TEMAT: Ogród (nie do) Poznania.

Ogród (nie do) Poznania. 15 Maj 2016 21:24 #469523

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu, ja bym tam posadziła coś strzelistego jako tło np. coś do wysokości tej pergoli tak delikatnie z boku, zaś przed coś średniego a potem niższego czyli takie pięterko. Jakby płot był troszkę wyższy to bym jeszcze lustro powiesiła i byłoby takie tajemnicze przejście...nie wiem czy pomysł dobry ale jakoś tak mi tam pasuje :oops:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród (nie do) Poznania. 15 Maj 2016 22:33 #469659

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja myślałam, że ten kontur to planowane strzeliste drzewo :happy3: , które zresztą bardzo fajnie by tam pasowało, może po prostu wymienisz tuję na coś fajnego do półcienia, masz wrednego? Jasne liście rozjaśniłyby ten zakątek. Azalię też bym wykorzystała, one lubią takie klimaty :lol:

Bez fioletowy boski :woohoo: , dokładnie taki mi się marzy :hearts: . A co byś chciała za odrościk ;) ? Bo płożący przetacznik to trochę mało :happy3:

Ogród (nie do) Poznania. 15 Maj 2016 22:53 #469677

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ja też myślałam, że zaznaczyłaś ta drzewo! :woohoo: Dokładnie coś takiego by pasowało..może grab fastigiata? :think:
Jeśli pergola miałaby zostać to wtedy tylko coś niskiego przed róże, ale gdyby pergoli nie było, to róże bym upięła przy pionowych podporach, a tam centralnie mógłby być dereń Kousa. Grab zrobiłby ładne tło... :whistle:
Azalię to może przy nowym tarasie? Koło starej czereśni są inne azalki, prawda? Byłaby aromaterapia do kompletu z nowym zakątkiem relaksu :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 16 Maj 2016 11:36 #469805

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Asiu cudny ten tarasik.... czy on z gotowych elementów? czy docinaliście deski? :huh: Wyszedł rewelacyjnie :bravo:
Widzę ,że u Ciebie wiosna- u mnie piwonie ledwo co puściły liście pączki jak paznokieć, a u Ciebie?.... :eek3: szok

Ogród (nie do) Poznania. 18 Maj 2016 11:51 #470787

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale działasz :woohoo:
Tarasik super. A z meblami to już w ogóle wygląda elegancko.
Bardzo przypadł mi do gustu tez zakątek cienisty.
Dziewczyny maja rację, ja bym tuje zastąpiła jakimś buczkiem. Może być też Fountaine, bo jak na razie wąski u mnie ma pokrój,. Zresztą można to regulować w razie czego
A może za łuczkiem posadzić hortensję bukietową?
Takie duże białe kwiaty rzucałyby się w oczy, a na dokładkę wiadomo, że lubi i słońce i cień

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 06:46 #472010

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witajcie!
Dziękuję Kochane, że do mnie zajrzałyście i podzieliłyście się opinią :hug: :kiss3: . Wprawdzie liczyłam po cichu na nieco więcej porad od dobrych dusz, ale trudno... :cry3:
Przyzwyczaiłam się... tylko nadzieja zawsze umiera ostatnia... :hammer:
Nadal nie podjęłam decyzji co zrobić...

Martuniu, tam nie ma aż tyle miejsca :rotfl1: . Jedna miejscówka to wakat po tujce, a druga to jakieś 50 cm. pomiędzy płotem a pergolą. Czy mogłabyś sprecyzować pomysł na "coś" :P ? Lustro to fajna idea, ale w moich warunkach nie do realizacji. Zakładam, że wytrzymałoby jakiś tydzień... no ze dwa może. Życzliwi znajdą się zawsze :wink4: .

Marto - Markito, no sama widzisz, ta tuja tak łysa, że jej prawie nie widać :rotfl1: . O wrednym też myślałam, ale w żadnym ogrodniczym nie wypatrzyłam godnego egzemplarza. Jeżeli bez odpowiada Twoim wymaganiom, to ukopię jakąś słuszną sadzonkę i przywiozę na Zlot. Do przetacznika dorzucisz coś z kożucha ostnicowo - jęczmiennego i będziemy kwita :funnyface: .

Kasiu i grab mi chodzi po głowie i jeszcze Amanogawa :rotfl1: . A pewnie skończy się na tym, że kupię to, co się w ogrodniczym spodoba i nie będzie kosztowało majątku :rotfl1: . Dereń to jeszcze ten z naszych jesiennych zakupów. Wędruję z nim po ogrodzie od jakiegoś czasu i szukam miejscówki. Nigdzie się nie wpasowuje :jeez: ...
Koło czereśni już nic, poza drobnicą, się nie zmieści. Poza tym akurat ta azalia nie pachnie :unsure: . Kaśka, musisz do mnie przyjechać i zarządzić!

Broju, tarasik w całości handmade, zaplanowany, wymierzony i docięty przez eMa.

Gosiu, buczek Fountaine tam nie wejdzie, on jednak jest dość szeroki dołem, a wokoło rośnie sporo drobnicy. Bardziej chyba będzie pasować coś wąskiego, kolumnowego. Tylko, co :silly: ... Pomysł z hortensją do rozważenia :kiss3: . Dziękuję za pochwałę tarasową, w zasadzie, to eM dziękuje ;) .

Miłego weekendu :bye: !

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 07:54 #472021

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Asiu a u Ciebie pięknie w każdym zakątku .Ładnie sobie wszystko urządziłaś :drink1:
Pewnie nie będę orginalna ,ale w miejscu które wymieniłaś ,wsadziłabym cudną ,bajeczną choinę kanadyjską .To naprawdę piękne drzewo ,które może rosnąć nawet w cieniu .Albo różanecznik ,któremu też takie warunki by pasowały .Pozdrawiam ciplusio :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 10:16 #472039

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pozdrowienia weekendowe :hug:

Ja się nie odzywałąm w sprawie doradzania, bo nie znam się :tongue2: poza tym ja mam kilka ulubionych roślin i jestem monotematyczna :silly:
Pomysł z Wredei mi się podoba- nawiązywałby do tego żółtego iglaka po lewej stronie i fajnie też rozjaśnił ten zakątek.

Jak tarasik..użytkowany z radością :dance: :drink1:

Udanego weekendu!

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 12:02 #472053

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Asiu,też nie pomogę ,bo zupełnie nie wychodzi mi aranżacja w ogrodzie. Kupuję podobamisię a później gdzieś to trzeba posadzić dlatego u mnie taki misz-masz. Poproś jeszcze o pomoc Aguniadę ,to razem z dziewczynami, które potrafią komponować rabaty, coś sensownego podpowiedzą.
A że ja jestem od podziwiania :) ,to pochwalę taras już z mebelkami . Nawet poduchy pasują kolorystycznie. Przerobione rabaty też fantastyczne. Chyba nie potrzebujesz porad . :)

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 18:05 #472096

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, piękny, dojrzały ogród, z konkretną wizją ogrodnika zarządzającego ;-)
Wspaniale się wszystko prezentuje! Przenika, kwitnie, zieleni... jest gęsto i przepięknie.

W miejscu, które pokazujesz, posadziłabym kalinę japońską o horyzontalnie ułożonych kwiatach i liściach, np. Mariesii lub Cascade.
To znakomicie wyglądający krzew, właśnie na to stanowisko, z uroczymi kwiatami, ale też atrakcyjnym przebarwianiem eleganckich liści...
Polecam rozwadze; pomyślę też, co by tam jeszcze można było...

Co dziś robisz? Pogoda wspaniała...

Ogród (nie do) Poznania. 21 Maj 2016 19:29 #472121

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Asiu, cudowna piwonia drzewiasta :hearts: . Ja mam fioletowo - różową i chodzę ostatnio i ciągle się nią zachwycam :woohoo: .

Ogród (nie do) Poznania. 22 Maj 2016 09:57 #472329

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
W kwestii projektowania przestrzeni się nie wypowiadam, bo się nie znam. Wredei by mi się podobał :) Kalina japońska też :)
Westchnęłam na widok piwonii-jeszcze żadnej takiej nie posadziłam, nie mam szczęścia do sadzonek, a byle co szkoda sadzić. Na szczęście świat się jeszcze nie kończy, więc może się w końcu dorobię :)

Ogród (nie do) Poznania. 22 Maj 2016 10:08 #472332

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
asia2 wrote:
Kasiu (...) Kaśka, musisz do mnie przyjechać i zarządzić!
!

Ok, no to kiedy? B)
Jak będziesz jechać na zakupy po to cudo w narożnik to ja też chcę asystować :idea1: Będę Cię trzymać za portfel :rotfl1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród (nie do) Poznania. 22 Maj 2016 14:30 #472400

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Magiczny ogród Asia, rewelacja, mgły tylko brakuje. Fotki super, no i gratki za taras dla robotników, miłego :hug:

Ogród (nie do) Poznania. 24 Maj 2016 07:40 #473211

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Podobno prezent imieninowy już był :P więc ja dołączę tylko z życzeniami :flower2:
Pozdrawiam - Gosia
Za tę wiadomość podziękował(a): asia2

Ogród (nie do) Poznania. 24 Maj 2016 10:16 #473262

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Asiu najlepsze życzenia :flower2:
Uroczy tarasik, pięknie to wyszło :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): asia2

Ogród (nie do) Poznania. 24 Maj 2016 13:19 #473316

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ten Wredny fajnie by tam wyglądał :think:
Asiu jak się nazywa Twoja drzewiasta, pamiętasz może?

Wszystkiego najlepszego, zdrówka i zdrówka a resztę się kupi :wink4:
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2016 13:19 przez pamelka.
Za tę wiadomość podziękował(a): asia2

Ogród (nie do) Poznania. 24 Maj 2016 15:23 #473359

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu, wszystkiego naj naj naj!
Za tę wiadomość podziękował(a): asia2


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.568 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum