TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 25 Sty 2014 22:24 #218048

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, Śnieg Cię zasypał, czy opracowujesz plan dorobienia? ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 27 Sty 2014 21:28 #219002

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, czekam na aktualną fotkę białej (teraz w 100%)rabaty. :search:
Iglaki w śnieżnej otulinie pięknie na zdjęciach wyjdą.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Sty 2014 21:30 #219907

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Pani Gospodyni uchyl rąbka tajemnicy?teraz doczytałam o otwarciu na zagraniczne rynki.........to juz brzmi poważnie i znajomo :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Sty 2014 15:14 #220084

  • howlit
  • howlit's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 305
  • Otrzymane dziękuję: 391
Marto, wpadłem z rewizytą. Przejrzałem dopiero 35 stron, ale jestem pod wrażeniem. Mania kolekcjonerstwa rzeczywiście Cię dopadła.Mała porada odnośnie hiacyntów i tulipanów. Jeżeli chcesz mieć ładne hiacynty, to niestety, ale co roku trzeba po zbrązowieniu liści, wykopywać.W przeciwnym razie będą coraz słabsze, aż zginą zupełnie.Przechowujemy do jesieni w przewiewnym miejscu, sadzimy przed przymrozkami, aby się ukorzeniły. To samo dotyczy tulipanów, oprócz gatunków. Wiąże się to z tym,że pochodzą one z innego klimatu, gdzie lato jest suche i bezdeszczowe,a więc mogą odpoczywać w glebie. U nas niestety większość działkowców tego nie robi,a potem narzekania.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Sty 2014 09:08 #220390

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
zaglądasz czasem na stronę Rehacka? on dodaje żwirku, o którym pisze Henryk, do wszystkiego na skalniakach
- on , też nie ma zdecydowanego zdania o obuwikach - zimotrwałość ?? ale zdecydowanie : + CA

, a zdjęcia /poglądowe/ !!! przydatne
www.zrehacek-alpines.cz/os/SkalnC.htm
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:14 #221152

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Marto jak tam zima? Nie zasypało Cię???
No i jeśli tak, to pytanie, czy mamy jutro oglądać Polsat? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:16 #221153

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Choć, biorąc pod uwagę krążące ostatnio pogłoski o transferach, należy bacznie przyglądać się również innym stacjom :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:18 #221155

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wszystkich stacji nie da rady obskoczyć ;)
Marta jakaś wskazówka by się przydała :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2014 20:20 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:47 #221161

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
gorzata wrote:
Choć, biorąc pod uwagę krążące ostatnio pogłoski o transferach, należy bacznie przyglądać się również innym stacjom :rotfl1:

Sugestie z innego wątku na temat kaftanu dla Cześka nie były przypadkowe :lol:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:52 #221163

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
rispetto wrote:
gorzata wrote:
Choć, biorąc pod uwagę krążące ostatnio pogłoski o transferach, należy bacznie przyglądać się również innym stacjom :rotfl1:

Sugestie z innego wątku na temat kaftanu dla Cześka nie były przypadkowe :lol:

Czarownice jedne :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 20:57 #221166

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jakie jedne, jakie jedne? Jedyne! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Lut 2014 21:02 #221169

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Ja to wiem co Marta porabia ...jest na feriach , choć dziś ostatni dzień :(
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2014 21:06 przez evastyl.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Lut 2014 21:19 #221656

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, ja nie wiem, czy potrafiłabym się jeszcze cieszyć na zakupy różane, chyba mi przeszło... I to nawet nie z powodu dziury budżetowej! :)
Marta, ano na obuwiki... Nie da się kupić obuwików bez zrujnowania się... Ja kupiłam i tak tanio...
Wszystko zaczęło się od tego niepozornego kwitnienia...

DSC_0623_2014-02-04.JPG


Potem jesienią pojawiły się pewne widoki na obuwiki, widoki się jednak na wiosnę przeniosły ;) , a tymczasem w zimie wzięło mnie strasznie. Naoglądałam się różnych stron i poległam... To są najpiękniejsze rośliny!
No śniegu chyba wystarczyło! :lol: Nawet o pewnym nadmiarze można mówić... ;)
Dorciu, ja nieustająco myślę pozytywnie! Nawet o mojej dziurze budżetowej się staram tak myśleć ;) A o różach to już bez żadnego problemu!
Podziwiam Twoją wstrzemięźliwość zakupową... U mnie w tym roku straszne rozpasanie, ale same najpotrzebniejsze rośliny kupuję! :rotfl1:
Ewa, no właśnie! :rotfl1: Takie objawienie to nie byle co, nie na co dzień się trafia, toteż musiałam je uszanować! :rotfl1: No obuwiki, przyznaję się! W ślad za objawieniem poszło rozczytywanie się, no tylko to objawienie w kwestii finansowania nie przyszło, ale nie tracę nadziei! :rotfl1:
W kwestii śniegu, to chyba się zmieniło od czasu, kiedy to pisałaś? ;)
Ewa, obuwiki! Sprzedaż hojek to nie groźba, to wybawienie! ;) Ja jednak nie jestem stworzona do ogrodnictwa parapetowego... Do uprawy róż też chyba nie jestem stworzona ;) Mam nadzieję, że do obuwików tak! :happy3:
Kasiu, ja nie muszę, ja chcę! :happy4:
Małgoś, śnieg mnie chyba nie zasypał, choć łatwo nie jest... Z dorobieniem też... ;) Ja nie szukam pracy, to i praca mnie nie szuka... ;)
Romek, teraz to ja mam wszystkie rabaty białe zapewne, ale jako że drogi niepewne, to się na razie nie wybieram, biała otulina ;) musi trochę stopnieć, żebym mogła chociaż bramę otworzyć...
Ewa, bo to poważne otwarcie! :lol: Ja już też wielokrotnie kupowałam za granicą, ale jakoś tak coraz dalej i dalej brnę ;) z tymi zakupami..
Henryku, bardzo miło mi Cię gościć! Faktycznie to kolekcjonerstwo jak dopadnie, to trzyma... W kwestii tulipanów i hiacyntów powiem tak... Gdyby to na tym polu mnie kolekcjonerstwo dopadło, to z pewnością bym tak robiła, wykopywała, przesuszała, wszystko jak trzeba :) Ale ja tulipany traktuję jako takie czasoumilacze ;) w oczekiwaniu na rośliny, które lubię naprawdę :) A skoro tego nie robię, to i staram się nie narzekać, bo doskonale wiem, że to moje zaniedbanie, ale pewnie tak już zostanie... :unsure:
Ewo, również dziękuję, że do mnie wpadłaś! :bye: Stronę Pana Rehacka oczywiście znam, podziwiam autora, no może nie za samą stronę ;) , ale za to, co robi w ogrodzie... Dziękuję za poradę w sprawie żwirku i za ten link, choć nieźle się nagłówkowałam, co te wszystkie symbole oznaczają, zanim odkryłam ścieżkę ;) do objaśnień..
Już nie pamiętam, gdzie ja wyczytałam o tym reginae, że potrzebuje kwaśnego podłoża...
Paweł O, już się Ciebie nie boję! ;) Ale jakiś taki niespokojny teraz jesteś... :rotfl1:
Odpowiadam... Nic mnie nie zasypało i nic mnie nie sfilmowało... ;)
Gosiulu, ja się nigdzie nie wybieram ;)
Dorota, naprawdę chcesz wskazówki? ;) Kulki! :P
Paweł, transferom myśli i idei mówimy zdecydowane tak! :happy3:
Grześ, dziękujemy za komplement, prawda Gosiulu?
Ewa, Ty wiesz, co robiłam tego dnia... Włosy z głowy rwałam! ;) Na szczęście niepotrzebnie...

No to obuwiki pierwsze już są w drodze...
I wszystkim obuwicznym ;) sceptykom powiem, że wszystko jest już zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, wbrew pozorom ;) miejsce mam dla nich znakomite, kompost bukowy się robi, ale on się dla tych dwóch zaplanowanych wcześniej robi, nic to, las bukowy już się zgodził na pozyskanie paru worków ziemi ;) , czesiek niewysprzątany jeszcze w środku po sezonie jakby wiedział, ze mu przyjdzie wory ziemi targać ;) Tylko brać się do roboty...

Ale jeszcze taka mnie myśl naszła, jak to dobrze czasem rośliny na wszelki wypadek kupować ;) Naoglądałam się ostatnio w wątkach różnych na przykład takich lewizji i ja się pytam, czemu mam tak mało...

DSC_0647_2014-02-04.JPG


DSC_0648_2014-02-04.JPG


A przecież mogłam kupić więcej... Jak na przykład tych cudnych astrów Christine...

DSC_0790_2014-02-04.JPG


Od razu lepiej, prawda?
Bożykwiatów też mam za mało, a mogłam kupić więcej... No i tak mnie to męczyło ;) , że w środku zimy zadzwoniłam do pewnego szkółkarza zapytać, czy będą... Tak więc, jeśli ktoś też ma takie wrazenie, ze ma za mało lewizji i bozykwiatów, proszę mówić, mogę do Sulejowa dostarczyć :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Lut 2014 21:30 #221664

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
A jak ktoś ma wrażenie, że tych astrów ma za mało, albo wcale ich nie ma a chciałby mieć? ;) Jest szansa?
Widzę, że cię znów wciągnęło :lol: Niech ta zima lepiej sie już skonczy :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2014 21:31 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Lut 2014 21:34 #221665

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
...w najdrobniejszych...
I to chyba jeden z moich zarzutów wobec obuwików :rotfl1:
Liche to takie... niepozorne :funnyface:
Martulu... komplementa wszystkie bierzemy na klatę... prawda?
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 05 Lut 2014 08:24 #221722

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I ja się nie dałam urokowi obuwików :silly: Beznamiętnie obserwowałam eBayowe licytacje ... dlaczego :think:
Noooo bo ja kocham kulki :happy3: różyczki i jeszcze jeżówki :woohoo: żurawki, hostki.
Miejsca brak :happy-old: choć w przypadku obuwików to akurat nie jest najlepszy argument :happy4:
Będę się zachwycała u Marty :hug:
Dlaczego mało lewizji u Ciebie :think: kiedyś słyszałam od Pani, że nie najlepiej zimują :funnyface:
To co, coś się zmieniło ;)
Marta ja chcę wiosny :cry3: te marcowe plany pobudziły nieco do życia, poczyniłam pierwsze zamówienia :woohoo:

EDIT.
Zamówiłam trytomy :think: zgadnij czyja to zasługa :rotfl1: :happy3: :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2014 08:45 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 05 Lut 2014 09:12 #221744

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że Twoje ogrodniczenie wchodzi w fazę bardzo zaawansowaną ;) , podobają ci się coraz mniejsze i coraz skromniejsze roślinki :happy4: . Za to coraz trudniej dostępne i wymagające różnych dziwnych rzeczy do życia (kompost bukowy :ohmy: ), o rujnowaniu się na zakup owych roślinek nie wspomnę :happy3:
Niemniej będę z zainteresowaniem śledzić rozwój Twojej nowej pasji :silly: , oby potrwała dłużej niż hojowa :whistle:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 05 Lut 2014 09:17 #221747

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
"Nie o to chodzi by złowić króliczka. Ale by gonić go" :happy4:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.394 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum