TEMAT: Nasze zwierzaki małe i duże!

Nasze zwierzaki małe i duże! 15 Sty 2016 09:50 #425267

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Wiko biegający we śnie :lol:



pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, chester633, ewa1953, hanya, beatazg, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze zwierzaki małe i duże! 15 Sty 2016 12:09 #425305

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19245
  • Otrzymane dziękuję: 79467
Piękne Wasze kudłate :hearts:
Czy Wiko jest barbetem? A może lagotto? Tem niewielkie dowodne kudłatki dla laika wyglądają podobnie, zwłaszcza od strony podwozia :lol:
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 15 Sty 2016 17:04 #425358

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dzieciaki lubią zimę :happy4:
DSCF4939.jpg


DSCF5017.jpg


DSCF4957.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, piku, chester633, MagdaH, beatazg, Łatka

Nasze zwierzaki małe i duże! 15 Sty 2016 18:38 #425387

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Łatka wrote:
Piękne Wasze kudłate :hearts:
Czy Wiko jest barbetem? A może lagotto? Tem niewielkie dowodne kudłatki dla laika wyglądają podobnie, zwłaszcza od strony podwozia :lol:

Ciepło :) . Podejrzewany jest o posiadanie genów portugalskiego dowodnego, ale ponieważ przybył do nas ze schroniska nie znam jego pochodzenia :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 12:24 #425609

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
piku wrote:
Łatka wrote:
Piękne Wasze kudłate :hearts:
Czy Wiko jest barbetem? A może lagotto? Tem niewielkie dowodne kudłatki dla laika wyglądają podobnie, zwłaszcza od strony podwozia :lol:

Ciepło :) . Podejrzewany jest o posiadanie genów portugalskiego dowodnego, ale ponieważ przybył do nas ze schroniska nie znam jego pochodzenia :huh:

Zabiłaś mi klina tym pytaniem i zgłębiłam nieco temat psów wodnych i widzę że blisko mu do lagotto lecz jego włos jest miękki może ma bliżej do hiszpańskiego muszę jeszcze trochę poczytać aby zgłębić jego charakter :) a raczej charakterek ;)

Tak wyglądał jak przybył do nas trzy lata temu :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Amlos, chester633, ewa1953, edulkot, beatazg, Łatka

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 12:59 #425614

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Azja ..(Asia) na posterunku, pilnuje drzwi wejściowych i garażowych i z schodów lepiej widać bramę, furtkę, drogę i Kokosa..... :devil1:

SDC15737.jpg



Kokos po kąpieli (pod prysznicem)

SDC15682.jpg


i z synem w Święta

SDC15687.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Amlos, piku, ewa1953, MagdaH, hanya, edulkot, beatazg, Łatka

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 16:10 #425675

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kocham takie psy jak Asia ale ze względu na wiek już sobie pozwolić na takiego psa nie mogę.Moim kolejnym psem będzie Duży Szwajcarski Pies Pasterski :)

szwajcar.jpg
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 16:12 #425676

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Roma wrzuć na luz .Łysolka Ci sie zachciewa ?
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 16:14 #425677

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Romo czy to tylko Twoja zachciewajka czy ten tym popadł w tarapaty i trzeba mu pomóc :unsure:
Łysoki wcale nie są złe, przynajmniej nie trzeba tego czesać codziennie :devil1:
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 16:48 #425688

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19245
  • Otrzymane dziękuję: 79467
Wypraszam sobie, łysolek to jest chiński grzywacz, i to nie każdy :rotfl1:
Ten ze zdjęcia ma całkiem dużo włosków, wiem z autopsji.
Romeczko - ze wzgledu na charakter dobry wybór, tylko zauważ, że to jednak nie jest łysol. Lata temu, zastanawiajac sie nad wyborem rasy, pomyślałam: krotkowłosy=nie trzeba czesać, strzyc, trymować = bezobsługowy. Cóż za błąd w postrzeganiu rzeczywistości! Tego typu włos działa jak oszczep, wbija się arcyłatwo i wszędzie, ja nie nosze czarnych ubrań, bo żeby nie wiem co, mam na sobie sierść. Do tego dochodzą tony podszerstka - ale bernisie też go mają, więc nic nowego.
Mnie to nie przeszkadza, już po prostu tego nie widzę. Mózg widzi, co che, a nie co jest :teach:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953, beatazg

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 17:08 #425700

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewa,dobrze wiesz jak jakie jest moje uczucie do Szwajcarów, na kolejnego bernusia ze względu na kręgosłup pozwolić sobie nie mogę.
Maju,myślę o szczeniaku w przyszłości, ale aby znaleźć psiaka z charakterem i z dobrej hodowli to trzeba ze dwa lata poszperać i dobrze poszukać.Nie chcę podejmować pochopnej decyzji bo jak by nie było ma być ze mną dobrych parę lat.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 18:15 #425735

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Miałam dobermana zwanego golasem wytartym podkoszulku :), sypał sierścią bez opamiętania i była w całym domu, choć na piętro nie wchodził. Teraz mam futrzaka z włosami zamiast sierści wymaga czesania i strzyżenia ale problem z sierścią fruwającą po domu zniknął :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953, beatazg

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 18:56 #425761

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Krótka sierść to urapienie. Zawsze mialam krótkowłose -boksery.Pozbycie sie ich sierści masakra.Fakt nie trzeba wyczesywać ale wolę to niz skubanie wbitych igiełek.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 19:42 #425769

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Miałam goldena i pomimo codziennego czesania futra było wszędzie pełno, teraz mam owczarka niemieckiego i przy czesaniu raz w tygodniu nigdzie nie ma zbędnych włosów. Może to też kwestia osobnicza, a może młoda która dopiero co wypierzyła się z dziecięcego puchu dopiero zacznie zrzucać wiosną :unsure:

Mila z tatusiem Maxem szaleje w ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, pamelka, Amlos, piku, chester633

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 21:17 #425810

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aniu,przepraszam,ńie widziałam Twojego wpisu :hug: Mam już u siebie krótkowłosą sunie i wiem, że kłaczy bez litości ale w czesaniu nie ma porównania z bernusiem.Biorę trymar,trzask,prask i po robocie a z Dinem męczę się ze 2 godziny nim go porządnie wyczeszę :jeez:
Masz rację Maju,że Owczarki są stosunkowo łatwe w pielęgnacji a szczególnie te gładkie.Zięć ma takiego kudłatego i też z nim roboty sporo.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 21:42 #425817

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Mila ma matkę bardzo kudłatą i bardzo się cieszę, że wdała się w ojca :happy: Elę można czesać 2 godziny i ciągle nie do końca wyczesana ;)
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 22:32 #425844

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Czy już pokazywałam naszą kolejną tymczasowiczkę :) chyba nie.
A to jest Kalina, kolejna onkowata, którą zabrałam z punktu przetrzymań Szydłowiec, czasem tak jest, że zobaczę psiaka w necie i już wiem, że ten właśnie do nas przyjedzie i nie ma znaczenia skąd jest :happy4:
Bida znaleziona przy drodze, zapewne ktoś wyrzucił, bo .... uszy nie stanęły :crazy:
Strasznie rozpaczała w kojcu, nie jadła, płakała godzinami :cry3: jak mogłam zostawić :lev:
Kochana psina, widać, że domowa, grzeczna, ładnie podaje łapkę, skąd by potrafiła :think:
Do tego skubaniutka drzwi otwiera swobodnie, ponoć w schronie otwierała również przesuwane skobelki, żeby tylko myknąć :devil1:

Może znajdzie się ktoś chętny :search:
Choć .... moje dziecko najchętniej by zostawiło ją u nas :silly: pozostawałby wówczas tylko jeden problem, przy takie gromadce już żadnemu bezdomniakowi nie pomoglibyśmy przygarniając na dt :oops:


DSCF4855.jpg


tu z nasz ą Tekusią, również ze stowarzyszenia :)

ekipa3.jpg


z Karusiem i z córą naszych Boo-siów Czaczą


ekipa-2.jpg




DSCF4811.jpg
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2016 23:06 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, dala, piku, chester633, MagdaH, nati6, beatazg, Łatka

Nasze zwierzaki małe i duże! 16 Sty 2016 23:24 #425873

  • Roma
  • Roma's Avatar
Czasami z tymi tymczasami bywa kłopot ;) Kiedyś próbowałam być DT i zostałam z pięcioma psami i sześcioma kotami.Dobrze,że w odpowiednim czasie zorientowałam się,że nie wszyscy są w stanie być DT bo skończyłabym marnie :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.741 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum