TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 28 Lip 2013 21:03 #182502

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jolu, zasłonka przymocowana dobrze...wydaje się... Choć nie wiem, czy akurat tam, gdzie powinna... Słońca wtedy nie było... Odlecieć, nie odleci, do słupków ogrodzeniowych przywiązana bardzo! :rotfl1:
Marta, białej jeszcze wtedy nie było, także to nie dlatego, że nie mam zaufania! :) Rabata biała wielka, 12 metrów długości posiada! Koniczynka cudna, nie ładna! ;)
Shiralciu, wielka póki co, a za jaki czas miejsca na niej zabraknie? ;)
Alinko, oj, ubywa tych kamieni stanowczo za szybko... Gdzie mi do górskich rzek się wybierać, daleko! Daleki sąsiad powinien kamieniodajne pole zaorać, może coś wyorze... Czemu nie orze... :unsure: Faktycznie, moje lilie też w kropeczki! :)
Kasiu, dziękuję Ci, że Ty widzisz...biel! :lol:
Aniu, no jeszcze w zasadzie nie wyszło, bo wciąż pusto... Wkrótce kolejne przesadzanie! :) Zapach lilii pewnie cudny, nie zarejestrowałam jakoś...
Vituś, jak się da, to ja mogę pracować! A sama wiesz, że tworzenie czegoś nowego w ogrodzie uskrzydla! Na razie prace dalsze wstrzymane, nie tylko z powodu upałów, kamienie się kończą! Nazwę mego wątku uważam za właściwą ;) , ale Twoją uwagę drzewa moje powinny przeczytać... Koniczyny się nie boimy! Niech się nawet samowysiewa! ;) Z kosiarką kicha...
Mirka, zabranianie powinno być zabronione! ;) A jesteś pewna, że to miałoby wszystkich dotyczyć? :P Ale tak się akurat składa ;) , że mogę spełnić Twe życzenie! ;) Garden Party I Salmon's Star!
Monika, no trochę się napracowałam, ale dla ogrodu ja mogę wiele! ;)
Piotrek, lilie? Jesteś pewien? ;) :rotfl1: Te trzy lilie, a nie dużo, dużo liliowców? :rotfl1: Oj, Wy jesteście jacyś inni! :rotfl1: :happy3:
Nie wiem, czy boso będzie się dobrze chodziło, chyba że po masaż będzie się chodziło... ;) Moje obwodnice powstają na suchej zaprawie, dopiero po ułożeniu podlewam delikatnie...

Ale gorąco, nie do wytrzymania! Odbyłam dziś morderczą drogę do sklepu... Ze sto metrów... A jutro ma być gorzej...
Zatem fotki prawie aktualne...

'Night Embers'

DSC_1307.JPG


'Ed Murray'

DSC_1313.JPG


'Court Magician'

DSC_1314.JPG


NN...

DSC_1302.JPG


I widoczki rozmaite...

DSC_1281.JPG


DSC_1286.JPG


DSC_1306_2013-07-28.JPG


Wielka nadzieja białej rabaty... Wilczomlecz 'Tasmanian Tiger'

DSC_1321.JPG
Ostatnio zmieniany: 28 Lip 2013 21:06 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, Amlos, Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 28 Lip 2013 21:11 #182504

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Widzisz zmotywowana przypomniałaś nazwy odmian ......... dzięki :thanks: :thanks: w tym roku nie było żadnych zakupów liliowych ( ani jesienią , ani na wiosnę ) to sobie zapisuję ciekawe odmiany ( jak są podpisane ;) ) może cos dokupię :whistle: :whistle:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 28 Lip 2013 21:18 #182505

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Staram się doszukiwać czegoś ładnego w tych ciemnych liliowcach i udało się! 'Ed Murray' ma ładne... tło! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 28 Lip 2013 22:13 #182532

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Nie dziwię się, że zapałałaś chęcią posiadania TEJ kończyny - piękna, po stokroć piękna. A jak by się prezentowała na białej rabacie :supr3:

U nas dziś też było strasznie gorąco, o 19-tej na termometrze w cieniu było jeszcze 34 stopni - ugotować się można
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 28 Lip 2013 22:23 #182536

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ano lilie zapadły mi w pamięci :) Wśród morza liliowcowych kwiatów były jak rodzynki w cieście :wink4:
U mnie w cieniu było tylko 36oC, w słońcu termometr dobił do końca skali. :woohoo: Dobrze, że ni pękł. :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 07:22 #182575

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
Martuś, gratulacje zakończenia budowy obwodnicy, na tle kraju jesteś totalnym przodownikiem pracy w tej dziedzinie, gdzie byłaś przed Euro ? B) a już tak zupełnie serio kawał dobrej roboty ! biała rabata niech dojrzewa z roku na rok i pięknieje :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 09:21 #182590

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Widzę, że jakoś powoli odchodzisz od kulek. :ohmy: :happy:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 09:38 #182597

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
Liliowce piękne,Ed Murray i u mnie jest,tylko Twój jakby ton ciemniejszy :crazy:
'Court Magician' bardzo ładniutki,,,takie mnie ostatnio kręcą :hammer:
hortensje i jeżówki śliczne to jest ich koronny czas :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 22:51 #182794

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak to dobrze, że nie zlikwidowałaś tego pola liliowcowego.
Takie cudo by nas ominęło.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 22:56 #182797

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, ja jednak zostanę we frakcji liliowej, a liliowce będę podziwiać u Ciebie ;) Ja też mam ich sporo, ale pozostanę przy tej liczbie, bo choć je lubię jak kwitną (byle obficie, a nie jednym kwiatkiem :happy: ), to te żółknące liście mnie irytują :angry:
A pogoda jest jaka jest, czyli gorąc i susza! Chociaż u mnie za oknem chyba coś zaczyna grzmieć...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 29 Lip 2013 23:00 #182798

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
aha czyli upały i słoneczko poszły do Ciebie a mi zostawiły owszem wysokie temperatury ale bez słońca ale za to z takimi burzami, że strach się bać - oddaj mi zaraz słonko! :devil1:
liliowce, floksy piękne :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 12:25 #182873

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Widzisz to co ja? Coś niepojącego nadciąga...oby tylko po takich temperaturach nie chciało zrównać nas z ziemią. Tfu tfu. Możesz chyba sobie odpuścić dzisiejsze podlewanie.
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 13:01 #182888

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
O Matulu kochana, Ty mnie potrafisz rozśmieszyć od rana...
Poczytałem o poczynaniach w martowym i jadę na rynek Brukseli odlotowy
Nie mam talentu do rymowania, ale podziwiam Cię moja kochana :devil1:


:rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 17:37 #182969

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
vita wrote:
Widzisz to co ja? Coś niepojącego nadciąga...oby tylko po takich temperaturach nie chciało zrównać nas z ziemią. Tfu tfu. Możesz chyba sobie odpuścić dzisiejsze podlewanie.

No i ...?

Ogrody podlane?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 18:03 #182976

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pewnie nie :dry: , pokropiło z 15 minut i tyle było :unsure: , przynajmniej u mnie :pinch:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 19:56 #183011

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
artam wrote:
Ale gorąco, nie do wytrzymania! Odbyłam dziś morderczą drogę do sklepu... Ze sto metrów... A jutro ma być gorzej...
Na tyle gorzej, że nawet pisać się nie chce ;)
Ja nawet z aparatem w te upały nie wychodziłam, a wieczory całe na podlewanie :jeez: i opędzanie się od komarów :club2:
Dzisiaj wspaniały chłodek /teraz 24 stopnie :silly: / i popadało nareszcie :dance:
Mam nadzieję, że pas nawałnicowy nie ominął Martowego?
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 20:27 #183034

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Mireczko, a to jak w tak szczytnym celu głową ruszałam ;) , to nie szkoda wysiłku... Może jak lilie przekwitną, to Ci ochota na kupowanie minie... ;)
Gosiulu, a bo to tak specjalnie się postarałam... Coś Ty się coraz bardziej floksowa ;) robisz...
Iwa, dlatego też plan jest taki, żeby kupić aż trzy takie koniczyny! Ciekawa tylko jestem, jak długo ona kwitnie, czy może nieustannie jak te zwykłe koniczyny... Tak by było najlepiej! :lol:
Piotrek, u mnie lilii niewiele, takie rodzynki faktycznie... Nie mam ich gdzie sadzić, wśród liliowców giną, do hostek mi nie pasują, o kulkach już nie wspominając... Biedne termometry... ;)
Sylwek, bardzo Ci dziękuję! :) Przed Euro byłam o kilka obwodnic do tyłu... ;) Biała rabata teraz zadaniem priorytetowym, dbać o nią będę, to i może jest szansa na pięknienie! :)
Danusiu, ależ skąd! To raczej kulki odchodzą ode mnie! :rotfl1: :rotfl1: Jakoś banksiany się w tym roku zbiesiły...
Aniu, jeśli kręcą Cię ciemne liliowce, to masz spore możliwości, jest tyle pięknych odmian...
A to mój faworyt wśród ciemnych liliowców...

'Lavender Blue Baby'

DSC_1361.JPG


Małgoś, nie, nigdy nawet zalążka takiego planu nie było! ;)
Dalu, poruszasz bolesną kwestię... Nie da się rozwiązać problemu tych liliowcowych liści po kwitnieniu... Nie da się zasłonić niczym, a wycinanie podsychających przy takiej ilości mnie przerasta... Pozostaje odwracanie wzroku... ;) No to pogrzmiało i popadało u was solidnie, jak słyszę...
Martusia, a zabieraj sobie to słońce z powrotem! ;) Mogę wziąć w zamian burze, ja lubię... Oby nie przesadne...
Vituś, Magda i Marta, podlane, podlane! Przeze mnie! :angry: W Lublinie dziś porządnie podlało, z półtorej godziny porządny deszcz... Po deszczu zebrałam się i pojechałam na działkę... A tam nic! Sucho, ledwie pokropiło! :mad2: Zafundowałam roślinom solidny prysznic, pokażę na koniec sezonu rachunek i zażądam wdzięczności! :rotfl1:
Igor, masz, masz talent, rozmaite masz talenty, skąd wiadomo! :rotfl1: A rynek w Brukseli potrafi być odlotowy, bo tam taki dywan z kwiatów rozkładają, ale chyba nie teraz... Miłych wakacji!

Cztery dni nie byłam, ani razu w tym czasie nie padało, ale roślinki dzielnie się trzymały! Pierwsze kroki skierowałam oczywiście tu...

DSC_1329_2013-07-30.JPG
:woohoo: :woohoo:

Jeszcze poprzyglądałam się innym trytomom, coś jeszcze się wykluwa!

Dla miłośników lilii! :)

DSC_1332_2013-07-30.JPG


DSC_1333_2013-07-30.JPG


DSC_1346.JPG


I dla frakcji liliowcowej :)

'Fooled Me'

DSC_1352_2013-07-30.JPG


'Clothed in Glory'

DSC_1358.JPG


'Ruffled Peach Parasol'

DSC_1335.JPG


'Siloam Ethel Smith'

DSC_1362.JPG


I jeszcze widoczki, w tym przydomkowe...

DSC_1330_2013-07-30.JPG


DSC_1356.JPG


DSC_1372_2013-07-30.JPG


DSC_1374.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2013 20:30 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, Margolka

Martowy prawie ogród 2013 30 Lip 2013 20:39 #183039

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mnie tam lilie pasują do wszystkiego :rotfl1: , no owszem, nie mam tylu kulek i host :whistle:
A jak pięknie Ci hortensje kwitną :ohmy: . Moje chyba albo za młode, albo... źle przycięte :happy3:
U mnie też podlane własnymi siłami :evil:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.645 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum