TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 14 Maj 2014 22:35 #259174

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nie mogę się doczekać wyjazdu na targi :) Dziś padało tylko raz, więc zaczęłam porządki w ogrodzie, bo mnie z niecierpliwości nosi ;) Posadziłam krokusy wykopane z trawnika. W trawie ich nie było widać, ale całkiem dużo cebulek znalazłam.
Kiedy nie pada, świat wydaje się milszy :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 14 Maj 2014 22:44 #259181

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ja trochę zapóźniona ale ciotczyne ubabranka na Truskawnik widziałam! :supr3: Jutro posadzę Ciotkę Elkę przed kompem , niech poogląda co dobre ciotki robią. :wink4: :rotfl1: Kiedyś Truskawniki wykładało się słomą, żeby truskawki się nie upiaszczyły, cieplutko miały i żeby chwast nie właził. Ciotka działa w tym duchu z modernistycznym zacięciem ( może da się Twoją Ciotkę odkupić, pamiętaj że jestem chętna na licytację :wink4: :devil1: :rotfl1: :drool: ). Przegladając Twoje roślinki zaczęłam się zastanwiać gdzie się podziało moje Disporum sessile 'Kinga'?! Czyżby odfrunęło z królikami? :think:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 07:30 #259251

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mazisty piasek :dazed: - jakoś nie ogarniam. Ale współczuję. U mnie też pogoda w kratkę i łapanie chwil pomiędzy deszczami bywa trudne :tongue2: . Ale nic to, chyba to przetrzymamy, co? W końcu się wypada :hammer: .

Stwierdzam od dłuższego czasu, że Twój wątek trzeba odwiedzać w celach poznawczych. Za każdym razem pokazujesz jakąś roślinę, o której istnieniu nie miałam pojęcia :dazed: . Boszzz, ile jeszcze tej nauki przede mną :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 08:14 #259275

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Marto weszłam do Ciebie i wyjść nie mogę .Co Ty masz pięknot w swoim ogrodzie ... :hearts: Nie da rady wszystkiego na raz oglądnąć .Jak bym chciała cos pochwalić ,to by mnie do wieczora zeszło .Bardzo piękny ogród :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 21:20 #259610

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak Ty to robisz, że zostawiasz tyle miejsca roślinkom?
Ja tak nie potrafię :placze:
I potem ciągle przesadzam, a przecież one tego nie lubią.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 21:24 #259614

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Mazistego piasku też nie ogarniam :happy3: ale z powodów zgoła innych niż Dorcia...
Oprawa fotograficzna tendencyjna :devil1: ... w zasadzie trudno znaleźć coś nieiglastego... i co nie wymagałoby użycia lupy :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 21:26 #259615

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, ja to bym nawet chciała, żeby popadało jak już jest tak zimno i wietrznie :angry:
Bo u mnie, dla odmiany, ziemia wysuszona na wiór - wiatry wieją od kilku dni, a ja biedna zła, niespokojna, zirytowana :(
Nie lubię wiatru :jeez:
Na Twoich fotkach nie widać mazistego piasku, więc całkiem fajnie się je ogląda :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 22:19 #259656

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
"widoczki" - pięęęęękne, a Picea engelmannii 'Pendula' to prawdziwa elegantka :woohoo:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 22:30 #259663

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ciągle pokazujesz jakieś dziwne, piękne bylinki. Ale jak iglaki urosły! :)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Maj 2014 23:35 #259703

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Artamko, pokaż wreszcie swoje hosty ulubione i dodaj do nich podpisy, please :thanks: Czy już hostek nie lubisz? :supr: :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Maj 2014 20:47 #260660

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Marta, rozumiem Twoje podenerwowanie, zwłaszcza, że ten wielki szkółking na zwieńczenie budowy się oddala! :rotfl1: Mnie najbardziej denerwuje wstrzymanie plewienia! Za którym to nie tęsknię specjalnie, ale już bym chciała mieć względny porządek wszędzie... Jeszcze chyba nigdy mi do połowy maja nie zeszło, a wiosna była wczesna!
Co do kulek, to trudno zrobić opisy do wielu odmian, które są tak nowe, że jeszcze nie wiadomo, jak będą rosły... Właściwie jedyna informacja, jaka jest potrzebna, to pokrój i długość przyrostów i wszystko jasne! :)
Ewa, no czas najwyższy na zakupy zatem! Kiedy? U mnie zasada "Nie kupujemy, dopóki nie posadzimy tego, co mamy" została całkowicie zapomniana! :rotfl1:
Ewa, a kiedy masz te targi? Wytrzymasz jakoś? ;) No zobacz, trochę za późno napisałaś o tych krokusach, obiecywałam sobie, że powyjmuję moje, które jakoś chyba się zapadły za głęboko i słabo kwitły, a teraz gdzie ja je znajdę... :unsure: Tak, słońce jest zbędne ;) , wystarczy, żeby nie padało...
Tabciu, czy ciotka Elka wyciągnęła jakieś nauki, wnioski? ;) Moja ciocia też planowała ściółkowanie słomą, dotąd słoma leży i czeka, ale właśnie przez to modernistyczne zacięcie chyba się nie doczeka! Innowacyjność wygrała z tradycją... Cioci nie oddam! A moje disporum musiało przetrwać, pamiętasz, że ono najdroższym disporum w Polsce? ;) :rotfl1:
Dorciu, mówią, że jak zacznie padać, to i musi przestać... ;) Przynajmniej tak drzewiej bywało... Ja już mam dość, rośliny mają dość, studzienki mają dość! Bardzo miło mi to czytać, co piszesz, naprawdę, bo ja z niemałym trudem zdobywam czasem te roślinki, co ja się nagooglam! :rotfl1: Ale nie o to właściwie chodzi... Chodzi o to, by właśnie poznawać... :)
Witaj, Ewo! Myślę, że Ty dobrze wiesz, jak to jest cieszyć się z takich różnych pięknot w ogrodzie, bo sama masz ich mnóstwo, a i rozterki kolekcjonerskie nie są Ci obce :) Dziękuję za tak miłe słowa!
Małgoś, no gdzież zostawiam, ja, jak wszyscy ;) , sadzę za gęsto :) ,staram się jedynie zostawiać między tymi większymi, drzewami, krzewami, bo te gorzej przesadzać... Idealnie byłoby wypełniać te przestrzenie "pomiędzy" czymś, co przesadzanie znosi, czyli bylinami...
Gosiulu, trudno doprawdy Ciż zadowolić! ;) A klony? :P Nie masz mazistego piasku? Widzisz, bo ja jednak mam domieszkę gliny i ziemi workowej! :lol:
Dalu, nam tutaj to już trudno uwierzyć, że są miejsca, gdzie nie pada, że w ogóle może nie padać! :ohmy: Nie lubisz wiatru, a co byś powiedziała na deszcz z wiatrem? Musiałam pozabierać swoje rośliny z balkonu, bo zadaszenie nic nie dawało... Ja już mam dość!
Anetko, ja właśnie ze wszystkich świerków "Engelmany" ;) lubię najbardziej, poza fazą przyrostów też są piękne...
Danusiu, porosły, to prawda! Jeszcze jakoś się mieszczą, ale za parę lat wejdą w bliższy kontakt ;) A ja jednak chyba bardziej kocham bylinki! :dry:
Siberko, wreszcie pokażę, tylko ja tych ulubionych tyle mam... Które wybrać? A jak inne poczują się urażone? ;) Lubię hostki, a jakże! Z tej miłości nie da się uwolnić...

Jak wspominałam, mam już dość! Dwie godziny zastanawiałam się, czy w ogóle jechać, no i jak słońce błysnęło, to zdecydowałam, ze jadę... Jedna chmura nawet działeczkę ominęła, ale druga już nie... Jak lunęło, gradem sypnęło nawet! Uciekaliśmy do suchego, ciepłego domku! A nie dało się zbyt szybko uciekać, bo stałam się ostrożna po tym, jak ostatnio na dziurach strasznych przy budowie sławetnej obwodnicy Lublina osłonę silnika urwałam i zabolało...
Ale musiałam pojechać, gdyż wyrosło we mnie przekonanie, że chyba ;) mam piwonię veitchii i ona mogła już kwitnąć...
No i to jest ona, jestem pewna! :woohoo: Ale gdyby jeszcze jakaś znawczyni piwonii to potwierdziła... ;)

DSC_1105_2014-05-17.JPG


Drugie wyczekiwane kwitnienie... To przepiękna roślina, długo jej szukałam, tu wymęczona deszczem...
Paradyzja liliowata:

DSC_1114_2014-05-17.JPG


I inne...
Epimedium 'Shiho'

DSC_1066.JPG


Narcyzy o pięknej nazwie :) 'Albus Odoratus Plenus'

DSC_1038.JPG


Arisaema amurense

DSC_1055_2014-05-17.JPG


Anemone multifida 'Annabella White'

DSC_1080.JPG


Camassia cusickii

DSC_1049_2014-05-17.JPG


I kilka widoczków...
Ten z białej...

DSC_1089_2014-05-17.JPG


Tu Pinus parviflora 'Kokuho' w roli głównej...

DSC_1076_2014-05-17.JPG


A tu irysy 'Honey Glazed'

DSC_1097_2014-05-17.JPG


I gąszcz wielki! ;)

DSC_1107.JPG


DSC_1119_2014-05-17.JPG
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2014 20:52 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, pamelka, tija, andrzejek, Orszulkaa, Amlos, piku, aptenia, xMonia

Martowy ogród 17 Maj 2014 21:24 #260689

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mówisz, że pokrój i przyrosty najważniejsze ;) , a ja głupia szukałam docelowych wielkości :happy3: , ale powiem Ci, że nawet z tym pokrojem i przyrostami czasem krucho w opisach :dry: . Wszystko muszę sama wnioskować z fotek :wink4:
O kolejnym wstrzymaniach już się nawet nie wypowiem :jeez: , stoi u mnie woda po kostki, wyobrażasz sobie :ohmy: . Szkoda, że nie mam dostępu do swoich zdjęć, bo bym pokazała :pinch:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Maj 2014 23:35 #260784

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
No nie. Po warzywniku cioci Marty to ja swojego nie odważę się chyba pokazać. Byłaby kupa śmiechu. :rotfl1:
Jak to możliwe, że przy takich nasadzeniach masz wciąż tyle wolnego miejsca?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Maj 2014 17:32 #261027

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Pięknie ... Spacerując po ogrodach forumkowych coraz bardziej zaczynam podziwiać iglaczki. mimo, że nigdy za nimi nie przepadałam.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Maj 2014 17:42 #261030

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ładnie zakwitła piwonia, co do nazwy to nie wiem...moja też zaczyna kwitnąć tylko jest w innym kolorze. Potwierdzam grad był, i lało niemiłosiernie :jeez: liście są podziurawione, najgorzej wyglądają hosty :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Maj 2014 17:56 #261039

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ciotka Elka okazała się krnąbrna. :wink4: :devil1: Miała wzrok dorsza trzeciej świeżości i ostentacyjnie ustawiła na stoliku podręcznym swój "wziewknik". Należy Ciotce Elce odpuścić bo pogoda ją wykańcza, znaczy nici z ubabranek na zimę ( takie miałam cwane plany ). Trzeba Ciotki Elki zdrowie szanować to na dłużej nam Ciotka starczy. :P U mnie jakoś disporum wiadomego nie widać, ale za to wszystkie rutewki, łącznie z najrarytetniejszymi się odliczyły. Znaczy nie jest źle. :wink4: :rotfl1:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Maj 2014 21:28 #261166

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na targach w Renku (Gdańsk) byłam wczoraj i przywiozłam kilka roślinek :) Rutewka Elin złamała się przy pakowaniu do bagażnika, nie ja ją wtykałam i teraz żałuję. Ale przecież urośnie za rok, więc się tym nie martwię :) Wpadłam w szał zakupów bylinowych i opamiętałam się za późno-nie kupiłam piwonii drzewiastej :hammer: Przywiozłam sobie jednak Nippon Beauty, a raczej jej zapowiedź, bo nie kwitnie. Cały rok będę się cieszyć, póki nie zobaczę kwiatu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Maj 2014 21:36 #261171

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pewnie, że chodzi o poznawanie - ja to doskonale rozumiem :teach: . Przez te dwa, no dwa i kawałek :happy3: , sezonu zapamiętałam tyle nazw roślin, że sama siebie zadziwiam :tongue2: . Najlepsze jest to, że lepszą mam pamięć do łaciny :dazed: , niż do nazw polskich :dazed: . Czasem błysnę w towarzystwie jakimś "pungensem" to się na mnie patrzą jak na świra :rotfl1: .

Marta u mnie dziś było pięknie :dance: , słonecznie :dance: i cieplutko :dance: . Oby ten stan się utrzymał, bo na więcej wody ani ja, ani moja glina, nie mamy siły :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.555 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum