TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Wrz 2014 22:14 #302116

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale masz ładny widoczek zza płota ;)
Ja mam las.a za sąsiadem też łąka i dalej las. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Wrz 2014 22:26 #302120

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, mam szczęście mieszkać na granicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i takie widoczki mam z okien i zza płota ;)
W weekendy cały Wrocław przyjeżdża się tu relaksować, a ja mam to na codzień :)

Gucio i Ptyś są pretekstem do codziennych długich spacerów po górkach, polach i lasach...


gutekipty.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Wrz 2014 22:30 #302125

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
To masz piekne miejsce na wyciągnięcie dłoni. Suuper!!
Przyjemnie w takich malowniczych zakątkach mieszkać.
Ale pieski ładne , a co one tak wnikliwie gdzieś patrzą ??
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Wrz 2014 21:11 #302322

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Pewnie pani przy aparacie jakiś smakołyk trzyma ;)
Dalu, oczar wirginijski bardzo często powtarza kwitnienie jesienią, widać nie jest mu tak całkiem źle :) ?
Jak się ma "za płotem" takie trawowe widoki, to trudno trawom nie ulec :) A dobry początek ;) w ogrodzie już jest!
Dalu, ale Ty masz gigantheusa chyba, z tego, co widzę... I co? I tak spokojnie? Ile on ma już w obwodzie?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 29 Wrz 2014 21:52 #302336

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nie strasz, Artmko, Dali :devil1: Ja mam od lat 3 giganteusy i nic :happy3: zero zagrożenia :-) Toć to nie cukrowy :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Wrz 2014 13:48 #302455

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, mały to on nie jest, ten giganteus ;) Ze trzy metry wysokości i dwa w obwodzie!
Ale podsadzony jest mniejszymi trawami, a całą rabatę otacza trawnik regularnie koszony, więc problemu z rozłażeniem się nie ma.

Marto, z giganteusem sobie radzę, a tak w ogóle to trawy mnie zauroczyły i coraz to coś dokupuję. Ostatnio m.in. Takie 'cóś' - nazwę oczywiście zapomniałam. ale trawka niezwykle urokliwa jest:

trawkacienka.JPG


Mój oczar jeszcze nie ma co powtarzać, bo on w życiu nie kwitł :angry: To jego pierwsze kwiatki, maleńkie, niepozorne, ale cieszą!


oczarkwiatki1.JPG


Aniu, pieski wytresowane, dostały komendę 'siad' to i usiadły, chociaż niezbyt chętnie ;)

U mnie nadal ciepło, powyżej 20 stopni, chociaż dzisiaj już słońce rzadziej wygląda zza chmur...Jednak pogoda wymarzona do jesiennych prac, więc codziennie jakiś fragment planu wykonuję ;) Jak stachanowiec :happy4: To pora zbierania jabłek (tym, co nie wiedzą, przypominam, że mam 3 wielkie jabłoni i codziennie worek spadów :mad2: ), sadzenia cebulowych, wykopywania i wkopywania roślin, robienia nowych rabat, a i powoli wycinam brzydkie już byliny, grabię liście...Chwasty też jeszcze rosną :angry:
Wczoraj zaczęłam przygotowywać teren pod nową rabatę różano-bylinowo-trawiastą. 'Odtrawienie' kilku metrów kwadratowych to niezła mordęga! Z pomocą M. wykopałam wielkiego pigwowca, który miał już za dużo cienia i prawie w ogóle nie kwitł. Ale dziad miał korzenie :eek3: Na niego jeszcze nie mam pomysła...jak zwykł mawiać Kiepski B)
Fotki z niedzieli, jeszcze słoneczne.
"Nic mi więcej nie potrzeba, oprócz błękitnego nieba..." i kwitnącego powojnika Bill Mc:


powojnikBillMc.JPG


Motyle jeszcze się uwijają:


rozchodnikiimotyl.JPG


Figowiec w gruncie ma się dobrze :) Przed nim druga zima:


figowiec_2014-09-30.JPG


Fontanka w promieniach jesiennego słonka:


fontankajesieni.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Firletka, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Wrz 2014 14:39 #302463

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Dwa metry średnicy gigantusa to niezły wynik i tyczek masz co niemiara :supr: Wyobrażam sobie jak pięknie szumi na wietrze :woohoo: Ja swojego podzieliłam już na trzy kępy i to chyba błąd, bo taka jedna duża to dopiero robi wrażenie :silly: A trawy lubię wszystkie i coraz więcej ich w moim ogrodzie ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Wrz 2014 14:45 #302464

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj po przerwie, Dalu!

Jakże pięknie prezentuje się Twój ogród o tej porze roku...
Motyl na rozchodniku urzeka kolorami.

Trawy są ogromną ozdobą naszych zakątków o tej porze roku - przyznam, że chętnie kupuję coraz to nowe odmiany, zbliżając się powoli do setki ;-)
Nigdy za mało, moim zdaniem!

Twoja trawka to chyba ostnica? a może młody carex Frosted Curls?

Pozdrawiam serdecznie życząc jak najdłużej przyjemnej aury,
A
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2014 14:46 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Wrz 2014 18:46 #302500

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dalu,
pieski śliczne, widoczki za płotem i w ogrodzie powalające - zdecydowanie za rzadko pokazujesz swój piękny ogród !
O widzę, że i Ciebie na trawki wzięło...mnie też :oops: do tego stopnia, że gdzie nie spojrzę w ogrodzie to widzę super miejsce dla trawek...i hortensji bukietowych :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Paź 2014 13:10 #305161

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moni, ogród jest dla mnie bardzo ważny, ale o tej porze roku mam dla niego zdecydowanie mniej czasu i ...serca :oops:
Jestem już trochę zmęczona sezonem, a pracy mnóstwo, zwłaszcza jak ktoś musi mieć wszystko (prawie) idealnie i w domu, i w ogrodzie, i w pozostałych sferach życia ;)
Na szczęście jest piękna pogoda i ona pozwala cieszyć się życiem i zakopywać wszelkie frustracje, wypalenia i smuteczki :)
Trawki też mnie ostatnio inspirują - przecież to ich czas, a dodatkowo w wielu forumowych ogrodach można podziwiać takie wspaniałe trawiaste aranżacje, że aż dech zapiera...A hortensje to od dawna moja miłość, zwłaszcza że w moim cienistym ogrodzie znakomicie się czują :flower2:

hortensjejesieni.JPG



trawykwitnace.JPG


Agusiu, pogoda tej jesieni utrzymuje się przepiękna i to od dawna...Twoje 'rewolucje' ogrodowe sledzę z uwagą, podziwiam i wydaje mi się, że w brzozowym trawy pięknie wyglądają i komponują się z pozostałymi roślinami.
U mnie po raz pierwszy od kilku lat wykłasza się miskant (giganteus?):

miskantkosy.JPG


...a rozplenica kwitnie już od dawna, ale teraz pięknie wygląda na tle wybarwionej azalii:

rozplenicaiwybarwionaazalia.JPG


Wiesiu, oj, robi wrażenie! Pięknie wygląda właśnie w takiej wielkiej kępie B) A podzielić go ...chyba nie dam rady. Musiałabym dysponować wielkim chłopem z solidnymi narzędziami :P

Troszkę jesiennych kolorków na tę piękną niedzielę:

kciksonecznyjesieni.JPG



azaliekolorowe.JPG



winobluszczjesieni.JPG


...i pozdrowienia od 'mojej' sowy, spędzającej jesienne dni na brzozie w moim ogrodzie:

sowanabrzozie.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Robaczek, Amlos, piku, Firletka, VERA, terlica

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Paź 2014 14:10 #305163

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Piękne kolory :hearts: .
I zazdroszczę tej sowy :woohoo: . Urocza :lol: .
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Paź 2014 14:37 #305166

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Sówka mnie rozbroiła, Dalu!
Jakież to piękne stworzenie, w dodatku z tak zamyślonym wyrazem dzioba. Rozumiem, że to Twój regularny gość? Pozazdrościć... u mnie w ogrodzie goszczą raczej takie zwyczajne ptaki, ale i tak kocham to towarzystwo w całości :)
Trawy to niezwykły element ogrodu. Może się wydawać, że to jakaś moda, jednak wraz z pierwszą posadzoną przed laty rozplenicą, moja miłość do nich tylko się umacnia i to z pewnością nie jest nic przejściowego.
Bardzo cieszą gatunki, które w tym roku chcą wyjątkowo zakwitnąć - u giganteusa nie zauważyłam jeszcze wykłoszeń, ale Giraffe, który nigdy nie kwitł, wypuszcza obiecujące kłosy. To fantastyczne!
Życzę Ci udanej niedzieli i dobrego nowego tygodnia... niech nam aura sprzyja!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Paź 2014 17:15 #305189

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-to właśnie w Twoim ogrodzie urzekły mnie hortensje i dzięki temu mam ich dzisiaj ponad 20 odmian i coś mi się wydaje,że to jeszcze nie koniec :)

tak jak wiosna pobudza nas do działania tak jesień powoduje,że stajemy się apatyczni i właściwie to nic nam się nie chce.W takich momentach przypomina mi się powiedzenie mojego M, Kiedy w okresie zimowym proszę go aby nadrobił zaległości w pracach domowych to pada odpowiedź " czego Ty kobieto chcesz ode mnie, zimą to nawet drzewa odpoczywają" :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Paź 2014 19:02 #305224

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, dawno Cie nie odwiedzałam.....a tu już trawy w pełni kwitnienia, dobrze, że pięknie na dworze, tyle planów i prac....czytam, że nowe rabatki szykujesz :woohoo: ,jednym słowem......wszystko ok :rotfl1: . Sowa prześliczna, odwiedza mnie mnóstwo ptactwa ale sowy nie.....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Paź 2014 08:12 #305403

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Serwus Dalu! wciaz fajniasto w ogrodzie i niebo takie niebieskie :) zadnych smuteczkow nie widac..
Jasne,organizm zwalnia musi odpoczac kapkę,troche sie wynudzimy do wiosny.. a jesień,zima maja swoje uroki
Tez ostatnio trawy mnie zaabsorbowały ,chyba dzisiaj wyskocze do Kaarst-Willch,moze cos wyniucham fajnego u Gärtner Pötschke
Na humorek lustrzany usmiech Kamelci-Dali dla Ciebie - niektóre moje ulubione rosliny (czyt,dziewczyny :) ;) maja imiona w ogrodzie..

Camelia Rainbow (sasanqua)
IMG_0369-2a.jpg


Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Paź 2014 21:59 #305896

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
No ciekawa jestem, czym jeszcze zaowocuje deklarowana, świeżo rozkwitła miłość do traw... :) Ale azalie i rododendrony niezagrożone? ;) Ładne azalie jesienne...
A gigantheus to tak niechętnie się wykłasza? Wydawało mi się, że gatunek i owszem, odmiany już gorzej...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Paź 2014 09:22 #305956

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, ale miałaś uroczego gościa!Świetne oko i udane zdjęcie :bravo:
Trawy i hortensje to wspaniały, jesienny duet. W Twoim ogrodzie warunki mają wyśmienite i prezentują się niezwykle dorodnie!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Paź 2014 20:16 #306083

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, sowy pojawiają się w moim ogrodzie od kilku lat mniej więcej w połowie października - zawsze przesiadują na wielkiej brzozie, rosnącej w przedogródku :flower2: Czasami jest jedna, czasami kilka...Pojawiają się i znikają, kiedy brzoza straci liście...
Kiedy już są - wiem, że jesień zawitała do mojego ogrodu :) Ale ta jesień kolorowa, piękna, nostalgiczna, zasnuta mgiełką...

jesiennarabata.JPG


Martusiu, sęk w tym, że ja nie wiem dokładnie, co mam :oops: Miskant to z pewnością, ale jaki? Na pewno nie mały, bo ma ze trzy metry wzrostu, wykłasza się rzadko i niechętnie, więc może to odmiana?
Azalie za to przebarwiają się zawsze i bez kaprysów:


azaliajesieni.JPG


...podobnie jak moja ukochana kalina japońska:


jesiennywidoczekzkalin.JPG


Markus, trawy tak mnie zachwyciły, że nawet dokupiłam kilka nowych ;) A nie było łatwo je upchać - trzeba było wyrzucić kawałeczek trawnika :happy4:


trawyirepoddrzewkami.JPG


Kamelka prześliczna!!! Wielkie dzięki :kiss3:

Ewuś, cieszę się, że jesteś! Jesień jest piękna, pogoda słoneczna, tylko ogrodnicy już trochę zmęczeni sezonem...Chociaż pełni planów i pomysłów...Ale może do zrealizowania już wiosną?


jesiennymglistywidoczek.JPG


Romuś, widziałam i podziwiałam Twoje hortensje! Wspaniale rosną na Jaśkowej :) Ja chyba nawet nie mam tylu odmian, bo u mnie hortensje sadzone po kilkanaście takich samych, albo wręcz odwrotnie - samodzielnie jako solitery. W tym roku dokupiłam kilka ogrodowych na cienistą, dość suchą rabatę, na którą długo nie miałam pomysłu...Hortensje podsadzone żurawkami są piękne i niezawodne!


jesiennadrzka.JPG


Agusiu, sówki bywają u mnie jesienią i zawsze czekam na nie z utęsknieniem, chociaż wiąże sie z nimi pewna tajemnicza historia, którą kiedyś już opowiadałam...
Pogoda w tym tygodniu jest bardzo fajna - dużo słońca, ciepła, ale i deszczy popaduje od czasu do czasu. W ogrodzie już sporo kolorów jesiennych, ale i zieleń nie daje jeszcze za wygraną! Winobluszcz pięciolistkowy wybarwił się na purpurowo, a trójklapowy na froncie domu - nadal zielony :eek3:


domwejcie.JPG


Edytko, dla Ciebie - marcinki :flower1:


marcinkililiowe.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, lucy09, Firletka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.450 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum