TEMAT: W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 03 Paź 2014 22:35 #303146

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu, to białe z sadźcem różowym to sadziec biały, miał być niski..... :woohoo: ,między nimi przepycha się Limelight. Nasionka pozbieram, muszę zakodować... :hug:
Edytko, to sadziec, rośnie zapamiętale w górę.....odpowiednie na skalniak prawda.......? :happy3: :happy3: :happy4:

Dorota, żywioł dobra rzecz....ma niezaprzeczalną zaletę...nie trzeba schylać się do chwastów, wystarczy pociągnąć.... :happy-old: ,czy zebrać Ci nasiona miłki ?

Dalu, zawsze z dobrym słowem, dziękuję :kiss3:

Marta, to co widzisz to mój siew.... :woohoo: , gotowe sadzonki padły wiosną....cóż, samych sukcesów nie cenimy więc przezornie zaopatrzyłam się w dziesiątki nasion i..... cudem dochowałam się 2 maleńkich zdechlołków. Ot tak "rosłynierosły", wahałam się wyrzucic czy wysadzić....... :flower: ,jak widać na załączonym obrazku trafiły do gruntu i.......efekt oceńcie sami, mi się podoba....... :rotfl1:

jujesie003.jpg


jujesie011.jpg


jujesie015.jpg


jujesie005.jpg


jujesie022.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2014 22:43 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, luki, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Paź 2014 08:21 #303171

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A ten sadziec to jakoś się nazywa? Ja miałam kiedyś Chocolate. Był faktycznie niższy, miał ciemne liście, kwitł biało i padł po pierwszej zimie :tongue2: . Szukałam w necie, ale nie znalazłam takiego jak Twój :dry: .
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Paź 2014 19:29 #303242

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Edyta, pojęcia nie mam jak się nazywa....wydaje mi się, że był pod nazwą sadziec biały.....Chocolate mam i ja, jest znacznie niższy i rzadko kiedy zakwita gdyż przypada to na późną jesień, jeśli przymrozki nie wystąpią zbyt szybko to uda mu się ta sztuka.. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Paź 2014 20:41 #303275

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widzę, że u Ciebie gaura też wyrosła na potęzne krzaczysko.
Ja jej nie mogę opanować. Zarosła mi róże, ale wygląda pięknie
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Paź 2014 21:29 #303286

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A ja będę dociekliwa... Nie lubimy takich? :lol: Co to znaczy gotowe sadzonki? Znaczy z pędów zrobione ukorzenionych?
A nasionkowe piękne! Ja też zawsze jestem pełna podziwu, kiedy widzę, jak te rachityczne siewki posadzone do ziemi nabierają masy i życia... Magia! :lol: A potem przychodzi pies i po magii! :rotfl1:
Ale dzięki, bo już sobie wzięłam młotek i wybijam te nowe kłosowce z głowy... Choć jedno kupiłam... Strefa 6A, oni zawsze tak piszą... ;)
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 04 Paź 2014 21:53 #303297

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ewciu co to za piękność :hearts: forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta.../1539/jujesie003.jpg ależ ona bujnie kwitnie :ohmy:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Paź 2014 20:38 #303545

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu, gdybym gaurom dała swobodę szybka zarosłyby cały ogród..... :rotfl1: ,czują się świetnie, rozsiewają ponad miarę.....ale nie martwi mnie to,przesadzam, rozsadzam, dosadzam.....bardzo je lubię i pozawalam rosnąć w wielu miejscach.....

Marta, gotowe sadzonki to zakupione przeze mnie rośliny w doniczkach...całkiem spore, zimę przetrwały pod dachem ale wiosny już nie.........pewnie byłam nadgorliwa.... :club2: i więcej już nie kupię, jeśli w gruncie padną to będę siać...muszę tylko usprawnić harmonogram wysiewów i wysadzania..... :evil: :devil1:

Jadziu, to LL...a raczej jej 1/100 część, dała taki popis w tym roku.....i kwitnie dalej......i pachnie, co znaczy mokre lato w piaszczystym ogrodzie....
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Paź 2014 21:20 #303570

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Kurcze :club2: nie poznałam jej a przecież też ja mam tylko już poszła sobie na wypoczynek .Kwitła równie obficie jak Twoja .U mnie było również mokro, ale kwiaty zniszczyły deszcze :( :thanks: Ewciu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Paź 2014 21:46 #303594

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Moi mili goście mam ogromne wyrzuty sumienia, że tak mało zaglądam do Was.. :oops: ,po następnej niedzieli zacznę nadrabiać....... :flower1: ,w ogrodzie też sporo prac czeka, róże przede wszystkim.....zostawione same sobie od 1,5 miesiąca zmagają się z plamistością, myśl o skubaniu, zbieraniu to ból głowy.... :jeez: ,kilka z nich czeka przeprowadzka..... :flower:


jujesie018.jpg


jujesie042.jpg


jujesie038.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, luki, VERA

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 05 Paź 2014 22:32 #303613

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
sierika wrote:
róże...zostawione same sobie od 1,5 miesiąca zmagają się z plamistością, myśl o skubaniu, zbieraniu to ból głowy.... :jeez:
jujesie018.jpg
Niektóre nawet jakiejś variegackości liści dostały! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 06 Paź 2014 22:34 #303891

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja tam się nie przejmuję tymi plamami. Jest opinia, że jeśli róża dostanie plam, to znaczy, że szykuje sie na spoczynej i zima ją nie zaskoczy. Jak tylko opadna wszystkie liście zamierzam jako tako wygarnąć je spod róz. I tak wiosną profilaktyczne opryskuje wszystko miedzianem. To jedyny oprysk jaki wykonuje.
A gaura u mnie się nie rozsiewa, za to jednej egzemplarz osiągnął gigantyczne rozmiary. Sadząc ją myślałam, ze roslinka jest mniejsza i posadziłam za blisko róz. Teraz całe je zakrywa
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 08 Paź 2014 21:17 #304318

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, to wyjątkowy egzemplarz..... :happy4: :happy4: :happy4:

Gosiu, plamami nie ale skubaniem.....część róż mam podsypane korą, wynika to z faktu, że w danym miejscu są tylko dodatkiem, wybieranie ich z kory przypomina mi bajkę o Kopciuszku, tyle, że nie mam zaprzyjaźnionych ptaszków..... :devil1: i cierpliwości też, za grosz.....co prawda nie uniknę tego ale choć część idzie prosto w kosz....pozostałe będę wygarniać.W takich chwilach mam ochotę rozpalić ognisko..... :devil1: :devil1: :devil1:

Trawy.....marciny.....


trawy2014001.jpg


trawy2014005.jpg


trawy2014008.jpg


trawy2014011.jpg


trawy2014018.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): luki, Firletka, VERA

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 08 Paź 2014 21:35 #304333

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Trawy, marciny... i dalie stwierdzam również :) To te jednoroczne z siewu i w przyszłym roku już ich nie będzie? :lol: :rotfl1: Czy te dalie też się da wykopać i przetrzymać przez zimę?
No i Ewa, Ty nie możesz mieć wcale takiej kiepskiej ziemi, jak takie wielkie porosły!
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 08 Paź 2014 21:47 #304343

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja dlatego zrezygnowałam z kory. Miałam dosyć wybierania. A w dodatku cały czas ona ląduje na trawniku i tępi kosiarkę. Mam taki gąszcz, że nie jest juz potrzebna, chyba, że w celu ściółkowania. To akurat by sie u mnie przydało, bo piasek, trochę wilgoci by zatrzymała, ale trudno. I tak roślinom funduję zimny wychów, tzn spartańskie warunki.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 08 Paź 2014 21:57 #304348

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta, dalie też......jednoroczne pójdą na kompost a wiosną siew.....mam nadzieję, że trochę nasion pozyskam, wina moja bo opóźniłam sadzenie, w konsekwencji kwitnienie i wiązanie nasion.... :club2: ,ogrodnik z bożej łaski... :jeez:

Gosiu, korę mam między krzewami, trawami i tam się sprawdza, róża też krzak..... :unsure: ale specyficzny....chore liście ma jak w banku, kwestia tylko kiedy.......... :evil:


trawy2014016.jpg


trawy2014022.jpg


trawy2014021.jpg


trawy2014029.jpg


trawy2014031.jpg


trawy2014035.jpg


trawy2014037.jpg


trawy2014039.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Paź 2014 22:06 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Firletka, VERA

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 11 Paź 2014 18:30 #304927

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Ewa, jak ja dawno u Ciebie nie byłam...a tu marcinki niebieskookie. Jesień . Nie da się udawać ,że inaczej , choć dzisiaj tak ciepło było, że muchy tabunami latały jak w lipcu.
Patrzę na Twojego rooguchi. Czyściutki. Bez nalotu. Mój rok w rok łapie mączniaka. Chyba mu za duszno, bo oczywiście moim zwyczajem naćkałam ,a teraz myślę, co by tu ... :flower:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 11 Paź 2014 18:37 #304930

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Piękne obrazki, Ewo!
Róże, byliny i trawy zachowują się wzorowo: pięknie się przenikają, urzekają kolorem i formą.
Wprost napatrzeć się nie mogę, chyba również dlatego, że u mnie w ogrodzie takich klimatów nie ma ;-)
Stoisz na stanowisku, że kora i róże = plamistość? Może to rozwiązanie zagadki moich chorujących królewien...
Miłego wieczoru!
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 11 Paź 2014 19:06 #304941

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ewka, piszesz, ze róże zostawione samym sobie i choróbska szaleją. U mnie to samo, zaniedbałam profilaktykę i teraz królewny nagie paradują, mało z tego, nawet jeśli któraś chciałaby jeszcze pokwinąć zaraz pąki atakuje pleśń i koniec pieśni.
Ale nie o tym chciałam. Patrzę na Twój ogród i nie dość, ze chorób w nim nie widać to widoki przepiękne. Ech, chyba czeka mnie gruntowna rewolucja ogrodowa. Ale to już wiosną. Teraz zwyczajnie mi się nie chce :(.
Nasiona miłki chcę, oczywiście :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2014 19:06 przez dodad.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.548 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum