TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. V

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 09:29 #644130

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6899
  • Otrzymane dziękuję: 41815
O godz.5 00 termometr balkonowy wskazywał +6,4*C.Godzinę później już było tylko+2.Poranek był bez słońca,teraz co jakiś czas pokazuje się.Wieje dość mocny wiaterek,dlatego też nie ma smogu.Teraz jest +1*C,choć akurat świeci mocno słońce.W słoneczku temperatura skoczyła do +8,1. :coffe: :drink1: :drink1: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Szafirek, Zygowa


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 10:59 #644152

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
W nocy było -6°C, teraz -4°C i spadł śnieg. Odczuwalna temperatura dużo niższa. Zmarzłabym czekając na przystanku, gdy nie to, że w W-wie jest bardzo przydatna aplikacja, która pokazuje gdzie w czasie rzeczywistym gdzie znajdują autobusy komunikacji miejskiej, więc mogłam się schować w budynku dworca i wyjść na przystanek gdy autobus podjeżdżał.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Agusiak, UllaM, Jaedda, Szafirek, JaNina, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 12:24 #644167

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Rano -7* teraz "tylko"-1,5*, odczuwalna jednak wg mnie raczej -10*:jeez: , ale za to jakie niebo :search:
IMG_20190222_121929.jpg

Nad Białymstokiem smogu zero, ale spróbujcie wyjechać na obrzeża i do ościennych miejscowości, poważnie rozważam zakup maski, aby jakoś na spacer czasem wyjść :jeez: :crazy:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Przylepa, Dino_saur, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 14:38 #644195

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Rano pochmurno i +3 później się rozpogodziło, słoneczko wyszło ale wieje lodowaty silny wiatr a temperatura spadła do ok 1*C. Jednak dostałem dziś ręczny wertykulator na kółkach i musiałem jechać wypróbować tak się wdałem w te wyczesywanie trawy że 2h zleciały :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Betula, Agusiak, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 15:17 #644201

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7629
Piękne słoneczko ale w cieniu tylko +2 i ostry zimny wiatr. Noc na pewno będzie ze sporym minusem.Kurier dostarczył aerator i wertykulator 1800 W.Po złożeniu nawet dość lekki. Do tej pory korzystałam z wypożyczalni spalinowy ale bez sensu jak to było jednorazowo a teraz napowietrzać można kila razy w sezonie.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary, Betula, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 19:15 #644233

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1253
  • Otrzymane dziękuję: 8127
Rano pokazał się śnieg, który utrzymał się do tej pory, cały cas na minusie. Ponownie okrywałem róże. Na noc zapowiadają -8 st. C.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 20:06 #644247

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1991
  • Otrzymane dziękuję: 11350
Rano było ok. 0 st, a po południu od strony północnej zamarzła kałuża. Po południu wyszłam z psem na 2 km spacer ale po 1 km wróciłam bo był mroźny wiatr. Teraz jest -4.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Agusiak, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 20:10 #644249

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Jeszcze 2 doby i front Nas opuści, UWAGA!!! ciśnienie cały czas rośnie. Aktualnie u mnie jest - 3 C, śniegu niestety nie ma.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Betula, bietkae, Agusiak, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 20:45 #644256

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79603
Dziś Karkonoszach dzień "dwa w jednym".
9 rano, około +4, lepka, zimna mgła (chmura?), ciężkie krople spadające z gałęzi za kołnierz...

ciężkie krople spadające z gałęzi za kołnierz



...i popołudniowy spacer, koło 16.30: niebo bez jednej chmurki, słońce jeszcze widoczne nad zboczem.



Siedemnasta z minutami - zachodnie zorze, dolina jeszcze w ostatnich promieniach.



A teraz (przed 21) - wygwieżdżone niebo i 8 stopni mrozu :woohoo:

Tutaj róż nie odkrywałam, to i nie zakrywam, ale nie sądzę, by spadek temperatury tego rzędu wyrządził im szkodę.
Za to "ubrałam" mój Rhododendron praecox - głównie dla ochrony przed łakomymi jelonkami, gustującymi w rozwijających się pączkach. :hammer:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, CHI, Betula, Agusiak, Przylepa, JaNina, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 20:56 #644262

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7831
  • Otrzymane dziękuję: 51897
U nas zapowiadają -12 st. Na razie jest -6. Ja okrywam tylko trawę pampasową. W tym roku jeszcze próbuję przezimować karczochy. To co nie daje sobie rady ze spadkami temperatury do -15 st. wypada z ogrodu. Nawet róże dostają tylko warstwę kompostu pod "nogi". Ale ja jestem z pokolenia, że prawdziwa zima była, jak w ciągu dnia było -10, i to przez kilka dni z rzędu.
Jeszcze tak na marginesie. Przypomniało mi się, że 2 czy 3 lata temu było -25 st.. Rozmaryn oczywiście był nieokryty. Krzaczek właściwy zmarniał, ale w lipcu odbił gdzieś z boku, 20 -30 cm od krzaczka, który zmarniał.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2019 21:03 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Betula, Agusiak, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 22 Lut 2019 22:31 #644278

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Po wczorajszym deszczu (padało cały dzień), dziś odmiana: cały dzień słoneczny, ale chłodno +3. Z wieczora -2. Powietrze czyste.

Piotrze (Biotit) u nas ciśnienie wzrosło,że hej...1047 hPa

Z balkonowego ogródka kwiatowego (ulubione mojego Synka), jeszcze trochę i zakwiecą :flower2:
20190222_220923.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Marlenka, Biotit, Betula, Agusiak, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 06:51 #644301

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7831
  • Otrzymane dziękuję: 51897
Na termometrze wschodnim -10st. Na termometrze zachodnim -8st. Mam nadzieję, że zima już się kończy i to ostatnie jej podrygi. Z każdym dniem ma być teraz lepiej :garden1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Agusiak, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 07:48 #644306

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Na termometrze -7,4°C. W nocy pewnie temperatura była niższa. Świeci piękne słońce, które nastraja optymistycznie i dodaje energii do kolejnych prac ogrodniczych (tymczasowo nadal domowych). Miłego weekendu wszystkim :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Biotit, Agusiak, Zielona, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 07:57 #644307

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3929
  • Otrzymane dziękuję: 21007
No i sprawdziło się - było -10. Teraz jest -6... Jest szansa, że wyjadę spod domu bez uwalania błotem autka po dach...
Dzisiejszy wschód słońca.
P2232135.jpg


Parę dni "nie żyłam" - pogoda mnie wykończyła. Nie dałam rady pobielić drzewek i zrobić dużo innych rzeczy.
Podziwiam Was, że Wam się chce...

Podobno dziś dzień walki z depresją :happy3:
Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Biotit, Betula, Mamma, Agusiak, Przylepa, JaNina, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 08:09 #644308

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6899
  • Otrzymane dziękuję: 41815
Nocka niestety z mrozem -4*C.Spadek temperatury do minusowej rozpoczął się już po godz.23.Poranek w pełnym słońcu,ale jak na razie bezwietrzny.Przy gruncie wszystko oszronione.Brak wiatru spowodował duże natężenie smogu.Słonecznie ale jakoś smutno.Aktualnie termometr w słońcu wskazuje -0,4*C z ewentualna możliwością opadów śniegu???? :coffe: :drink1: :bye: :bravo:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biotit, CHI, Betula, Mamma, Agusiak, Przylepa, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 08:46 #644314

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Wczoraj o 6 rano miałam -10. Dziś w tej chwili jest -3. Jest cieplej, nie ma przejmującego wiatru. Z jednym wyjątkiem, ja jeszcze w ogrodzie mam sporo śniegu z lodem, choć już w niktórych miejscach już go nie ma. Za to deszczu zero, cały czas w nocy temperatury są na minusie. W dzień różnie, na polu śnieg tylko w niektórych miejscach, jakimś cudem jest też i w ogrodzie. Ale ziemia jest umarznięta wszędzie. :bye: :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, Agusiak, Przylepa, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 09:00 #644318

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Małgosiu mnie pogoda też powaliła, wszystko bolało i na nic nie miałam siły.
Dziś w nocy za oknem -7*C.
Teraz słońce i w końcu brak zimnego wiatru, samopoczucie zupełnie inne.
Miłej soboty Wszystkim życzę :bye:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Biotit, CHI, Betula, Kajtkowa, Przylepa, Zielona, Zygowa

Pogoda w naszych warzywnikach cz. V 23 Lut 2019 09:18 #644322

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79603
O 7.30 termometr pokazywał -9o. Biedne rododendrony pozwijały liście w trąbki



Co prawda świeci jaskrawe słonce i temperatura nieco podnosi się - ale i tak nim ziemia nie odmarznie, będą cierpieć fizjologiczną suszę.
Jednak to rzeczywiście, jak pisał Józio, ostatnie podrygi. W pierwszej dekadzie marca we Wrocławiu nie widać mrozu - nawet nocą.
A potem to już naprawdę z górki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Biotit, CHI, Betula, Kajtkowa, Mamma, Agusiak, Przylepa, Pizza, Zygowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.469 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum