TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 16:29 #243101

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
No bo ta druga cebula się podzeliła :silly: za rok będą kwity :P
A Rydal jeszcze się pokaże :) Push może mniej :lev:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 18:08 #243127

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
A dlaczego mnie nie sieja się sasanki :dry: nie wycinam kwiatów, a siewek nie widzę :dry: U mnie Push już w szyszeczkach.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Kwi 2014 22:03 #243258

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Marta, z tymi perskimi szachownicami to i tak nie masz najgorzej... Bo najgorzej mam ja! :rotfl1: W tamtym roku wyszły cztery, zakwitła jedna... W tym roku wyszły dwie, nie zakwitnie żadna...To chyba nietrudno zgadnąć, co będzie w przyszłym! :rotfl1:
U Ciebie cebula się podzieliła, ale czy to dobrze... To w takim razie należałoby wyciągnąć po zaschnięciu pędów, przesuszyć, posadzić od nowa i traktować jak młode cebule, podhodować, zadbać...
Ja już doszłam do wniosku, że nie jestem w stanie odpowiednio zadbać o wszystko, co mam...
Ty jeszcze możesz! :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 18:35 #244361

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula porzuciłam myśl o koparce odkąd zobaczyłam w programie Mai maszynę do zdzierania darni :woohoo: . Tylko gdzie taką u nas zdobyć? Choćby wypożyczyć :think:

Jolu pokaże się albo nie pokaże :happy4: , zobacz, co Marta napisała :wink4:
W oczekiwaniu na perską na razie mam takie :silly:


DSC_9323.JPG



DSC_9329.JPG


Iwonko ja w pierwszym roku też jakoś siewek nie widziałam, ale już od drugiego roku mam ich mnóstwo :lol: , do tej pory tylko biała jakoś się nie chce wysiać :think:


DSC_9320.JPG


Marto gdzieś właśnie dziś czytałam, że ktoś wykopał, przesuszył, zaprawił, posadził w doskonale przygotowane stanowisko i co? I guzik :evil: . Tak więc nic nie będę robić, trudno, zasilę czymś po kwitnieniu i tyle ;)



Wiosna znów do nas wróciła i wszystko zwariowało :woohoo: . Wystarczył jeden dzień pięknej pogody i ciepła i proszę :flower2: :flower2: :flower2:


DSC_9391.JPG



DSC_9389.JPG



DSC_9380.JPG



DSC_9373.JPG



DSC_9367.JPG



Ja natomiast wreszcie popikowałam wszystkie pomidory, brokuły i kalarepkę :tongue2: , wyplewiłam korzystając z mokrej ziemi i trochę poprzesadzałam zaległości ;) . Na warzywniku zaczyna wschodzić pierwsza rzodkiewka :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 19:08 #244368

  • Roma
  • Roma's Avatar
Boszszsz ale Ty masz zbiór roślin :eek3: klękajcie narody :thanks: Patrzę na Twoje poczynania i wierzyć się nie chce,że w tak krótkim czasie powstał taki ogród. Możesz być dumna z tego czego dokonałaś :bravo:
Martuś Ty narzekasz na brak wody a ja mam uzbierane 10 beczek 250l każda i gdybym miała więcej beczek to byłoby deszczówki jeszcze raz tyle.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 19:37 #244372

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romciu bardzo mi miło, że tak mnie pozytywnie oceniasz :hug: , bo ja sama siebie to już niekoniecznie :happy3:
Ale jaki zbiór roślin :dazed: , ja nie mam nic specjalnego i kolekcjoner też ze mnie żaden :oops: , choć troszkę mały zbiorek fiołków motylkowych mi się powiększył :P o odmiany 'Variegata' i 'Rubra'


DSC_9360.JPG



DSC_9384.JPG


A dumna to jestem chwilowo z siebie z powodu sprzedaży 50 metrów obrzydłego, plastikowego obrzeża :woohoo: , już godzinę po zamieszczeniu ogłoszenia znalazłam kupca :dance:
W mojej beczce mieści się zaledwie 300 litrów :huh: , dziś już zużyłam połowę :jeez: . a to przesadzanie, a to zasilanie nawozem, a to nowa duża porcja gnojówki z pokrzywy :rotfl1:
Romcia, a jak będę wysyłać paczkę, to takich bratków też Ci ukopać?


DSC_9359.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, EmTe

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 20:28 #244380

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Michajłowskiego szachownice uwielbiam, kostkowana tez śliczna.....sasanka prima ten kolor i rozmiar kępki...... jest na co patrzeć.Uśmiałam sie z Marty/artam/, przyznała, że juz nie panuje nad wszystkim co ma :rotfl1: ,oj czyzby zmierzch szkółkingów?, nie wierzę :rotfl1: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 20:34 #244381

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Moje szachowniczki też się szykują :woohoo: . Szczerze mówiąc to nawet zapomniałam, że je sadziłam :happy3: . Od kilku dni zachodziłam w głowę co to mi wyszło z ziemi :dazed: . A to one :happy4: . Fajne są, takie subtelne :hearts: .

Melduję, że nic w ogrodzie nie robiłam i trawę mam dalej nie skoszoną :whistle: . ... Tak wiem, opitalam się :happy3: :ouch: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 21:49 #244406

  • Roma
  • Roma's Avatar
Słodkie są te bratki :flower2: Martuś-masz jeszcze do mnie cierpliwość? :hug:
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2014 21:49 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 21:54 #244409

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Proszę się cieszyć, że szachownica perska w ogóle raczyła wyjść z ziemi, bo co słyszę to komuś w nieznanych okolicznościach zaginęła w przestrzeni materii organicznej :rotfl1:

Piękne kwitnienia! :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Kwi 2014 22:26 #244424

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
białe sasanki i białe tulipanki w fajnym wianuszku stanęły dumnie. :)
Piękne kwitnienia,piekne kolorki,piękna już wiosna jest!!!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Kwi 2014 10:16 #244499

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ależ cudne te fiołeczki :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Kwi 2014 20:49 #244612

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Wszystko masz cudne! :)
Fiołki to mogłoby być fajne kolekcjonerstwo, wiem, gdzie rosną różowe jakby co ;)
A cebulowych to naprawdę masz sporą kolekcję!
Na te perskie trzeba by było jakiś sposób znaleźć... Ładne są, jak kwitną... Choć jak nie kwitną też! Ten kolor!
A kto kupił to obrzeże, które teraz sprzedał? ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Kwi 2014 22:02 #244650

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Kępa bratków odlotowa :supr3: :supr3: :supr3:

Może i ja sobie zakupię komplecik na wielkanocny stół, a potem myk z nimi do ogródka??? :think: :think: :think:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Kwi 2014 21:29 #244762

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ewo myślę, że szkółkingi w przypadku Marty są niezagrożone ;) , owszem, najczęściej "nic nie ma" ;) :rotfl1: , dla niej oczywiście :wink4: , ale generalnie chodzi o wyjazd, o towarzystwo, o wspólne dyskusje, poza tym Marta jest świetnym dowodzącym szkółkingowym :thanks: :woohoo:

Dorcia nie ma dnia, żebym sobie nie zadawała pytania "a co ja tu sadziłam :think: ?" :rotfl1:
Po Świętach będę Cię nachodzić codziennie i motywować :teach: . Trawa nie skoszona :jeez: , żadnych nowych rabat :jeez: , w tamtym roku już mi zdartą trawę na taczki liczyłaś, pamiętasz? I zdjęć więcej proszę robić :happy-old:

Romciu moją cierpliwość na próbę wystawiają zupełnie inne osoby :whistle: , z całą pewnością nie Ty :hug:
Zatem bratki do kajetu ;)

Igor toteż cieszę się, bo wiem, że to może być jedyny taki rok :happy3:

Aniu dziś trochę mniej piękną wiosnę miałyśmy ;) , ale chociaż ciepło jest, cieszmy się :P

Wiesiu prawda? :woohoo: może pójdę w małą kolekcję :think: ?
Teraz jeszcze kwitną mi takie :P


DSC_9400.JPG



DSC_9401.JPG


Szkoda tylko, że nie pachną ;)

Marto naprawdę :oops: ?
Chcę różowe fiołki :woohoo:
Obrzeże sama kupiłam, przyznaję się bez bicia :wink4: , ale sugerowałam się pozytywnymi ocenami dziewczyn z innego forum :dry: , może im nie przeszkadza ta przerastająca trawa, nigdy o tym nie pisały :huh: . Najchętnie zrobiłabym sobie obrzeże z cegły lub kostki jakiejś, ale to jest dopiero koszt :jeez: ...

Siberko nie wiem, czy zdążyłaś sobie zakupić bratki na Święta, ale gorąco polecam i to właśnie Tobie ;)
Zobacz jak wyglądają niektóre moje rabaty :P


DSC_9293.JPG


To wszystko samosiejki :dance: , u Ciebie oczywiście mogłoby być bardziej żółto, ale generalnie myślę, że spodobałoby Ci się :lol: . Ja żółtych wcale nie miałam, a trafiły się i takie siewki :silly:


DSC_9395.JPG


to w ogóle samosiejkowa kompozycja :happy3:





Obrobiłam się trochę z robotą :tongue2: i udało się jeszcze wpaść na forum :)


Wszystkim moim gościom chciałabym życzyć wesołych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym, spokoju i relaksu oraz pięknej, wiosennej pogody



DSC_9309.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Roma, gorzata, piku

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Kwi 2014 21:45 #244767

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
O przepraszam, trawę mam skoszoną :P . Rabaty nowej nie ma - to prawda :oops: , ale mam alibi ... podwójna angina od wtorku :whistle: . A tak w ogóle to mi chyba zakwitły te tulipany od Ciebie :woohoo: - w każdym razie są żółto czerwone :silly: .

Zabratkowało Cię na maksa - jakby co, to ja bratków nie chcę :tongue2: . Bo piękne Ci one jak floksy :rotfl1: (dla mnie oczywiście :oops: ).


Martuś - Wesołych Świąt :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Kwi 2014 00:02 #244797

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-lejesz miód na moje serce :hug: Cudowne fiołeczki(nie sępię :P )
Pięknych,spokojnych Świąt dla Ciebie,Marka i Niny
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2014 00:02 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Kwi 2014 21:57 #244923

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Martuś, ja nie mówiłam o tych na zdjęciach, ale o tym co widziałam w naturze. Wszystko rośnie i kwitnie Ci cudnie :garden1: .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.974 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum