liście i niestety dalej sił brak.Ale tak każdego dnia po dwie,trzy godzinki i opanujemy.




Pierwsze tulipany

20190218_155429.jpg



20190218_155702.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2019 17:28 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Armasza, Łatka, Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Sylwiaaa, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 18 Lut 2019 19:57 #643580

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21016
:thanks: :thanks: :thanks: ja Was też :hug:

Piękny dzień. Obeszłam gospodarstwo i nie wiedziałam od czego zacząć... Najważniejsze wydało mi się przycięcie drzewek owocowych, bo przy takiej pogodzie to zaraz ruszą - a nigdy jeszcze nie były cięte... W ubiegłym roku "fachowiec" jechał, ale nie dojechał...
Szukałam po znajomych i okazało się, że Mama Kolegi może mi pokazać jak się tnie... Skończyło się, że głównie nosiłam i trzymałam drabinkę :devil1: ale trochę i ja pocięłam... Najważniejsze, że starszy sad obrobiony :fly: Jak się dowiedziałam o ile Mama Kolegi jest ode mnie starsza :supr3: :supr3: :supr3: to stwierdzam (za Jej zdaniem), że "ogrodowanie służy zdrowiu i kondycji". Orzesz, chciałabym w Jej wieku tak ganiać po drabinie...

Księżyc w pełni - jeszcze cięłyśmy drzewka:
P2181948.jpg


Dobranoc
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2019 19:58 przez CHI.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 08:38 #643629

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Małgosiu :hug: :hug:


6a7021ec48059756d78d3dc906b8.jpeg
, :hug: :hug:


Gratuluję obciętych gałęzi w ogrodzie :bravo: - za rok już będziesz wiedziała dokładnie jak to robić :) . Też miałem to w planie na wiosnę tego roku - zacząłem nieśmiało rok temu.... W tym roku nie zrobię tego - jeszcze nie jestem w stanie chodzić samodzielnie, tylko wózek mnie wspiera :( .
:bye:
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2019 08:39 przez Dino_saur.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Mamma, Agusiak, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 08:57 #643634

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Dziwna ta pogoda, w nocy mróz do -5 a w dzień do +16. Amplituda ogromna.

Mój luby dostał od szefa z Chin piękną zakładkę do książki w kształcie tykwy.

20190219_075837.jpg


Z takich ciekawostek. Czy wiecie, że tykwa w Chinach nazywana jest hulu i jest symbolem szczęścia i ochrony, odpędza złe demony, wspomagać zdrowie i długowieczność. W feng shui z tykwy robi się talizmany.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2019 09:08 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Kajtkowa, Agusiak, Dino_saur, Jaedda, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 10:21 #643642

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21016
Mamma a co ja mam powiedzieć?
W nocy faktycznie -5, a w tej chwili +10 - w cieniu... W słońcu będzie ponad 25... Chore...

Nabrzmiałe pączki czerwśni:
P2191990-2.jpg


Bazie:
P2191994.jpg


Brzoskwinka:
P2192009.jpg


Leszczyna:
P2192011.jpg


Cedrik "przejął obowiązki" Duszka - tak sam z siebie:
P2192000.jpg


Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 10:39 #643645

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Dziś słoneczko pokazało się ok.6 20 i świeci jak w lecie.W nocy było ok.5,3 na plusie z tym,iż niewielkim pasem ok.5 00 złapał mrozik.Samochód miał oszronione pół szyby,a 3m.w bok u sąsiada był cały zmrożony.Zaraz idę dosadzić resztę zimowego czosnku ok.50 ząbków.Na akwarium wschodzą pomidorki,papryki na razie nie widać.Miłego dnia. :coffe: :bravo: :drink1: :drink1: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 10:56 #643648

  • BasiaRozyczka
  • BasiaRozyczka's Avatar
Dzisiaj największa i najjaśniejsza pełnia księżyca w roku 2019. Księżyc swój szczyt osiągnie o godz 15:52
Warto dziś szczególnie obserwować niebo :dance:
Zapowiada się piękny słoneczny dzień, a oto pierwszy zwiastun wiosny w moim ogrodzie
tn_zdjeciaoaza020.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 10:58 #643649

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19273
  • Otrzymane dziękuję: 79702
Józiu, jakoś słabo wierzę w te ponad +5 stopni nocą poza Wrocławiem, jeśli przed moim domem o ósmej rano było tak:



Termometr tarasowy pokazywał 0 - a jest od wschodu i na wysokości około 2,5 m od gruntu.
W każdym razie stojące na tarasie kamelie ubieram na noc, a wróciwszy z rannego spaceru ściągam im przyodziewek.
A propos parku, od rana skoczyło mi ciśnienie na taki widok:



Nie wyobrażam sobie, kto to mógł zrobić i jakiej szatańskiej siły użyć. Oświetlenie parkowych alejek (LED) instalowano przez ostatnie dwa sezony, z funduszu obywatelskiego. Służą osobom, które mogą biegać, jeździć rowerem czy po prostu spacerować dopiero po zmroku, co przez prawie pół roku wypada przecież we wczesnych godzinach wieczornych, albo i późnym popołudniem. Odkąd lampy są, również ja zmieniłam trasę wieczornego spaceru z psami - przyjemniej iść parkiem.
W tym czasie dwie latarnie zostały podpalone - a teraz to :mad2: .
Dzisiejszym słońcem należy się nacieszyć - zdaje się, od jutra szlus. Chmury i oziębienie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Szafirek, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 11:12 #643651

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41862
Aniu termometr sprawdzałem ok.godz.4 00 .Samochody na ulicy nie były oszronione.Natomiast fala przymrozkowa załapała ok.godz.5 30,bo wtedy też sprawdzałem i szyby już łapały biały kolorek(szron).Na wysokości 2,5m.od strony północnej(samochody)termometr alkoholowy wskazywał +3,2,na balkonie od strony południowo-wschodniej termometr elektroniczny wskazał lekko ponad 5 na plusie. A swoją drogą jak się ma wnuki to i spokojnie się sprawdza termometry pogodowe :rotfl1: :rotfl1: :coffe: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 11:15 #643653

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10040
U mnie dziś znaczne ochłodzenie. O 9 rano było 4 stopnie, odczuwalna 0. Zimny, nieprzyjemny wiatr. Teraz wyszło słoneczko i w słońcu 11 , ale wiatr robi swoje . :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 11:42 #643657

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Rano o 6 było +3 ale teraz wieje mocno i jest zimno jedynie słońce na pocieszenie zostaje :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Marlenka, CHI, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 12:08 #643659

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
W nocy -4C, teraz lato: +14C.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 12:52 #643663

  • vivi75
  • vivi75's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 154
Wiosna.... szkoda tylko, że już jutro ma być brzydko.

20190219_123145.jpg
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 13:11 #643666

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7839
  • Otrzymane dziękuję: 51948
Wróciłam przed chwilą z ogrodu. Niby jest +10 i ładnie świeci słońce, ale to już nie jest to co wczoraj. Mocno wieje i niebo nie jest już takie błękitne. Ale wstępny rozruch był. Boli. :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Marzenka, Łatka, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Szafirek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 18:08 #643693

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dziś o 6 rano 0, w południe +12,skrobałam szyby w samochodzie :jeez: a rano patrzę przez okno w pracy chłopak w koszulce z krótkim rękawem, mówię do koleżanki "pogrzało go " a ona " fakt pogrzało" :happy: Nie pamiętam takiego lutego, zazwyczaj był duży mróz i śnieg. Urodziłam się w lutym i odkąd pamiętam miałam problem z urodzinami bo nikt do mnie nie mógł dojechać bo zawsze zawiane albo tak mroziło że, samochody nie odpalały. A dziś ? krótkie rękawy. Denerwuje mnie ta pogoda, zaraz wszystko ożyje przyjdzie mróz i zrobi robotę :mad2:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rozalia, Biotit, CHI, Betula

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 18:13 #643695

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Niestety prognoza pogody jasno pokazuje, że zima jeszcze nie ma zamiaru odpuścić.
U mnie w piątek ma być ponoć -6 stopni w nocy. Czyli skok z "kawałka lata" (gorąco mi było, jak szłam w bluzie w poniedziałek!) do właściwej zimy.
Choć ta prognoza to zmienia się szaleńczo, jeszcze bodajże w niedzielę ten sam program pokazywał mi, że w piątek będzie najwyżej -1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, rozalia, CHI, Betula, Agusiak

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 20:37 #643716

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
U mnie od soboty nie było ani jednej chmurki na niebie w każdy dzień jest 12 stopni a w nocy od -3 do -5 bardziej to przypomina Wielkanoc niż ferie
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2019 20:40 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 19 Lut 2019 20:46 #643718

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Właśnie trafił mnie szlag, 3 godziny pisałam projekt i jak już skończyłam to zapisałam ale system nie :mad2: jak to jest że, dobrym ludziom przytrafiają się takie rzeczy :placze: I co robić pisać od nowa, dzwonić jutro do nich i znowu po pracy 3 godziny pisać matko przecież to wszystko mi przepadło a dobre było bo i wena była a teraz ani weny ani chęci :jeez:
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.805 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum