TEMAT: Ogród Dali '2013

Ogród Dali '2013 06 Kwi 2013 13:55 #141628

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Tomku, Waldku, Dorotko, Aniu, Jolu, Romuś, Elu, Izo, Grzesiu, Marto (Markita), Siberko, Marto (Artam), Gorzatko, Marysiu, Małgosiu, Dorotko, Marto (Shirall),

Bardzo, bardzo, z całego serca dziękuję Wam za wizytę w moim wątku w tak szczególnym dla mnie dniu :hug:
Wprawdzie za oknem panowała szara i nieprzyjemna zima, ale dzięki Wam mój nastrój bardzo się poprawił i zrobiło mi się naprawdę ciepło na serduchu :hearts:
Dla Was bukiet piwonii:

P1000956_2013-04-06.JPG



Z każdym dniem robi się ociupinkę cieplej i śnieg prawie już stopniał. Obiecałam sobie, że w poniedziałek zaczynam sezon w ogrodzie, choćby się waliło i paliło. Wprawdzie gdzieś tam na początku marca coś podłubałam w ziemi, ale to już się nie liczy. U mnie już w końcu lutego zaczęło się regularne przedwiośnie, zakwitły przebiśniegi i iryski żyłkowane, pojawiły się pączki ciemierników i wrzośców, wylazły zielone wąsiki krokusów. Ale co było potem, każdy wie :evil: Dopiero teraz wraz z topnieniem śniegu, biedne, stłamszone kwiatki zaczynają podnosić swoje główki, ale mam wrażenie, że takie wymęczone kwitnienie nie będzie już spektakularne, niestety :(
W piwnicy czeka mnóstwo cebul i cebulek - lilie, krokosmie, irysy, galtonie, mieczyki, mieczyki abisyńskie...Oj, będzie się działo! Już się nie mogę doczekać słońca, zieleni, kwiatów...Ale chyba nie jestem oryginalna pisząc o swoich tęsknotach...
Tak było - fotki robione 30 stycznia tego roku:

Attachment 00210.JPG not found




00415.JPG



00619.JPG


...a później nie robiłam już zdjęć, bo nie lubię bezkresnej bieli, ale raz, 10 marca nie mogłam się powstrzymać:

0124.JPG


A już niedługo będzie tak (ta azalia kwitnie zazwyczaj już w połowie kwietnia):


003_2013-04-06.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali '2013 06 Kwi 2013 14:10 #141632

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Dalu,

zdrowia , zdrowia Ci życzę :hug:
Kocham takie ogrody jak Twój, duże drzewa ,tajemnicze zakątki - super nastrojowo :thanks:
Będę tu zaglądać :)


Pozdrawiam Monika
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Kwi 2013 15:42 #141680

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dalu, melduję się w nowej odsłonie roku 2013 w Twoim ogrodzie :) czekamy, czekamy na wiosnę, ale przyjdzie i to może już nawet przyszły tydzień szykuje nam jakiś przełom :) oby !!
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Kwi 2013 16:19 #141700

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
To i ja zostawię swój ślad w jednym z ogrodów, które podziwiam od dawna i który zajmuje miejsce na podium. :) :flower2:
Bardzo się cieszę, że założyłaś Dalu nowy wątek, a że były to Twoje urodziny to życzę Ci dalszych wspaniałych poczynań ogrodowych, szczęścia i zdrowia, by to wszystko dalej tak wspaniale prowadzić.
:garden1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 06 Kwi 2013 19:46 #141793

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
DPP_1181BCjpg.jpg


Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Kwi 2013 15:43 #142129

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markus, jaka śliczna róża! Dziękuję :hug:

Danielo, miło, że wpadłaś na urodzinowe garden party :dance:
Miejsce na podium? Wow! Przy tylu pięknych forumkowych ogrodach, to naprawdę wielkie wyróżnienie i nie wiem, czy na nie zasłużyłam :oops:

Sylwuś, ja już się nie zastanawiam, nie mam nadziei, ale JESTEM PEWNA! Wiosna wróciła i od jutra zabieram się za wielkie ogrodowe sprzątanie, bo biedne krokusiki, sasanki, ciemierniki i inne wczesne kwiatki nie mają szans zaprezentować się, przywalone warstwą a to liści, a to igliwia, a to kompostu :angry:

Moniko, nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez drzew i wielkich krzewów, mimo że powoli zaczyna doskwierać mi brak słońca w ogrodzie. Cóż, to typowa przypadłość, dojrzałych ogrodów i stopniowo muszę się przestawiać na rośliny lubiące cień lub półcień...Moje ulubione rodki i azalki są zachwycone, lilie jakby mniej :whistle:

Dzisiaj jest już zdecydowanie cieplej, ok. 6 stopni na plusie, a do południa nawet świeciło słoneczko :)
Płaty śniegu widać już tylko w bardzo cienistych miejscach, więc liczę na to, że do jutra całkiem się wytopią.
Przeszłam się po ogrodzie w poszukiwaniu wiosenki; coś tam znalazłam, ale głównie krecikowe kopczyki :evil: Znaczy, że mój kret też poczuł wiosnę i zdecydowanie się ożywił. Żeby było mu raźniej dostał piszczące ustrojstwo do towarzystwa :happy4:
Krokusy kwitną już od miesiąca, ale ze dwa razy były przywalane śniegiem, więc są mocno sfatygowane:

010_2013-04-07.JPG


Przebiśniegi jakby w nieco lepszym stanie:


013_2013-04-07.JPG


...a na parapecie coraz większe rączniki:


0082.JPG


No, ale nie ma się co dziwić - za parę miesięcy to już będą dwumetrowe drzewka ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Kwi 2013 19:14 #142254

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no wiosenkę dziś było czuć w powietrzu!!! :dance:
mama widziała i słyszała dziś dzikie gęsi zaś ja boćki no i pogoda.....8 stopni i słoneczko! :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Kwi 2013 19:18 #142259

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
A my na wschodzie jak zwykle ostatni w kolejce :placze: :placze: :placze: :placze: :placze:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 07 Kwi 2013 20:36 #142327

  • Grzesik
  • Grzesik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 668
  • Otrzymane dziękuję: 563
dala wrote:

0124.JPG

Dalilo, Królowo wszystkich pór roku, oczarowało mnie to zdjęcie, co prawda nie jestem Kaj, ale kryształek utknął mi w oku ;)
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2013 20:36 przez Grzesik.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Kwi 2013 00:51 #142552

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Witaj Dalu,

przyszłam do Ciebie z rewizytą i od razu do wiosennego, dojrzalszego :) , wątku … chciałam tylko jakoś nawiązać do tego wydarzenia by dołączyć i moje życzenia .Tylu tu gości było przede mną, tyle miłych słów.
Czego Ci życzyć Dalu ? Wasze doświadczenia , o których przeczytałam w Werandzie, zapewne bardzo Was wzbogaciły, bo każda zmiana to ryzyko, Wy jednak je podjęliście, a efekty - dzięki Twojej pasji - możemy podziwiać i my w Oazie.

Podobno ‘szczęśliwi, którzy nic nie muszą a za to niejednego świadomie chcą’ – życzę Ci więc tej świadomości , która czyni nasze życie szczęśliwszym.

Ogród perełka. Tonie w zieleni. Wiem, że na to pracuje czas, no i oczywiście serce opiekuna, które tutaj bije z wielką mocą.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Kwi 2013 08:44 #142614

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Daluś jak ja zazdroszcze tych ogródkowych prac dzisiaj :hug:
Wiosna u Ciebie jak zwykle pionierska w stosunku do naszych wschodnich stron :oops:
U mnie śniegu w pół łydki :cry3: a gdzie niegdzie i wyżej :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Kwi 2013 10:00 #142641

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piwonia piękna :) Krokusiki ładniutkie,czyli już coraz więcej wiosny masz,fajnie Ci ;) U mnie też słoneczko od rana świeci i niebo niebieściuchne,aż milej człowiekowi na duszy :wink2: oj jak juz tego zielonego i kolorków się chce ,oj tak :P
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Kwi 2013 16:16 #142798

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dalu, rano przeczytałem Twoje zapewnienie o nadejściu wiosny, troszkę powątpiewałem, ale pogoda dzisiejszego dnia jest chyba najlepszym dowodem Twojej racji :) teraz chwila wolnego od pracy, więc lecę w ogród zobaczyć jak moja wiosna się sprawuje :)
PS - do aktualizacji jest stopka w Twoim profilu, łatwiej podążać Twoim śladem do wątku :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 08 Kwi 2013 17:16 #142828

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ja też wreszcie trafiłam tu do Ciebie , wygląda na to, ze wiosna nareszcie do nas zawitała, odczarowałaś złą aurę tym wiosennym wątkiem :)
P.S.
Spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego :flower1: :flower2:
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 09 Kwi 2013 17:33 #143382

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu niestety zawsze jakoś na końcu się zjawiam .Zdróweczka i sił chociaż spóżniłam się o parę dni :garden1: .Miejmy nadzieję ,że teraz więcej ogrodów pojawi się Kryształkowy wachlarz śliczny
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 13:26 #143792

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Jadziu, ważne, że jesteś! dziękuję bardzo za wizytę i życzenia :hug:

Dorotko, pogoda ciągle jest bardzo zmienna, ale dzisiaj przynajmniej jest dosyć ciepło, więc jeśli nie będzie padać mam zamiar ostro poogrodować ;)

Sylwek, dzięki, stopka zaktualizowana :) Z pracami ogrodowymi jestem w tym roku spóźniona równo o miesiąc, więc jak tylko pogoda się poprawi, nastąpi ostre spiętrzenie ogrodowania!

Aniu, wszyscy mamy dosyć tegorocznej zimy :angry: No, ale teraz to już musi być tylko lepiej, a wiosna z pewnością wybuchnie z wielką siłą :angry:

Jolu, i u Ciebie chyba widać już wiosenkę! Ja dzisiaj mam wielkie plany ogrodowe, bo strasznie już późno się zrobiło - w zeszłym roku o tej porze miałam już wypucowany i zielony, wiosenny ogródek B)

Firletko, dziękuję za życzenia i miłe słowa, które z Twoich ust są dla mnie szczególnie cenne :kiss3:
Tak, moje życie w ostatnim pięcioleciu bardzo się zmieniło, ale tak chyba musiało być; jakaś podświadoma siła pchała mnie w kierunku życia blisko natury :flower1:

Grzesiu, Kaju mój kochany! Ty, jak zwykle, nie pozostajesz obojętny na piękno przyrody :hearts:

Moniko, nie ważne, że późno, ważne, że jesteś :wink2:

Dzisiaj jest dosyć pochmurno (mam nadzieję, że nie będzie padać), ale ciepło. I dobrze, bo w końcu mam zamiar zrobić porządek z drzewami i krzewami, a pogoda nie pozawala na to od miesiąca. Chcę też dalej porządkować rabaty i posadzić trochę cebul, które tonami zalegają w piwnicy. Wczoraj dotarły do mnie lilie z Lilypolu, więc jestem cała hapy :dance: Oj, będzie się działo!!!
Teraz swoje pięć minut mają krokusiki, chociaż niektóre biedaki mocno dostały w kość, przywalone śniegiem.

P1040736_2013-04-10.JPG



P1040747_2013-04-10.JPG



P1040737_2013-04-10.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 13:43 #143802

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękne te krokusiki, :) a zwłaszcza ten fioletowy,aż bije po oczach :P
Temat został zablokowany.

Ogród Dali '2013 10 Kwi 2013 13:44 #143804

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Dalu, nie martw się ;) wszyscy mamy miesiąc w plecy z pracami w ogrodzie ;) dla nas to tylko brak satysfakcji z pracy w ogrodzie i efektów tej pracy, ale dla ogrodników, którzy żyją z tego, to zupełnie inna sprawa, mniejsza sprzedaż, mniejsze zainteresowanie, jednym słowem - straty. To pewnie też niestety przełoży się na ceny w sezonie co już odczujemy bezpośrednio my sami. Krokusy wiodą prym kwitnących liderów w naszych ogrodach, fajnie że dostępnych na rynku jest coraz więcej odmian, mam wyjątkowy sentyment to tych kolorowych zwiastunów wiosny :) udanych prac, pogody, a weekend zapowiadają nam ciepły i słoneczny :) !
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.582 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum