TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sty 2015 11:09 #333199

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ten piedestał na heks jest mocno zatłoczony :rotfl1:
Na pytanie Waldka kusiło mnie, by odpowiedzieć, że nawet nie wiem, czy żyje :bad-idea: Ale po namyśle instynkt podpowiedział, że lepiej nie wywoływać wilka z lasu :devil1:
Odnoszą się do tego, co napisała Asieńka... Nadal niekiedy mam ochotę komuś stuknąć, ale w moim zawodzie... Trzeba panować nad marzeniami :rotfl1: Co do wagi. Znowu nieco schudłam :happy3:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sty 2015 12:23 #333223

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Sweety wrote:
Ten piedestał na heks jest mocno zatłoczony :rotfl1:
A co też się tam widzisz :funnyface: ?

Ponieważ aura nie sprzyja fotograficznym eskapadom, zapraszam Was dziś na krótką wycieczkę po moich eklektycznych ;) parapetach.

wersja świąteczna….


… i po liftingu


w sypialni szafirki


a na balkonie zagościły ciemierniki





i wczorajszy zakup - kalina bodnantska "Dawn"


no i jeszcze krokusiki :)
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 12:25 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sty 2015 12:29 #333227

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Bardzo urodziwe parapety! Chrobotek robi dobrą (ch)robotę :P
Pozdrawiam - Gosia

Ogród (nie do) Poznania. 25 Sty 2015 12:59 #333245

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Asiu, a ciemiernika zamierzasz posadzić w ogrodzie jak już spełni swoją rolę na parapecie? Ponoć ładnie się przyjmuje...
Taka parapetowa wiosenka potrafi poprawić humor, gdy za oknem zimowe szarości...U mnie biała azalka indyjska zdobi i cieszy :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród (nie do) Poznania. 26 Sty 2015 01:33 #333653

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ja na owym piedestale? Z mym anielskim charakterem? Toż ze mnie istna słodycz :rotfl1: Może ... ale nie w tym życiu.
Parapety po liftingu bardzo mi się podobają, ale jak się ma za oknem bezśnieżny krajobraz, to można :D U mnie zima na całego. Zaliczyłam odśnieżanie, no i drogi w okolicy utrzymane "na biało". Nie żebym narzekała. Jest co prawda ślisko, ale przy tym bajkowo. Jak zima, to zima :happy3: Może heksa, ale PPD. Lubię porządek również w przyrodzie, a zatem i porach roku.

Ogród (nie do) Poznania. 26 Sty 2015 21:08 #333894

  • ilona2715
  • ilona2715's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 2
Asiu, zacytuję słowa piosenki "Czy mnie jeszcze pamiętasz :hug:, pobuszowałam sobie dzisiaj po Twoim wątku i nacieszyłam oczy pięknymi powojnikami, różanecznikami, hortensjami, a przede wszystkim różami. Widziałam nowo powstałą rabatę, pomalowany "wychodek", rozstawiony basen, a na samym jego środku cudownego psiaczka, a później pływającego Świętego Mikołaja :rotfl1:, ekstra zakupy oraz kolorystyczną orgię :woohoo: jak to sama nazwałaś. Cudowny ogród, cudowne zdjęcia i przepięknie kwitnące rośliny, to ujęcie jest niesamowite

,

Nostalgia przecudna czy po prawej jej stronie to Cinderella czy jakaś inna ślicznotka? Pozdrawiam serdecznie i uciekam :bye:, bo chciałabym zajrzeć jeszcze do ..................., ach za dużo byłoby do wymieniania tych osób za którymi się stęskniłam

Ogród (nie do) Poznania. 26 Sty 2015 21:18 #333898

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- już kupiłaś krzew.. :woohoo: a ja gapa z zakupami czekam :hammer: Chociaż nie powiem, wymiana maili ze szkółkami trwa ;)

Ogród (nie do) Poznania. 26 Sty 2015 21:22 #333900

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu....wiosenka na parapetach śliczna :hearts:
hehe już łapki świerzbią i już roślinki.... hihihihi :devil1:
ja czekam na kaskę i może coś sobie kupię :devil1:

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 07:38 #334299

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzień dobry! Już środa, a więc do weekendu z górki :P
Weszłam wczoraj (tak z ciekawości ;) ) do Bylinowego Raju i niechcący koszyk mi się zapełnił, a teroz sie wahom. Miałam nic już nie kupować, bo miejsca nie mam ani centymetra (może poza tymi drobnymi lukami na lilie ;) ), ale nowe odmiany floksików, jeżówek, jarzmianek tak kuszą… oj kuszą :jeez: . No to mam teraz pełen koszyk, pełne rabaty, za to puste konto (właśnie wczoraj zorientowałam się, że pracodawca eMa nie przelał w styczniu wynagrodzenia :mad2: ) i zagwostkę :rotfl1: ….
Redakcjo poradź, co robić ????

Gorzatko, chrobotek dobry jest na wszystko ;) .

Dalu, witaj w moim ogrodzie :bye: ! Oczywiście, że ciemierniki wylądują w gruncie (jeżeli tylko znajdę dla nich kawałeczek miejsca ;) ), co roku tak kończą :happy:
Problem polega na tym, że jeszcze nigdy nie doczekałam się kwiatów u egzemplarzy ogrodowych. Jakaś wredna paskuda zjada je w fazie pączków :mad2:

Aniu, ja się chętnie posunę na tym pudle, nawet Ci całkiem miejsca ustąpię :rotfl1: . Tej bieli to po cichu zazdroszczę… Wprawdzie jak dla mnie, zimy mogłoby nie być w ogóle, ale jeśli ma być tak jak jest, to z dwojga złego wolę śnieg i leciutki mrozik.

Ilonko, witaj! Też mi pytanie !? Jasne, że pamiętam Ciebie i Twój piękny ogród, który nota bene staram się regularnie po cichu odwiedzać ;) ! Może zagościsz tu na dłużej… wąteczek otworzysz :lol: ….

Moniko, jak widzisz terapia zakupoholizmu na nic :hammer: ….

Marta, świerzbią. Kombinuję tylko skąd wziąć dodatkowe metry kwadratowe :jeez: ….

Dobrego dnia :bye: !

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 07:47 #334301

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
asia2 wrote:
No to mam teraz pełen koszyk, pełne rabaty, za to puste konto (właśnie wczoraj zorientowałam się, że pracodawca eMa nie przelał w styczniu wynagrodzenia :mad2: ) i zagwostkę :rotfl1: ….
Redakcjo poradź, co robić ????
(..) Kombinuję tylko skąd wziąć dodatkowe metry kwadratowe :jeez: ….

To wszystko wskazuje na jedyne słuszne rozwiązanie: napad na bank! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 08:55 #334314

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Asiu!
Metry Cię ograniczają? Najwyższy czas zacząć sadzić piętrowo :) Donice chyba nie są rozwiązaniem, jeśli nie bywasz na działce codziennie (eee, chyba jednak bywasz?), ale można i o tym pomyśleć.
Chcę jednak powiedzieć, że Cię rozumiem. Tegorocznym projektem przebudowy ogrodu zamknę sobie chyba możliwości poszerzeń na przyszłość. Myślę, żeby zacząć adaptować moją działkę nieopodal - tam mam niemal 5tys do dyspozycji :devil1: W ogóle, mieć taką powierzchnię i możliwości utrzymania nań ogrodu z domem - to byłoby coś!
Skoro nie ma już ani centymetra wolnego, to nie będzie nowych róż w tym roku?

Miłej JUŻ ŚRODY!!!

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 09:48 #334324

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Asiu, zapachniało wiosną na parapetach :dance: . Ciemierniki będziesz wsadzać do ogrodu? Widziałam w zeszłym tygodniu takie same (w Lidlu chyba) i teraz żałuję, że nie wzięłam. Za to wczoraj przygarnęłam hiacynty na parapet.
Kupiłaś kalinę "Dawn" - jest piękna, nawet jak nie kwitnie ma piękne liście i bardzo ładny pokrój krzaczka, będzie Pani z niej zadowolona ;) .
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 17:51 #334442

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Nadrabiam czytanie (dzisiaj od 31 strony) i od razu mnie te tulipany zwalają z nóg, znaczy z fotela. Tak sobie myślę, że ze zdjęć forumowych można by niezłą wystawę fotograficzną zrobić. Najlepiej w jakiejś przestronnej galerii, no i zorganizować przy tym oczywiście wielkie otwarcie z szampanem i innymi drinkami ;)

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 21:07 #334508

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
W kwestii nadchodzącej wiosny mam kapiące rynny i chlapę, bo śnieg postanowił jednak odejść w niebyt. Nie śmiem się łudzić, że na długo, ale wody w sezonie było mało-niech kapie.
Zakupów nigdy dość-miejsce się znajdzie :) :)

Ogród (nie do) Poznania. 28 Sty 2015 21:30 #334510

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no a ten teren przed ogródkiem? co miałaś niecny plan go zaadaptować? :whistle:
może tam się coś uda zrobić? B)

Ogród (nie do) Poznania. 29 Sty 2015 08:09 #334634

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Hej! Piąty tydzień z rzędu budzę się w czwartek z koszmarnym bólem głowy :mad2: . Co jest, kurcze blade!? Jakaś nowa świecka tradycja !? Ja rozumiem, że boli, ale dlaczego z taką regularnością? Czyżby znowu szykowała się zmiana pogody…

Marta, będę próbować na wiosnę. Nie wiem tylko, czy zarząd się zgodzi.

Ewo, nie podzielałabym Twojego optymizmu :rotfl1:, moje rabaty już naprawdę doszły do fazy "menisku wypukłego" :wink4: .

Sylwia, to dobry pomysł jest! Zwłaszcza ten szampan i drinki przemawiają do mojej wyobraźni :rotfl1: . A tak poważnie, może coś na kształt galerii/wystawy zdjęć można by zorganizować w trakcie corocznego zlotu w Sulejowie :think:?

Witaj Ferseno :bye: ! Bardzo Ci dziękuję za komplementy, będzie mi niezmiernie miło, jeśli będziesz do mnie wpadać, ale jest tu wiele znacznie bardziej utalentowanych fotografów. Zajrzyj do Moni, Majowej, Agunidy, Dany1s czy Robaczka.. nie tylko mają piękne ogrody, ale równie pięknie potrafią je prezentować :hearts: .

Iwonko, ciemierniki wylądują w gruncie jak przekwitną i pod warunkiem, że znajdę dla nich miejsce :happy: . Kalinę kupiłam pod wpływem impulsu, bo kwitła, bo pachniała, bo jedyne 12 zeta kosztowała ;) . Ale skoro piszesz, że panna ładna przez cały sezon, muszę wynaleźć dla niej jakąś godną miejscówkę :think: .

Aguś, piętrowe ogrody to już w Babilonie niejaki Nabuchodonozor wymyślił. Radzisz skorzystać z patentu :wink4: ?
Ogród w donicach zaczęłam tworzyć już w ubiegłym sezonie, ale masz rację, że w moim wypadku to trochę kłopotliwa sprawa. Nie mam możliwości zainstalowania nawadniania automatycznego, a w upalne dni łatwo o przesuszenie roślin… 5 tys. metrów…. to dopiero areał :hearts: …. park prawie! Jeżeli masz je pod przysłowiowym nosem, to działaj!
Ja coraz poważniej zastanawiam się nad ujarzmieniem naszej działki budowlanej. Wizja rychłej budowy domu raczej odpływa, pytanie czy w ogóle się na to kiedykolwiek zdecydujemy (z poglądami mojego chłopa pewnie - jak mawiała moja babcia - na święte nigdy), a ziemia leży… Skromne 2 tys. metrów… Może postawić tam jakiś mały, drewniany, całoroczny domek i traktować jak daczę… Bądź co bądź okolica piękna, jezioro w pobliżu…
Nowych róż nie planuję (choć chciejstw cała lista…), bo od prawie roku, pięć nieszczęśnic czeka zadołowanych w donicach na zwolnienie jakiejkolwiek miejscówki :happy3: ….
Miłego JUŻ CZWARTKU !

Gorzaciu, napad na bank mówisz :think: … a masz jakieś doświadczenie w tym temacie?

A kalina na balkonie kwitnie dalej….



Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 08:12 przez asia2.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogród (nie do) Poznania. 29 Sty 2015 08:21 #334639

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
asia2 wrote:

Aguś, piętrowe ogrody to już w Babilonie niejaki Nabuchodonozor wymyślił. Radzisz skorzystać z patentu :wink4: ?

Dzień dobry!

No do tychże ogrodów nawiązuję :)
Jeśli chcesz, opiszę dokładnie założenia - mam je opisane z wielką precyzją w 'Historii Ogrodów' Penelope Hobhouse :)


Głowa Cię boli, moja droga, z powodu spadającego na - nomen-omen - łeb ciśnienia.
Współczuję bardzo. Masz możliwość zrobienia sobie wolnego i poleżenia?

Asiu, działka budowlana o takim areale bardzo kusząca. Ja na swoje 'metry' patrzę z ogromną ochotą, bowiem nie są łyse, a zapełnione w części pięknymi sosnami... To byłby prawdziwy, ogromny, naturalistyczny ogród!
Może kiedyś, jak wygram w totka, pomyślę :)
Jeśli Wy macie takie finansowe możliwości, adaptujcie działkę bez zastanowienia... na co czekać :)

Buziaki i ustania dolegliwości życzę!

Tak, JUŻ CZWARTEK :D

Ogród (nie do) Poznania. 29 Sty 2015 15:41 #334768

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Asiu!
Nareszcie czwartek, a jutro piąteczek!
Nie wiem czy to ciśnienie czy coś innego, ale ja też cierpię z powodu bólu głowy :jeez:
Oby minęło do weekendu ;-)
Kalina na balkonie cudna! Świetny pomysł na sezonowe dekoracje, do tego ciemierniki, cebulki i przedwiośnie w pełni :dance:
Do zobaczenia w sobotę :bye:
Ps. Jak już opracujesz techmologię piętrowych nasadzeń, to ja proszę o wskazówki ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum