TEMAT: Między nami ogrodnikami

Między nami ogrodnikami 18 Lis 2014 23:29 #314548

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Ja na maturę chodziłam całą paczką z internatu :-) Na pewno było wesoło :woohoo:
Szczegóły, z braku czasu, pominę, choć niektóre pamiętam całkiem nieźle :wink4: To materiał raczej na książkę o szkolnictwie polskim XX wieku niż na post na forum ogrodniczym :happy:
Daniela wrote:
Mój najmłodszy syn to istny geniusz, wszystko wie najlepiej, nic nie musi robić i ma jak to mówią jego rówieśnicy "wylane".

O, to, to :devil1: Mój średni :devil1: :devil1:
Ostatnio zmieniany: 18 Lis 2014 23:32 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): magdala


Zielone okna z estimeble.pl

Między nami ogrodnikami 18 Lis 2014 23:38 #314550

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Czyżby z Waszych wpisów wynikało ,że chłopakom jest łatwiej ? ;)

U mojej córki z tych ścisłych przedmiotów to nie otrzymuje się zbyt wysokich stopni...
W tamtym roku pewien student udzielał jej jednorazowych korepetycji z fizyki , to zdziwił się,że ona miała
w drugiej klasie to ,co on na drugim roku politechniki, ale z tego może wynikać ,że matura okaże się łatwiejsza niż nauka w tej klasie. :)

Muszę jej przypomnieć ,że czas zacząć szukać sukienki na studniówkę , to może poprawi się humor :P
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 18:17 #315442

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Błogie sobotnie lenistwo ....

Chociaż i tak w tej dyscyplinie zwycięża mój pies - leży na kanapie przykryty szczelnie narzutą :)
I nawet nie wie jak ma dobrze , zobaczcie jak grzeją się podwórkowe kotki -to mój samochód ,jeszcze ciepły :)


IMG_0443.jpg


Biedaki , szukają ciepłych miejsc. Ktoś im zbudował budkę i są dokarmiane ,ale i tak ich żal...
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 18:25 przez magdala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 19:10 #315451

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Daniela wrote:
Mój najmłodszy syn to istny geniusz, wszystko wie najlepiej, nic nie musi robić i ma jak to mówią jego rówieśnicy "wylane". Co ciekawe, gdy kiedyś chodził do szkoły państwowej, podobno nic nie wiedział i "prawie już mamo uwierzyłem, że jestem idiotą". Szkołę z powodu "kłopotów ze zdawaniem" zmuszeni byliśmy zmienić. Od czasu, gdy chodzi do nowej szkoły wszystko się zmieniło. Tzn. żeby nie było za słodko - jest geniuszem, ale nie przekłada się to na jakieś metafizyczne 5 czy 6, choć ja chce to je ma. Średnia jego wyczynów - średnia.
Gdy POSZLIŚMY do nowej szkoły (ja też - jako nadopiekuńcza mama :oops: ), on się zmienił na lepsze, ja na gorsze. Zupełnie nie wiem jak będzie z maturą, ale się całkowicie nie przejmuję.
Zmieniam najmłodszy na jedyny i maturę na egzamin gimnazjalny, reszta jak ulał pasuje do nas :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 19:25 #315458

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Czyli chłopaki jak od szablonu :happy3: Tylko wpisać odpowiednie dane.

Moja maturzystka obecnie na osiemnastce -już ostatnia w klasie ,ale za to potrójna!

Za chwilkę będę robić remanent w moich Burdach sprzed paru lat ,mam ich sporo , a koleżanka prosiła mnie o wykroje torebek.

Byłam dziś na działce - ciepło było .Nowo budowany dom wpisał się całkiem ładnie w krajobraz ,już mnie nie drażni. Jest nawet przytulnie :)

Obejrzałam derenia kousa -Kasia Robaczek pisała ,że on zawiązuje pąki kwiatowe już jesienią ,czy to to ?


Beztytuu.png
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 20:07 #315473

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wygląda na kwiatowe :dance:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 20:44 #315483

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Magda, pączki wyglądają na kwiatowe, mój jadalny też obsypany pąkami, ciekawe, czy będą owoce, czy znowu nie.
Nowy dom pewnie się już opatrzył, więc nie razi. Nie mogłam się przyzwyczaić do zielonej elewacji sąsiada,
ale albo zblakła, albo właśnie przywykłam.
Nadal nie moge przywyknąć do całonocnego oświetlenia ściany sasiedniego domu, tak lubiłam mieć ciemno w sypialni.
Cóż, nie jesteśmy sami :dry: .
Maturę dzieci da się jakoś przeżyć, nawet cztery razy :happy: , za każdym razem jest łatwiej ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 22:19 #315528

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No właśnie! Te pączki kwiatowe nie oznaczają jeszcze owoców! Kwiaty owszem, ale ktoś je jeszcze musi zapylić... Moje jadalne też pięknie kwitną, teraz też tymi pączkami obsypane, tylko co z tego...
Na kousa to w zasadzie bez znaczenia, o kwiaty wszak chodzi :) Będą!
I tylko jedno zdjęcie z ogrodu?
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 22:27 #315529

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Ja tam się na razie maturą nie przejmuje ,bo zwariować by można było :devil1: .W tym tygodniu mam próbne i zoabaczymy jak pójdą i czy trzeba się zacząc przejmować :devil1: Ja sezon 18 -stkowy kończę poczwórną (u mnie :rotfl1: )
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 22:37 #315533

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Z tego co napisały Siberia i Gorzatka, okazuje się, że napisałam wypisz, wymaluj - wzorzec chłopaka, jakby z Greenwich albo jakiegoś Sevres. ;) :rotfl1: Od razu poczułam się dowartościowana, że takie mi się najmłodsze cudo udało, choć i innym też niczego nie brakuje. ;)
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 22 Lis 2014 23:42 #315546

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorota, Ela ,Marta :bye:
Pączki na dereniu kousa wstawiłam do identyfikacji ,żeby wiedzieć czy rzeczywiście tak one wyglądają,
ale żeby się tak bardzo radować .....to nie.
Bo w tym roku miałam dużo więcej kwiatów. Przyszłoroczne kwitnienie w takim razie zapowiada się skromniej.

Danielo :)
Serdecznie gratuluję Ci udanych chłopaków- ja na ten temat nic nie wiem ,bo specjalizuję się w dziewczynach ;)
Niech każdy robi to ,co umie najlepiej .

Elu :)
Myślę ,że za mało czasu miałam na przyzwyczajenie , po prostu bardzo obawiałam się ,że ten dom będzie duży
i przytłaczający... A okazał się całkiem swojski ,ładnie wpisał się w krajobraz.

Marta :)
Nie tylko jedno zdjęcie - mam na przykład takie :
Wiosna idzie ! :happy4:

IMG_0437.jpg


Andrzej :)
To Ty młodziak jesteś! A już tak mądrze myślisz i działasz :) Mam na myśli oczywiście Twoje ogrodnicze plany.
Na razie nie ma co się denerwować maturą ,jeszcze przyjdzie na to czas ...te kasztany.
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2014 23:46 przez magdala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Między nami ogrodnikami 23 Lis 2014 09:34 #315574

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Ile ja mam zaległości - Magda wybacz :thanks: - ale cóż ,cała zima przede mną więc chyba wszystko nadrobię... :devil1: :tongue2:
Wyczytałem o nowym domu i wyciętym modrzewiu :cry3: świat idzie do przodu(w naszym pięknym kraju też) :pinch: ,ludzie domy budują(koło nas :teach: ,a przecz do sąsiada.. :devil1: ).A może rozważyć nasadzenia żywopłotu zimozielonego (chociaż od ulicy)- ja postawiłem na żywotniki, bo zapewne wcześniej czy później będę miał sąsiadów :whistle: .Jedni lubią przestrzeń inni oazę ciszy i spokoju - czy to coś da za szpalerem ,,tujek''.... :think: a da.... :woohoo:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 23 Lis 2014 09:53 #315577

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Magda, pączki faktycznie wyglądają na kwiatowe, gratuluję!
Swoją drogą, ciekawe dlaczego zawiązał mniej, jak piszesz..muszę dokładnie obejrzeć mojego.
Znalazłam sesję zdjęciową pękającego pączka, o tutaj.
Pozdrawiam!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Sty 2015 13:38 #329278

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Zatrudniam detektywów, wypuszczam psy tropiące, jestem skłonna nawet zgłosić się do programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?", a jak to nie pomoże, to zostaje jeszcze jasnowidz :happy3: . MagdaLeno!!! Gdzie jesteś? :search: :search:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 15 Sty 2015 14:56 #329297

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-z chęcią dorzucę się do poniesienia kosztów wynajęcia dedektywa :P niech stracę,jeśli by to odniosło skutek bo warto :teach:
M :teach:
Madzia-jak tam nasz wyjazd? :kiss3:
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 21 Sty 2015 15:11 #331699

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Skoro już Pani jest on-line, to może :woohoo: ... :flower1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Między nami ogrodnikami 28 Sty 2015 20:23 #334488

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorciu miła....i wszyscy Goście :-)))

Przepraszam za brak odzewu, z wiosną się poprawię.
U mnie wszystko w porządku ,tylko szarą zimą jakoś brakuje weny. Powoli budzą się ogrodowe myśli, dzisiaj nawet zaglądałam na stronę Wędrowskich , bo marzą mi się białe powojniki :-)

Przypomniałam też sobie o nasionach ,których nazbierałam w berlińskim ogrodzie botanicznym i o nasionach białej firletki ,zdobytych w ogrodzie Vity - jednak z sianiem poczekać trzeba do marca.

Studniówka córki już za mną, przed nami "już tylko " matura:-)))

W ogrodzie bywam , karmimy ptaki ,więc trzeba im dosypywać ziarna, czasem ogród wygląda jak w zupełnie innej porze roku , jest zielono ...
Nawet mam już styczniowy nabytek roślinny i to sadzony w tym miesiącu ! Ale o nim opowiem jak będę mogła wstawić zdjęcie. Mój laptopik padł, a z tego cudaka, na którym piszę....lepiej nie mówić.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata

Między nami ogrodnikami 28 Sty 2015 20:29 #334492

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Dziękujemy za odzew i czekamy na naprawę laptopika oraz obiecane fotki :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.475 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum