TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 21:42 #245643

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Coś tam się zieleni, odbijają na dole - góra wygląda na zmarzniętą. Poczekam jeszcze ze dwa, trzy dni i będę tą górę ciachać. Najbardziej szkoda mi tej variegackiej. Spora już była, prawie metrowa, a teraz zieleni się max do 20cm :placze: .

Tak, tą machinę chyba w Mai widziałam. Trzeba będzie wygooglować - może gdzieś mają :think: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 22:04 #245673

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękności coraz więcej piękności Martuś
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 22:15 #245684

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
eeee.......no mam teraz burzę i leje właśnie :funnyface:
i co mi zrobisz.....jak mnie złapiesz? :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 22:33 #245703

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, u mnie jednak przestało lać w końcu,
a już myślałam,że z pracy nie wyjdę, bo przecież parasola nie miałam.
Mówisz, że było gorąco? i może było, bo ludzie przychodzili w krótkim rękawku.
Jakbyś tak posiedziała w moim pracowym pokoju, to wolałabyś koszenie.
Słońce tam zaglądnie rankiem na 5 minut a potem zimno jak w piwnicy.
Kolega mnie pociesza, że jeszcze dwa miesiące i wszyscy będą mi zazdrościć miłego chłodu :happy3: .
A te czerwone małe tulipanki to tulipany z grupy greigii - "Red Riding Hood",
ale ja do nich ręki nie przykładałam, po prastu mam takie i nawet je lubię :wink2: .
Nie narzekaj na te pełne tulipany, one są kremowe a nie żółte, śliczne są.
Masz ładne kwitnienie tulipanów, tyle, że przy takim upale to szybko przekwitną.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2014 22:34 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Kwi 2014 22:58 #245720

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta, ale jakie 35 stopni :think: na słońcu może, nie :think:
U mnie dużo zimniej, tylko 26 :happy4: ale i tak się nieco opaliłam :funnyface: przy pracy oczywiście :happy:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 01:50 #245781

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
Coś tam się zieleni, odbijają na dole - góra wygląda na zmarzniętą. Poczekam jeszcze ze dwa, trzy dni i będę tą górę ciachać.

Dorota
:flower: , spokojnie poczekaj z cięciem ,moje krzewuszki też jakieś biedne.Ciachnę je dopiero po Majowym ,,weckendzie''
Marto-twoje białe tulipany są piękne-cóż chcieć :whistle: a jedną plamką na jabłonce bym się nie przejmował(może to jakiś grzybek),jak by było więcej takich liści ,wtedy trzeba się przyjrzeć bliżej przeciwnikowi...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 18:20 #246126

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Witaj Martusiu przyszłam sie przywitać :kiss3:
Masz cudowny ogród :hearts: Ma wszystko co lubię w ogrodach ...piękne ,stonowane kompozycje w moich ulubionych odcieniach :flower2: i ceglane dodatki .Całość dopieszczona i zadbana .Jeśli pozwolisz będę z chęcią podglądąła Twoje tegoroczne poczynania :hug:
:bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 18:24 #246130

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Tulipanki, tulipanki, mnóstwo tulipanków... :dance: uwielbiam je.
Kilka cebulek Claudia rośnie też u mnie, tyle, że dużo mniejsze w tym roku... mszczą się za nie wykopanie :laugh1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 20:48 #246214

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Nie napisałam tego pw? :rotfl1: Wiesz przez co! ;)
Marta, czepiasz się tych tulipanów, zobacz, jakie piękne mają listki!
Tyle tulipanów i wszystkie oznaczone! Ja niby też trzymam te "okładki", ale mi się sprawdzać nie chce, a Twój wątek bardzo pouczający! :)
Narcyzy takie pełne i nie zwisły? ;)
Przyczepkę wypożyczymy bez problemu, tylko poczekamy trochę z tymi kamieniami, ok? Bo na razie roboty huk! I praca aż huczy! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 20:54 #246220

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta śliczne te Twoje tulipanki, sporo ich już u Ciebie kwitnie.
Czy u Ciebie dziś popadało? Bo takie ciemne chmury z Twojej strony były, bo u mnie to tylko się zachmurzyło i zagrzmiało i ani kropelka nie spadła.
A jak przyczepka Wam z Martą potrzebna to mogę Wam pożyczyć, tylko musicie przyjechać... :whistle:
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2014 20:55 przez Iwona1311.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Kwi 2014 23:57 #246426

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przeczekałam największe obciążenie serwerów ;) , spróbuję coś napisać.

Dorcia daj krzewuszkom jeszcze trochę czasu. Deszcz popadał (u Ciebie oczywiście mam na myśli :evil: ), coś powinno się ruszyć. Zresztą obciąć zawsze zdążysz ;)
Machiny będę poszukiwać, ale najpierw płot muszę pomalować i to pilnie :jeez:

Ula dzięki :hug:

Martuś wczoraj burza, dzisiaj burza :jeez: , a u mnie susza aż popiół :sick: :placze: . Mam wrażenie, że odkąd mam ogród lubelszczyzna awansowała do grupy najcieplejszych regionów w kraju, w dodatku z najmniejszą ilością opadów :mad2:

Elu wczoraj gorąco, dziś też gorąco :evil: , żadnych widoków na zmiany :jeez: , podlewam już codziennie, zwłaszcza nowe nasadzenia :unsure:
Dzięki za nazwanie czerwonych tulipanów :hug: , po prostu je komuś podaruję ;) , a sobie sprawię nowe jesienią :happy3:
Robię masę zdjęć tulipanom, a i tak niektóre już brzydną :cry3: , po dwóch, upalnych dniach...

Jolu a napisałam w cieniu :dazed: ? W słońcu miałam na myśli :oops: , to wszystko przez to słońce :happy3:

Paweł właśnie chodzi o to, że to nie jedna plamka :dry: , gdzie nie skieruję aparatu, tam chory listek :(


DSC_9549.JPG


Danusiu witam Cię bardzo serdecznie :bye: :hug:
Mnóstwo komplementów :oops: , dziękuję :hug: , choć z ceglanych dodatków mam chyba tylko słupki w płocie :wink4:
Ale chętnie ten stan posiadania powiększę jak tylko uda mi się upolować rozbiórkową cegłę :silly:
Zapraszam nie tylko do chwalenia ;) , ja bardzo chętnie słucham podpowiedzi osób z większym doświadczeniem :hug:

Beatko dziś też będą tulipanki ;) , bo niestety błyskawicznie rozkwitają i tak samo przekwitają w okropnym upale :evil: . Claudia to nowy, jesienny nabytek, więc na razie jest nieźle ;)

Marto oprócz trzymania "okładek" ;) wtykam też znaczniki - a mimo to i tak części nie mogę zidentyfikować :jeez: . I w ogóle chciałabym zaprzeczyć jakoby wykopywanie i przesuszanie wpływało na lepsze kwitnienie tulipanów :idea1: . Mianowicie w zeszłym roku miałam taki piękny duet tawuły szarej Grafsheim z pełnymi białymi tulipanami. Tawułę musiałam przesadzić, więc wykopałam również tulipany, żeby zachować duecik ;) . I co? Tulipany nie osiągnęły właściwego wzrostu i w ogóle zakwitły za późno i cała kompozycja mi runęła :evil:
Taka marna namiastka :angry:


DSC_9541.JPG


Iwonko za to u Ciebie same rarytaski kwitną :ohmy: , byłam, widziałam i podziwiałam :lol:
Nic nie padało :placze: , też miałam nadzieję jak się słońce schowało, ale daremną :cry3:
O przyczepce zatem musimy pogadać :woohoo: , bardzo dziękuję za propozycję :hug:


Dziś jeszcze trochę tulipanowo, bo czuję, że szybko się ten spektakl skończy :huh:

Mata Hari


DSC_9543.JPG


Huis Ten Bosch


DSC_9551.JPG


Queensland


DSC_9554.JPG


Gavota


DSC_9557.JPG


mieszanka firmowa :happy3:


DSC_9555.JPG


i mój faworyt - duet Curly Sue i Angelique :hearts: , obydwie odmiany rosną od trzech lat nie wykopywane i jest ich coraz więcej :woohoo:


DSC_9559.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 00:59 #246438

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
markita wrote:

Curly Sue


DSC_9503.JPG

Piękne. Fantastyczny kolor! I te strzępiaste brzegi... U mnie też dziś było wręcz upalnie ale tylko do 13. Moja trawa na pierwsze koszenie poczeka do majowego weekendu. Niestety, tym razem nie wyrobię się ze wszystkim a samo koszenie zajęłoby mi pewnie dwa dni :jeez:
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 01:00 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 06:46 #246444

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Późna emisja postu skutkuje wczesną emisją odpowiedzi :tongue2: - i powiem Ci, że o tej porze serwery nigdy nie są przeciążone :happy3: .

Marta krzewuszkom dam szansę na regenerację. Bardzo je lubię i mam nadzieję, że jednak jakoś się wykaraskają :dry: .
Ta Twoja susza to już standard :huh: - więc nie dziwię się Twojej irytacji :kiss3: . Zatem przemilczę, że u mnie wczoraj znów :whistle: .

W tulipanach poszłaś widzę nie tylko w ilość , ale i w jakość :woohoo: . Te strzępiaste są boskie :woohoo: - musze takie dokupić :happy-old: .

Tobie przesadzanie tawuły zniszczyło duecik, a mi chyba zniszczyło tawułę :dazed: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 07:00 #246447

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A ja jakoś do strzępiastych nie mogę się przekonać :think: chyba zbyt porządna jestem :rotfl1:
Markiciu... ja dmucham i dmucham... ale chyba znów prawa z lewą mi się pomieszała, bo u mnie w tej chwili czyste niebo, a u Ciebie? Dalej nic? :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 08:21 #246475

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Duet rzeczywiście rewelacyjny. Musze konieczne spróbować jeszcze raz z Angelique. Po trzech latach nie mam ani jednego kwiatu (z 15 cebul). Nie mam szczęścia do tej odmiany.
Zastanawiam się czy przyczyna słabszego kwitnienia tulipanów w tym roku (przynajmniej u mnie) nie była jesienna susza i ciepła pogoda. Mam wrażenie, że część cebul ruszyła lekko jesienią i pąki przymarzły :think: . Mam kilka takich 'niedorobionych' kwiatów, które z pewnością nie rozkwitną.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 08:50 #246493

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Faktycznie rewelacyjna ta "marna namiastka" :woohoo: Chociaż ja mało tulipanowa jestem :silly: :wink4: Podziwiam głównie u innych :happy:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 09:07 #246502

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś witaj wiosennie :kiss3:
U mnie wczoraj nocą troszkę popadało, a i 1 dzień świąt był deszczowy, więc roślinki podlane, ale wcześniej sucho było baaaardzo...Po tych deszczach i cieple, roślinki rosną dosłownie ,,w oczach,, błyskawicznie wszystko się zieleni :P
Martwi mnie to szybkie przekwitanie tulipanków przez upały.... tak bardzo się na nie czekało, a teraz nawet nie można się nimi nacieszyć.... dosłownie błyskawicznie to idzie...
Tulipanki masz przepiękne :hearts:
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 09:08 przez AGNESS.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Kwi 2014 21:03 #246904

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przyszłam pogadać też tutaj :oops: i od razu w oko wpadły mi fajowe postrzępione tulipany- takie barokowe.. i lilie!! Zaczynam moją z nimi przygodę i mam nadzieję, że chociaż jeden kwiatek się pojawi, a u Ciebie wyglądają pięknie- tak bujnie kwitną :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.771 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum