TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 23 Lip 2014 16:07 #285623

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dzień dobry Asiu !

Wpadam na chwilę przywitać się i zaczynam czytać wątek od początku. Twoje obie zdobycze piękne, ale przyznam, że oczarowała mnie bardzo druga ślicznotka w równie pięknej i eleganckiej donicy :hearts: Nota bene pierwszą zdobycz też kiedyś będę mieć :yummi: No, ale CPM, Lady of Shalot czy Charlottę już mam :wink4: To tak a propos kreciej roboty :devil1:
Czy ja wyglądam na kreta? :funnyface:

Pozdrawiam :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 23 Lip 2014 18:11 #285652

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Asiu,
piękne portrety różane. Lovely Green i Pashminie bardzo ładnie w swoim towarzystwie i z dodatkiem przywrotnika. Super wyszedł Ci też czerwony kolor na zdjęciach :bravo: Dzięki za relację z Rosarium :thanks: to musi być coś takie łany różane po horyzont. Robaczek faktycznie wygląda jakby coś kombinowała - jeśli tak to będzie ciekawie :dance: Co do Twoich zdobyczy - co tam angielki.. masz 2 śliczne cukiereczki.
Tęskno mi do widoków Twojego ogrodu...wracaj do nas...nie daj się depresji :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 23 Lip 2014 18:34 #285659

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, dzięki za relację z Rosarium! Jakże miło obejrzeć niemal bezkresne pola różane...
Ja się z królewnami uspokoiłam, nasyciłam... raz, że jest ich już dość, dwa, że nie mam miejsca na więcej...

Pokaż trochę szerszej perspektywy z działeczki... jest na pewno pięknie!

Jaka dziś aura w Posen? Tu popołudnie w życiodajnym deszczu...

Pozdrowienia ciepłe!

Ogród (nie do) Poznania. 01 Sie 2014 19:15 #288390

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu.......no a gdzie znowu zaginęłaś? :whistle:
upałów na razie nie widać więc proszę mi tu się zaraz pokazać i zdać relację :evil:
bo jak nie to...... :evil: :devil1:
no chyba, że na urlopiku jesteś......to podaruję......może :whistle:

Ogród (nie do) Poznania. 06 Sie 2014 23:31 #289836

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Halo Asiu, co słychać - humorek się poprawił?
Na szczęście upały nieco odpuściły, popadało - Ogród na pewno odżył a z nim i MY!
A wiesz co, parę tygodni temu wykarczowałem te jałowce, które rekomendowałaś do usunięcia :D
Zrobiło się trochę miejsca --> na TYLKO 1 azalię, nieokreśloną acz znaczną liczbę lilii (w przyszłym roku) oraz kącik host (w miejsce "kapusty" czyli bergenii :D)
Pozdrawiam :)

Ogród (nie do) Poznania. 07 Sie 2014 06:23 #289849

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, hop hop!
Co tam u Ciebie, w życiu i ogrodzie?
Napisz choć parę słów, czy wszystko ok.
Ściskam,
A

Ogród (nie do) Poznania. 07 Sie 2014 11:43 #289899

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Asia się pewnie urlopuje nad jeziorem, jak co roku o tej samej porze ;-)
Ciekawe jakie cebulki upolowałaś :silly:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 08 Sie 2014 10:33 #290096

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Asia, jak już wymoczysz się na zapas to wstawiaj nowe zdjęcia i relację, co w trawie piszczy ;)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły

Ogród (nie do) Poznania. 15 Sie 2014 14:43 #291764

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu.....no wracaj do nas....i zdjęcia poprosimy bo jak nic zrobię Ci nalot i.......uduszę :evil: :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 18:05 #294227

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
10 dni minęło i nic......Asiu :club2: :club2: :evil:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 21:09 #294293

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Martuniu, moja wierna "czytelniczko" zaczęłam pisać, ale to trwa... dużo się nazbierało. Poproszę o jeszcze odrobinę cierpliwości...

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 21:52 #294313

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oki :hug: :kiss3:

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 21:53 #294315

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
To ja też czekam na czytadło wieczorową porą :coffe:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 22:02 #294321

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Chyba już raczej poranną wypadnie :oops: ...

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sie 2014 22:04 #294322

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu, opowiadaj, co u Ciebie. Forma lepsza..? Pozdrawiam i też czekam.. :coffe:

Ogród (nie do) Poznania. 26 Sie 2014 10:19 #294416

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry! :kiss3:

Ogród (nie do) Poznania. 30 Sie 2014 16:34 #295628

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzień dobry! Nazywam się Asia. Asia2.
Może ktoś jeszcze mnie pamięta?
Nie? Co zrobić, sama jestem sobie winna ;) ... tak się zaniedbać towarzysko :jeez: ....
Tyle się działo w międzyczasie, że nie wiem od czego zacząć. Może od przeprosin za to, że naobiecywałam odpowiedzi i ... na obiecankach się skończyło :oops:.
Mam nadzieję, że pokrzywdzeni mi wybaczą
, darują podduszanie (dobrze Martuniu ;) ?) i dadzą kolejną szansę...
Nie tylko forum zaniedbałam, siebie i ogród też. Wątek zarósł pajęczyną, ja porastam tłuszczem, a działka chwastami (ale o tym już chyba pisałam :think: ). Ot, taki przyrost naturalny :wink4: . Chociaż przez ostatni weekend zakasałam rękawy i areał trochę zyskał na urodzie :devil1: .
Żeby się nie rozpisywać wypunktuję najważniejsze kwestie:
1. Sporo forumek obraziło się w tym roku na róże i eksmituje je ze swoich włości szerokim gestem. Ja nie. Jestem stała w uczuciach i potrafię wiele wybaczyć... Moje królewny póki co są niezagrożone, pomimo tegorocznych fochów i chorób wszelakiego autoramentu.
2. Jeżówkowy szał dopadł i mnie i to już w ubiegłym sezonie. Niestety, z przykrością stwierdzam, że większość odmianowych jeżówek po zimie (bądź co bądź lekkiej) się nie pokazała. W tym roku postawiłam na odmiany bardziej klasyczne. Zobaczymy jak z nimi będzie...
3. Zakupoholizm nie odpuszcza, nadal nie mogę przejść obojętnie obok ogrodniczego.... Obecnie 1/3 stanu ogrodu rośnie jeszcze w doniczkach :think: ... a zima coraz bliżej...
4. Odczuwam totalny odpływ ogrodniczej weny i sił twórczych, ale to dlatego, że nie mam już miejsca na realizację swoich wizji. Ta świadomość wpływa na mnie dołująco i podcina skrzydła.
5. Na początku sierpnia spędziłam prawie dwa tygodnie nad moim ulubionym jeziorkiem, w pobliżu dwóch cebulowych potentatów: Królika i Benexu. Wróciłam bogatsza o prawie trzysta cebul tulipanów, nie licząc krokusów, narcyzów i czosnków. Ostatnio ochoczo uzupełniłam cebulowy stan posiadania o tulipany i narcyzy z Biedry. I tu nieśmiało pojawia się moje odwieczne pytanie: gdzie ja to wsadzę :supr3: .... Ale nie kupić? Nieee...
6. W ogrodzie zrobiło się smutno, więc nawet nie ma zbytnio co fotografować. Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że za mało mam akcentów jesiennych...

Tyle miałam Wam do opowiedzenia, a jak wreszcie zabrałam się za pisanie - wena sklęsła... Ech, nie ma co odgrzewać starych kotletów, będę się starać donosić na bieżąco, co w trawie piszczy i ... ryje, bo niestety Pan Kret znowu się rozbestwił. Nie ma rady na drania :mad2:

Mam dla Was kilka archiwalnych widoków letniego ogrodu:





























pejzaże wakacyjne:











i świeżynki z wczoraj i przedwczoraj:
























a na koniec njus dla tych, którzy się zastanawiają, co Święty Mikołaj robi latem....



otóż, jak widać, spędza je na mojej działce .... ;)

Pozdrawiam Was serdecznie z nadzieją, że z powrotem przyjmiecie mnie do swojego zacnego grona :oops:
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2014 16:43 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod

Ogród (nie do) Poznania. 30 Sie 2014 16:51 #295633

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Solidaryzuję się z Tobą w stałości uczuć wobec róż :P , ja też się nie pozbywam (no, może jednej ;) ), a wręcz przeciwnie, dokupuję :woohoo:
Po Twoim ogrodzie żadnego zaniedbania nie widać, ale tak to jest, gdy ogród dojrzały - radzi sobie sam :silly:
Ja dziś podczas spaceru po ogrodzie stwierdziłam, że gdyby nie róże, to absolutnie nie byłoby czego fotografować :huh: , bo to taki czas, że już nie lato, a jeszcze nie jesień...


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.372 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum