TEMAT: Nasze zwierzaki małe i duże!

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 08:33 #432711

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19283
  • Otrzymane dziękuję: 79813
Romo, jak Dinuś dzisiaj? Czy był wyczekiwany prezencik?
Berneńczyki to stateczne psy (przynajmniej z mojej perspektywy), lecz intuicyjnie typuję, że coś jednak zjadł. Jak pisała Hania,krukowate roznoszą powyciągane ze śmietników różności... Skoro dużo był w ogrodzie, mógł się na coś połaszczyć.
Zapewne USG jamy brzusznej objęło i wątrobę - nie była zmieniona?
Nadal podsyłam najserdeczniejsze myśli.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 09:07 #432716

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kochani! bardzo dziękuję za wsparcie,idzie ku dobremu,prezencik choć mały ale rano był ;) noc spokojna a ogon zaczął kręcić młynka.Całą noc przespał obok pańci w łóżku z termoforem przy brzuszku :teach: a pan został zmuszony do wyprowadzenia się na pięterko :teach: i co najdziwniejsze obaj byli z tego zadowoleni :P
Aniu! o wątrobie nic nie wspominał ale jutro dopytam dokładnie bo w tych nerwach M nie do końca wszystko zapamiętał.Jutro na kontrolę jadę ja to dopytam o szczegóły no i jutro będą wyniki krwi.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 09:10 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 09:17 #432722

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jeżeli może wykluczyć na 100% niedrożność czy wgłobienie, to już dużo.
Jak psiak się czuje? No i czy doczekaliście się na qpę? Dają zwierzaki w kość, ale i tak są niezbędne do życia. Nie chciałam psa, ale życie samo prostowało mi światopogląd. Co by było z Kubusiem i Zuzią? Jesteśmy im potrzebni, dlatego nasza wrażliwość musi zejść na drugi plan.

Już wysłałam, a Romuś napisała wcześniej :happy: Cieszę się, że jest lepiej :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 09:18 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, ewa1953

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:26 #432771

  • Roma
  • Roma's Avatar
Puki jeszcze jestem rekonwalescentem korzystam z należnych mi praw i część łóżka należy tylko do mnie.Ciekawe kiedy się zorientują,że ich nabieram. :P

3-DSCF2006-002.jpg


4-DSCF2007-001.jpg
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:30 #432773

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Dino bo Ci przywale :club2: jak chcesz nabirać to nie w ten sposób.Czy wiesz ile siwych włosów przybylo Twoim Pańciostwu ? Zdrowiej szybciutko a do łożeczka i tak cie wpuszcza....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:37 #432777

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
merlin wrote:
[...] W ubiegłym roku dostała ropomacicze i trzeba było wszystko usunąć. Podobno ON mają predyspozycje do tej choroby. [...][/attachment]
Nie tylko ONki, tylko w mojej rodzinie i znajomych były przypadki u suk husky, jamnika, beagle, collie i mieszańca entlebuchera z cocker spanielem z domieszką chyba karasia, bo najczęściej Sandy występowała w stawiku :think: A ile się człowiek nasłuchał o przypadkach u weta albo znajomych znajomych.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 12:38 przez MagdaH.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa1953

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:41 #432779

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nasza 13-to letnia sznaucerka w styczniu była operowana na ropomacicze i o mały włos z mojej winy nie odeszła za TM.Całkiem wyleciało mi z głowy,że Lejdusia nie jest wysterylizowana.Przyszła do nas jako 9-cio latka.Myślałam,że jak zwykle ma atak od wątroby,dopiero jak zobaczyłam wyciek,zorientowałam się co się dzieje a był to już ostatni dzwonek :jeez:
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:41 #432780

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Rany, Dino :club2: wszyscy na wątku z nerwami w strzępkach, a ty sobie rzewne jaja urządzasz :jeez: Teraz Romo należy ci się słuszny odpoczynek, zalegaj w wyrku i niech Dino fotki strzela :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, ewa1953

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 12:45 #432781

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Widzisz Romo, w przypadku mojej jeżynki Jagody, nawet wet sie nie zorientował, że ma ropomacicze :sad2: Operacja była o wiele za późno, po kilku godzinach od zabiegu Jagoda odeszła. A ile sie nasłuchałam od weta, że Jagoda gruba, przekarmiona, a to spore ilości ropy w brzuchu. Aż trudno mi myśleć jak musiała cierpieć :cry3:
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 14:20 #432799

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
I dlatego suczki należy sterylizować tuż przed pierwszą cieczką.
Taka operacja jest " czysta " i koszt dużo mniejszy.
Wczesna sterylizacja zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów sutka do ok 2%.
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 16:18 #432828

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19283
  • Otrzymane dziękuję: 79813
Jo, tak i nie. Jestem gorącą orędowniczka sterylizowania psów, a zwłaszcza suk niehodowlanych, ale sterylizacja przed pierszą cieczką ma pewne - może niewielkie, ale jednak - wady. Bez cieczki bardzo późno zamykają się główki kości długich, co np. w wypadku mojej Lutni (sterylizowana jako jedenastomiesieczna sunia) rezultowało nadmiernym wydłużeniam łap, ogólnie wzrostem ponad wzorzec rasy. Mnie to tak zwany wafel, ale są tacy, co by kręcili nosem.
Dino jako łóżeczkowy rekonwalescent - miodzio :dance:
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 16:37 #432834

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dino, Ty smoku :hearts: Mam nadzieję, że już czujesz się dobrze. Nie wierzę, że nas tylko straszyłeś, taki niedobry nie jesteś. Odpoczywaj kudłaczu, nie zbieraj śmieci i nie szalej po jedzeniu :hug: Pozdrów swoich Pańciów :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80

Nasze zwierzaki małe i duże! 07 Lut 2016 22:56 #433052

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
sterylizacja ,kastracja tak ale na boga nie tak wczesnie. Dajmy młodemu organizmowi sie rozwinąć ,ukształtowac .Pomijam konieczność zabiegu z przyczyn zadrowotnych ,ale to jest gwałtowna ingerencja w całą gospodarke hormonalna.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 08 Lut 2016 07:06 #433092

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19283
  • Otrzymane dziękuję: 79813
Roma wrote:
.W niektórych zachodnich państwach sterylizują nawet bardzo małe szczeniaki :(
.
Owszem, z tego, co mi wiadomo, w USA sprzedają nie-hodowcom właciwie głównie sterylizowane szczenięta. Po zupełnie innej cenie, niż te zdolne do rozrodu. Za jednym zamachem - prewencja niekontrolowanych krzyżówek, no i eliminacja konkurencji, patrząc z handlowego punktu.
Nie jestem za aż tak wczesnym zabiegiem, u Luci wynikało to z przyczyn życiowych (wakacyjny wyjazd, dość długi i daleki), ale wszystko ma "zady i walety". To prawda, że wczesna sterylka, przed pierwszą cieczką, jest jedynym w pełni skutecznym remedium na raka sutka. Im pies młodszy, tym łatwiej znosi zabieg - mam tu spore doświadczenie. Lutnia prócz tego, że duża, jest proporcjonalnie zbudowana,ładnie umięśniona, charakter ma, hm, stanowczy - tu sterylka nic nie zmieniła.
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 18 Lut 2016 20:45 #436519

  • nati6
  • nati6's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 424
  • Otrzymane dziękuję: 652
Mój Beri został kierowcą :rotfl1:

Wsiadajcie bo jadę !?


img_20160219021348_062_zmniejszamy_pl.jpg


img_20160219021427_066_zmniejszamy_pl.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, MagdaH, beatazg, Marysia80

Nasze zwierzaki małe i duże! 23 Lut 2016 16:16 #437877

  • nati6
  • nati6's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 424
  • Otrzymane dziękuję: 652
Wspomnienia z zimy,której było tego roku jak na lekarstwo ;)



img_20160122022308_091_zmniejszamy_pl-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, beatazg

Nasze zwierzaki małe i duże! 24 Lut 2016 15:04 #438148

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3345
Powiedzcie mi moi drodzy czy w Waszych okolicznych schroniskach jest organizowane coś takiego jak "bieg na 6 łap"? U nas w Olsztynie jest :) moda na bieganie ma z dnia na dzień więcej zwolenników, więc jest co pewien czas organizowany taki bieg. Każdy kto zechce przychodzi do schroniska i "wypożycza" psa z którym biega lub idzie na długi spacer. Podobno bywało tak że jednego dnia wychodziły wszystkie mieszkające w schronisku psy. :bravo: Po powrocie zmeczone i wybiegane szły spać. A w schronisku panowała cisza... psiaki bardzo na tym korzystają, niektóre znajdują nowe domy. Ciekawa jestem jak to jest w innych schroniskach :)
Temat został zablokowany.

Nasze zwierzaki małe i duże! 24 Lut 2016 15:28 #438151

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pomysł godny naśladowania i rozpropagowania :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.462 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum