TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 07 Kwi 2014 10:03 #241474

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta a gdzie tam siedzę :rotfl1:
Weny nie mam zupełnie :blink:
Kolorowo się u Ciebie zrobiło, coraz gęściej :funnyface:
Ciekawa jestem tych brzózek :think:
Mało Pani miała listów do grabienia, to teraz będzie więcej :silly:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2014 10:03 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 07 Kwi 2014 13:20 #241519

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
No ale jak się wionie rozrosną za lat kolkia to w warzywniku się raptem rządek marchewki zmieści :P
W tym roku robiłam własną rozsadę pora, selera i papryk. I z tego co porównuje to jak kupne. Jak ktoś ma chwilę czasu to można się pobawic
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 07:57 #241802

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
:ohmy: Ale masz tych tulipanków dużo i wszystkie piękne :hearts:
Te pierwsze taki delikatnie,śliczniutkie :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 14:08 #241896

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Ale duża rabata - ile tam się da zmieścić roślin!! :happy4:
Pytanie - dlaczego "warzywnik" jak tam mają trafić kwiatki? Bardzo ciekawy układ grządek...
Piesio nie ubrudzi się wytrzepując ziemię z trawy? Dobry pomocnik :D
zjawiskowa kępa Angelique a botaniczne tarda to tulipanki-pewniaki!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 21:22 #242021

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko zamierzam nawet przemycić całkiem sporo ;) , ja w lecie bardzo nie lubię jeździć do miasta jak nie muszę, a własne warzywka trochę mi tej wolności dają :silly:

Beatko a czemu tylko 3 ząbki :wink4: ? U mnie czosnek praktycznie rośnie wszędzie :happy3: . Po pierwsze próbuję nim odstraszać nornice, po drugie podobno róże go lubią, a nie lubią różne szkodniki ;) . No i tak sadzę, myślę, że w tym roku będę mieć ze dwie setki główek :happy4: . Trochę śmiać mi się chce jak czytam o różnych przygotowaniach gleby pod czosnek :silly: , bo ja go wtykam wszędzie, byle jak, a on zawsze rośnie. W zeszłym roku niektóre główki miały wielkość bez mała jak chińskie :woohoo:

Dorotko taką mam nadzieję :silly:

Iwonko ścieżki będą takie jak na zdjęciach - po prostu wydeptane :P , nie chcę tam nic na stałe ;)

Dorcia widziałam koszyczek-torebkę :lol: , ale tylko tyle wydłubałaś? Czy będziesz nam dozować :wink4: ?
Bardzo ładnie się mnożą te zwykłe szafirki, chyba muszę dokupić :P


DSC_9274.JPG


Ula nie ma to jak telepatia, nie :rotfl1: :rotfl1: ?
Nie wiem, czy uda mi się inspekcja, bo ma się pogoda zepsuć :dazed:

Jolu idzie deszcz, będzie można w książkach posiedzieć :evil: . Ja to chyba w kucharskich, bo jakieś menu świąteczne by się przydało stworzyć, goście będą :jeez: ...
Brzózki dziś oglądałam dziko rosnące :P , o dziwo mają już listki, a moje w ogrodzie nie :huh:


DSC_9279.JPG


Paula jak się rozrosną to będziemy dzielić :rotfl1: , zresztą na razie tam są raptem dwie odmiany ;) , jeszcze trochę marchewki się zmieści :happy4:
Wiesz, że ja akurat pora, selera i papryki nie sieję :think: , właściwie nie wiem dlaczego :huh:

Aniu tulipanki jak wiesz dopiero zaczynają ;) , dziś korzystając z pięknej pogody jeszcze zrobiłam im sesję :P


DSC_9266.JPG



DSC_9299.JPG



DSC_9267.JPG


Adrian to jednak bardziej warzywnik niż rabata ;) , tylko ozdobiony kwiatami :P
Piesek brudzi się, ale spróbuj odebrać mu tę przyjemność :happy3: , na szczęście nie było mokro :silly:




Do samej nocy walczyłam z obrzeżami korzystając podobno z ostatków pięknej pogody :huh:
Może zdążę jeszcze jutro coś nawieźć :think: , jakąś cebulkę posadzić :silly:
dziś tylko posadziłam nowe pierwiosnki :P


DSC_9271.JPG


zakwitła mi moja własna siewka sasanki papageno :woohoo:


DSC_9269.JPG


i jeszcze gigant wśród narcyzów miniaturowych :supr: , uwaga, uwaga, narcyz Minnow, średnica kwiatu - centymetr :rotfl1: :rotfl1:


DSC_9303.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 21:29 #242027

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Śliczny! Rozczulają mnie takie maleństwa (Marta - artamka nie czyta ;) ) zwłaszcza narcyzowe...
Póki kręgosłup jeszcze daje radę :happy3:

Tulipany z Twoich zdjęć już u mnie przekwitły - dziś rano obcięłam badylki... za to te szafirki białe (a może bladobłękitne?) mam mniej zaawansowane :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 22:26 #242063

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
A moje papageno dopiero z ziemi wychodzi. Piękne te pierwiosnki, zwłaszcza ten ciemno czerwony.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Kwi 2014 23:08 #242082

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Takie tulipanki rosnące w doniczce mogłam dzisiaj kupić w ogrodnictwie,
ale powstrzymałam się (ach! to szaleństwo w ryzach...)
Tylko tamte miały tak jakby paskowane liście.

Szafirki u mnie coraz szybciej w górę :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Kwi 2014 07:50 #242106

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, ta torebka to któryś z kolei wytworek - ale te wcześniejsze były na etapie uczenia się i nie nadają się do publikacji :happy3: . Torebka zresztą też ma wiele mankamentów, ale "jako tako" już mi wyszła :oops: .


Wiesz, ja też te zwykłe szafirki mam posadzone obok różowych wrzośców. Trochę miałam obawy o to kolorystyczne zestawienia :tongue2: . Ale widzę u Ciebie, że wygląda to ok :silly: . Mam nadzieję, że z roku na rok cebulki wszystkich kwitnących wiosną kwiatów mi się rozmnożą. Uważam, że i tak mam już sporo, zważywszy, że tak naprawdę, to dopiero jesienią coś posadziłam - bo tej garstki krokusów posadzonych wcześniej to nie liczę :happy: .

A i jeszcze jedno - nadspodziewanie szybko doczekam się w tym roku lilii :dazed: - zadoniczkowane na parapecie zawiązują pąki :fly: . Jak tak dalej pójdzie będę sadzić kwitnące :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Kwi 2014 09:27 #242130

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Marta, brzozy w różnym czasie pokazują liście. Mam taką zwyczajną i ona wcześniej ma listki niż druga, nie jestem pewna jej nazwy, ale ma piękną białą korę. Pamiętam, że kiedyś ktoś ubolewał jaka to szkoda, że uschła :silly: bo jedna brzoza już była zielona a ta wyglądała jak martwa :rotfl1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Kwi 2014 16:24 #242222

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś, pogoda się popsuła to chyba tym bardziej okazja na inspekcję:D:D kawę możemy wypić w domku po wizycie na działce:):) Bo jak będzie znów ciepełko to znów nie będzie czasu:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Kwi 2014 21:41 #242352

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Widzę, że dobrze obstawiałam, że żółtego pierwiosnka nie weźmiesz! :lol: Marta, warzywnik, który będzie kwietnikiem? To mi się podoba!
No i te same cebulowe sukcesy! Nawet żółtym udało się przebić! ;) Śliczne muszą być te mikro-narcyzy... Czytam, czytam ;)
Mój czosnek posadzony przy hostach rozrósł się w kępy prawie! Wreszcie jakiś cebulowy sukces! :lol: Może nawet do konsumpcji dojdzie! ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Kwi 2014 21:58 #242649

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Martuś, lubię taką tendencyjność :lol: .
Rzadko zdarza mi się oglądać ogrody, w których rośliny tak obficie i zdrowo by rosły :flower2: . Musisz mieć doskonała ziemię i jeszcze lepszą rękę :lol: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 10:43 #243030

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I jaki plany kucharskie :happy: udało się ustalić menu :wink4:
U mnie będzie z pewnością warstwowa sałatka jajkowo-tuńczykowa, niebo :happy4:

A wiesz, że na południu już wiele drzew jest zielonych :lol: daleko nam do południa.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 15:17 #243072

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko do tych narcyzków Minnow nie dałam rady się schylić :happy3: , no i nie wiem, czy pachną :happy4:
Szafirki były białe, bo bladoniebieskie też dopiero się gramolą ;)

Iwonko ta siewka papageno rozkwitła przed swoją mamusią :lol: , która dopiero teraz daje popis


DSC_9325.JPG


Magdo ja mam kilka odmian o paskowanych liściach, dziś na przykład znalazłam takie, które za chwilę zakwitną. Niestety znacznika się nie dogrzebałam :evil:


DSC_9337.JPG


U mnie jeszcze sporo odmian szafirków dopiero się szykuje ;)

Dorcia a dlaczego Ty lilie w doniczkach trzymasz? :dazed: . Moje już dawno w gruncie, a dostałam później od Ciebie. Szkoda tylko, że nadal nic nie podlewa :evil:
Wiesz, jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby tradycyjne szafirki do czegoś nie pasowały :silly: , a z różowym komponują się genialnie :lol:
Aha, gdzieś czytałam, że zamierzasz kupować sasanki, to już nie musisz :rotfl1: . Mam naprawdę sporo siewek, mogę Ci też wykopać ze dwie spore kępy, bo tej różowej popularnej mam ciut nadmiar :whistle:


DSC_9258.JPG


Marysiu ta brzoza z białą korą to brzoza pożyteczna Doorenbos :P , kupiłam sobie właśnie 3 sztuki :woohoo: . Rzeczywiście jeszcze nie mają listków, tak samo jak brzoza czerwonolistna :think: . Tylko Laciniata zaczyna powoli coś pokazywać :P

Ula pogoda się wciąż nie zepsuła :jeez: , więc robię u siebie :tongue2: . Liczę jednak na to, że w końcu się zepsuje :evil: . A teraz właśnie wyszło słońce :dazed:

Marto właściwie żałuję, że nie wzięłam żółtego ;) , byłby świetny na prezent :happy4:
U mnie czosnek wychodzi wszędzie :rotfl1: , przypuszczam, że co niektóry rośnie już drugi rok, bo w zeszłym chyba sporo przegapiłam :happy3: . Nic to, będzie większy :whistle:

Edytko mówisz, że obficie i zdrowo :think: , te na zdjęciach na pewno :happy4:
Glebę mam raczej podłą i wiele mnie kosztuje zrobienie stanowiska dla każdej kolejnej roślinki :tongue2: , ale cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo :devil1:

Jolu menu ustalałam dokładnie w chwili, gdy to pisałaś :rotfl1: , poszło dość szybko :wink4:
Twoją sałatkę znam :drool: , ale na Wielkanoc raczej preferuję warzywne do tych wszystkich mięs :silly:
Chciałam pokazać Tobie i Marcie, że na świerczkach, które mi przywiozłyście w zeszłym roku coś się zaczyna dziać :woohoo:
Push


DSC_9334.JPG


Rydal


DSC_9335.JPG


W swojej naiwności sądziłam, że każdy nowy przyrost będzie czerwony :oops: , ale cieszę się z tych kilku, które będą w tym roku :dance:





Wczoraj po raz pierwszy skosiłam trawę :jeez: , jak ja nie cierpię tej roboty :jeez: :hammer: . Niby urosła nierównomiernie i nie wyglądało, że będzie tego dużo, a było dużo za dużo :mad2: :mad2:
U sąsiada pracowała koparka i kilka razy przemknęła mi myśl, żeby ją zawołać i zedrzeć z połowę tego trawska :evil: . Póki co będę pakować w wory i selektywna zbiórka, wio :angry:
W międzyczasie doszła ostatnia paczka z fuchsiahybrida i mniej więcej sytuację mam opanowaną :wink4:
Ciągle tylko nie ma zapowiadanych opadów :evil: , a ja w piątek opróżniłam całą beczkę z deszczówką, żeby zrobić miejsce na nową :crazy: . I nawet nastawiłam pierwszą niewielką porcyjkę gnojówki z pokrzywy :happy4:

Mój na razie najbardziej wiosenny widoczek ;)


DSC_9311.JPG


Zaczyna rozkwitać pierwiosnek Elizabeth Killelay, kupowany jesienią :P , chyba on, prawda?


DSC_9333.JPG


Jesienią posadziłam też dwie cebule szachownicy perskiej i nie wiedzieć czemu jedna cebula wypuściła gruby pęd z pąkami kwiatowymi, a druga cebula 3 słabsze pędy, które nie zakwitną w ogóle :( . Dlaczego...


DSC_9331.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 15:29 #243074

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Sasanki przygarnę z chęcią :woohoo: - dzięki :kiss3: . Wczoraj w ramach nic nie robienia popikowałam siewki ślazownika. Nie cierpię tej roboty :tongue2: , ale jeśli coś z nich będzie to trzymam dla Ciebie ;) (kwitnie na różowo).

Marta - miałam już dawno zapytać, ale ciągle zapominałam - jak przezimowała "różowa żarówa" - jestem ciekawa czy to moje nieudolne przycięcie przed podróżą jej nie zaszkodziło :oops: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 15:37 #243077

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja chętnie przygarnę ślazownik :hug:
Róża przezimowała bardzo dobrze, nie wiem, co Ty chcesz od cięcia, było bardzo fachowe :bravo:
Powoli zaczynam myśleć o wakacjach ;) , może uda znów się spotkać :hug: - taka naszła mnie refleksja podczas myśli o przekazaniu Ci sasanek :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 15:45 #243080

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś piękna ta wiosna u Ciebie. Może ta koparka jednak mogla odwiedzic Twój ogród:)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.471 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum