TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Gru 2014 08:42 #318235

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Azalki piękne, ale mi i tak bardziej podoba się obrazek, który zacytował Paweł :hearts: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Gru 2014 09:23 #318248

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj studentko, zdjęcia zimowe zmroziły, na szczęście następne uratowały sytuację. Doloroso cudowna, Twoja Homebush taka zwarta, silna i pewnie po deszczu nie zamienia się w palmę. Z decyzji o studiach chyba jesteś zadowolona, mimo, że czasem coś człowieka wkurza. Panie od prawa rzeczywiście wzbudziły zainteresowanie przedmiotem, u nich jest egzamin? Bodziszek cudny. Fiolety i amaranty, pokazuj! :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Gru 2014 17:54 #318938

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
I Tobie się zamelduję Martusiu :bye: . Jestem - żyję - wszystko gra :wink4: .

Piękne te fotki w fiolecie :hearts: - nawet z floksami :happy3: . Azalie też super ... szybko zleci i znów będą kwitły :happy4: .


Wkrótce znów się objawię :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Gru 2014 20:01 #318998

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Czekając na kolejne objawienie :lol: Dorci ;) , powiem, że ładny ten bodziszek jak na bodziszka :)
No i jest pomarańczowa róża! :) Bo Chippendale według moich kryteriów jest właśnie pomarańczowa :)
Marta, nie pamiętam, a gdzie rosną Twoje azalie, a właściwie jak rosną, w grupie czy w rozproszeniu? Będzie cygańska spódnica, krótko mówiąc? ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Gru 2014 20:18 #319004

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ja jednak wolę te Twoje zdjęcia z pełnią kolorów:) choć wiem, że u Ciebie i zimą bywa pięknie.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Gru 2014 20:32 #319010

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Artamciu uważaj, bo objawienie może być szybciej niż myślisz :happy: .

Dla mnie Chippendale nie jest pomarańczowa :dry: ... morelowa bardziej.
Mam nadzieję, że Easy Does It będzie prawdziwą pomarańczką :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Gru 2014 21:15 #319946

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dalu żebyś wiedziała, że wyzwanie ;) , zwłaszcza tempo w jakim są prowadzone zajęcia, które potem są bazą do prac domowych :tongue2: . Na razie jakoś daję radę (to znaczy mam nadzieję :happy3: , w weekend się okaże, czy moje wypociny zostaną zaliczone)
Moje azalie jeszcze nie powalają wielkością krzaków, ale kwiaty już mają cudne :woohoo:

Ewo zapotrzebowanie na siewki i bodziszka zanotowane :P
Irene Koster zachwyciła mnie u Dorotki Dodad, u której jest gigantycznym, pięknym krzaczorem :woohoo: . Moja jeszcze mała Irenka :happy3: , ale kiedyś i ja się doczekam ;)

Majeczko nawet nie wiesz, jak ja się cieszę, że są wciąż chętni na te siewki :lol: , mnóstwo w tym roku wyplewiłam, ale jednak szkoda tak na kompost tyle dobra wyrzucać :silly:
Moje azalie to jeszcze nieduże krzaczki, nie wiem dlaczego wydały Ci się duże :dry:
Największe są trzyletnie Toucan, Madame Jolie i Doloroso


DSC_0147.jpg


Reszta to mikruski ;)

Romciu zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości, kwiaty kwiatami, a w grudniu śnieg by się przydał :idea1: . Wczoraj nawet pięknie sobie po południu popadało, ale niewiele do dzisiaj zostało :huh:


DSC_3546.jpg


Paweł z tego, co napisałeś, jedno wynika dla mnie na pewno - podobają Ci się moje rabaty :hug: . Bardzo się staram, żeby dobór nie był przypadkowy i żeby wszystkie wymienione przez Ciebie kategorie, czyli kolor, pokrój, faktura - pasowały do siebie. Robię to absolutnie intuicyjnie, dlatego też rzadko sadzę jednorazowo jedną roślinę, dopiero jak nazbiera mi się spora poczekalnia, zaczynam ze sobą komponować nowe doniczki z już rosnącymi roślinkami :lol:
Zacytowana przez Ciebie rabata wyszła trochę przypadkowo ;) , dobierałam rośliny wabiące motyle, a że okazały się fajnie grać kolorystycznie :woohoo:

Jaguś kiedy oglądam rabaty Kasi Robaczka, albo Moni, albo Aguniady, to mam dokładnie takie samo wrażenie - że one mają to wyczucie, a ja nie :huh:
Zdradzisz co Ci się ma zacząć klarować? Bo wiesz, tu jest sporo takich, co się nudzą zimą i mogą co nieco podpowiedzieć :happy4:
Jeszcze fiolecik dla Ciebie :P


DSC_0193.jpg


Moniko śnieg jak na razie zachował się przyzwoicie i popadał tylko u mnie :lol: , zresztą już topnieje, a ma być coraz cieplej :dry:
Z tą organizacją to chyba trochę mnie przeceniasz ;) , ja obecnie nie pracuję zawodowo, jedynie pełny etat jako kierowca :happy3: . Liczę jednak na to, że moje 12 letnie obecnie dziecko usamodzielni się niedługo, a póki co postanowiłam trochę zwiększyć swoje szanse na rynku pracy - jak już na niego wrócę :happy3:
Zupełnie nie wyobrażam sobie pogodzenia pracy na pełny etat, studiów i jeszcze kursu jak Aga :dazed: . No i domu przecież :tongue2: . Podziwiam tę kobietę :flower1:

Edytko a różę Cardinal Hume chcesz :funnyface: ?


DSC_0985.jpg


Haniu nie patrz na odpowiedź dla Romy, bo tam troszkę mojej zimy :happy4:
Moja Homebush przede wszystkim mała ;) , bo to młodziak jeszcze, ale faktycznie nie zauważyłam, żeby deszcze jakoś specjalnie nią poniewierały. A padało u mnie okrutnie podczas kwitnienia :jeez:
Egzaminu z prawa nie będzie (chyba :dazed: ), zaliczenie jest na podstawie projektów wykorzystujących normy i przepisy, które musimy znać. Właśnie dziś rysowałam projekt osiedla w Warszawie i wcale nie chodzi o roślinki, tylko o infrastrukturę, czyli dojazdy (o odpowiedniej szerokości), śmietniki ( w odpowiedniej odległości ;) ), parkingi (odpowiedniej szerokości :happy3: ), czy też plac zabaw z uwzględnieniem dzieci młodszych i starszych :tongue2:

Amarantowa pysznogłówka może być :silly: ?


DSC_1498.jpg


Dorcia witaj koleżanko marnotrawna :hug: , cieszę się, że zaglądasz, niedługo przerwa świąteczna :woohoo:
Absolutnie się z Tobą zgadzam, że Chipek to morelka :P , przecież ja nie mam pomarańczowych róż :lol:

Marta a co Ty masz do bodziszków :huh: ? co to w ogóle za określenie "jak na bodziszka" :evil: ?
Bodziszki cudne są i basta :happy-old: . Wszystkie jak jeden mąż :silly:
Moje azalie rosną generalnie w dwóch grupach, jedna przy furtce (zdjęcie przy odpowiedzi dla Majki), a druga wzdłuż płotu prowadzącego do nowego garażu ;) . Tu na razie nie ma czego oglądać, bo wszystko maluchy ;) , ale może juz w przyszłym sezonie da się zrobić jakieś zdjęcie zbiorowe :silly: . Do spódnicy w każdym razie daleko :happy3:

Ula też wolę kolory ;) , choć w zimie powinien być śnieg, żeby straty były mniejsze :happy4:






Znów zaniedbałam wątek :jeez: , jakoś nie wyrabiam :dry: . A jak mam czas, to z kolei jakieś doły mnie łapią :unsure: , przesilenie jesienne jak nic :jeez:
U dziewczyn juz takie piękne dekoracje świąteczne, a u mnie w ramach przygotowań zaledwie pierniczki :oops: , które nieudolnie ozdabiałam sama, bo dziecko wkuwa na próbny z matmy :pinch:


DSC_3551.jpg


Zima była wczoraj marne parę godzin, znowu buro i ponuro :huh:
W sobotę znowu szkoła, nie mogę się doczekać ferii i wolnego od wstawania rano :jeez:

Pomarudziłam :oops: , to może trochę kolorku, tulipanowego dla odmiany :silly:


DSC_9757.jpg



DSC_9683.jpg



DSC_9730.jpg



DSC_9580.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, hanya

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Gru 2014 21:54 #319961

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-u nas susza,że aż płakać się chce a taki śnieżek to byłoby błogosławieństwo dla moich roślin.Dopasowanie kolorystyczne roślin jest u Ciebie perfekcyjne,gdybym to ja tak potrafiła ;) U mnie jutro kolejna tura ciasteczkowych wypieków.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Gru 2014 21:58 #319965

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
O cholerka - pierniczki :jeez: zapomniałam :unsure:
zgadzam się, że dobór kolorków perfekcyjny :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Gru 2014 22:34 #319984

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś ależ u Ciebie śniegu napadało :woohoo: u mnie tylko cieniutka warstewka.
Najbardziej martwi mnie ta paskudna susza.... praktycznie cała jesień bez deszczu, bo to co popadało, to nawet niezauważalne . Aż się boję jak takie przesuszone roślinki dotrwają do wiosny :dry:
Przepięknie wygląda Twój azaliowy zakątek.... obok tych krzewów nie można przejść obojętnie :hearts:
Pierniczki wyglądają pysznie.... zamawiam jednego do porannej kawki B) :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Gru 2014 22:50 #319994

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Cardinal wyleciał z listy :funnyface: .
Lepiej pokaż Marguerite Hilling :P .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Gru 2014 08:49 #320039

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Oj tam marnotrawna :P ... ale jestem :P .

Już wybaczyłam Ci, że nie lubisz żółtego, a teraz jeszcze pomarańczowy :blink: :jeez: ... co ja się z Tobą mam :happy: .

Na przerwę świąteczną czekam z takim samym utęsknieniem, jak Ty na deszcze w lato :happy3: - więc możesz sobie wyobrazić jak już przebieram nóżkami :happy3: .

Dziwię się, że Edytka wywaliła z listy Cardinala :dry: - u mnie był zdrowy, bezproblemowy i ciągle kwitł :woohoo: - a nie pryskałam niczym :idea1: . Może się jeszcze Edytka zastanowi, bo moim zdaniem to godna uwagi róża :teach: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Gru 2014 09:06 #320043

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Piękne, te wspomnieniowe fotki z Twojego ogrodu :woohoo: Właściwie to dziwię się sobie, że aż tak mi się podobają :wink4: Bo to nie moje kolory :tongue1: Ja kocham słońce, kolory energetyczne... żółty, czerwony... I wiem, że Twój ogród nie tylko na zdjęciach piękny :) Powiem więcej, zdjęcia nie oddają całej jego urody :devil1: ...tak sobie myślałam oglądając Twoje konkursowe fotki :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Gru 2014 21:19 #320251

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
markita wrote:
Bodziszki cudne są i basta :happy-old: . Wszystkie jak jeden mąż :silly:
Ale czyj konkretnie? :rotfl1: Od jakiegoś czasu podejrzewam, że z tymi mężami najlepiej nie jest ;) , dobrze, że choć jeden cudny! :rotfl1:
Ta grupka azalii już całkiem dorodna, znaczy szybko im ze wzrostem poszło, to i te małe się sprężą.
Ale czy tak dużo jest azalii w Twoich ulubionych kolorach? Jak się kolekcjonerstwo rozbucha, to i pomarańczowe się pojawią! :)
Tęskno Ci za prawdziwą zimą? Szuflowanie się marzy? Kierowcą wszak jesteś na pełny etat! ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Gru 2014 21:25 #320254

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć!
Wpadłam do studentki sprawdzić, co słychać :)
W weekend szkoła? Całe trzy dni? No cóż, rozumiem ten 'ból' w pełni :)
Podziwiać nie masz mnie za co, kochana, bo ja dzięki panującemu zamieszaniu, które sama sobie funduję, mam poczucie nie panowania nad niczym.
Ot, co.
Ale za chwilę szkoła finito i będę się mogła skupić na samej fotografii.

Piernikowałaś, jak widzę, ja też muszę - najpóźniej w przyszłym tygodniu!
Muszę też wstawić zakwas buraczany.
I pewnie jeszcze sto innych rzeczy.

Popadało u Ciebie ładnie - zazdroszczę, że możesz to wszystko oglądać z perspektywy kobiety wolnej...

...i cudne wspomnienia ogrodowe!
Brakuje mi koloru :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Gru 2014 23:44 #320283

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Martuś, dziękuję za fiolecik - prześliczny!
Widziałam już ten wątek, w którym podpowiadają ;) zapewne skorzystam z niego późną wiosną lub wczesnym latem, bo wcześniej to nawet nie będę próbowała. Już i tak ledwo zipię a jeszcze mi się katarzysko przybłąkało :unsure: Na dodatek święta idą i rodzinka na wypieki czeka jako na tą pierwszą gwiazdkę... :jeez: Marzysz o feriach coby móc się wreszcie wyspać? Ja też, ja też! Zdradzę tyle, że jesienią wykarczowaliśmy sporą część śliwek robaczywek w części gdzie ma powstać ogród ale muszę spojrzeć na to tzw świeżym okiem, bo tak na odległość to nie umiem planować No i na wiosnę dojdzie mi jeszcze jeden "długotrwały obowiązek" ale póki co to o tym wolę nie myśleć ;)
:kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Gru 2014 13:46 #320356

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pysznogówka może być :hug: Amarantów i fioletów nigdy dość, jak zapewne 1000 razy pisałam :oops: Jak masz jeszcze coś to poproszę w wolnej chwili, z dedykacją :whistle: Przepiękny kolor tulipanów z frędzlami :woohoo: . Pamiętasz może odmianę?
Projekty parking-kosze na śmieci-dojazdy mało się wydają ciekawe, ale jakże niezbędne oczywiście. Będzie do tego dodatek w postaci terenu zielonego? :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Gru 2014 15:11 #320369

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marta, puk, puk, i gdzie tak moja Małgośka :happy-old: .
Dorciu, czy to znaczy, że u Ciebie Cardinal Hume jest zdrowy :think: ? Tak tez wynikało z różnych opisów, że powinien być zdrowy. Dziewczyny jednak powiedziały, że u nich było inaczej. Chyba muszę zasięgnąć szerszej opinii.
Marto, a gdzie kupowałaś swojego, w F?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.562 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum