TEMAT: Jaśkowa Polana - zaprasza

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 13:15 #126796

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
'...po zakupy konno' - jakoś to zdanie bardzo podziałało na moją wyobraźnię :)
Jakie to romantyczne - wyprawa konno po lesie, cichym i białym...Rozumiem, że samochód się zakopie, pieszo też nie bardzo ;) Na dłuższą metę to może być męczące, ale brzmi fajnie!
Romuś, nie dziwię się Twojej fascynacji jagodowymi krzaczkami; ja zaczęłam od borówki amerykańskiej, ale jakoś nie mam oszałamiających sukcesów w jej uprawi :oops:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2013 13:26 przez dala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 13:25 #126803

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-znasz Skrzata i wiesz,że to woda na młyn :P
Jest miejsce do zagospodarowania, to myślę zagospodarować tak aby i dzieciaki miały frajdę.Podobno od przyszłego roku szkolnego dwoje moich wnuków zamieszka z nami :unsure:
Dalu- dla mojego Skrzata jazda konna to nie żaden problem a jedynie wielka przyjemność,Ten człowiek może spać na koniu.Jak myślisz dlaczego droga jest u nas nieprzejezdna? ano dlatego,że Pan i władca Jaśkowej polany wydał zakaz odśnieżania.Żaden pług jeszcze w tym roku nie odważył się zapuścić w nasze strony.Kurier już 2 dni czeka aby do nas dojechać :devil1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 13:30 #126807

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Roma wrote:
Kurier już 2 dni czeka aby do nas dojechać :devil1:
Mam nadzieję, że nie czeka z roślinkami :rotfl1:
Inaczej już galopowalibyście po przesyłkę ;)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 13:53 #126821

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdyby to były roślinki to piechotą do szosy by się szło :P a podpisanie umowy,może sobie poczekać.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 14:06 #126825

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Roma, posadziłem u siebie 6 szt.borówek i większość owoców zjadają Paszkoty,Kosy i Kwiczoły mieszkające w pobliskim ,,buszu''.Są tak cwane że sprawdzają które owoce są już dojrzałe i te znikają w ich żołądkach,niedojrzałe są podziórawione dziobami bo niejadalne :cry2: .Tym sposobem dokarmiam skrzydlate towarzystwo latem :think: .U ciebie las naokoło więc i ptaszków dostatek :happy-old: . B)
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 14:34 #126837

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mam dwie borówki, w tym Bluecrop :P . Owocowała już w drugim roku :drool: , choć jagódek nie było zbyt wiele, bo sama wyłamałam kosiarką spory pęd u podstawy :hammer: . Jagodę kamczacką ma moja mama, niestety nie wiem jaką odmianę, jakąś wcześnie owocującą i muszę powiedzieć, że paskudztwo to jest wyjątkowe :sick: . Żeby nie trafić na taką jak ma moja mama, profilaktycznie nie kupię żadnej :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 14:50 #126846

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ja miałam dwie borówki - dwie rożne odmiany bo tak nam pan poradził, ponoć to konieczność. Ale teraz mam tylko jedną - druga rosła na drodze wędrówek rozpoznawczych Guinnessa :P
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 20 Lut 2013 15:46 #126869

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-chciałabym aby było tyle ptaków co u Ciebie, niestety, nie ma, co jest przyczyną? może to ,że autostrada w pobliżu? :think:
Marto-właśnie podczytuję to i owo o jagodzie kamczackiej i kto wie czy nie zrezygnuję,jeszcze się poważnie zastanowię :think: .
Iwonko-to miałaś pecha :( a zamierzasz dokupić?
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 03:18 #127611

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wlasnei trafilam na wode na moj mlyn-bo temat jagod kamczackich jest mi bliski, robilam na nich badania. Z Oregonu przywiozlam nasiona jagod kamczackich z Japonii; okazaly sie o wiele smaczniejsze i slodsze niz odmiany rosyjskie. Czesc nasion wyslalam mamie do Polski. Tak wiec testowalam podwojnie-w warunkach amerykanskich na poludniu i polskich :lol:
Romo-jesli chcesz, dam ci kontakt do mamy na priva, moze chcesz szczepki od niej.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 08:06 #127625

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Ja miałam borówki Bluecrop zeszłej zimy bardzo ucierpiały , posadziłam nowe zeszłej jesieni , jestem ciekawa jakie będą miały owoce , kupiłam jakieś nowe odmiany o dużych owocach .
Jagodę kamczacka miała koleżanka ale pewnie tą rosyjską , mnie owoce nie smakowały ona też nie była zachwycona .

Genia
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2013 08:08 przez e-genia.
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 09:35 #127657

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Romo, myślę ze powinnaś jednak zaryzykować z tą jagodą kamczacką, jest tego warta. Mam 4 krzaczki i szczerze jestem bardzo zadowolona. To prawda trzeba trafić z odmianą. Ja mam prawdopodobnie Karinę, w tej roślinie moja mama jest specjalistką i ma kilka odmian. Owoce jagody dla mnie są super, ponieważ są na początku lata, do deserów idealne , a nalewka wychodzi znakomita (nie lubię słodkich). :bye:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 09:58 #127662

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
To może dlatego nie smakują mi bo ja nie lubię kwaśnych owoców .
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 10:21 #127670

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ja mam na razie cztery krzaki owocujące jagody kamczackiej. Jeden ma owoce wyjątkowo wąskie i wydłużone oraz kwaśne, pozostałe mają owoce bardzej pękate i smaczne, niestety odmian nie znam, sadzone chyba osiem lat temu i rosną bezproblemowo podlewane od czasu do czasu gnojówką ze skrzypu.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 10:25 #127672

  • Roma
  • Roma's Avatar
Diano-bardzo chętnie skontaktuję się z Twoją mamą. :kiss3:
Geniu-jagody kamczackie chcę jedynie dwie, o też nie wiem czy mi zasmakują za to borówek chcę posadzić więcej,jeszce nie wiem ile,muszę zmierzyć poletko.
Marto-właśnie termin owocowania skłania mnie do posadzenia tej jagody.
Geniuś-jak nie będą nam smakować owoce to będziemy robić nalewki :drink1:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 11:04 #127692

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Roma wrote:
Iwonko-to miałaś pecha :( a zamierzasz dokupić?

Chciałabym dokupić, ale najważniejsze to muszę przesadzić w inne miejsce tą która się jeszcze ostała :lol:
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 17:38 #127789

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
U mnie 2 odmiany jagody kamczackiej - Czelabinka i Sinogłaska.Choć owoce nie są tak smaczne , jak np leśne borówki , ale za to zbieram je juz w maju!Wspaniałe są do ciasta i na pierogi. Również mroziłam. Jedyną ich wadą jest to , że szybko po dojrzeniu opadają. Ale w czasie zbioru można podłożyć pod krzew np włókninę, poruszyć gałązkami - i mamy zebrane te , co dojrzały.
Zdecyduj się Romciu - tylko kup conajmniej 2 różne odmiany
Temat został zablokowany.

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 18:26 #127817

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Tak smakowicie piszecie o tych odmianach jagody, a u mnie w ogrodzie niewiele jest rzeczy jadalnych ... Jedynie trochę winogron, jeżyn i poziomek . Może warto i na te jagodę kamczacką cię skusić ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Jaśkowa Polana - zaprasza 22 Lut 2013 18:41 #127830

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jeżyny mi wymarzły w ubiegłym roku i też muszę poszukać jakiegoś miejsca aby znowu je posadzić.

Ewelino-warto jeszcze pomyśleć o borówce amerykańskiej,smakiem bardzo przypomina jagody leśne. Zamierzam posadzić jedno i drugie.
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2013 18:42 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.346 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum