TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 27 Gru 2013 23:25 #210959

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Ja spóźniona bardzo mocno, ale dobrze Ci życzę :)
Spędziłam chwilę w Twoim ogrodzie i już wiem, skąd wziął mi się apetyt na epimedia ;) A chude piwonie są najpiękniejsze, choć nie potępiam pełnych :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 19:12 #211240

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No i jak? Oswojona z nową cyferką z tyłu ;) zdołałaś poczynić jeszcze w tym roku jakieś ogrodnicze zamówienia? A może tylko zamierzasz powziąć mocne postanowienie, że zaraz po Nowym Roku...? :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 20:04 #211252

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta ! Nie zasypiamy w tym roku , bo zimy nie będzie.Popieram Gosię. Prosimy o ukierunkowanie , co w nadchodzącym sezonie będzie trendy w ogrodach i gdzie się ustawiać w kolejkę.I proszę nie odpowiadać ciurkiem po tygodniu,mimo że
gdzie indziej znajduję wpisy, bo to są ważne sprawy i nie mozemy tyle czekać :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 20:05 przez ewa f.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 21:11 #211279

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Wobec takiego dictum Ewy muszę pilnie odpowiedzieć, bo to są rzeczywiście sprawy ważne! :lol:

Ewa, trudno się wypowiadać w sprawie, co będzie w tym roku trendy, bo ogrodnictwo to taka dziedzina, która się modom łatwo nie poddaje, tu każdy sobie swobodnie wybiera to, co mu tam najbliżej grania w duszy gra ;) Z pewnością w niektórych kręgach niesłabnącym zainteresowaniem będą cieszyły się róże, w innych kulki! :rotfl1: Producenci nadal będą nam wciskać istotnie różniące się między sobą ;) jeżówki i żurawki, cieszy natomiast powrót zainteresowania floksami, dzielżanami, to zjawisko obserwowane nie tylko u mnie... Ja mogę z całą pewnością powiedzieć, jakie trendy będą obowiązywały u mnie... Przede wszystkim odchodzimy od roślin wyprodukowanych w laboratoriach ;) na rzecz roślin gdzieś tam rosnących w naturalnych środowiskach, które być może da się zaaklimatyzować do naszych warunków... Tak więc prorokuję duże straty! :rotfl1: :rotfl1: A poza tym epimedia i piwonie! Tak mi się wydaje w chwili obecnej... A gdzie to wszystko zamawiać? No wciąż na te oferty nowe czekamy! :wink4:
Gosiulu, nawet gdyby te cyferki zamienić miejscami, byłoby jeszcze gorzej! :rotfl1: Ale się przyzwyczaiłam już, bo ja się ławo aklimatyzuję :lol: Nie zdołałam niczego poczynić, mimo że chęci ogromne, tak więc chyba w Nowy Rok wejdę ledwo z dwoma zamówieniami... :jeez:
Ewa, apetyt na epimedia bardzo popieram! Mój nieposkromiony w tym roku może się doczekać jako takiego zaspokojenia ;) Piwonie tylko "chude", tego określenia nie znałam! :)
Gosiulu raz jeszcze, a tak z drugiej strony... Jak nie spróbuję sekatorka, nie będę wiedziała, czy dobry! ;) Mam nowy pomysł, na nasz wspólny letni szkółking zostawię, wtedy wszyscy spróbujemy! Ładnie dyńki przykleiłam do pomarańczek? :rotfl1: Mam odrobinę zdolności? :silly: :happy3:
Siberko, sama odczytaj! :rotfl1: Ty wiesz, jakimi malutkimi cyferkami to jest napisane? :lol: Pół roku chyba mają tego okresu przydatności, to by wystarczyło...
Aniu, Magda, dzięki za pomarańczowe... :)
Izulu, ach jaki piękny poemat! I jaki prawdziwy! Ja naprawdę tylu dobrych ludzi dzięki forum spotykam, nawet nie myślałam, że tylu dobrych ludzi na świecie! :hug2: A cuda będą mi bardzo potrzebne w związku z tymi preferencjami roślinnymi na ten rok! ;) Piękny robak! A z wilczomlecza Fireglow Pani zadowolona, bo różne opinie o nim krążą?
Ewa, niech się stanie! :) Biała ma duże szanse na rozrost, bo kompostu ubywać będzie...
Tomku, ach te Twoje derenie...
Mirka, cieszę się, że nie pominęłaś aspektu finansowego...Bo jak tu inaczej te marzenia realizować... ;)
Wiesiu, Vituś, Dorciu, Martusiu i Marysiu, bardzo, bardzo dziękuję! A oferty pana Marka, jak nie było, tak nie ma... Obiecanki cacanki! :happy3:

Ach, co tu dużo pisać, nie jest dobrze, wiosna to czy zima? Gdyby tak było w lutym, można byłoby się łudzić... No nic, wpływu na to żadnego nie mamy, a to jest najgorsze!
To może nieliczni reprezentanci roślin jednorocznych? Tu ukłony dla Markity i Magdali, spora ich zasługa w tej nielicznej ekipie! :)

DSC_1517_2013-12-29.JPG


DSC_1539.JPG


DSC_1542.JPG


DSC_1008_2013-12-29.JPG


DSC_0902.JPG
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 21:14 przez artam.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 21:16 #211281

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Martulu... szkółking nasz doroczny wypada w czasie, kiedy czekoladki stają się mało... efektowne :rotfl1:
Ty lepiej spróbuj sama... a ja poproszę pasztet z cukinii :drool:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 21:32 #211289

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Dajcie mi przepis na ten legendarny pasztet z cukinii, bo dalej będę uprawiać to najekonomiczniejsze warzywo świata :woohoo: Z jednego nasionka tyle dobra :jeez:

A to koleżanka nie zakupiła sobie jeszcze lupy?????????????? Polecam taką ze światełkiem :devil1:
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2013 21:33 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 21:40 #211295

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mnie się w tym roku cukinia nie udała, co nie znaczy, że zaprzestanę uprawy :)
Pełne piwonie kuszą, ale chude będę sadzić chętniej. Nową rabatę mam w planach. Wiadomej oferty piwoniowej wypatruję od kilku dni i tracę nadzieję. Może to jednak dopiero po Nowym Roku...
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Gru 2013 22:42 #211320

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta ! Pokaz kwitnące ciemierniki , bo już bliżej Ciebie widziałam
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Gru 2013 08:58 #211340

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Hmm...Trzeba będzie Marta, na działeczkę się wybrać? U Krysi ciemierniki białe szaleją, patrzyłam u siebie, szaleństwa nie ma.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 01 Sty 2014 19:30 #211919

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Wilczomlecz przeżył morderczą zimę - marnie, bo marnie ale przeżył. Teraz musi przeżyć dość późne przesadzenie- ale ciepło jest, to pewnie jeszcze się ukorzenia ;)
Acha, zanim mrozy go nie zredukowały tak znacznie miałam go za roślinę ekspansywną - rozlazł się na całej grządce różanej... No i pokarało...
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Sty 2014 08:39 #212003

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta mam nadzieję, że z okiem lepiej :unsure: ... hoyoza oka - tak się ten uraz nazywać powinien :rotfl1: .

Kuruj te oko, bo jak Podstolec wstawi w końcu te oferty, to na jedno oko będziesz wolniej zamawiała :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 20:41 #212591

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Gosiulu, ale jakoś tak się składa, że czekoladki zawsze nam towarzyszą... :)
Siberko, pasztet jest przereklamowany ;) , ale podeślę... Ponoć w przyszłym roku to najekonomiczniejsze warzywko ma rosnąć i u mnie... Dalej ani lupy, ani światełka.... ani tunelu! :rotfl1:
Ewa, to uprawa cukinii może się nie udać? W zasadzie to nie moja sprawa ;) , ja do tego się nie mieszam...
No i jest ta oferta i wielkie rozczarowanie... Czekanie było fajne, a teraz...szkoda gadać... Ja piwonie kupiłam jesienią, w nowej ofercie nic nowego...
Ewa, moje ładne ciemierniki zdechły pamiętnej zimy, ostały się ino brzydkie... Nie byłam wciąż na działce, chyba się wybiorę w końcu zobaczyć, co tam u mnie kwitnie! ;)
Vita, jak u Ciebie nie szaleją, to u mnie też pewnie nie...
Izulu, dzielny wilczomlecz, skoro ta zła zima go nie zmogła i w nagrodę to późne przesadzanie? ;) Ja też czasem jestem groźniejsza dla moich roślin niż najgorsza zima! ;)
Dorcia, powiem tak, oko wydobrzało, a na widok tej oferty nie zbielało! :lol: Ja dopuszczałam taką myśl, że może się okazać, iż tam nic nie ma ;) , ale żeby aż tak? Dwa kwiatki ledwie zamówiłam! :huh:
Wielkie noworoczne rozczarowanie mam więc za sobą, pozostaje jeszcze liczyć na to, że inni lepiej się postarają... Już coś i gdzie indziej się pokazuje, cóż, na razie szału nie ma...
Czasem zazdroszczę początkującym ogrodnikom, którzy dopiero zaczynają, tyle mają możliwości zakupowych i z reguły na początku to wszystko się podoba, a potem człowiek się robi wybredny, tego nie lubi, tamto nie zachwyca... Ach, nie jest łatwo...
Na szczęście przyśnił mi się szkółking, naprawdę! I to w takim dużym towarzystwie i rośliny niezwykłe były, no takie, jakich nie ma... :rotfl1: Nakupowałam! :lol: Ale z pustymi rękami się obudziłam... :(

To może jeszcze małe kuszenie epimediami, jedna taka szkółka ogłosiła je roślinami roku 2014, ja się zgadzam! :)
To są liście wypuszczane latem...

DSC_0985_2014-01-04.JPG


DSC_0793_2014-01-04.JPG


I takie małe, skromne, acz urocze...

DSC_0974_2014-01-04.JPG


DSC_1027.JPG


DSC_0843_2014-01-04.JPG


DSC_1024_2014-01-04.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 20:45 #212594

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A to małe skromne i urocze a na dodatek niebieskie to co?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 20:47 #212595

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Tego na końcu poznaję. A to skromne, małe i urocze? Dodam, że kwitnie niebiesko... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 20:48 #212596

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dobrze, że z okiem dobrze :hug: . Z tego co czytam, to Podstolec nikogo chyba nie zachwycił :tongue2: . Nic to, proroczy sen był, więc trzeba czekać aż się zrealizuje :woohoo: .

Śliczna ta serduszka :ohmy: - takiej nie mam - trzeba kupić :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 20:55 #212601

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ja tam zamówiłam tylko kilka roślinek u pana Marka ;)
mama oczywiście stwierdziła, że oszalałam :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sty 2014 21:09 #212612

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No i co? Pierwsze zakupy... i niezadowolonaś :silly:
Malkontencisz, Martulu, jak nic!
Dobrze, że sny chociaż piękne... i wizja pasztetu się rysuje :rotfl1:
Choć nie wiem, czy dane mi będzie latoś go posmakować... ale może coś się jeszcze wyklaruje do lipca :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 05 Sty 2014 10:27 #212689

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mam podobne uczucia-fajnie się czekało, niewiele zamówię, bo część piwonii już wcześniej kupiłam. Teraz sobie powybrzydzam :)
Deszcz pada od rana.
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.521 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum