TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Kwi 2014 22:05 #244926

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Bratków nie zakupiłam, bo na bazarze nie było ani jednego :jeez: Tzn. jednak były, w końcu poznałam je po liściach, ale cała skrzynka w ciasnych pączkach :happy: Aż takich kotów w workach nie potrzebuję :unsure:
Ale już widziałam przez bramę, że są w ogrodniczym :happy:

Zresztą, w ogrodzie też je znalazłam, tylko okrutnie porozrzucane :jeez:
Muszę skończyć z tym przesadnym pieleniem :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Kwi 2014 22:23 #244938

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Cudna jest ta stłoczona rodzinka bratków. A jakie ciekawskie ;)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Kwi 2014 22:25 #244939

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
W kwestii różowych fiołków pw :)
W prawie bratków powiem tylko tyle, że ja te siewki, które mi się pojawiają nie wiadomo skąd (no dobrze, przyznaję, ze dwa lata temu kupiłam kilka w jakimś akcie desperacji), traktuję jako chwasty i wyrywam bezlitośnie!
Żeby to inne rośliny chciały się tak siać!
Szkółkingi niezagrożone, racja! Świetnym dowodzącym i dowidzącym! :lol: Jeśli już coś jest! ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Kwi 2014 17:27 #245070

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Żartowałam z tym zagrożeniem.. :P ,Dowodzaca i dowidząca Marta ale przy jej repertuarze roslinnym chyba granice Polski przekroczy,apetyt rosnie w miarę sadzenia..............,bratki rosną niezawodnie ale są urocze więc.......niech rosną w siłę.....
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 15:42 #245397

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, ponoć uskarżasz się na brak deszczu.
U mnie trwa burza; grzmoty, ściana deszczu, momentami grad ;) .
Chciałam trochę popracować w ogrodzie i chyba nic z tego nie będzie, bo niebo zaciągnięte chmurami i bańki na kałużach stają
a to jest wróżba dłuższego opadu.
Pierwszego dnia świąt też chwilę popadało i od razu zazieleniły się drzewa a trawnik to aż woła o kosiarkę.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:37 #245434

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia ja dziś odwaliłam drugie koszenie :jeez: , masakra w 35* upale :mad2: :mad2:
Te tulipany żółto-czerwone nazywają się Grand Perfection, miałam Ci już w tamtym roku znaleźć tę nazwę :oops: . Tymczasem przekopuję się przez sterty etykiet, bo mam w tym roku pomyłki :evil:
Kto mnie obuł w coś takiego :jeez: ??? Nie ma znacznika, oczywiście żadna etykieta nie pasuje :hammer:


DSC_9373_2014-04-22.JPG


A bratki akurat pięknie się wpasowują w moje klimaty fioletowe :P :hearts:


DSC_9509.JPG


Romciu dzięki za piękną karteczkę i życzenia :hug: . Książeczka dziś doszła :kiss3:
Przesyłkę zrobię w przyszłym tygodniu, niech troszkę siewki podrosną ;)

Edytko bardzo dziękuję za miłe słowo :hug:

Siberko Ty i przesadne pielenie :happy3: , przecież uważasz, że nie ma nic gorszego niż goła gleba :wink4: , nawet zachwaszczenie lepsze :lol: , odpuść bratkom :happy4:

Aga witam w moim wątku :bye: , mam nadzieję, że nie tylko brateczki wpadły Ci w oko ;) i będziesz zaglądać :) . Zapraszam :hug:

Marto ale PW napisałaś, czy dopiero napiszesz? ;) Bo na razie nic nie dostałam :whistle:
W kwestii bratków uważam, że świetnie sprawdzają się jako roślinki zadarniające i ja ich usuwać nie będę :P
Niestety gorsze wieści w sprawie przyczepy :huh: , okazuje się, że to prawie zabytek :jeez: i mogłaby się nam rozlecieć z tym ładunkiem :happy3: . Na razie mam dostęp do auta z hakiem, może jednak wypożyczymy jakąś przyczepkę :think: ...

Ewo rosnący apetyt Marty na ciekawostki obserwuję od jakiegoś czasu ;) , wydaje mi się, że granice już przekroczył :rotfl1: ..., tylko ciągle brak tego drugiego źródła finansowania :wink4: :happy3:

Elu no nie mów :ohmy: , teraz masz deszcz :eek3: ??? A ja 35*w cieniu :mad2: . Wszystko mdleje i więdnie :( , wiosenne roślinki nie są przyzwyczajone do takich temperatur :cry3:
W lany poniedziałek troszkę z rana pokropiło, ale jeszcze tego samego dnia wszystko wyschło na popiół :angry:
Mój trawnik dziś się doczekał koszenia, za to ja myślałam, że zejdę :jeez:



Czytam, że wszędzie w Polsce popaduje, przechodzą burze i generalnie pogoda jest wiosenna.
U mnie nie :evil: , u mnie już lato :evil: , 35* stopni w cieniu :hammer: , to nie są warunki do pracy :angry: .
Choć udało mi się skosić trawnik, ale zaczęłam o 9 rano. Teraz czekam, aż trochę temperatura odpuści i idę podlewać :garden1: :garden1: :garden1:
Letnie słońce obudziło większość tulipanów :hearts:

Curly Sue


DSC_9503.JPG


Angelique


DSC_9505.JPG


Gavota


DSC_9510.JPG


botaniczny Little Beauty


DSC_9511.JPG


Wirosa


DSC_9515.JPG


Mistress


DSC_9523.JPG


to miał być Rococo :evil:


DSC_9529.JPG


Claudia


DSC_9530.JPG


a te miały być białe pełne :whistle:


DSC_9532.JPG



Jeszcze na koniec pytanie. Co jest mojej jabłonce :huh: ? Czerwone wybrzuszenia na listkach, dokładnie obejrzałam pod kątem szkodników, ale nic nie znalazłam :think:


DSC_9516.JPG
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 17:43 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:45 #245437

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Ja też dzisiaj kosiłam w upale... zmęczyłam się jak mops, również dlatego, że przez tydzień trawa urosła jak szalona.
Jednak ten naturalny nawóz, który po raz pierwszy stosuję, działa!

Popołudnie kończy deszcz... dość obficie zlewa ogród, a wszystko w oczach zielenieje jeszcze bardziej.
To lubię.

Cudne masz tulipany i brateczki!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:50 #245441

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Rokokoko! :happy3:
A te pełne przecież są... pełne! :silly:

Podlewanie? Ja podlałam dziś rano trzy malutkie bratki doniczkowe... i teraz leje jakby się tam na górze jakiś zawór urwał :jeez:
Więc uważaj... może tylko małą koneweczką? ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:53 #245443

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aguś i u Ciebie pada :ohmy: ? No chyba się załamię :(
A jaki to naturalny nawóz zastosowałaś? Choć moja trawa i tak rośnie za szybko jak na moje potrzeby :happy3: , a niczym jej nigdy (czwarty sezon ;) ) nie nawoziłam.
Oprócz tulipanów i brateczków mam też inne wiosenne kwiecie :wink4:


DSC_9536.JPG




DSC_9520.JPG



DSC_9507.JPG



Gorzatko jaką małą koneweczką :jeez: , przecież u mnie żadne prognozy deszczu nie przewidują :jeez: , zamierzam wylać całą deszczówkę z beczki, chyba ze 200 litrów zostało :think: . Co ja tym podleję :placze: ?
A pełne tulipany owszem, są pełne, ale czy zauważyłaś, że żółte :evil: . Chyba upał źle na mnie wpływa :jeez:
Może jakiś kojący widoczek w bieli ;) :P


DSC_9525.JPG
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 17:59 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:55 #245445

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kwiecie przeurocze!

W tym roku stosuję Astvit - naturalny nawóz w postaci sproszkowanej oraz płynny koncentrat, który w mniejszym stężeniu działa jako nawóz, a w większym jako oręże przeciwko insektom i chorobom grzybowym... Na pewno jako nawóz jest super, bo to widzę naocznie... na insekty już muszę zastosować, bo mszyce paskudne się pokazały...

Leje i to porządnie!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 17:57 #245446

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
proszę mi tu nie marudzić, ze za ciepło......bo inaczej moja mama zrobi tak :club2:
ja też dziś kosiłam, potem pieliłam i przerzuciłam całą hałdę kompostu i wysypałam chyba z 15 wiader na rabaty :crazy:
a potem...leżak i B)
i u nas nie leje....tylko gorąco, teraz tylko się jakieś chmury zbierają :blink:
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 17:58 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 18:50 #245470

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja dziś też kosiłam drugi raz :P . Pieliłam też - po raz enty :tongue2: . I fotki robiłam zgodnie z rozkazem :funnyface: . Mówię Ci ale mam trawę piękną, aż szkoda zrywać :devil1: .

Muszę Ci powiedzieć, że wracałam dziś z ogrodu zadowolona - tulipany zaczęły mi kwitnąć :woohoo: i szafirki się rozszalały :woohoo: , ale jak ja popatrzyłam na te łany u Ciebie to mi mina zrzedła :tongue2: .


A zapomniałabym - była u mnie burza i ostro popadało :funnyface: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 18:50 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 19:11 #245482

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, nie chcę Cię dobijać, więc nic nie napiszę :rotfl1:
Z tulipanami poczekaj. Moje piękne 'Exotic Emperor' też zaczęły na żółto a teraz cudne śnieżnobiale są. Z reszta okazało się, ze w tym roku mam większość tulipanów ...białych :rotfl1: Nie pamiętam żebym była aż tak monotematyczna w zamówieniach :think:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:05 #245599

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aguś nazwę nawozu sobie zapisałam, będę go mieć na uwadze przy okazji zakupów, bo kiedy tylko mogę wybieram środki naturalne :lol:
Mszyce i u mnie się już pojawiły :hammer: , nie zdążyłam dziś zrobić oprysku, naturalnego oczywiście ;) , na bazie gnojówki z pokrzywy :P

Martuś łatwo Ci mówić :( , u Was częstotliwość opadów zgoła inna niż na wschodzie :jeez: , wystarczy spojrzeć na Twoje zdjęcia :evil: jak się wszystko szybko rozwija :whistle:
Jeszcze mi napisz, że z tych chmur jednak popadało :evil:

Dorcia widziałam, widziałam, wszystko pięknie rośnie, kwitnie i buja :woohoo: . Tylko tego deszczu Ci zazdroszczę :jeez:
Mnie tam najpiękniejszej trawy nie szkoda :evil: , ostro myślę jak by tu się pozbyć kolejnych połaci :rotfl1:

Dorotko wiem, czytałam :evil: , wszyscy mnie dziś dobijają :jeez:
Te tulipany, które miały być białe, pełne, to nie Exotic Emperor, te też mam i z nimi wszystko w porządku ;) , od początku były mniej żółte :lol:


DSC_9402.JPG


moje pomyłki tulipanowe niestety poszły w zupełnie złym kierunku :jeez: , szkoda, że nie okazały się białe, nie miałabym nic przeciwko ;)
A pamiętasz jak w zeszłym roku rozmawiałyśmy o mojej fotergilli, która miała jeden kwiatostan-szczoteczkę :wink4: ? Dziś ma około 20 :woohoo: , na każdej gałązce pęczek :dance:


DSC_9528.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:09 #245607

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
I u mnie szczoteczki ruszyły. Mam dwa krzaki i jeden w zeszłym roku był mizernitki, w tym już spoko. Fajna roslinka :)
Wisnia z poprzedniego postu to Amanogawa? Moja jeszcez w pąkach. W zeszłym roku wypuściła długie przyrosty, ale pąki kwiatowe tylko w niższych partiach :think:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:15 #245615

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja u Ciebie, Ty u mnie :happy4:
Wiśnia to Amanogawa, dopiero zaczyna, kilka kwiatów otworzyła :P


DSC_9506.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:23 #245620

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, a przypomnij mi na czyja odpowiedzialność miałam sadzić krzewuszki? :whistle: ... Ktoś mi ich chyba pożałował - wszystkie cztery marne po zimie :cry3: .

Ja nie zamawiałam deszczu - słowo :idea1: - to Gorzatka nie w tą stronę wysłała :funnyface: .
Szczerze mówiąc dla mnie mogłoby ze dwa tygodnie nie padać :whistle: ... moja glina długo trzyma :happy4: .

Wczoraj w TV widziałam taka maszynę do zdzierania darni :woohoo: , może da się takie ustrojstwo wypożyczyć :think: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:34 #245632

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No właśnie gdzieś czytałam, że masz jakieś problemy z krzewuszkami :huh: , to nie do wiary po prostu :think:
Mi w zeszłym roku trochę Candida podmarzła, ale w tym wszystkie mają się świetnie :dry: . Ale całkiem nie zmarzły prawda? To może w tym roku trochę okrzepną i nie będą już stroić fochów :wink4: ?
Czy przypadkiem widziałaś tę maszynę u Mai w programie? Bo ja tam właśnie i też zastanawiam się, czy w mojej okolicy jest jakaś profesjonalna firma posiadająca takie ustrojstwo :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.722 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum