TEMAT: Gorzatkowe wielokąty 2014

Gorzatkowe wielokąty 2014 23 Kwi 2014 23:31 #246410

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Gosia z tego wynika że Ty tak samo zboczona na punkcie różowego koloru i specyficznych kształtów jak ja :happy: :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 07:15 #246449

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Nie spodziewałam się po Marcie takich uprzedzeń do roślin . Teraz na tapecie jałowce i bergenie/ u Pamelki też podważała sens ich hodowli/ No może się trochę mniej podobać, ale po co zaraz taki radykalizm . U mnie sie samo co raz coś wyeleminuje. A ja bergenie lubię i mam zamiar jeszcze rozmnażać :bye:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 08:15 #246470

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Oooo, Twoja róża lada moment!
U mnie dziś akcja sadzenie róż u kuzynki. Wczoraj dotarły krzaki, dzis lopata w dlon. A tu zapowiada sie deszczowy dzień, nic to, damy radę ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 09:24 #246514

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Tak, serduszki są boskie, choć u mnie zanikły.
Posadziłam je chyba w zbyt słonecznym miejscu - czy wolą półcień, Gorzato?
Jeśli tak, to w te pędy lecę do ogrodniczego... mam nową miejscówkę na oku, gdzie te cudne rośliny mogłyby czuć się lepiej.
Pozdrawiam porannie!
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 10:12 #246563

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Gosiu, od wczoraj czytam Twoje wątki i z nieskrywaną przyjemnością stwierdzam, że wbrew temu co twierdzi mój M, istnieją jeszcze oprócz mnie, ludzie o tym samym poczuciu humoru :evil:

Twój ogród jest przemyślany, atrakcyjnie zaaranżowany i bardzo wypieszczony, co sprawia, że spacer po nim choćby wirtualny jest niezwykle przyjemny. Małej ilości iglaków jakoś szczególnie nie odczuwam, co znaczy, że komponowanie roślin masz opanowane do perfekcji.

Twoje "puszkinie" za płotem sprawiły, że poczułam się od razu zbratana w niedoli z Tobą, bo też mam swojego badziewiaka za płotem, o czym zapewne jeszcze nie raz napiszę ;)
Tymczasem uprzedzam, że właśnie zyskałaś kolejnego stałego gościa w Twoich wątkach.
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 15:33 #246736

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dzień dobry wszystkim...
Wbrew zapowiedziom synoptyków, dziś nie spadła jeszcze ani jedna kropla deszczu...
Wprawdzie po niebie przewalają się chmury, ale słońce wygrywa, a przynajmniej tak było do tej pory...

Martulu... bergenie są po to samo, co jałowce: żebyś miała się czego czepiać! :P Choć podejrzewam, że czepianie się jałowca może być bardziej... bolesne ;)
Agnieszko, Asiu, Marto... serduszki są bardzo wdzięcznymi roślinami, choć muszę się przyznać, że kilka odmianowych u mnie zanikło :unsure:
Powszechnie jednak wiadomo, że ja nie tworzę w ogrodzie kolekcji i przedkładam formę ponad treść (co, mam nadzieję, nie przenosi się aż tak bardzo na grunt tego wątku ;) ) dlatego nie ubolewam nad tą stratą nadmiernie, co najwyżej zastanawiam się, gdzie one by się zmieściły, gdyby przeżyły :think:
Adrian... powiedzmy, że mam pewne preferencje kolorystyczne i tak jak raczej nie ubieram się na żółto, jak również ze świecą szukać tego koloru w moim mieszkaniu, tak i w ogrodzie toleruję go tylko w szczególnych przypadkach...
Nie na darmo Pollicja ochrzciła mnie mianem różowej dziuni, choć charakterek raczej nie plasuje mnie w gronie cukiereczków :devil1:
Ewa...grymaśna ta nasza Martula, prawda?
Bergenie piękne są, zwłaszcza w dużych ilościach (patrz: ogród Danusi), więc całkowicie popieram ideę ich rozmnażania w Twoim ogrodzie :)
Dorota... rugosa już lada moment, na wielu innych też już widziałam pączki: będzie się działo! Szwy zdjęte? A rekonwalescencja? :P
Agnieszko... z moich obserwacji wynika, że serduszki świetnie rosną właśnie w półcieniu, wiec nie wahaj się! Ciekawa jestem, co nabędziesz: jakieś rarytaski czy po prostu urocze egzemplarze gatunkowe? :)
Magda... witam nowego gościa, choć ja Cię już znam... i nawet przechadzałam się wirtualnie po Twoich włościach B)
Jak widać, choć rezyduję i sercem jestem tutaj, lubię oglądać świat... dlatego czasem zbaczam z utartych szlaków i zdarza mi się trafić na przykład w zakole Wisły ;)
Myślę, że Twój M zdziwiłby się... parę takich zołz ;) chodzi po tym świecie, choć z pewnością nie odebrałoby Ci to wyjątkowości w jego oczach :P
Komplementy na temat w ogrodu pominę... troszkę chyba jednak spuchłam z dumy :silly: bo spodnie zrobiły się przyciasne...
Mówicie, że to nie to? :happy3: Być nie może!
W temacie sąsiedzkiego bałaganu może nie będę się dziś wypowiadać, bo musiałyby tu paść słowa powszechnie uznane za obelżywe, a tego regulamin forum nie dopuszcza :mad2:
W każdym razie, jeśli przeżyję remont, który dopiero zaczyna się powyżej i ma szansę trwać wiele miesięcy, to z pewnością wzrośnie procentowa zawartość siwizny na mojej głowie...
Bo bałaganiarstwo, niefrasobliwość i lekceważenie innych nie należą do cech, które lubię w otoczeniu...

Podsumowując jednak: cieszę się, że Cię widzę i liczę na to, że oprócz podczytywania, będziesz się również odzywać!
My nie gryziemy... zasadniczo ;)

No dobra... dość gadania...
Poranna sesja przed pracą była ekspresowa, ale ogród pięknie prezentował się w spowijającej wszystko drobnej rosie...

P1020447.JPG


P1020441.JPG


P1020449.JPG


P1020453.JPG


P1020457.JPG


P1020465.JPG


P1020471.JPG
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 15:51 #246744

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Zdjęcia roślin w rosie piękne!
Mówisz, że już mnie znasz i byłaś w moim wątku?....łomatkozcórko,mam nadzieję, że wstydu nie ma ;) Ale cóż, jest mi niezmiernie miło, że tam byłaś i widziałaś moje wypociny. Mam nadzieje, że już za chwilkę założę swój wątek tutaj, zwłaszcza po tak przyjaznym przywitaniu jakiego doświadczyłam między innymi z twojej strony :)

Serduszka w moim ogrodzie rośnie niezwykle rachityczna, dlatego potwierdzam, żer półcień zdecydowanie jej służy. Znam właśnie takie półcieniste ogrody, gdzie serduszki osiagają imponujące kształty.
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 18:20 #246792

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Gosiu, Gosiu zaczęła mi kwitnąć serduszka :woohoo: ... gonię waszą wiosnę, gonię ile sił.. w ogrodzie :tongue2: .

Ogród w rosie bardzo urodziwy :flower1: ... nawet "przewalone okno" robi wrażenie :P .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 19:02 #246819

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Serduszki są urocze :hearts: U mnie wczorajsze ulewy prawie podtopiły trawnik i rabaty. Tulipany skłoniły się ku ziemi pod wpływem nadmiaru wody... tak jak u Ciebie, widzę :)
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 19:03 przez dkny.
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 20:27 #246875

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Magdo... trzymamy Cię za słowo i czekamy na wątek :)
Twój ogród może nie jest najlepszym miejscem dla serduszek, ale jest przecież cała gama roślin lubiących słońce - wierzę, że z nich uda Ci się skomponować motyli ogród marzeń ;)

Dorcia... no co ja Cię będę dołować... nie będę mówić, kiedy u mnie ona ZACZĘŁA kwitnąć ;)
Goń, goń... widzę, że powraca Ci energia...

Anetko... zwłaszcza te pełne tulipany opiły się deszczówki i skłoniły główki ku ziemi...
Inna rzecz, że część cebulowych już przekwita i wyciągnięte, zaczynają się brzydko pokładać...
W najbliższych dniach zamierzam zrobić z nimi porządek...
Jak również wykonać oprysk na szkodniki róż, obrać liście pozwijane przez nimułkę :evil: podsypać smakołyków ślimakom, dokończyć hostową rabatę i uporządkować kawałek kolejnej, skosić trawnik, podwiązać pnące róże... i pewnie jeszcze coś się znajdzie :rotfl1:
Jeśli połączyć to z pracą zawodową, obowiązkami domowymi, umówioną wizytą u fryzjera i totalnym niechciejem, który złapał mnie w swoje łapska...
Czarno to widzę! :crazy:

P1020469.JPG


P1020477.JPG
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 20:40 #246882

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A grymaśność w otoczeniu lubisz? ;) :rotfl1:
Jaka rozmaitość zaplanowanych prac ogrodniczych! U mnie za to nuda... Plewienie i plewienie... No i oczywista atrakcja - koszenie! :rotfl1:
Gosiulu, a u Ciebie Ziemia planeta rusza się jakoś czy podryguje nawet w czasie robienia zdjęć? Ale utrzymujesz się na nogach, nic Ci? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 20:49 #246891

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zależy, kto grymasi! :devil1:
Z tym koszeniem, to już Ci nie dowierzam: benzynę kupiłaś? Olej jest? E tam! Pewnie będzie padać! :happy3:

Moje problemy z błędnikiem nie są tajemnicą, wiec proszę mi tu nie... grymasić :funnyface:
A to spocone okienko przypomniało mi pewną scenę z "Titanica" :whistle:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 20:49 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 20:52 #246897

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
artam wrote:
Gosiulu, a u Ciebie Ziemia planeta rusza się jakoś czy podryguje nawet w czasie robienia zdjęć? Ale utrzymujesz się na nogach, nic Ci? :rotfl1:

Może Gorzatka kilka "puszkinii" dorzuciła za płot sąsiada?
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 24 Kwi 2014 20:53 #246899

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja dziś niewiele w ogrodzie zrobiłam, ale oprysk na mszyce wykonałam :evil: . Mógłby teraz złośliwie popadać deszczyk :devil1: , bo oczywiście wciąż go wypatruję :search: :hammer: :jeez:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 25 Kwi 2014 14:22 #247286

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, witaj!
Podobnie jak Madzia, podczytuję ostatnio Twoje wątki i przynajmniej w tym jestem na bieżąco ;-)
Azalia pontyjska zachwycająca, zazdroszczę tego zapachu....w Wojsławicach nie byłam, ale miałam kiedyś okazję spacerować po ostatnim naturalnym siedlisku azalii pontyjskiej w Polsce (lasy koło Leżajska na Podkarpaciu) i ten oszałamiający zapach pamiętam do dziś.
Ciebie też musiała oczarować, skoro wybaczasz jej kolor ;-)

A ten rezerwat puszkini za płotem to tak cały rok hula? Czy założę się, ze za rogiem rośnie okazały..butelkowiec B)

Brawa dla pierwszej rózyczki! To jakaś rugosa?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 25 Kwi 2014 18:59 #247389

  • Poll
  • Poll's Avatar
Gorzatku, to tulipanki na jarzębinówce, czy fotograf? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 25 Kwi 2014 19:44 #247408

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
To ja Ci się chwalę licząc na wsparcie i doping, a Ty mnie tak brutalnie na ziemie sprowadzasz? :dazed:
Podłość ludzka nie zna granic :hammer:

Energia dziś trochę ze mnie uszła :tongue2: , bo zaczęłam zrywać kolejną partię trawnika :whistle: , a co za tym idzie bawiłam się w archeologa :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Gorzatkowe wielokąty 2014 25 Kwi 2014 20:00 #247417

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Magda... w stronę "ogrodu" sąsiada rzucam czasem (mrucząc pod nosem) wiązankę niezbyt przyjemnych epitetów :evil:
Aaaa... i cień jeszcze rzucam żywopłotem :rotfl1:
Markitko... czytałam już, że oprysk miał szansę poskutkować? U mnie kręci się dziś trochę chmur, jednak opadów brak...
Brak również czasu na ogród, ale co się odwlecze...
No tak... mszyce na pewno nie uciekną ;)
Kasiek... pontyjce wybaczam wszystko!
A sąsiad? Konsumpcję, na szczęście, ogranicza ostatnimi czasy do zacisza domowego, natomiast przez płot wrzuca surowiec wtórny ;)
Najbliższy sklep jest daleko... więc ilości są umiarkowane...
Zniosę ten wariant, jeśli tylko nadal nie będzie siedział za płotem i marudził :evil:
Pollicjo... tulipany po deszczówce, ja zaś świeżutka, jak tylko być może trzydziestoośmiolatka :rotfl1:
Ja tylko zakanszam, co niestety po mnie widać :mad2:
Dorcia... pozrywaj jeszcze trochę trawnika i powiedz, co znalazłaś? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.451 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum