TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Gru 2014 18:53 #320393

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Roma po śniegu już tylko wspomnienie zostało :dry: , u mnie też jesień stanowczo za sucha :jeez:
Moje dopasowanie kolorystyczne polega tak naprawdę na unikaniu koloru żółtego, pomarańczowego i czerwonego :P . Wszystkie pozostałe pasują do siebie :happy3:
Z ciasteczkami jeszcze nie skończyłam ;) , po piernikach przyszedł czas na marcepanowe :drool: . Jedną blachę tradycyjnie spaliłam, ale dziś pożarłam połowę tych spalonych :hammer: i muszę stwierdzić, że wcale im to nie zaszkodziło, ba, nie wiem, czy nie lepsze :happy3:


DSC_3556.jpg


Moni z pierniczkami jeszcze zdążysz ;) , najpierw się wykuruj :hug: . Pewnie nie poszłaś do szkoły :think: ?
Dobór kolorów polega na sprytnym unikaniu tych, których nie lubię :happy4:

Aguś tego śniegu wcale nie było tak dużo :dry: , a teraz nie ma już wcale. I też cierpię z powodu suszy jesiennej :jeez:
Pierniczkami się częstuj :P , a może wolisz marcepanowe :silly: , rozgość się :lol: . Jutro serwuję maślane :drool:

Edytko coś mi się zdaje, że głuchy telefon namieszał, jak to zwykle bywa :happy3: . Małgorzatkę mam, od jakichś dwóch miesięcy :whistle: :funnyface: . Co mam Ci pokazać? Gustowny kopczyk :rotfl1: ?
Z Kardynała tak szybko nie rezygnuj, jak widzisz są różne opinie, może jeszcze ktoś dołoży swoje trzy grosze ;)
Swojego kupowałam we F., a jakże ;)

Dorcia Twoja częstotliwość bywania staje się interesująca :woohoo:
Jeszcze czerwonego nie lubię, jakby co :devil1: , dopuszczam ewentualnie bordo ;) . Jak to co ze mną masz :silly: , masz za mną świetnie, wszystkie pomyłki w tych kolorach dostajesz w przymusowym gratisie :rotfl1:
Już Edycie tłumaczyłam, że pochopnie rezygnuje z Kardynała, dobrze, że mnie popierasz ;)

Marysiu ja też bardzo lubię oglądać ogniste rabaty u kogoś :lol: , bo generalnie to piękne zestawienie kolorów, tylko czegoś u mnie nie pasuje :oops:
Żebyś wiedziała ile się namęczyłam wybierając fotki do konkursu :jeez: . W czterech zdjęciach nie sposób pomieścić zmian nawet w takim młodym ogrodzie, jak mój, a co dopiero w starszych :huh: . Dlatego bardzo się cieszę, że mimo to aż 9 osób na mnie zagłosowało :woohoo: . To było bardzo miłe :P

Marta nie wiem z czyimi mężami coś jest nie tak, bo z moim wszystko ok :happy3: . A bodziszki cudne są i koniec :devil1:
Rzeczywiście większość azalii wybarwia się ogniście ;) , ale i dla mnie coś się znajdzie :happy4: , na razie pomarańczowych nie przewiduję, choć mam jedną żółtą i czerwoną :whistle: , to z pierwszych, nieświadomych jeszcze zakupów. Teraz już są duże, przecież się nie pozbędę :happy3: . W ogóle z pozbywaniem mam problem :dry: , muszę usunąć jedną daglezję, zwykłą, gatunek, i już jestem chora na samą myśl :unsure:
Co do śniegu, to ja lubię szuflować :happy3: , oczywiście wszystko w pewnych granicach ;) , śnieg w ogrodzie tak, na jezdni nie :happy3:

Aga w weekend szkoła, ale tylko dwa dni, a nawet półtora :huh: , bo w niedzielę zawsze kończymy po 12 :dry:
Teraz mi to pasuje, bo w niedzielę spotkanie opłatkowe grupy lubelskiej i się wybieram :P
Co do podziwiania, to zapomniałam dodać jeszcze Twojej aktywności na forum i bloga :dazed: i nie zamydlisz mi oczu, że nad czymś nie panujesz :funnyface: . Jedna skisła zupka :happy3: tylko potwierdza regułę :hug:
Ciasteczka piekę, ale zakwasu buraczanego nie nastawiam, Wigilię zawsze spędzam u Mamy, barszcz to jej domena ;)
Oprócz ciast robię śledzie w zalewie z białym winem, jakieś mięsa na kolejne dni, oczywiście sałatki itp ;)
Chcesz kolorku?


DSC_2001.jpg



DSC_1263.jpg


Jaguś a jakie wypieki u Ciebie w Święta królują? Może się czymś zainspiruję :silly: . Ja staram się co roku coś nowego wymyślić, choć pewne stałe elementy muszą się pojawić ;) , na przykład pierniczki albo krajanka piernikowo-marcepanowa :drool:
Kataru współczuję :kiss3: , niby żadna dolegliwość, a potrafi życie uprzykrzyć :jeez:
Jaguś, czy "długotrwały obowiązek" to jest to, o czym myślę :woohoo: ??? Mam już gratulować :woohoo: ???

Haniu ostatnio ciągle jak przeglądam zdjęcia, łapię się na myśli "o, to będzie się Hani podobać" :happy3:


DSC_1573.jpg



DSC_1825.jpg



DSC_1905.jpg


Tulipany z frędzlami to Black Parrot na pierwszej fotce i Curly Sue na drugiej. Oba cudne :hearts:
Tereny zielone w projekcie również przewidziane ;) , ale do zaliczenia tego przedmiotu raczej nie konieczne :happy3:






To może jeszcze trochę kolorów różnych :silly:


DSC_2183.jpg



DSC_1700.jpg



DSC_1685.jpg



DSC_1544.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amarant, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Gru 2014 19:20 #320396

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
A mnie tam podobają się wszystkie zestawienia kolorystyczne, im bardziej kontrastowe tym lepiej :rotfl1: takie jarmarczne :rotfl1:

Marta dzięki że przypomniałaś o zakwasie buraczanym :thanks: ja nawet nie mam buraków kupionych :jeez:
Pierniczków też nie piekę, my stare bezzębne potwory wolimy miękkie to zrobię na szybko muffiny piernikowe :wink4:
Dzisiaj walczę z bigosem, to w kuchni, a porządkowo wczoraj myłam okna w sypialni i problemy z ich zamknięciem odwiodły mnie skutecznie od dalszych porządków :sick:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Gru 2014 20:09 #320409

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Markitko, ciasteczka wyglądają smakowicie :drool: . Ja jutro z dzieciakami planuję upiec pierniczki ;) .
Pogrzebałam w necie i muszę powiedzieć, że w paru miejscach znalazłam opinie o podatności Cardinałka na czarną plamistość :dry: . Wylatuje ostatecznie :club2: .
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2014 20:10 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 08:12 #320474

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Edytko - u mnie Cardinal do tej pory ma całkiem ładne liście, i w żadnym razie nie mogę potwierdzić jego podatności na plamistość. Podatny jest na zdrowotność :woohoo: i zdecydowanie nie wierz w to co tam czytasz w internecie :happy-old: . Pięknie i bezobsługowo zachowywał się cały sezon :teach: .


Martuś - no staram się, staram :P - bywam, zaglądam, czytam :tongue2: . Do Twojej niechęci do żółtego to już się przyzwyczaiłam :happy: ... i na rękę mi ona bardzo :happy3: . Pomarańczowym też nie pogardzę - bo chyba jeszcze bardziej niż żółty lubię :woohoo: . Jeśli projektujesz podjazdy i śmietniki na warszawskim osiedlu, to pamiętaj, że śmietników musi być więcej niż podjazdów :rotfl1: - może wtedy śmieci na trawnikach będzie mniej :jeez: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 08:26 #320477

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś a przepisy na swoje wersje pierniczków podasz ???
Cudne letnie widoki :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 09:37 #320483

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A ja poproszę o przepis na ciasteczka marcepanowe, bo nie mogę w forumowym spisie znaleźć :dry:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 13:33 #320511

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś i ja dołączam się do wniosku o przepis:) smaku narobiłaś:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 14:04 #320519

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Bajeczne widoczki :woohoo: a ciacha mniam mniam. Ja pierniczków jeszcze nie robiłam ...może się w końcu zmobilizuję :crazy:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 15:02 #320533

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Moje ulubione zestawienia roślinę :). Uwielbiam pierniczki tamtym roku zrobiłem cała choinkę w piernikach i je sam puźniej zjadłem :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 18:52 #320559

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Maju kontrasty też lubię, choć nie we wszystkich zestawieniach ;) , ale najbardziej do mnie przemawiają połączenia monochromatyczne, czyli w zbliżonej gamie kolorów. No cóż, każdy ma jakieś swoje skrzywienie :silly:
O zakwasie to raczej Aga przypominała ;) , ja nigdy nie robiłam i w tym roku też nie zrobię. Za to zaciastkowałam się dokumentnie :pinch:
Ty bigos, a ja dziś kaszę z grzybami wypróbowywałam :lol:

Edytko i jak, pierniczki upieczone? Czy dalej siedzisz w różach :rotfl1: ?
Widziałam Twoje typy, Cardinal Richelieu koniecznie :woohoo: , z innych podpowiedzi pewnie sama skorzystam :happy3:

Dorcia jak fajnie, że wracasz na łono :hug:
Na tym warszawskim osiedlu są wieżowce, więc pewnie mają zsypy ;) , ale i tak zrobiłam dwa duże śmietniki :silly: . Dojazd musi być do każdego budynku, więc siłą rzeczy będzie ich więcej ;)

Aguś, Wiesia, Ula przepis na pierniczki margarytka.blogspot.com/2011/12/pierniczki-swiateczne.html, a tu przepis na ciasteczka marcepanowe www.niezapominatka.blogspot.com/2012/11/...wyjatkowy-dzien.html. Obydwa wielokrotnie sprawdzone, polecam :P

Dla Was dziś kolejne ciasteczka, maślane :drool:


DSC_3562.jpg


Przepis z jakiegoś starego "Mojego gotowania"
1 1/2 szkl mąki
kostka masła
100g śmietany
szczypta soli

Zagnieść kruche ciasto, po 2 godzinach w lodówce rozwałkować, wykroić ciastka (polecam większe foremki lub szklankę nawet, bo ciasteczka się kurczą ;) ), posypać czymś słodkim (w cieście nie ma cukru), piec 15-20 min. w 160 stopniach. Smacznego :P

Moni teraz każdy kolorowy widoczek wydaje się bajeczny, nie :happy4: ?
Bierz się za pierniczki :happy-old:

Konrad witam nowego gościa :bye:
Przyznam szczerze, że bywam u Ciebie od początku, ale jakoś dotąd nic nie napisałam :oops: , obiecuję poprawę, bo ogród masz przepiękny :woohoo: . I pełny moich ulubionych zestawień :happy3:
U mnie ciastka na choince nie zdałyby egzaminu, bo pies pożarłby wszystko przed Świętami :rotfl1:


Pochwalę się jeszcze swoim miasteczkiem ;) , które dzięki Gorzatce i Dorotce :hug: również zawitało do mnie :woohoo: . Obok choineczka mojej własnej roboty :tongue2: , poziom trudności jak dla :crazy: :happy3:


DSC_3557.jpg


Na koniec wlazła mi przed obiektyw Ryśka i tym kompletnie nieogrodniczym akcentem zakończę :happy3:


DSC_3560.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant, hanya

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 19:19 #320566

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martusiu wielkie dzięki za ciasteczka.... to jest, za przepisy na ciasteczka... ale i ciasteczko też bym z chęcią skubnęła :happy:
Cudne miasteczko, baaardzo podobają mi się te domki, z błyskającymi w okienkach ogieńkami :hearts: Niesamowity nastrój tworzą :P
Szylkretowa Ryśka wspaniała.... modelka urodzona... a co tam Pani jakieś pierdołki będzie focić.... kiciusia musi się wepchać na pierwszy plan :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 21:36 #320595

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ryśka rzeczywiście cudna, jak ja kocham takie futrzaki :hearts: już bym ją przygarnęła na kolana i wyściskała :tongue2:
Ale domki z migotliwym blaskiem czy ciasteczka też fajne :wink4:

Bigosem mi pachnie w każdym kątku a syn skomentował 'miodzio' :lol: on dzisiaj trochę wymarzł, bo wędził na tym wietrze kiełbasę, ale nie naszą jeszcze ;) to my taki gorący bardzo smakował. Ale najlepszy bigos to ten który zjada się już z dna gara :yummi:

Takie maślane ciasteczka to może popełnię, ale tak na ostatni dzwonek bo do świąt to by wszystko zniknęło :happy2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 21:49 #320603

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Świetne miasteczko! A tą choinkę to mogłabyś trochę bardziej wyeksponować ;)
Raczej nie zainspiruję Cię wypiekami, bo i u mnie pierniczki, maślanki... Dobra dorzucę jeszcze sernik i piernik, które muszą być i basta. Do piernika kupiłam w tym roku specjalną silikonową foremkę choinkę. Ciekawe czy wyjdzie tak jak należy, bo jeszcze nigdy nie piekłam w silikonie... Katar uprzykrza mi życie już od miesiąca i mam go już po dziurki w nosie :lol:
Dobrze się domyślasz ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 21:59 #320609

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
O, Jaguś... jak przeczytałam to, co wcześniej napisałaś, zaczęłam nawet szukać, czy gdzieś już to ogłosiłaś ;)
Gratulacje :kiss3: ... choć kataru współczuję... no i możliwości wspomagania farmakologicznego ograniczone ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 22:00 #320610

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kolory pożądane, bardzo......ciasteczka, bigosy i koty też.. :rotfl1: , żeby jeszcze ktoś je zrobił..... :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Gru 2014 22:35 #320618

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo te koty :laugh1: czy może te ciasteczka i bigosy :funnyface:
U Ciebie doczytałam o pieczeniu chleba ale nie pochwaliłam za udany wypiek :oops:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Gru 2014 14:16 #321189

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Martuś, :hug: a co tu tak cicho? Gotujesz, czy wkuwasz i tworzysz? Serdeczności przesyłam, za 'myśl' o moich ulubionych kolorach. Pokaż, co nawojowałaś, pewnie nowe dzieła kulinarne gotowe i ukryte do Świąt :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Gru 2014 15:05 #321198

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...przez Was normalnie siedzę ze spuszczoną głową i buzią w ciup, że nie mam kamieniczek. No ani jednej jeszcze.
Jednak to się zmieni, bo inaczej odwołuję święta :devil1:

Martula, a zakwas na barszcz to przecież prościzna jest! Ja wstawiam jutro dopiero i przed wigilią będzie w sam raz do ugotowania barszczu.

Ciasteczkami kusisz... PanM uwielbia marcepan - może mu machnę?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.483 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum