TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 21:09 #183065

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Przyleciałam za floksami a tu przecięcie wstęgi,odebrana obwodnica?Hortensje świetnie wyglądaja w wersji mini i maxi,trzeba zapozyczyć pomysł.Ja przycięłam 1 krzak z przodu nisko z tyłu wysoko,muszę sie przyjrzec jak to w kwitnieniu wyjdzie.Ale,ale co to za koniczyna?????????nie znam,nie widziałam,od Maja,czyli pasuje do traw :think: lubie takie nietypowe roslinki coraz bardziej.Acha,oglądałam juz tego floksa Neon cos tam ale jakos inakszy mi sie widzi,mniej regularny rysunek,bez obwódki.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 22:02 #183105

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
plan jest taki, żeby kupić aż trzy takie koniczyny

Martulu, nie poznaję Cię... Aż trzy? Chyba ktoś się zalogował i podszywa pod Ciebie? Trzy :rotfl1:

A swoją drogą to takiej ładnej kępki tej koniczyny to nawet w TV nie widziałam... Ta którą widziałam była o wiele skromniejsza. A i tak miała prezencję. Mówili, że długo kwitnie :)

Domek na ostatniej fotce wygląda jakby zanurzał się w kąpieli z pianką.
A ja, patałach. przysuszyłam swoje hortensje i gubią już żółknące liście. Br... nie lubię żółtego... A co zrobiłam Bobo to nie wiem, bo nie zawiązało kwiatów :crazy:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Lip 2013 09:24 #183203

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Pięknie kwitną hortensje. U mnie jeszcze w zielonych pąkach. Jakoś tak wszystko u mnie później kwitnie.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Lip 2013 10:03 #183214

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Trytomy obrodziły :bravo: pięknie, pięknie.
To są wcześniejsze nabytki zdaje się? Moje ubiegłoroczne nie zakwitły zupełnie :supr:
Pani nie czyta moich wpisów chyba :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Lip 2013 10:11 #183221

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wspaniałe kępy liliowców :woohoo: będziesz dzielić :wink4: ? Trytoma mnie też kiedyś zachwyciła, ale nie pobyła u mnie w ogrodzie, niestety :( Co robisz, że tak pięknie kwitnie?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Lip 2013 22:33 #183396

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
:thanks:
To tak na poczatek aby sie uwiarygodnić.
Krystyna
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 31 Lip 2013 22:50 #183401

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Jak najbardziej białą koniczynę poproszę dla mnie nabyć/2 sadzonki jak cena nie jest egzotyczna/. I jakby był po drodze ten niby-rabarbar, co go u Vity podziwiałam nad strumień 3 sadzonki.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 01 Sie 2013 00:36 #183432

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Ewa mogłabyś jaśniej, niby-rabarbar czyli rabarbar dłoniasty, czy niby-rabarbar astilboides?
Jak astilboides to trzy sztuki ukopię u siebie, nie bardzo nam będzie po drodze po niego jechać w sobotę.
Chyba, że Marta wyskoczy w tzw. międzyczasie. Sądzę jednak, że nie wyskoczy...
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 01 Sie 2013 07:55 #183455

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Vita ! Chodzilo o Astilboides. I wcale nie wykopuj.Kiedyś przy okazji pamietajcie, bo Marta mówiła ,ze ma tanie żródło zakupu.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Sie 2013 21:31 #183814

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Marta, w zasadzie jakby się tak dobrze zastanowić, to może połączenie lilii i host nie byłoby takie złe... Najpiękniejsze z możliwych liście i całkiem niebrzydkie kwiaty ;) :P Daj hortensjom rok, dwa, czas ma tu pewne znaczenie, większe niż cięcie... Jak patrzę na prognozy, to podlewanie w najbliższym czasie tylko własnymi siłami...
Ewa, Twój wniosek w sprawie koniczyny bardzo słuszny! Powiedziałabym, że nie tylko do traw, ale i do kulek! ;) Koniczyna jeszcze bliżej nie znana, dowiemy się u źródła! ;)
Tego floksa też widziałam w pewnym internetowym sklepie i to nie to... Też w ten sposób przycięłam Limelight, na razie zapowiada się dobrze...
Izulu, nie, nie podmienili mnie! :lol: I to nie to nawet, że dojrzałam do jakichś większych plam kolorystycznych, ot po prostu... Koniczyna taka piękna, a biała rabata taka pusta! :rotfl1: Z hortensjami nie może być aż tak źle... Może się ockną?
Danusiu, wszak czekanie jest najprzyjemniejsze... :)
Jolu,fakt, nie dostrzegłam Twego posta, bo w tym czasie pisałam, no wiesz... Ale popatrz, nie przeczytałam, a na pytanie odpowiedziałam! :rotfl1: To już wiesz, jak z tym frontem było, niezbadane ścieżki jego, działeczkę omija niesprawiedliwie! Trytomy dużo pokaźniejsze niż w zeszłym roku, obrodziły! Czekam na kolejne...
Marysiu, no w zasadzie nic nie robię, oprócz tego, że bardzo chcę, żeby kwitły... ;) Nie w każdym wypadku to jednak wystarcza... :rotfl1: Z liliowcami sama nie wiem, fala upałów nadchodzi... A Fiskarsik tępy się okazał, nie radzi sobie z pewnymi rzeczami... :rotfl1:
Krysiu, miło mi, wierzę w Ciebie! ;)
Ewa, dyspozycja przyjęta do realizacji! ;)

Jutro czekają nas niesamowite wrażenia, odwiedzamy niesamowity ogród EwyF! Wcześniej wpadniemy tu i ówdzie! ;)

A wieści z Martowego są takie... Ciocia, okazała się ogrodniczką co się zowie! Wywodzi się widocznie z takiej ogrodniczej szkoły ;) , co to każe każde zło tłumić w zarodku... Wczoraj zauważyła plamki na listkach poziomek... I postanowiła działać niezwłocznie! Poziomek już nie ma... :rotfl1: A mogły być... Dodam jeszcze, że truskawek już dawno nie ma z tego samego powodu! :rotfl1: Znaczy korzonki tylko zostały...Drżę o moje róże, bo też na nich plamki dostrzegła! :rotfl1: Ciociu! :hug:

No a teraz zdjęcia...

Jeszcze liliowce...
Na zdjęcie zasłużył Piano Man...

DSC_1495_2013-08-02.JPG


Głównie z powodu tego...

DSC_1494_2013-08-02.JPG


I jeszcze...

'Janice Brown'

DSC_1501_2013-08-02.JPG


'Dan Mahony'

DSC_1502.JPG


Potwór... ;)

DSC_1491.JPG


Maczek nie wiadomo skąd...

DSC_1479.JPG


A te wiadomo skąd! Marta :hug: , tu wszystko się zgadza, kolorek jest jak trzeba! :lol:

DSC_1497.JPG


'Bobo'

DSC_1515.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Martowy prawie ogród 2013 02 Sie 2013 21:49 #183820

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Bobo już kwitnie i to tak :woohoo: A u mnie wcale...
Sporo się u Ciebie dzieje, Cioci wytłumacz, że z różami trochę inaczej trzeba postąpić i będziesz miała gratisową ochronę przed czarną plamistością. Bo sama się za nią nie weźmiesz. Liliowiec, ten 'Piano...' wyjątkowo ładny, jak na liliowca.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 02 Sie 2013 23:02 #183840

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marto,dobra ciocia nie jest zła,a jak Twoja makleja ma się?bo w krzakach znalazłam doniczkę ze swoją i szukam miejsca,może jakaś ściana przed sąsiadami?????????????? :think:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 03 Sie 2013 12:07 #183886

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta u Ciebie to dopiero można się naoglądać liliowców :thanks: . Szczególnie wpadł mi w oko 'Ed Murray'. Gdyby kiedyś rozrósł Ci się za bardzo :whistle: , to ja chętnie :oops: .

Czy "prawie biała" już skończona? :think: Czy były jakieś nowe obwodnice? :think:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sie 2013 21:26 #184131

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Trzy koniczynki :woohoo: ale się zrobi biała plama i jeszcze ktoś tam nade mną napisał, że obficie kwitną - oj będzie się działo :P można poprosić o namiary na tę koniczynę
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sie 2013 23:07 #184165

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No koniczynka cudo <3
Ciocia natomiast ma intuicję ogrodniczą ! Bardzo dobrze uczyniła tym truskawkom :bravo:
To normalny zabieg pielęgnacyjny. O poziomki się nie martw ,odrosną i powinny jeszcze owocować w tym roku :D
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sie 2013 23:26 #184170

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta ile u Ciebie kolorów a ja myslałam ze tylko jeden lubisz :P Trytomy niewątpliwie Cię lubią, kwitną już drugi raz? ja też je lubię, ale bez wzajemności :dry: Liliowców ile masz? nie, nie proszę żebyś liczyła :happy4:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 04 Sie 2013 23:53 #184173

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Mogłaby policzyć :rotfl1:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 05 Sie 2013 15:13 #184252

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Pewnie ma dużo :rotfl1: :rotfl1: ............ a ten rok jakoś powoduje , że one produkują dodatkowe płatki u mnie i Bonanza I Julia Naewmar miały właśnie takie kwiaty

Marta czy to może być Janice Brown'???

DSC08800_2013-08-05.JPG
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum