TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Lis 2014 21:48 #310327

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, myślę, że przy takiej pogodzie ogrody z każdym dniem będą nabierały mocniejszych kolorów. Apogeum jesiennych przebarwień jeszcze przed nami. Ogrody skąpane w promieniach słońca są teraz bardzo urokliwe.Twoje zdjęcia jak zwykle są bardzo nastrojowe.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Lis 2014 22:02 #310339

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, nastąpiło pewne nieporozumienie - moje studia to Uniwersytet Trzeciego Wieku ;) Mimo że do wieku emerytalnego parę lat jeszcze mi brakuje, to dałam się namówić koleżance i nie żałuję. Ciekawe wykłady, świetni wykładowcy, interesujący ludzie...Wykłady są z różnych dziedzin, ostatni dotyczył m.in. depresji. A na regularne studia, nawet podyplomowe jednak jestem ...hmmm, powiedzmy zbyt dojrzała, zwłaszcza że w stosownym czasie jedne już skończyłam :idea1:
A jednak nie samą pracą, rodziną i ogrodem człowiek żyje, więc postanowiłam troszkę rozruszać dodatkowo swój umysł :teach:
Ogród w tym roku nie chce iść spać; nie pamiętam, żeby kiedykolwiek w listopadzie było tyle liści na drzewach :eek3:
Tu magnolia gwiaździsta

magnoliagwwXI.JPG


Beatko, gratuluję i podziwiam :bravo: Każda tego typu działalność - pomaganie ludziom, jest godna podziwu i naśladowania.
Jednak ja nie uzupełniłabym Waszego duetu, gdyż nie studiuję psychologii :( , ale jestem z wykształcenia ...pedagogiem tak jak Ty :)
Wy pomagacie kobietom, ja działam w Fundacji pomagającej nieuleczalnie chorym dzieciom.
Piwonię, o której mówimy masz jak w banku latem przyszłego roku :flower1:

Jadziu, jak dla mnie zimy mogłoby w ogóle nie być :P Nie lubię zimy! Taki listopad jak w tym roku bardzo mi się podoba :hearts:
Borówkę amerykańską wydałam, bo nie miałam do niej serca :wink4:
Jeszcze trochę aktualnych kolorków - kalina Onondaga

kalinaonondagawXI.JPG


Ewo, liściany dywan na trawniku też jest piękny! Aż szkoda grabić i zbierać takie liście; szkoda że ich świetność trwa tylko chwilkę :(

licienatrawniku.JPG


Elu, jak znajdę jakieś dobre zdjęcie mojego klonika, oczywiście pokażę je :comp:
Azalie kocham właśnie za to, że pięknie kwitną wiosną, a jesienią ślicznie się przebarwiają :flower2: Chętnie obejrzę Twoje wiosną.
Ja kilka swoich też niedawno przesadzałam - całe szczęście, że one dość płytko się korzenią, bo roślinki były słusznego wzrostu ;)

widoczekXI3.JPG


Ewuś, no właśnie - zimy nie lubię, ale jednak ten czas wypoczynku, wyciszenia, refleksji jest nam bardzo potrzebny, więc musimy poddać się naturalnemu rytmowi natury...


powojnikperuczka.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 22:03 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Lis 2014 22:11 #310342

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jesień w Twoim ogrodzie zawsze przywołuje w mojej pamięci jedno zdjęcie - na pewno wiesz, które! :lol:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 03 Lis 2014 22:19 #310348

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, wiem, wiem, ale w tym roku jeszcze jest za mało liści, żeby coś takiego powtórzyć :P
Zresztą - tamto chyba jest niepowtarzalne, bo mimo pozorów powtarzalności 'nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy'.

Romku, dzisiaj z zachwytem patrzyłam na rosnące nieopodal klony, które w promieniach listopadowego słońca wręcz płonęły złotem...Piękny widok, za piękny i zbyt nieuchwytny, ulotny, żeby go fotografować...Czasami wolę patrzyć własnymi oczyma, a nie obiektywem aparatu...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Lis 2014 07:50 #310388

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ten uniwersytet to fajna sprawa, słyszałam i tymczasem myślę :think: , mają tam też podobno kursy fotograficzne i to mnie nęci :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Lis 2014 21:29 #310537

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Wiesiu , program jest bardzo różny , w każdym oddziele może byc co innego. Z tego , co się zoreientowałam - tam , gdzie mam działkę , program Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest wspaniały , a tu gdzie mieszkam - zupełnie mi nie podchodzi ( zaczęłam , ale szkoda czasu). Ale fotografii w żadnym nie było..
Dalu , podziwiam cię , nie tylko z powodu Uniwersytetu.Masz dziewczyno chęci , siły , pasję.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Lis 2014 21:38 #310540

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Uniwersytet Trzeciego Wieku ma tę przewagę nad innymi, że człowiek chce się w nim uczyć, choć nie musi :happy:

Z tym pierwszym bywało różnie, ale w zasadzie człowiek nie miał wyjścia - mus było skończyć :devil1: Zakuć, zaliczyć i zapomnieć :jeez:

Dobra decyzja :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 08 Lis 2014 21:06 #311706

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dziewczynki, każdy sposób i możliwość poszerzenia swojej wiedzy i ruszenia szarych komórek jest dobry :idea1:
Trzeba tylko chcieć, a mi jeszcze -na szczęście- się chce :)
Rówież nasze Forum to nieustające źródło wiedzy, inspiracji i dobrej energii :teach:
Ostatnio szczerze podziwiam perfekcyjne zdjęcia naszych forumowych koleżanek,które doskonalą swoje fotograficzne umiejętności na kursach. Trochę nawet mi wstyd, że moje fotki takie byle jakie :oops:

Listopad w tym roku jest rewelacyjny! Ciepły, spokojny, słoneczny :hearts: Pogoda zachęca do spacerów, a widoki zapierają dech w piersiach! W mojej okolicy jest teraz tak pięknie, tak kolorowo :flower2: Całe aleje złotych drzew, na stokach gór można podziwiać wszelkie odcienie żółci, pomarańczy, miedzi i purpury :eek3: Ciągle też nie daje za wygraną zieleń - trawa jest zieloniutka jak w maju, a niektóre drzewa nadal mają zielone liście, jakby zapomniały, że to już listopad...

Moja listopadowa jesień w ogrodzie:

XI-brzoza.JPG



XIazaliamagiglaki.JPG



XIberberystawua.JPG



XIliderenia.JPG



XIparzydo.JPG



XIliwyitawuy.JPG



XIwinobluszcz3kl.JPG



XIwrzosowisko.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 08 Lis 2014 21:24 #311716

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dalu, pięknie zapłonął twój ogród. Rzeczywiście w tym roku jesień ciepła, przypomina raczej późne lato. U nas dziś było 20 stopni! Niewiarygodne.
Musze sobie koniecznie znaleźć jakieś zajęcie na zimową porę, nie wytrzymam w domu :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2014 21:25 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 08 Lis 2014 22:38 #311767

  • Roma
  • Roma's Avatar
Długo mnie Dalu u Ciebie nie było i jak widzę sporo straciłam,cudownie się u Ciebie złoci.Mieszkając w pobliżu dużych aglomeracji macie to szczęście,że możecie korzystać z takich dobrodziejstw jak choćby uniwersytet 3 wieku u nas na tym zadupiu nie ma całkiem nic :( musiałabym dojeżdżać 80 km a to mi się nie uśmiecha :(
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 08 Lis 2014 22:49 #311777

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, u mnie do piątku rano też było pełno liści na drzewach. Wczoraj jednak mocno powiało, ochłodziło się dość wyraźnie, mocno popadało i większość liści opadła w ciągu kilku godzin. W poniedziałek będzie grabienia co niemiara.
Widok oleandra w ogrodzie przypomniał mi, żeby schować mojego z tarasu do domu przed wyjazdem.
Lubię takie ciepłe, jesienne zdjęcia.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 09 Lis 2014 21:45 #312076

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przepiekne kolory. Szczególnie podoba mi się winobluszcz.
U mnie jest duzo czerwieni. Chociaz jeszcze sporo jest zieleni.
Zadziwiające jak na tę porę roku
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 19:26 #312282

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Niesamowicie przebarwia się ten winobluszcz. Widziałam przebarwiające się na czerwono, ale na żółto nie . Piękny widok :eek3:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 19:44 #312296

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kwintesencja jesieni u Ciebie, Daluniu!
Krzewy płoną cudnymi barwami, podziwiajmy je, póki jeszcze liście częściowo siedzą na gałązkach.
Ja walczę z liśćmi na trawniku, bo brzozy prawie całkiem się osypały, a nie chcę zostawiać murawy na pastwę gnijącej przez zimę warstwy... grabię więc i grabię, ale lubię to - i grabie i liście :)

Kształcenie popieram całą sobą i bardzo Ci Daluniu gratuluję nieustających chęci!
Na mojej uczelni też przychodzą słuchacze na Uniwersytet Trzeciego Wieku - widzę, że po wykładach są bardzo szczęśliwi!
Ty z pewnością wynosisz wiele dla siebie.

Udanego wieczoru!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 20:24 #312316

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, na czerwono i purpurowo przebarwia się winobluszcz pięciolistkowy. A ten trójklapowy przybiera jesienią piękny, złoty kolor:

winobl.3klapXI.JPG


Gosiu, to prawda - w tym roku kolory jesieni są niesamowite :eek3: Ale i pogoda jest wyjątkowo sprzyjająca - u mnie dzisiaj było pięknie, słonecznie, a temperatura sięgała 19 stopni :)


miskantXI.JPG


Romku, u mnie sporo liści już spadło, ale ciągle dużo jest jeszcze na drzewach. Dzisiaj moi panowie robili porządek w ogrodzie, zbierali opadłe jabłka, liście z trawnika, pochowali meble ogrodowe, ale nie wiem czy się troszkę z tymi meblami nie pospieszyli - dzisiaj było naprawdę ciepło :)
Ja też lubię te ciepłe, jesienne barwy, ale - jeśli mam być szczera - to jednak wolę wiosenną, świeżą zieleń i żywe kolory moich ukochanych azalii i rh ;)


wiosennywidoczek.JPG


Romuś, ja mam do Wrocławia trochę bliżej, ale też muszę dojechać te 35 km, bo w mojej wsi o 18.00 życie kompletnie zamiera :angry:
Na szczęście połączenie mam bardzo dobre, więc ten raz czy dwa razy w tygodniu zostawiam dom, ogród, M. i zwierzaki - jadę, udzielam się, pracuję społecznie, spotykam z przyjaciółmi, idę do kina, teatru, na koncert lub wykład :idea1: Niezbędne dla dobrego samopoczucia i higieny psychicznej :)
Dla Ciebie złota kalina:

kalinabouledeneigeXI.JPG


Dorotko, no i co - wymyśliłaś jakąś zimową aktywność? Znając Ciebie, na pewno nie będziesz mieć z tym kłopotu :idea2:
Jesień w tym roku mamy wyjątkowo długą, ciepłą i piękną...


klonikkokoryczisuchodrzewXI.JPG


Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze mojego Woltera? Stoi tak sobie pod tym drzewem zadumany od wiosny i pokrył się już nawet taka fajną patyną...

WolterXI.JPG


...a wiciokrzew i powojnik nadal kwitną:


XIpowojnik.JPG



wiciokrzewXI.JPG


Agusiu, jak miło, że wpadłaś! Ja też nie lubię, jak liście zostają na zimę na trawniku, chociaż tak chwilkę, chwileczkę miło jest pobrodzić w takim szeleszczącym, kolorowym dywanie :hearts: Ale ile bym się nie nasprzątała jesienia, to wiosną mam zawsze mnóstwo liści i resztek :angry: Zawsze się dziwię, skąd one się biorą :eek3:
Przyznam, że moja 'naukowa' aktywność troszeczkę została zainspirowana niesamowitymi forumkami oazowymi, w tym również Tobą :idea2:
Podziwiałam, pozytywnie zazdrościłam i w końcu...sama ruszyłam swoje szare komórki ;) Ciągle jeszcze mam natomiast kompleksy dot. fotek - ale w tej dziedzinie pokornie uznaję wyższość forumowych arcymistrzyń B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 10 Lis 2014 20:32 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 20:37 #312321

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Daluniu, jakże mi miło!
Moim zdaniem nigdy nie jest zbyt późno, by dodatkowo stymulować nasze szare komórki. To dla zdrowia, w szerokim znaczeniu.
Dziel się tym, czego się uczysz!

Fotografia to niełatwa sztuka, ale już troszeczkę pojęłam, o co chodzi. Z przyjemnością podzielę się wiedzą, jeśli będziesz tego potrzebowała.

Wolter w tej patynowej zieleni wygląda niezwykle melancholijnie...
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 20:55 #312329

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Winobluszcz trójklapowy najpierw się złoci, ale potem, z tego co obserwuję u nas, łapie piękną czerwień? Kalina też, jak widzę, żółciutka, tymczasem moja ma już lekki rumieniec...
Czyli u Ciebie jesień jeszcze bardziej opieszała :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Lis 2014 22:48 #312398

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Chyba znowu jest moda na rh. Ja planuje zakup kilku sztuk wiosną.
Widać, że kwasoluby u Ciebie maja się bardzo dobrze
Moje wrzosy nigdy tak ładnie nie wyglądały
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.515 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum