TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Gru 2014 20:05 #321585

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aguś ciekawa jestem, czy wypróbowałaś któryś z przepisów na ciasteczka ;) ?
Podświetlone miasteczko jest ciągle jedyną moją dekoracją, zupełnie nie mam czasu :jeez:
Ryśka ostatnio została bohaterką dnia, bo upolowała szczura, który buszował mi najpierw w kontenerze na śmieci, a potem w kompostowniku :pinch:

Maju Ryśka uwielbia pieszczoty ;) , jak chce je wymusić, zabiega drogę i wywraca się do góry kołami :happy3:
Mam jeszcze drugą kotkę, 18 letnią staruszkę, ślepą i prawie głuchą, do kuwety też coraz częściej nie dochodzi... Ale ciągle ma apetyt i jakoś funkcjonuje :silly:
Tyle piszecie o tym bigosie, że chyba pokuszę się o zrobienie w Sylwestra :P
Maślane ciasteczka polecam, mojemu M. smakują najbardziej ze wszystkich ;)

Jaguś wierz mi, choineczka z bliska dużo traci :happy3: , jestem średnio uzdolniona manualnie :tongue2:
Skoro dobrze się domyśliłam, to jeszcze raz, tym razem oficjalnie, gratuluję :woohoo: :hug:
I tak mi się jakoś zdaje, że w przyszłym sezonie to nie poogródkujesz sobie zanadto ;) , ale na przyszłość każdy pomocnik się przyda :lol:
Mam nadzieję, że wstrętny katar się w końcu odczepił :kiss3:

Ewo kolorki mówisz ;) , skoro kot już był, a bigosu nie mam, będą kolorki :happy4:


DSC_1623.jpg



DSC_1813.jpg



DSC_1933.jpg


Haniu oprócz pokazanych wcześniej ciasteczek nic na Święta nie przybyło ;) , rzeczywiście bardziej absorbowały mnie sprawy umysłu :silly: . Najpierw zjazd na uczelni, a potem przygotowanie córki na egzamin próbny z matematyki, który odbył się wczoraj. Jeszcze jutro tylko klasową Wigilię zaliczę i ze szkołą mam spokój, to znaczy córki szkołą :happy3: . Bo moja szkoła będzie mi przysparzać bólu głowy do następnego zjazdu :devil1:


DSC_2146.jpg


Aga kamieniczki to takie pójście na łatwiznę trochę w moim przypadku ;) , Ty masz przepiękne, własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne, a ja kupne kamieniczki :oops:
Polecam ciasteczka marcepanowe, zwłaszcza jeśli Pan M. tak lubi, rozumiem go doskonale, dla mnie wszystkie ciastka mogłyby zawierać marcepan :happy3: . W dodatku są dziecinnie proste w wykonaniu. Jeśli zaś chciałoby Ci się troszkę bardziej zabłysnąć w tej kwestii, polecam www.mojewypieki.com/przepis/krajanka-pie...rcepanem-i-powidlami. Mówię Ci, niebo :woohoo: , nie wyobrażam sobie Świąt bez niej :drool:





Znów mi się zaległości porobiły :jeez: . Zatem pokrótce ;) , kolejny zjazd na uczelni za mną, kolejny projekt przede mną :tongue2: . Tym razem całość ma być rozplanowana na dwóch arkuszach B2 :whistle: , oprócz rzutów i przekrojów, analizy funkcjonalno-przestrzenne, widokowe i wizualizacje na bazie zdjęć z inwentaryzacji - czyli na zdjęciu stan "przed", na wizualizacji stan "po" :dazed: . Od samego myślenia o tym kręci mi się w głowie :crazy:
Do przeprojektowania taka oto przestrzeń między budynkami uczelni


DSC_3594.jpg


Z wyżyn uczelni musiałam szybko cofnąć się do podstawówki :happy3: i zagłębić w tematy z matematyki na poziomie klasy 6 :silly: . Niestety dopiero po Świętach dowiem się z jakim skutkiem znęcałam się nad własnym dzieckiem :tongue2:

W ogrodzie bywam rzadko, ale dziś akurat zrobiłam obchód, bo przez ostatnie kilka dni martwiły mnie ślady obecności szczura na mojej działce :jeez: . Najpierw się porządził w kontenerze na śmieci, a potem przeniósł do kompostownika :angry: . Po raz pierwszy poważnie rozważałam zakupienie trutki, tymczasem poranny obchód ujawnił to :dazed:


DSC_3602.jpg


na zdjęciu niestety nie widać jaki był wielki :jeez: i myślę, że załatwiła go Ryśka. Wygląda jak wszystkie jej dotychczasowe zdobycze, upolowany i porzucony, brrr, okropność :pinch:

Żeby nie kończyć takim obrzydliwym obrazkiem, jeszcze troszkę kolorowych wspomnień :)


DSC_2152.jpg



DSC_2181.jpg



DSC_1547.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, chester633, Amarant, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Gru 2014 20:57 #321608

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Widzę, że nie tylko ja o te marcepanowe ciasteczka apelowałam ;)
Pierwsza blacha wyszła ok, druga lekko przypalona, trzecia do wyrzucenia :rotfl1:
No i jak przeprojektujesz ten zakątek? Chyba tych ładnie wyrośniętych kulek nie wyrzucisz? :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Gru 2014 21:36 #321618

  • Roma
  • Roma's Avatar
Obrzydliwa ta padlina :woohoo: Martuś -tak zachwalasz te marcepanowe ciasteczka,że pierwsze które będę piekła to właśnie te marcepanowe,teraz już mi się nie chce,mam dosyć pieczenia ciasteczek w sumie wypiekłam z 4 kg mąki i po nocach śnią mi się same ciasteczka :teach:
Ostatnio zmieniany: 18 Gru 2014 21:38 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Gru 2014 21:37 #321619

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta, gratulacje dla Ryśki :bravo: ,szczur to poważny przeciwnik dla kota-może wymienimy Kokosa za Ryśkę....od razu byś miała wytyczone nowe ścieżki.... :wink4: .Tyle prostoty w płomykach ,a ile urody... :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Gru 2014 22:33 #321639

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Szacun dla Ryśki :thanks: . Jak napisał Paweł, upolować szczura to niezła sztuka ;) .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Gru 2014 14:38 #321697

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mam nadzieję, że biedny szczur :oops: (oberwę za to na pewno) padł ze starości. Wielkie dzięki za odrobinkę fioletu :hug: Na zewnątrz tak buro, że tylko kolor nieba mnie podnosi na duchu. I jeszcze diabelskie gary :hammer: , coś jednak trzeba przygotować. Żebym chociaż lubiła jeść, albo uwielbiała słodycze! nic z tych rzeczy, tylko siedzę w kuchni i cierpię.
Ciekawe rzeczy piszesz w związku z zadaniami ze szkoły. Pokaż co wymyślisz :)
Rób bigosik! Nawet mnie wychodzi dobry :whistle:
Dobrego wieczoru i trzymam kciuki (przerwy techniczne konieczne!) za sukcesy udręczonego dziecka :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Gru 2014 17:00 #321714

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Markitko, chciałam podpytać cię o Munstead Wood. Jak Ci się sprawuje? Czy jest zdrowa i jak z jej powtarzaniem? Cały sezon przyglądałam się Waszym ciemnym różom a teraz chyba wreszcie coś kupię :P . Jakie purpury lub fiolety poleciłabys jeszcze? Podstawowe kryterium dla mnie to zdrowotność :P .
Domyślam się, że na poście powyżej jest Michel Bras. Pięknie się prezentuje B) .
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2014 17:01 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Gru 2014 08:35 #321807

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Floksów widzę u Ciebie nie brak i to jakie śliczne .Ja tez je uwielbiam od dzieciństwa .Kiedyś były tylko białe i różowe .Teraz zarzucono nas gatunkami ,szkoda tylko ,że nijak nie mogę zapamiętać nazw.
Szczur wybitnie obrzydliwy .Moja kotka też zapalczywie walczy z gryzoniami .Ostatnio wzięła się za bary z kuną .Wrzask był niesamowity i wszędzie pełno futra .Nie wiem ,jak to się skończyło dla kuny ,bo uciekła ,ale kocica nieźle ucierpiała :sad2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Gru 2014 11:07 #321930

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Markitko- u nas dziś w nocy padał silny deszcz i jakkolwiek głupio to zabrzmi.. przed zaśnięciem myślałam o Tobie :funnyface: czy i u Ciebie podlewa.. :whistle:

Ciężka sprawa z zaprojektowaniem wejścia na uczelnię.. Co planujesz po lewej stronie- tam jakby gęsto już.. Za to brzuchata rabatka po prawej, z chyba kosodzewinami- można poszaleć, szkoda tylko, że taka mała jest :happy:
Łatwych zadań na uczelni to Ty nie dostajesz.. :silly:

Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Gru 2014 11:43 #321939

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja na tej okrągłej z prawej, to od razu zobaczyłam trawy (turzyce :think: ?), ale ja właściwie wszędzie widzę trawy :crazy: :rotfl1: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Gru 2014 11:59 #321946

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Marto, wczorajszy, długi wieczór spędziłam w Twoim ogrodzie i od razu poczułam się lepiej, bo za oknem brrr... no nie tak źle, u mnie dużo iglastych to raczej zieleń widzę, ale kolorów brak, a tu tak energetycznie, aż zapachniało latem :flower2:

Co do kogo zajrzę to coś innego wpadnie mi w oczy, u Ciebie niebieskości mnie zauroczyły i bodziszki :hearts: wypatrzyłam też tulipanka botanicznego, z pasiastymi listkami- Czerwony Kapturek- mam do niego sentyment, ale tulipanka już nie mam :(
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Gru 2014 15:31 #322180

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pewnie produkujesz bigos i przepadłaś!

Życzenia najlepsze przynoszę Martusiu, zdrowia, wytrwałości i pogody ducha. Niech Ci kwitnie szczęściem życie, a ogród kwiatami we wszystkich ulubionych kolorach :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Gru 2014 16:17 #322183

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martusiu nie lada zadanie Cię czeka :ohmy: .Gorzej jak potem nie spodoba Ci się Twoje obejście :garden1: ,ale będziesz mieć już wprawę ;) Zdrowych Świąt i nie przepracowuj się za bardzo :hug: Brawa dla kici
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Gru 2014 11:57 #322324

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wszystkiego dobrego ,szczęśliwych Świąt :kiss3:

wesolych_swiat_1398.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Gru 2014 13:57 #322333

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Sernik w piekarniku, rodzinka wysłana po choinkę, można chwilę przysiąść ;)

Marta mam nadzieję, że tej trzeciej blachy nie wyrzuciłaś? Ja też jedną spaliłam, a potem okazało się, że te spalone najlepsze :happy3: , teraz blade już mi nie smakują :silly:
Jedno, co wiem to wywalę te wszystkie samochody :rotfl1: , większość roślin zostaje, zwłaszcza, że jak słusznie zauważyłaś są piękne i wyrośnięte ;)

Romcia i jak, upiekłaś jeszcze marcepanowe? W sumie nie dziwię Ci się, że masz dosyć, 4 kilo mąki :dazed:

Paweł Ryśka nawet nie draśnięta :P , wymienić, to się nie wymienię :funnyface: , ale może kiedyś wypożyczę :happy4:

Edytko też jestem z niej dumna :lol: , dlatego się chwalę :happy3:
Co do purpurowych róż, to Munstead Wood jest bardzo dobrym wyborem. Porównując The Prince, Tradescant i Munstead Wood, ta ostatnia jest najzdrowsza, dwa sezony bez żadnych chorób. The Prince jeden epizod plamistości, potem już zdrowy i ma przepiękne, ogromne kwiaty - największe z moich purpur. Za to Tradescant raczej nie polecam, pierwsza całkowicie łysa róża w moim ogrodzie :dry:
Warto też się przyjrzeć róży Johan Wolfgang v. Goethe, na razie jeden sezon u mnie, ale zdrowa, a kwiat cudo :woohoo:
Co do projektu, na razie jeszcze nie myślę o tym ;) , ale kto wie, czy jakieś trawy w nim nie zagoszczą :silly:

Haniu wersja dla Ciebie i mojej córki: szczur był stary i w końcu przyszedł jego koniec :teach:
U mnie leje tak samo jak u Ciebie i tak samo mnie to cieszy :lol: , szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale :happy4:
Bigosiku wciąż nie zrobiłam ;) , przymierzę się przed Sylwestrem, bo tym razem impreza u mnie :jeez:
Jak skończę ten projekt, być może będę miała odwagę w końcu się pochwalić :oops:
Bardzo dziękuję za życzenia :hug: , dla Ciebie również spokojnych, szczęśliwych Świąt :hug:

Ewo Floksy to moja nieuleczalna choroba :happy4: , jedna z wielu zresztą :rotfl1: , znasz to, prawda ;) ?
Też większość mam bez nazw, ale jak coś uda się trafić podpisanego, to się cieszę, bo łatwiej się potem wymieniać, czy też po prostu unikać dubli ;)
Mam nadzieję, że Twoja kotka wylizała się po starciu z kuną :kiss3: , moja wracała z obrażeniami tylko po walce z innym kotem :jeez: , mamy tu takiego rozbójnika bezpańskiego, uważa się za pana i władcę sporej okolicy :angry:
Bardzo dziękuję za życzenia i piękną zimową kartkę :hug: , Toie przede wszystkim zdrowia życzę, bo jak jesteśmy zdrowe, to wszystko możemy :lol: :hug:

Moniko oj podlewa u mnie porządnie :happy4: , chyba za cały sezon nadrabia :happy3: . Jaki by nie był powód, miło mi, że pomyślałaś o mnie :hug:
O projekcie na razie nie myślę ;) , tam po lewej rzeczywiście jest dość gęsto i większość roślin zostawię. Zlikwiduję za to ten wielki parking po środku, a zostawię tylko wjazd konieczny dla różnych służb. Tak naprawdę w tych naszych projektach wcale nie chodzi o rośliny ;) , raczej o pewien pomysł, a głównie o stronę techniczną, czyli przedstawienie tego pomysłu na wspomnianych arkuszach w sposób zgodny z wymogami uczelni.

Krzysiu bardzo mi miło powitać w ten przedświąteczny czas nowego gościa :hug:
U mnie na razie głównie kolorowo, bo drzewa jeszcze małe :happy4: , ale są i mam nadzieję, że i ja zimą będę miała kiedyś zielone widoki ;)
Ma nadzieję, że najdalej wiosną założysz wątek i będziemy mogli podziwiać Twój ogród i zmiany, jakie w nim planujesz ;)
Tulipanek, o którym wspominasz, miał byc oczywiście zupełnie innym tulipankiem :happy3: , sama raczej czerwonych nie wybieram ;) , jeśli masz do niego sentyment, chętnie odstąpię po kwitnieniu w następnym sezonie :P

Jadziu raczej swojego ogrodu nie przerobię po skończeniu studiów ;) , musiałabym zrezygnować z wielu pięknych, choć pojedynczych i nie zawsze pasujących do siebie i do całości ogrodu roślin :happy3: . A z drugiej strony nie wydaje mi się, że nagle zostanę wielbicielką uporządkowanych rabat, w których nie ma miejsca na chciejstwa :rotfl1:
Wszystkiego najlepszego na Święta :hug:




Wszystkim moim gościom chciałabym życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wspaniałej atmosfery (mimo pogody ;) ), odpoczynku od codziennej bieganiny i oczywiście mnóstwa oczekiwanych prezentów :hug:



DSC_3608.jpg



DSC_3610.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, futrzasta, piku, Edyta, Amarant, hanya, wxxx-a, Krzysia

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Gru 2014 21:00 #322424

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusia- przyjmij gorące Świąteczne uściski- zdrówka, spokoju, radości :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Gru 2014 21:28 #322438

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
markita wrote:
Sernik w piekarniku, można chwilę przysiąść ;)
No i ciekawe, przypalił się czy nie :rotfl1:
A moje marcepanowe to się przypaliły na śmierć, że tak powiem ;) , wyrzuciłam...
Marta, ja mam do Ciebie duże zaufanie w kwestii polecanych ciast, jak wiesz ;) i kliknęłam w ten link :) , poddałam społecznym konsultacjom ;) , dziecko zakwestionowało potrzebę użycia powideł, ja z kolei ciasto piernikowe, nie lubię, wyszło na to, że zgoda jest tylko co do masy marcepanowej :rotfl1:
Naprawdę to jest takie dobre?
Sprawa staje się pilna, bo mi dziecko właśnie brownies wykańcza :rotfl1:
I tylko te blade marcepanowe zostaną... ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Gru 2014 22:17 #322451

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moniko dziękuję :hug:

Marta jeszcze zdążysz, rób :woohoo: , to jest naprawdę wyjątkowe ciasto i dużo mądrzejsi ode mnie :happy3: wymyślili to zestawienie :drool: . Wszystko jest tam na miejscu, i ciasto piernikowe i powidła, bo marcepan to się wie :rotfl1: . Jak pierwszy raz zrobiłam to ciasto, cała rodzinka orzekła, że tylko to mam robić na Święta, najlepiej w potrójnej ilości :rotfl1: .
Sernika nie spaliłam :funnyface:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.499 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum